Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kasksız motorcunun ölümden dönüşü güvenlik kamerasında

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Muğla’nın Marmaris ilçesinde, motosiklet ile servis minibüsünün çarpışması, güvenlik kamerasına yansıdı. Kazada, motosiklet sürücüsü yaralandı.

Onur Duran’ın (19) kullandığı 48 SH 445 plakalı motosiklet ile Fedai Çetin yönetimindeki 48 S 0405 plakalı servis minibüsü, Siteler Mahallesi Cumhuriyet Caddesi’nde geçti. Çarpmanın etkisinde minibüsün camına çarpan motosiklet sürücüsü Duran, yaralandı. Ambulansla Marmaris Devlet Hastanesine kaldırılan Duran’ın hayati tehlikesinin bulunmadığı, yüzünde kesikler, vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar olduğu öğrenildi. Öte yandan, kaza anı olay yeri açık bir iş yerinin güvenlik kamerasınca görüntülendi.

Sonhaber

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Ekşi'de açmışlar başlığı.
    https://eksisozluk.com/amele-sumugu-...-genc--6189256

Başlık biraz nahoş.

Diver07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG
    Aktif bir motor kullanan olarak söylüyorum. O yolda hayatın akışına aykırı bir hızla gelmiş. ölmediğine dua etsin.

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Servis ters yoldan gitmeye calisiyo galiba ve motosikletci cok hizli 2 hatalı surus ve sonuc kaza ben anlamiyom cidden su kaski neden takmazlar...

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    o yolda o hız... ekipmanda yok. hatta farkettiyseniz frenleme,ani geçişlerde yok. yani refleks de sıfır....
    peki o yolda geniş açıyla dönen sığır servisci? ülkede kazalar hep karşılıklı oluyor neredeyse...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sonra motorculara röröröeöröe yapılıyor.

Valla yolda gördüğümde bunları durdurup kafasına kask ile vurmak ıstıyorum

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    şöyle bir delilik yaptım tek tek işaretledim, şu kısacık videoda 11 kişi ne kask ne de herhangi bir koruyucu ekipman kullanmıyor, 2 kişi kask takmış onlarda da başka bir şey yok, eminim o kasklar da beş para etmeyen sadece güneşten koruma amaçlıdır. Acaba buralarda motor kullananların yüzde biri doğru düzgün ekipman kullanıyor mudur! Tabi ki hayır, sadece motorcular değil şu hayvan minibüs şoförü gibi bir çok araç kullanıcısı polislerin görevlerini yapmamaları, ceza caydırıcılığını kullanmadıkları için kuralları iplemiyor.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şöyle bir delilik yaptım tek tek işaretledim, şu kısacık videoda 11 kişi ne kask ne de herhangi bir koruyucu ekipman kullanmıyor, 2 kişi kask takmış onlarda da başka bir şey yok, eminim o kasklar da beş para etmeyen sadece güneşten koruma amaçlıdır. Acaba buralarda motor kullananların yüzde biri doğru düzgün ekipman kullanıyor mudur! Tabi ki hayır, sadece motorcular değil şu hayvan minibüs şoförü gibi bir çok araç kullanıcısı polislerin görevlerini yapmamaları, ceza caydırıcılığını kullanmadıkları için kuralları iplemiyor.

https://i.ibb.co/PYtGrHD/all.jpg
    Bu insanlar dogustan korumali sanirim. Hayati kollu atari oyunu zannediyorlar. Kaza yap, yere yat, game over, jetonu at, restart...
    srknsnyz ve Metela bunu beğendiler.
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

Motosikleti
    MT-07
    Bu videoyu izledikten sonra ben şansa inanmıyorum diyenin ağzına ayakkabının ökçesi ile vururum!..
    bursalıali bunu beğendi.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG

Allah affetsin güldüm.. Gerçekten içler acısı bir durum. Üstelik polislerin dibinden geçmesine rağmen. Yazın tatile giderim ege taraflarına ve motosiklet kullananların çoğu kasksız.. Allah şifa versin ne diyelim
    Metela bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bizim evin hemen yukarsında bir avm var, motor ile yaklaşık 1.5 dakika sürüyor.
    Arka giriş ve yokuş, trafik yok denecek kadar az ki zaten yoldan dolayı herkes 30la fln gidiyor.
    Oraya giderken kask takmıyorum, cünkü kayıp düşmem harici risk yok, taşımak istemiyorum.

