Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Türkiye'de Adres Soran Tanechka Ozolina Gündem Oldu!

Motovento
    REKLAM ALANI
    hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    Ben bu kız öldü diye biliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Alıntı hn33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu kız öldü diye biliyorum
    yok üstad bu değildi galiba.
    Instagram mecrasında çok bunlardan. İsmini hatırlamıyorumda başka biri ölmüştü. toprağı bol olsun.

Abiler sizde boşverin. Adam bir taş attı gitti. uğraşmayın.

edit: hah buldum hocam. bu kişiymiş bak.
    http://www.motosiklet.net/forum/gunc...inda-oldu.html
    20

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aksine hiç ama hiç fark etmiyor. Hepsinin insan olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Hepsinin hakkı var. Hepsinin yaşamı var. Kimse kimse hakkında bu şekilde arkasından yakıştırma yapma hakkına ve bunu çeşitli mecralarda dile getirme hakkına sahip değildir, suçtur.
    Bence başka şeyler de anlatmaya çalışıyorsunuz. Yolladığınız fotoğraflardaki bayanların başları açık olsa, ama geri kalan kıyafetleri aynı olsa, altına aynı mesajı yazar mıydınız?

Cevabınız "evet" se her iki fotoğraftaki bayanın da baş örtülü olması bir tesadüf mü?

Cevabınız "hayır" sa, fazladan takılan baş örtüsü mü bir kadını "yelloz" yapıyor?

Her ne kadar makul ve hoşgörülü olmaya çalışsak ta, tepkiselliğimiz bizi dengeli bir bakış açısından uzaklaştırıyor bence...

Suç olup olmamasına gelince, tabii ki değil. İfade özgürlüğü dahilinde. Gıybet te suç değil, yanlış ve günah olsa bile.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevabınız "evet" se her iki fotoğraftaki bayanın da baş örtülü olması bir tesadüf mü?

Cevabınız "hayır" sa, fazladan takılan baş örtüsü mü bir kadını "yelloz" yapıyor?

Her ne kadar makul ve hoşgörülü olmaya çalışsak ta, tepkiselliğimiz bizi dengeli bir bakış açısından uzaklaştırıyor bence...

Suç olup olmamasına gelince, tabii ki değil. İfade özgürlüğü dahilinde. Gıybet te suç değil, yanlış ve günah olsa bile.
    Hayır: Yelloz yapmıyor. Evet tesadüf değil bilerek seçtim. Hoş canlısını da Kadıköy'de gördüm.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence başka şeyler de anlatmaya çalışıyorsunuz. Yolladığınız fotoğraflardaki bayanların başları açık olsa, ama geri kalan kıyafetleri aynı olsa, altına aynı mesajı yazar mıydınız?
    Yazardım. Gidip uuu karıya bak altı şişhane üstü meyhane yakıştırması yapmıyorum. Hakkım ve haddim değil. Kaldı ki kimsenin değil.

Gıybet diğer manada çekiştirmek ya da hakkında dedikodu yapmak. Bu 3 kavram hemen hemen aynı. Her üçününde sonucunda suç işlenebilir ya da suça teşvik edilebilir. Özetle suçtur. Birinin hakkında bu yelloz, ona buna verir bu, yollu bak bak bak diyerek ortalıkta konuşur, 3 kuruşluk zekası olan bir sığırı tetikler ve gidip ona tecavüz etmesine sebep olursanız bu suça ortaklıktır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Gıybet diğer manada çekiştirmek ya da hakkında dedikodu yapmak. Bu 3 kavram hemen hemen aynı. Her üçününde sonucunda suç işlenebilir ya da suça teşvik edilebilir. Özetle suçtur. Birinin hakkında bu yelloz, ona buna verir bu, yollu bak bak bak diyerek ortalıkta konuşur, 3 kuruşluk zekası olan bir sığırı tetikler ve gidip ona tecavüz etmesine sebep olursanız bu suça ortaklıktır.
    Kasıt olduğu, yani bilerek akıl baliğ olmayan birini suça azmettirme amacıyla konuştuğu ispatlanamadığı müddetçe suç değildir, ifade özgürlüğüne girer.

Biri ulu orta öyle dedi diye kadının birinin zorla ırzına tecavüz eden de suçunu kimseye yükleyemez... Sonuçta herkesin aklı var.

İstisnai durumlarda suça teşvik edebilme özelliğinde olan her etken suç değildir... Suç tanımı kanunlarda açık net bellidir. Kafanıza göre genelleyip suç icat edemezsiniz.

O kafayla üst hız limitinin belli olduğu ülkede 200km/s hız yapan araçların satılmasına izin veren de suçludur... Süpermen izleyip balkondan aşağıya atlayan çocuk var diye Süpermen filmini yapan da, gösteren sinema da cinayet ortağı olur, vs.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne profosyonelleri yedi o motor.Bir gün patlar biryerde tabuta koyacak parça bulamazlar.

Yelloz lafıma ne kadar takılan olmuş? Yahu kadının yaptığı resmen yellozluk işte..

