Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çim sulama fıskiyelerinden yola akan su nedeniyle trafik polisi şehit oldu!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)

İstanbul Sancaktepe'de bir trafik polisi, kullandığı motosikletin devrilmesi sonucu şehit oldu.

Trafik polisi Ali Ulaş'ın kullandığı motosiklet, Sancaktepe Anadolu Otoyolu Samandıra Gişeler bağlantı yolunda, çim sulama fıskiyelerinden yola akan su nedeniyle devrildi. Ağır yaralanan Ulaş, bölgeye gelen sağlık ekiplerince Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı ancak müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, hastaneye gelerek kaza hakkında bilgi aldı, Ulaş'ın yakınları ile görüştü.

Şehit polis memuru Ali Ulaş için tören düzenleneceği bildirildi.

Kaynak: Hürriyet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Allah rahmet eylesin. Çok üzücü.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Mekanı cennet olsun. Maalesef bir çok yerde durum aynı. Özellikle akşam saatlerinde yapılan sulama daha tehlikeli.

Bazen elinde hortumla sulama yapan görevlileri görüyorum. Adam can sıkıntısından asfaltı suluyor

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Bu bildiğin cinayet şehit demeye dilim varmıyor kaç insan daha bu şekilde bir hiç uğruna ölecek? Kaç ailenin daha ciğeri yanacak?

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    10 yıl önce motosiklete başladım aynı sorun vardı hala aynı sorun var. Bir arpa boyu kadar ilerleme olmadı. Aslında var, sulamanın olduğu yere karıncalar için bir tabela koyuyorlar "dikkat sulama var" diye. Nasıl ilerliyoruz anlatamam
    dyavol-77 bunu beğendi.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Polisler neden tam ekipman gezmiyor ?

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polisler neden tam ekipman gezmiyor ?
    Kanunen zaruri değil ki....

Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanunen zaruri değil ki....
    Kanun u değilde insan kendi hayatını düşünmesi lazım.
    Trafikte çoğu trafik polisini kasksız görüyorum. Yazık.
    Belki bu abimiz de kasksız ve düşük süratte düştü kafasını yere vurup şehit oldu.

Su ile ne alakası var bunun. ? Suyu gördün mü hemen yavaşlayıp geçmesi gerekirken dikkat etmemişse olayı çin malına sulamaya filan getirmenin anlamı yok bence.

Ankaradan bekliyodum bu haberi istanbulda olmuş. Allah gani gani rahmet eylesin.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Böyle tehlikeli bir sulama da E5'ten Zincirlikuyu'ya bağlayan geniş virajın sonunda var; bazen yastıklama yapacak kadar çok su birikiyor orada. Eminim böyle çok vardır. İnş. vesile olur da bunlar kontrol edilir başka canlara malolmaz. Allah rahmet eylesin.

Geçenlerde arabayla bir viyadük altından geçerken kör noktada su birikintisine 70-80 km ile dalmış oldum.. Araba kaymaya başlayınca esp devreye girdi toparladı sonuçta ancak bir motosikletin ordan çıkabileceğine ihtimal vermiyorum.. Arkadaş motosiklet köprüden ücretsiz geçsin diyosun ancak motosikletin bir taşıt olduğunu ve yolu böyle sulamaman gerektiğini bilmiyorsun.. Memlekette normal matematik , akıllı düşünen bir bürokrat , devlet adamı vs falan yokmu..

