Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yoldan Çevirdiği Adamı Babam Diye Tanıtıp Motosiklet Çalıp Kaçtı..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Üsküdar'da motosikleti satın almak için motosiklet sahibiyle buluşan hırsız, yoldan geçen kişiyi 'babam' diye tanıtıp kayıplara karıştı.

Üsküdar’da geçtiğimiz pazartesi günü meydana gelen olayda, 7 yıldır motosiklet kullanan Yunus Emre Yanık, 5 ay önce aldığı motosikletini satmak için internet satış sitelerine ilan verdi.

BABASI OLARAK TANITTI

İddiaya göre satış sitesinden kendisine ulaşan Burak D., motoru beğendiğini, satın almak istediğini söyledi. Motosikletini satan Yanık ile Üsküdar sahilde buluşan şahıs, yanında getirdiği bir kişiyi de Yanık’a babası olarak tanıttı.

Motosikleti denemek isteyen şahıs, babasını rehin bırakıp motosiklete binerek hareket etti. Şahsın bir türlü gelmemesinden şüphelenen Yanık, babası olarak tanıttığı şahsa Burak D.'yi arattı.

MOTOSİKLETİN ÇALINDIĞINI ANLADI

Burak D'ye ulaşılamaması üzerine şüphelenen Yanık, durumu polise bildirdi. Polis olay yerine geldikten sonra şahsa, "Sen babası mısın?" diye soran Yanık, "Hayır" cevabını alınca motosikletinin çalındığını anladı.

"POLİSİ ARADIM"

Hırsızlık mağduru Yunus Emre Yanık, “Benimle internet üzerinden iletişime geçen Burak D. denen şahıs, motoru almak istediğini söyledi. Beni arayarak babasıyla birlikte Üsküdar meydana geldiğini söyledi. Buluştuğumuzda kendisini ve babasını tanıttı. Motorla ilgili sorular sordu. Orada kendisine güven kazandırttı, sonuçta sözde babası da yanındaydı. Motosiklette bir şey var mı diye bakıp tur atmak istedi. Ben de kendisine motoru verdim. Motora binip Kuzguncuk Beykoz tarafına doğru gitti. 10-15 dakika geçti babası denen şahsa 'Oğlunu ara gelsin' dedim. 'Arayayım.' dedi, aradı 'açmıyor birazdan gelir.' dedi. Aradan yine 10-15 dakika geçti. İşte o zaman adam bizden uzaklaşmaya çalıştı. Biz yine peşini bırakmadık. Aradan yine 40-45 dakika geçti, son defa oğlunu ara dedik, aradı ulaşılamıyor dedi, biz de aradık aynı şekilde ulaşamadık. Sonra ben polisi aradım." dedi.

"BABA DEDİĞİNE GÜVENDİK MAĞDUR OLDUK"

Ayrıca Yanık, "Adamın da yanına gidip, 'O senin gerçekten oğlun muydu?' dedim, 'O benim oğlum değildi.' dedi. Olay zaten burada bitti. İlk başta aradan 10 dakika geçince sormuştum 'Oğlum' demişti, daha sonra ise oğlu olmadığını söyledi. Olayla ilgili karakola gittik ifade verdi. Babam dediği şahsı ifade sonrası salmışlar. Baba baba dediğine güvendik, hırsızlık mağduru olduk.” ifadelerini kullandı.

MOTOSİKLETİ BULANA 5 BİN LİRA ÖDÜL

Hırsızın babası olarak tanıttığı kişi ise sahilde gezdiği sırada Burak D. isimli şahsın yanına geldiğini, motosiklet alacağını söyleyip kendisinden yardım istediğini, şahsı tanımadığını söyledi.

Hırsızlık mağduru Yunus Emre Yanık, motosikletini bulana ya da yerini söyleyene 5 bin lira vereceğini belirtti.