Cinsellikle işi götürmeye çalışıyor.. Sanki striptiz kulübünde çalışana yelloz diyorum!!..

Striptiz kulubünde çalışan en azından dürüstce ekmeğinin peşinde ve gizlisi yok.

Bu aynı olayı iki yüzlülükle elde etmeye çalışıyor.

Nasılsa türk erkekleri açlık sınırın altında yaşıyor.. Gideyim motorun üzerinde bir kaç
    cinsel içerikli figürler yapayım, milletin ağzının suyunu akıtıp takipçiyi milyona dayayayım.

Kızın yaptıklarının motorculuk kültürüyle ne alakası var?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:27 ----------

Şu hanımefendilere kimse gidip yüzüne "yelloz" diyemiyor ya da demiyorsa yine aynı şekilde buradan bu şekilde bir kişiye yelloz denilmesi o kadar sığ görüşlülüğü ifade eder benim gözümde.
    Şu hanımefendi dediğiniz foto da ki kişi herhalde o fotoları fb gibi ortamlarda kendi hesabında kullanmak için arkadaş ortamında
    çekilmiştir, diye tahmin ediyorum.. Ama siz o bayanın izni olmadan burada yayınlayabiliyorsunuz.. Belli ki bayanı
    giyiminden ötürü yargılıyorsun.Benimde ona yelloz diyemiyeceğimin hükmünü veriyorsun.

Niye karışayımki farklı türde giyinen birine? Üstü kış altı yazsa bu kendini ilgilendirir.. Arkasından gıybetini mi yapayım yani?

Motorlu Rus'a gelince,

Kız zaten fenomen olmak, kalablık kitleye ulaşmak için o pozları veriyor.. Kendisinden izinsiz fotoların kullanımı söz konusu değil.

Yani fotoların beğenilmesini bekliyor.. O kız bal gibi de biliyor ve hatta istiyor ki cinsel dürtülerini,fantazilerini en açık şekilde ifade
    edecek bolca mesaj patlaması yaşansın.. Yani kendini teşhir edenin karşılığında evlatlık teklifi alması mümkün değil.

Ben kızın cinsel mesajlar vermesine takmış değilim. Sadece motorla yaptığı hareketler sahtekarca, iki yüzlüce..

Yüzü güzel diye, fiziği güzel biri sahtekarca hareket edemez mi? Gerçi fizik tamam ama güzellik çok sıradan..

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arokh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yelloz lafıma ne kadar takılan olmuş? Yahu kadının yaptığı resmen yellozluk işte..

Cinsellikle işi götürmeye çalışıyor.. Sanki striptiz kulübünde çalışana yelloz diyorum!!..

Striptiz kulubünde çalışan en azından dürüstce ekmeğinin peşinde ve gizlisi yok.

Bu aynı olayı iki yüzlülükle elde etmeye çalışıyor.

Nasılsa türk erkekleri açlık sınırın altında yaşıyor.. Gideyim motorun üzerinde bir kaç
    cinsel içerikli figürler yapayım, milletin ağzının suyunu akıtıp takipçiyi milyona dayayayım.

Kızın yaptıklarının motorculuk kültürüyle ne alakası var?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:27 ----------

Şu hanımefendi dediğiniz foto da ki kişi herhalde o fotoları fb gibi ortamlarda kendi hesabında kullanmak için arkadaş ortamında
    çekilmiştir, diye tahmin ediyorum.. Ama siz o bayanın izni olmadan burada yayınlayabiliyorsunuz.. Belli ki bayanı
    giyiminden ötürü yargılıyorsun.Benimde ona yelloz diyemiyeceğimin hükmünü veriyorsun.

Niye karışayımki farklı türde giyinen birine? Üstü kış altı yazsa bu kendini ilgilendirir.. Arkasından gıybetini mi yapayım yani?

Motorlu Rus'a gelince,

Kız zaten fenomen olmak, kalablık kitleye ulaşmak için o pozları veriyor.. Kendisinden izinsiz fotoların kullanımı söz konusu değil.

Yani fotoların beğenilmesini bekliyor.. O kız bal gibi de biliyor ve hatta istiyor ki cinsel dürtülerini,fantazilerini en açık şekilde ifade
    edecek bolca mesaj patlaması yaşansın.. Yani kendini teşhir edenin karşılığında evlatlık teklifi alması mümkün değil.

Ben kızın cinsel mesajlar vermesine takmış değilim. Sadece motorla yaptığı hareketler sahtekarca, iki yüzlüce..

Yüzü güzel diye, fiziği güzel biri sahtekarca hareket edemez mi? Gerçi fizik tamam ama güzellik çok sıradan..
    İşte tam olarak dediğim profilsin. Canının istediğine tükaka istemediğine ıııh niye karışayım ki cağnım. Süper süper!

Aferin sana profilcibaşı, ortaya bir foto atıp karakter tahlilimi çözümledin.

O üstün zekanla 15 yaşında bir zekaya sahip olduğumu çözdüğüne göre ne kadar kibirlensen azdır artık.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)