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Yıllar önce bir yaz zamanı ben de istanbul küçükyalı'da böyle bir vaka yaşayıp ucuz atlatmıştım, sol şeritteyken orta şeritte bulunan bir arabanın arkasından en sağ şeride kendimi atayım dedim, orta şeritteki arabanın arkasından kendimi sağa attığım anda yerlerin ıslak olduğunu fark ettim ama çok geçti artık, girmemle tank slapping denen hadise gerçekleşmeye başladı, gerçi altımda 200cc bir scooter ve 100 km civarı bir hızım vardı, o anda o gidon öyle bir sağ sol yaptı ki herhalde yere yapışıyorum dedim, şansıma su birikintisi çok uzun değilmiş, motor kuruya geçince gidon ve motor toparladı, ben de sağa çekip film şeridi geçen ömrümü bir kontrol ettim, o suyu dökene de selamlarımı ilettim, maalesef sulama işinde bilinç yok, depolu bir kamyonla gelip hortumla sulanacak yer dahil tüm yolu yıkıyorlar, zaten asfalt tozlu iken bir de çamur da döküyorlar, resmen tuzak oluyor. Çok üzücü bir olay olmuş, sevenlerine sabırlar.

Timonna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 250
    Sabah 8 sıralarında Ankara Anadolu bulvarında işe giderken, baktım hafiften yağmur atıştıracak, dedim ki biraz basayım da yağmura yakalanmayayım. Tam Ostim yoluna dönmeden hafif viraj yerinde sulama fışkiyesi ters mi dönmüş bilmem sol şeridi komple ıslatmıştı. Neyseki yol boştu ve kontrollü davranabildim.

Özellikle havaların sıcak olduğu zamanlarda yol kurudur, birşey olmaz diyerek araç kullanmamak gerekiyor.

Mekanı Cennet olsun.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Su ile ne alakası var bunun. ? Suyu gördün mü hemen yavaşlayıp geçmesi gerekirken dikkat etmemişse olayı çin malına sulamaya filan getirmenin anlamı yok bence.
    O sulayanlardan biride sizsiniz galiba?

Gece o ayrımı fark edecek, yavaşlayacak ve düzgün düzgün geçecek? Siz neyin kafasındasınız anlamak güç gerçekten...

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir gün olur da boğaziçi köprüsü den çıkıp beşiktaş-yıldız istikametinde viraja bir güzel yatmışken tam viraj çıkışında yerlerin o haline denk gelirseniz, o zaman anlarsınız.

Polis abimizin mekanı cennet olsun.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    10 senedir aynı sorun var. Tam da virajlı çelik bariyerli bölgelere, akşam vakti fıskiye ile su sıkılıyor. Şimdiye kadar binlerce motosiklet sürücüsü bu sebepten dolayı kaza yaptı. Belki yüzlerce kişi bariyerlere çarparak hayatını kaybetti.

Park ve bahçeler müdürlüğü çimenlerin hayatını insan hayatından daha çok önemsiyor. Bir tane savcı da çıkıp bu cinayetlerin hesabını sormuyor.

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Bir gün tahmin edemediğim bir virajın çıkışında bende sürüklenecem.Embesiller ordusu çimleri sulamayı bile beceremeyip,yolu ıslatıyorlar..

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    bugüne kadar hiçbir belediye umursamadı bu sulama işlerini, illa ki birinin ölmesi mi gerekiyordu...
    inşallah bu haber vesilesiyle daha dikkatli olunur.
    bence bu haberi yayıp ufak da olsa tepki koymak gerekir diye düşünüyorum.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    istanbul esenyurtta düz giderken 4 yol ağzına denk geldim ve trafiğin bol olduğu bir yer. yanımda renault kango ile sağa saptık ve hafif yokuş yukarıydı yol, bunu geçmek için biraz gaz verdim ve gaz vermem ile motorun drift yapması bir oldu. zaten sağa dönerken birde yokuş yukarı oluyor düşünün işte öyle garip tersine bir eğim ki ve birde yolda ıslaklık varmış.

gaz verdikçe motor bağırıyor ama kangoyu geçmek yerine hafiften o beni geçiyordu çünkü yanlayarak pati çekiyordum o esnada, yere düşmeden gaz vermeyi kestim ve yavaş gide geçtim ıslaklığı sonra devam.

esenyurtta keskin viraj olupta ıslak yerler var, tem otoyoluna bağlanırken var mesela. her geçişimde düzenli olarak küfür ediyordum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)