Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Motosiklet hırsızı yakalanıp tekrar serbest bırakıldı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı altora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hasmet efendi dünyanın her ülkesinde devletin varlığına milletin birliğine muhalefet edeni içeri tıkarlar bazen de öte tarafa yollarlar. Neye muhalefet ettiğini bileceksin yani.
    Keşke şaşırtsaydın altora... Malesef tahmin ettiğim gibi çıktın. Zaten hükmü baştan vermişsin, soru sorma hikaye...

Olayları gözlemleyip sonuca ulaşmak yerine, zaten aklında sabit olan sonuca göre olmuş olan olaylara şekil veriyorsun. Yahu ondan kolay ne var, bak senin yerine yukarıda @Cyan'a cevap yazmıştım zaten, niye zahmet ettin?

İnsanlar görmeye hazır olmadığı müddetçe görmeleri mümkün değil. Herşey zamanla...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet........

Hayır........
    Eee sonuç ?
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke şaşırtsaydın altora... Malesef tahmin ettiğim gibi çıktın. Zaten hükmü baştan vermişsin, soru sorma hikaye...

Olayları gözlemleyip sonuca ulaşmak yerine, zaten aklında sabit olan sonuca göre olmuş olan olaylara şekil veriyorsun. Yahu ondan kolay ne var, bak senin yerine yukarıda @Cyan'a cevap yazmıştım zaten, niye zahmet ettin?

İnsanlar görmeye hazır olmadığı müddetçe görmeleri mümkün değil. Herşey zamanla...
    Takdir ediyorum dostum, oldukça uzun bir süre gayret ettin iletişim sağlayabilmek için. Şahsen bu kadar uzun müddet umursamam mümkün değildi. Sonuç almayacağını bilerek tedavide ısrarcı olmamak gerekiyor bazı vakitler; bu vakit de onlardan biri.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizim memlekette sopayı eline alan haklıdır.

Eskiden asker sallıyordu sopayı, sonra bir ara fg cemaati ele geçirdi sopayı; en son reis hepsini bir çuvala koyup paketledi.

Daha fazla yazamıyorum, malum kış mevsimi geldi. Mahpus damları soğuk olur, üşütür insanı. Cırcır eder, kan işetir.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim memlekette sopayı eline alan haklıdır.

Eskiden asker sallıyordu sopayı, sonra bir ara fg cemaati ele geçirdi sopayı; en son reis hepsini bir çuvala koyup paketledi.

Daha fazla yazamıyorum, malum kış mevsimi geldi. Mahpus damları soğuk olur, üşütür insanı. Cırcır eder, kan işetir.
    Korkma dostum hapishaneler kapasite üstü çalışıyor. Terden kurdeşen bile olursun.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hırsız ceza almaz, dayak atan ceza alır. İşler öyle yürüyor. Ayrıca cezaevleri ağzına kadar dolu , kapasitelerinin 3 misli adam var içerde, hırsızı falan koyacak yer yok oralarda, başkaları var.
    İyi de biz dövmedik ki, arkadaşın üzerinde sinek vardı, onu kovuyorduk. Bir baktık ki arı, dedik şimdi adamın alerjisi falan vardır sokar... arkadaş da çok hassasmış, bir de yanlış anladı, belli ki sokacak arıyı göremedi.

Onu yiyen savcı bunu da yemek zorunda bu durumda.
    ...

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Korkma dostum hapishaneler kapasite üstü çalışıyor. Terden kurdeşen bile olursun.
    Hahahahah. Üstat güldürdün beni.

altora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hasmet efendi edebiyat yapıyorsun Ben sana çok net soru soruyorum cevap veremiyorsun. Gökçe fırat Çulhaoğlu sana göre muhalif bir kişi ve içerde. Bende sana soruyorum.

1) Gökçe f. çulhaoğlunun fetullah gülene tabi olması hakkında ne düşünüyorsun ?

2) Gökçe f. çulhaoğlunun marjinal 'Türksolu dergisinin başında olması hakkında ne düşünüyorsun?

