Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kısıtlamada polisten kaçarken yaşlı adamı öldürdü..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Adana’da sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan ve polisin “dur” ihtarına uymayarak kaçmaya çalışan motosiklet sürücüsü kovalamaca sırasında yaşlı bir adama çarpıp ölümüne neden oldu. Çarpmanın etkiyle yoldan çıkan motosikletin sürücüsü de ağır yaralandı.

Yüreğir ilçesi Haydaroğlu Mahallesi’nde yaşayan Kemal Erdi Ş. (30) corona virüsü nedeniyle sokağa çıkma kısıtlaması olmasına rağmen 10 Ocak sabah saatlerinde motosiklet ile dışarı çıktı.

Kemal Erdi Ş., Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) otoyolundan Ceyhan istikametine doğru ilerlerken polis “dur” ihtarında bulundu. İhtara uymayan sürücü kaçmaya çalıştı, polis peşine düştü. Kemal Erdi Ş., kovalamaca sırasında Karataş Bulvarı’nda yolun karşısına geçmeye çalışan 76 yaşındaki Ahmet Tuğal'a çarptı.

MOTOSİKLET 240 METRE SÜRÜKLENDİ

Çarpmanın etksiyle direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücü refüjdeki ağaç ve reklam panolarına çarpıp motosikletten düştü. Motosiklet ise yaklaşık 240 metre sürüklenip yol ortasında durdu. Bu anlar güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi. Olayı gören vatandaşlar hemen sağlık ekiplerine haber verdi.

Kaza yerine gelen ekipler, Tuğal'ın hayatını kaybettiğini belirledi. Yaralanan Kemal Erdi Ş. ise ambulans ile Adana Şehir Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Hayatını kaybeden Tuğal'ın cenazesi otopsi için Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Cenaze otopsinin ardından toprağa verildi. Sürücünün ise hastanedeki hayatta kalma mücadelesi devam ediyor.(İHA)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Ne olursa olsun, evraksızda olsanız, hırsızda olsanız, karaktersiz bile olsanız polisten kaçmayın.
    Sizler için macera olabilecek şeyler, bir başkasının ölümü ile sonuçlanır.
    10,000 TL Ceza yemek canınızdan ve başkalarının canından önemli değil
    Allah rahmet eylesin.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Izleyenlerin, okuyanlarin bazilarina derste olmuyor isin garibi bu tarz seyler.
    yigozya bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gectiğimiz hafta polisten kaçan adamı savunanlar vardı, yok polis silah cekmiş de yok şu da yok bu da.

alın size işte.
    drtayfun bunu beğendi.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Yani neresinden bakarsan tutarsız, sen niye kaçarsın, ötekinin sokakta ne işi var. Ecel gelmiş gerisi bahane ama...

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gectiğimiz hafta polisten kaçan adamı savunanlar vardı, yok polis silah cekmiş de yok şu da yok bu da.

alın size işte.
    Hocam şimdi de "onlar" polis kovalamasaydı bir şey olmazdı derler.

Polis kovalasa da kovalamasa da kaçıyorlar. Bu örnek ilk de değil ama işte...

Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çarpmanın etkiyle yoldan çıkan motosikletin sürücüsü de ağır yaralandı.
    Umarım ölür

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Seramik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam şimdi de "onlar" polis kovalamasaydı bir şey olmazdı derler.

Polis kovalasa da kovalamasa da kaçıyorlar. Bu örnek ilk de değil ama işte...

polis kontrolünde yakalanan yüzlerce ehliyetsiz kişi, ya da silah uyuşturucu vb. taşıyan ya da aranan suclular var iken polisten kaçmayı normal göstermeye calısanlar da muhtemel bir yerde bi halt karıştırıyor diye düşünüyorum.

Polisleri sevmem. rahatsız edici bir egoları var. ama kurallar ve kanunlar olmasa hayvanlardan farkımız kalmaz.
    gurcanozturk ve cemmoto41 bunu beğendiler.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Rutin polis kontrolüne (asayiş için olanına) karşıyım. Ama karşı olmam demek kaçarım demek değil.
    Öte yandan, yukarıdaki olayda maalesef doğal seleksiyonda yanlış kişi seçilmiş.
    gurcanozturk bunu beğendi.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Amca suçlu değil ancak yaptığı da hata, şu ileriye doğru koşmak kadar tehlikeli bir şey yok, bomboş yol, araç trafiği olmayan bir zaman, koşma dur yerinde, yolun ortasındasın ne gerek var, gelen kamyon değil bir motor, yazık oldu ikisine de, motorcu polisten kaçmak gibi bir hata da yapsa sonuç bu olmamalı.
    yigozya bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Maalesef kaderinde varsa angutun biri vesile olur sokağa çıkma yasağında bile trafik kazasından vefat edersin.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Önlem kurallarını ihlal edip ceza yememek için bir cana mal olmak.
    Allah geride kalanlarına sabır versin.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    pazar günü saat 11 civarı gibi, dayı markete gidiyordu muhtemelen çünkü sokağa çıkma yasağı var. motorcu ağır yaralanmış, kurtulmaması daha hayırlı olur. beyinsiz herif, ne o öyle canı pahasına kaçar gibi, kovalayanlar öldürmek için mi kovalıyor? o yolda öyle hız mı yapılır? dayıya yazık olmuş, motorun hızlı olduğunu görünce koşmaya başlamış hemen geçmek için ama hiç koşmasa bu trafik canavarından paçayı kurtarabilirdi.

buna benzer bir kaza daha olmuştu, beyaz bir BMW bir bisikletliye çarpmış ve öldürmüştü, üste birde o bisikletliden 50 bin lira tazminat almışlardı.. BMW sahibi tabi ki de AKP tanıdıkları olan biri ve ölen kişi ise emekli bir ast subay idi..