Ancak 30 ile giderken bile rüzgardan (yazın) rahatsz oluyorum; gözlerime toz kacıyor sürekli.
    Bu adamlar normalde kasksız nasıl kullanıyor çözemiyorum.
    Metela bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Öyle bir yolda kontrolsüz deli fişek gibi gittiği için motorcunun kaza yapması zaten kaçınılmazmış ve kaçınılmaz son gerçekleşmiş.

Minibüs hatalı dönmeyip yola bir yaya atlasa yine kaza olurdu. Yola bir sokak hayvanı çıksa o hızla duramaz, al sana yine kaza. Bir araba ani fren yapıp önünde dursa yine duramayıp çarpacak, al sana yeniden kaza.

Kendisi kazaya davetiye çıkartmış zaten, minibüste bu icabete cevap veren bir etmen olmuş sadece.

Bu kazadan mucize eseri sağ kurtulursa vakti zamanında çok sadaka vermiş demektir...

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Yüksek hız, acemilik ve aptallık bir araya gelince böyle oluyor. Neyse ki şanslı, sadece birkaç kırıkla kurtarmış.

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Artık trafik kazalarında hatalı biri bulmak zor. Akışın tamamı sorunlu.
    drtayfun bunu beğendi.

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Arkadaş kafasını arka cama çok sert vurmuş, ölmemiş şükür fakat bu darbenin kalıcı ağır sonuçları olmuş olabilir.

Motosikleti
    honda cb500f
    Yazanlar olmus polisin dibinden kasksiz geciyorlar polis bisey demiyor oyuzden takmiyorlar diye.

Akadaslar polis ceza yazsa agliyororuz yazmaazsa agliyoruz.
    Polis ceza yazsa bir saat kavgasi olacak zaten bide hangi biryle ugrsacak.
    Ara ara ceza yazyorlar moto cevirmelerinde onda bile bir suru eksik var motorcularda.
    Bizim kafamizin degeri yoksa polis napsin. Not polis degilim.

Motorcu intihar etmis bu arada kadin ezilmekten saniye ile kurtulmus motorcununda minubuscunun de ehliyetini yirtip cope atmak lazim

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t

Bu türden ayrıntılara takılan benden başka delilerin olduğunu görmek sevindirici
    Metela bunu beğendi.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Ya ne güldüm.. :D
    Metela bunu beğendi.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Arkadaşlar ekşide de bi kaç entry okudum burda da görüyorum Allah Aşkına hırsızın hiç mi suçu yok ?

Trafik kurallarından gidecek olursak minibüsün orda u dönüşü yapması kesinlikle yasak çift yönlü yol bu kaza birden farklı şekilde olabilirdi
    Karşı şeride ters yöne giren minibüse karşı şeritten gelen biri çarpabilirdi. Minibüste çarpabilirdi. bu durumda karşıdan gelen aracın hızının önemi yok ki bu hareket otobanda da yapılmaz bu yolda da yapılmaz eminim hepimiz hız kurallarına uyuyoruzdur (barkın abinin eminim kimse burda cinsel içerikli film izlemiyordur demesi geldi aklıma ) )bazı arkadaşlar şaka gibi konuşuyor sinyalden bahsediyor arkadaşım sinyal verince her yere dönebileceğinizi mi sanıyorsunuz ? Sabah sabah ekşi entrylerine sinir oldum zaten adamlar sinyalden bahsediyor herkes motorcunun kasksız ve hızlı olmasından dolayı bi linç hakaret içerisinde ben mi salağım yoksa bu bahaneler arkasına sığınıp motorcu düşmanı hıyarlar mı ? evet motorcu hızlı ve ekipmanı yok buna bende karşıyım dostum tamam motor bilinçsiz şekilde hareket ediyor var sayalım motorcunun ekipmanı var bu kazadan kaçınmasına yeterli olmaz 50 ile gittiğini varsayalım abi tamam burda refleks verememiş yine Allah korusun 50 ile giden biride olsa ekipmanlıda olsa ölebilir ilahi takdir bu olay biraz. Velhasıl kelam birazda şu trafik magandası minibüscüyü konuşalım Allah askına orada o dönüş yapılır mı ? Sinyalden bahseden arkadaşlar çıkın abi otobana e5 e sinyal verip dönüş yapın bakalım ne oluyor. Abi ülkemizin ortak sorunu herkes kendi ideolojisini savunup at gözlüğü ile bakıyor olaylara ekşide herifler o kadar çok kinlenmiş ki motorculara minibüscü haklı diyecekler neredeyse yazık günah cidden yazık.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)