3) Gökçe f. çulhaoğlunun bu ülkenin başbakanını idam la tehdit etmesi hakkında ne düşünüyorsun?

4) Türksolu dergisinin eski Gn. Yay. Yn. 23 yaşindaki Erkin Yurdakul un intiharı hakkında ne düşünüyorsun? ( Ondan sonra başa Gökçe fırat geçti çünkü)

Çok basit dört soru. madde madde cevap vermeni rica ediyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı altora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok basit dört soru. madde madde cevap vermeni rica ediyorum.
    Gökçe f. çulhaoğlu'nu tanımıyorum.

1. Öyle olup olmadığını bilmiyorum, öyleyse veya değilse bu ne ifade eder çok bir fikrim yok, çünkü dediğim gibi tanımıyorum.

2. Aynı.

3. Tehdit suçtur. Bırakın Cumhurbaşkanına, herhangi bir vatandaşa karşı da suçtur. Şahsi eleştiri, hakaret ve küfür dahil, fikir özgürlüğüne girer, ama tehdit girmez.

4. Onu da tanımıyorum, yani yine aynı.

Açıkçası hapiste olan yüzbinlerce insanın hemen hemen hiç birini tanımıyorum. Amerika'da doktora yaparken tanıştığım, ve sonrasında hapse atıldığı haberini aldığım üç-beş insan oldu, hepsi beraat etti ve çıktı. Mesela biri 1.5 sene kaldı. Sebepsiz. İki çocuğu var. Yüksek mimar. Bir sürü eseri köprüsü var meşhur. Yazık. Ayıp. Almanya'daymış şimdi.

Acaip kaybetti ülkemiz. Ters beyin göçü için çalışmamız gerekirken son otuz yılın en büyük beyin göçünün fitilini ateşledik. Kalifiye bir çok insanımızı kaçırdık. Ülkemiz daha iyi yerlere gelecekse böyle insanlar sayesinde gelecekti halbuki. Çok, çok kötü oldu. Kendi kendimizi vurduk.

Bir kişiye odaklanmak yerine genele odaklanırsanız ölçülü değerlendirme yapabilirsiniz. Gökçe bilmemkim hakkında söylediğiniz herşey doğru olabilir, hiç bir fikrim yok. Ama şunu düşünün:

Dünyada hapiste en çok gazeteci Türkiye'de var. Çin'den, Rusya'dan bile fazla. Ki Çin dünyanın en baskıcı rejimlerinden biri, ve dünyadaki beş insandan biri Çinli. Buna rağmen Çin'den daha fazla gazeteci hapsetmemiz ne demek aklınız alıyor mu?

Bu durumu istediğiniz gibi savunabilirsiniz, "hepsi terörist" diyebilirsiniz. Ancak olaylara az çok makul bakabilen biri için ciddi soru işaretleri doğuran bir durum bu.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Dünyada hapiste en çok gazeteci Türkiye'de var.
    Tabi bazı ülkelerde hapse atmıyorlar direk kesiyorlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Tabi bazı ülkelerde hapse atmıyorlar direk kesiyorlar.
    O kadar kolay degil o mesele. Kaşıkçı cinayetini ve yankilarini dusunun...

Motosikleti
    falcon flash 100
    O kadar kolay degil o mesele. Kaşıkçı cinayetini ve yankilarini dusunun...
    O mesele o kadar kolay merak etme Kaşıkçı sıradan bir gazeteci olsaydı çoktan güme gitmişti. Gerçi genede güme gitti kabak üç, beş memurun başına patladı.

Boşver hocam... Bazen yaşanacak olanı engelleyemezsin.

