Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Polisten sürücülere uyarı: Trafikte bu kadar nazik olmayın !

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016

]Summerside polisine göre nazik sürücüler istemeden de olsa kazalara neden oluyor.

Kanada’daki Prens Edward Adası’nın Summerside şehrinde sürücülerin fazla nezaketi kazalara neden olduğu için polis, sürücüleri fazla nazik olmamaları konusunda uyarıyor.

Komiser Jason Blacquiere yakın zamanda sürücülerin diğer araçlara yol vermesinden ötürü bir dizi kazanın gerçekleştiğini belirtti.

Blacquiere diğer şeritlerden gelmekte olan ve durumun farkında olmayan araçlar olabileceğini, bunun da çarpışmayla sonuçlanabileceğini söyledi.

Jason Blacquiere buna ek olarak, "Bunun iyi niyetle yapıldığını düşünüyorum. Sürücüler diğerlerine karşı nazik olmaya çalışıyor ancak istemeden çok tehlikeli durumlara yol açıyor" dedi.

Blacquiere bu tip kazaların genelde yoğun kavşakların ya da yoğun park alanlarının bulunduğu yerlerde meydana geldiğini belirtti. Komiser Blacquiere sürücülerin nazik olmaya çalışırken kendilerini mahkemede bir hukuk davasının sanığı olarak bulabileceğinin altını çizerek, "Sadece halkı bilinçlendirmeye çalışıyoruz: Yol seninse kullan onu" ifadelerini kullandı.

Blackquiere şehirde son günlerde meydana gelen kazalarda kimsenin yaralanmadığını ancak araçların hasar gördüğünü söyledi.

Prens Edward Adası sürücüleri nezaketi bırakmaları yönünde ilk kez uyarılmıyor. 2016 yılında Ada’nın başkenti Charlottetown’da da polis benzer uyarılarda bulunmuştu.

Kazaların çoğunun gerçekleştiği Üniversite Caddesi, şehrin en yoğun 4 şeritli caddelerinden biri.
    espresso ve The Dude bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    saçmalıktan başka bir şey değil, biri yol veriyorsa muhtemelen orada yavaşlanması yada durması gerekiyordur ve bu durumda kaza ortamı olmaz, adamın biri kavşakta yol verip arkadan gelen diğer araç ise hiç durmadan yavaşlamadan dümdüz giderse tabi kaza olur.

bence nezaketten kaza olmuyor, orada da trafikten anlamayan beceriksiz yada saygısız sürücüler var ki kaza oluyor ve bunu nezakete yamıyorlar, saçmalık.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Fatih, durum şu:

Tali yoldan ana yola sola döneceksiniz. Ana yolun size yakın olan şeriti tampon tampona. Ve o şeritteki bir sürücü sizin ana yola gireceğinizi görüp yol veriyor. Lakin siz o şerite değil karşı şerite döneceksiniz, ve o şeritte hızla gelen bir araç olduğunu görmeniz mümkün değil. Bir yandan da size yol veren sürücü arkasındaki tüm araçları bekletmiş oluyor, bu da sizi acele etmeye zorluyor. Zor bir durum yani.

Bu durumun iki yanında da buldum kendimi. Artık yol vermeden önce karşı şeridi kontrol ediyorum, doluysa vermiyorum. Boşsa da sürücüye el ile gelip gelmemesi konusunda işaret veriyorum, ki güvenip görmediği şeride geçebilsin.

Nezaket bazen ciddi sorun. En kıl olduğum otoban rampasında yeterince hızlanmama. 120 ile akan trafiğe 60'la girmek zorunda kalmak kadar stresli ve tehlikeli bir durum yok. Sözde hızını yükseltmeyip temkinli davranıyor, ama kendisi bir yana, arkasında biriken bir sürü aracı, ve aynı anda durumdan habersiz otobanın sağ şeridinde akan tüm araçları tehlikeye atıyor farkında değil habersiz...