Kaynak ve röportaj : https://www.ensonhaber.com/istanbuld...c-yontemi.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    işte bu yüzden gps

Babası dediği adamı niye salıyorlar ya belliki ortağı. Polisi aramak yerinde çökseymiş gırtlağına keşke.
    serkan1987 bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte bu yüzden gps
    Bence sadece motorumuzu tanımadığımız birine vermemek yeterli gpse gerek yok
    serkan1987 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Superlight200
    Satışa koyarken motosikletimi, deneme sürüşüne bile vermem. Eksiği gediği var mı öğrenmek istiyorsa artçı olarak atlar arkama görür motosikleti.
    ferhatkars bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    deneme süresince alıcının telefonunu ve kimliğini rehin alın, arıza çekerse s.ktir çekin.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    deneme süresince alıcının telefonunu ve kimliğini rehin alın, arıza çekerse s.ktir çekin.
    30-40 binlik motor için ikinci el ucuz bir tel, fotoshoplu bir kimlik zor değil..
    Bildik bir ustada buluşun, ekspertize sokalım deyin. Söylediğim şekildeyse sen ödersin, sorun varsa ben öderim deyin.
    Sürecekse de arkasına binin.
    Arkanıza almayın.
    espresso ve ferhatkars bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Dün Fb.da "Motor bulundu" diye bir açıklama okudum. Geçmiş olsun arkadaşa, ben olsam baba diye gelen adamı darp eder, kolunu bacağını kırardım.
    mavellen bunu beğendi.

Motor ne marka model

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı motohazar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor ne marka model
    Yamaha Mt07

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... Babam dediği şahsı ifade sonrası salmışlar.
    öhhhh....

Hatta yuhhh.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence sadece motorumuzu tanımadığımız birine vermemek yeterli gpse gerek yok
    sadece bu düşünce için gps lazım değil diyosan sen bilirsin. ama gps her motora şart
    since 1987

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Motor alım satımında motor sürülmesi için verilmez. İster gps olsun ister kasko. İlana özellikle bunu yazarım. Çalınması bir yana olduğu yerde düşse iş içinden iş. Ben artçı alıp tur attırıyorum. İşine gelmeyen almasın.

serkan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    bütün dünya bilim teknoloji üretme derdinde bizim millet çakallık peşinde
    Herscel bunu beğendi.

CagrioneTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 300, MT 25, ARORA BEATRİX
    2. el bir motor alırken yanımda biri ile giderim o biri de ya arabayla yada motorla gelir ben arkadaşın motorunu denerken oda bizim araçta olur böylelikle karşılıklı güven olur. Denemeden hayatta almam ki. Denemem izin vermeyenden de kıllanırım. Arkadaş da babam dediği için güvenmiş. Kimlik alınması şart ben de verirdim kimliğimi. Geçmiş olsun arkadaşa bulunmuş galiba.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Ben deneme sürüşüne izin vermemiştim. Ustanı al gel. Deneme sürüşü istersen kapalı garajda bir tur atarsın.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    asla izin vermem,artçı olarak gelebilir

Alıntı CagrioneTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o biri de ya arabayla yada motorla gelir
    Çalıntı araçla gelenler var güvenmeyin

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı serkan1987 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bütün dünya bilim teknoloji üretme derdinde bizim millet çakallık peşinde
    Yapanı yakalayıp eksoz borusunu mabadına monte edeceksin ki, bir daha yapmaya yeltenmesin..

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    2019 Türkiyesindeki bazı insanlardaki bu rahatlık ve saflık beni hala şaşırtmaya devam ediyor. Acaba bu kişiler mi fazla rahat yetiştirildi, yoksa ben mi feleğin çarkından geçtim? bilemiyorum...

Abicim ortalık hırsızdan, manyaktan, sapıktan geçilmiyor. Neden motorunu verirsin ki adama?

Siz siz olun motorunuzu asla kişiye tek başına denemesi için vermeyin. Baktınız adam eli yüzü düzgün birisi benziyor, fiyatta da anlaştınız, kişi de ufak bi test sürüşü istedi, ya siz artçı olarak alın, yada siz artçısı olun. Tek asla motoru emanet vermeyin.
    Bende motosiklet alıp sattım, bazı alıcı motora bile binmedi, sadece inceleyip alıyorum dedi, kimisi bir tur atmak istedi. Deneme sürüşü isteyenlere "artçı olarak arkana binerim, başka türlü olmaz" dedim. Bu sayede çok şükür hiçbir sorun yaşamadım.

Ayrıca polis teşkilatımızı da kutluyorum. Motoru almaya 2 kişi geliyor, birisi babasıyım diyor, motor çalınınca da yok babası değilim diyor poliste adamı salıyor. Demek ki polis teşkilatımızın vatandaşımızın sözüne itimadı tam. Güvene dayalı çalıştıkları için kendilerini alkışlıyorum, başarılarının devamını diliyorum. Bravo...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)