Bugün herkes bir şeylerden şikayetçi. Mesela biz hırsızlardan şikayetçiyiz. Hırsızı yakalayıp şöyle yapacan böyle yapacan deyip duruyoruz. Motor hırsızı konu olunca kulak kabartıyoruz. Niye çünkü bize dokunuyor. Biz motor kullanan insanlarız. Biraz ülkeye dışardan bakınca öyle şeyler görünüyor ki. Mesela bir polis memuru görevinden ihraç edilip 16 hapse tıkılıyor, suçsuz olduğu anlaşılıyor göreve iade yerine askere gidiyor. Ve şehit oluyor. Burada bir şeylerin yanlış olduğunu görmek için illa ki bize mi dokunması gerekiyor. Maalesef evet. Toplum olarak çok duyarsız olduğumuz için yönetenler istediği gibi at koşturuyor. Kimse hırsızı serbest bırakan savcıyı dövmekten bahsetmiyor ama hırısızı bi yakalasa ölümüne dayak atacak. Toplum bu durum bu. Yapacak pek birşey yok.

@hasmet
    hasmet bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bugün herkes bir şeylerden şikayetçi. Mesela biz hırsızlardan şikayetçiyiz. Hırsızı yakalayıp şöyle yapacan böyle yapacan deyip duruyoruz. Motor hırsızı konu olunca kulak kabartıyoruz. Niye çünkü bize dokunuyor. Biz motor kullanan insanlarız. Biraz ülkeye dışardan bakınca öyle şeyler görünüyor ki. Mesela bir polis memuru görevinden ihraç edilip 16 hapse tıkılıyor, suçsuz olduğu anlaşılıyor göreve iade yerine askere gidiyor. Ve şehit oluyor. Burada bir şeylerin yanlış olduğunu görmek için illa ki bize mi dokunması gerekiyor. Maalesef evet. Toplum olarak çok duyarsız olduğumuz için yönetenler istediği gibi at koşturuyor. Kimse hırsızı serbest bırakan savcıyı dövmekten bahsetmiyor ama hırısızı bi yakalasa ölümüne dayak atacak. Toplum bu durum bu. Yapacak pek birşey yok.

@hasmet
    Asıl sorun Savcı mı? Yoksa Savcı' nın elini kolunu bağlayan yasalar mı? Peki Yasa dediğimiz iki satır cümle nereden çıkıp yasa oluyor? Sorunun kaynağı...
    ...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    O mesele o kadar kolay merak etme Kaşıkçı sıradan bir gazeteci olsaydı çoktan güme gitmişti. Gerçi genede güme gitti kabak üç, beş memurun başına patladı.
    Mesele üç, beş memurun başına patlayan kabak degil. Tum dunya bilincinde olayin. Burada bile haftalarca konusuldu. Tum dunyaya rezil rusva olmalari bir yana, tum liderler aralarina mesafe koymak zorunda kaldilar. Sorun bakalim boyle olacagini bilseler yaparlar miydi? Tekrar yapabilirler mi? Kolay degil iste oyle.

Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

@hasmet
    Acikcasi bu yuzden cektiklerimizin hak oldugunu dusunuyorum.

Kendi insanimiza karsi gaddarliga bu kadar vurdumduymaz olabilirken nasil iyi yasamayi hakkettigimizi iddia edebiliriz?

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asıl sorun Savcı mı? Yoksa Savcı' nın elini kolunu bağlayan yasalar mı? Peki Yasa dediğimiz iki satır cümle nereden çıkıp yasa oluyor? Sorunun kaynağı...
    sorunun kaynağı toplum. iyi insanlar kötü insanlardan az

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:41 ----------

Mesele üç, beş memurun başına patlayan kabak degil. Tum dunya bilincinde olayin. Burada bile haftalarca konusuldu. Tum dunyaya rezil rusva olmalari bir yana, tum liderler aralarina mesafe koymak zorunda kaldilar. Sorun bakalim boyle olacagini bilseler yaparlar miydi? Tekrar yapabilirler mi? Kolay degil iste oyle.

Acikcasi bu yuzden cektiklerimizin hak oldugunu dusunuyorum.

Kendi insanimiza karsi gaddarliga bu kadar vurdumduymaz olabilirken nasil iyi yasamayi hakkettigimizi iddia edebiliriz?
    eskiden türk milleti için necip millet derlerdi. cünüp çıktı

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)