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    İstanbula alalım arkadaşları on gün staj yapsınlar o polise dalacak seviyeye gelirler.
    Buradaki durum ise şöyle. Kavşaktayım bulunduğum şerit akıyor belki 20 araç geçiyor hepside tampon tampona kavşaktaki diğer şeritten adam almıyorlar.Sıra bana gekince yol veriyorum birazda karşı şerit aksın diye.Bu sefer orası tampon tampona bekliyorum benim gibi bir saf çıkar diye.Çıkarsa ne ala.Ama genelde çıkmıyor 30 uncu araçtan sonra umudum kalmadığı için burnu sokuyorum.Bu sefer adamla papaz oluyorsun.Burda durumlar böyle

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    ülkemizde en çok kavşaklarda meydana gelen durum. kavşaktaki adam düz yoldan gelene yol veriyor, yarın öbür gün aynı adam kavşaktaki yol verir kafasıyla dümdüz girince kaza kaçınılmaz oluyor.

arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    5 veya 6 yasinda idim ankaraya gezmeye gelmistik (1985 veya 1986) 3 seritli bir yolda karsiya gecmek uzereydik ailemin yanindan ayrilip yaya gecidinde bir iki metre ilerleyince yayalara kirmizi yanmisti. Ilk iki seritteki suruceler bana elleriyle gec isareti yapti. 3. Serit bostu ve tam oraya geldigim de visne rengi bir murat 131 geriden hizli geldigi icin bana carpmisti .. Cok iyi bir ornek sanirim.
    O 131 in sahibi buralardaysan ölmedim bosuna vicdan azabi cekme . Kacmana da gerek yoktu

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu ülkenin PR calısmalarına bayılıyorum yav.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ülkenin PR calısmalarına bayılıyorum yav.
    Burada 2 ay önce saçma bir kaza yaşadım.

Kavşaklarda genelde karşılıklı 2 yönde STOP tabelası olur. O tabelanın olduğu yoldan gelenler durup, STOP tabelası olmayan yoldan gelenleri bekleyip yol vermelidir. Böyle bir kavşakta giderken STOP tabelalı yoldan aniden fırlayan bir sürücü ben kornaya basınca yolun ortasında durup "sorry mate i should have yielded" diyip geri vitese takıp ben geç dememe rağmen önümü açmak için geri giderken çıktığı yolda arkasında bekleyen adama geri geri çarptı. PR ile alakası yok yani durumun. Bizzat yaşanmış tecrübedir.
    HRider bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada 2 ay önce saçma bir kaza yaşadım.

Kavşaklarda genelde karşılıklı 2 yönde STOP tabelası olur. O tabelanın olduğu yoldan gelenler durup, STOP tabelası olmayan yoldan gelenleri bekleyip yol vermelidir. Böyle bir kavşakta giderken STOP tabelalı yoldan aniden fırlayan bir sürücü ben kornaya basınca yolun ortasında durup "sorry mate i should have yielded" diyip geri vitese takıp ben geç dememe rağmen önümü açmak için geri giderken çıktığı yolda arkasında bekleyen adama geri geri çarptı. PR ile alakası yok yani durumun. Bizzat yaşanmış tecrübedir.
    Justin Trudeau 'a bakınca acıkcası Kanada'da yaşanan cogu PR olarak geliyor.

Herşey o kadar denk gelmez diye düşünüyorum. Tabi gerçek olanlarda vardır elbet.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Justin Trudeau 'a bakınca acıkcası Kanada'da yaşanan cogu PR olarak geliyor.

Herşey o kadar denk gelmez diye düşünüyorum. Tabi gerçek olanlarda vardır elbet.
    Başbakanın aktiviteleri tabii ki PR. Ama buranın günlük hayatıyla alakası yok Trudeau'nun kamera karşısında yaptıklarının.

Hatta burada şaşılacak ve etraftan duyamayacağınız çok şey var hem iyi hem de kötü anlamda. Anlatmaya başlasam saatler sürer. Yaşamadan inanmak çok zor gelebilir, dışarıdan görünüşü sizi ülkeye karşı önyargılı yapmış olabilir. Bunun sebebi de sadece iyi olayların gündeme daha çok getiriliyor olması. O konuda bir şey diyemem. Ama haber doğrudur, her ne kadar haberde bahsedilen eyaletten daha başka bir eyalette olsam da, yaşadıklarım medyada ütopik gibi görünen bütün haberlerin yansıması. İnsan Türkiye'deki kaos ortamından kalkıp gelince bir "noluyo lan" diyor ister istemez.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    KUBA - RAINBOW-100 CUB
    Lütfen anlatırmısın biraz, tabi anlatabileceklerini...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)