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Daha önce uygulamadan kaçan bir veletle ilgili düşürülmeli-vurulmalı gibi bir fikir savunmuştum ve ciddi şekilde eleştirilmiştim. Uygulamadan kaçan kişi potansiyel tehlikedir ve vurulmalıdır. 1-2 kişi bu şekilde cezalandırılırsa uygulamadan kaçmak kolay kolay kimsenin cesaret etmeyeceği-edemeyeceği bir şey olur. Yazık olmuş 76 yaşında suçsuz günahsız bir adam aptalın teki yüzünden ölüp gitmiş. Böyle bir olaya şahit olsam yaralı motosiklet sürücüsü için ambulans falan çağırmam....

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah rahmet eylesin. Yaralıya da şifalar dilerim. Olay üzücü. Yazılanlar da öyle.

- Kabahatli olarak ölüme neden olan motosiklet sürücünün ölmesini istemek.
    - Polisin bunları vurmasını istemek.
    - Kazadan yola çıkıp şehirler arası düşmanlık ifadeleri dile getirmek.

Toplumca psikolojimiz iyi değil.

Garip şeyler öne sürülünce önemli bir ders dikkatlerden kaçmış.
    Yaşlı amca caddenin ortasında durup çay kahve içip öyle karşıya geçebileceği bir ortamda kazaya uğramış.
    İleri yaşta "göz-kas koordinasyonu" azalır. Bu nedenle yaşlı biri gördüğünüzde iyice yavaşlayın.
    Ağır çekimde izleyin. Amca cadde boşken bekliyor. Motosikleti görünce geçmeye karar veriyor.
    İleri yaşta bir kişi düşük hızla çarpmanız sonucu bile hayatını kaybedebilir.

Kazasız belasız sürüşler...

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Yorumlara bak ne çirkin insanlarsınız böyle biri , motorcuya ölsün der , diğeri adanılara ırkcılık yapar , biri devlete giydirir , biri polise . Politikanız nasılsa ona göre yorumluyorsunuz resmen ! 1. Kimse motorla birini öldüreyüm demez hatasının sonucu olan bişey. 2.yürüyen adam resmen eceline yürümüş , o gün o dakka o saniye yazılmış ve buluşmuşlar resmen benim bakış acım bu. Tabiki aşırı kötü bi olay, apaciliğinin bedelini kayil olarak ödedi hayatı karardı bir tanesi dikkatsizliğinin bedelini canıyla ödedi. 2 tarafada allah yardımcı olsun. Çok kötü bişi. O vefat eden adamın yerinde tanıdıgım biri olsa canım yanardı öfkeden ben de ölsün derdim küfürler ederdim haklısınız da tabi.. allah korusun herkesi allah hayırlı ölüm nasıp etsin.

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Devletin sopası olmazsa sopa gösteren çok olur. Sopa devletin olsunki it çakalla muhatap olmayalım.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EAK54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumlara bak ne çirkin insanlarsınız böyle biri , motorcuya ölsün der , diğeri adanılara ırkcılık yapar , biri devlete giydirir , biri polise . Politikanız nasılsa ona göre yorumluyorsunuz resmen ! 1. Kimse motorla birini öldüreyüm demez hatasının sonucu olan bişey. 2.yürüyen adam resmen eceline yürümüş , o gün o dakka o saniye yazılmış ve buluşmuşlar resmen benim bakış acım bu. Tabiki aşırı kötü bi olay, apaciliğinin bedelini kayil olarak ödedi hayatı karardı bir tanesi dikkatsizliğinin bedelini canıyla ödedi. 2 tarafada allah yardımcı olsun. Çok kötü bişi. O vefat eden adamın yerinde tanıdıgım biri olsa canım yanardı öfkeden ben de ölsün derdim küfürler ederdim haklısınız da tabi.. allah korusun herkesi allah hayırlı ölüm nasıp etsin.
    Ne çirkin insansınız ya. Resmen kaderciliğe bağladınız olayı.

Beyinsizin biri kendi imkanlarıyla ölmeye çalışmış ama becerememiş. Bu arada da başka birini öldürmüş. Umarım hastaneden ölüsü çıkar. Bunu ummak beni çirkin yapmaz, terbiyesizliğin ve hadsizliğin lüzumu yok.
    Ayrıca da aklının ermediği her şeyi allaha havale etmekten vazgeç bence, çünkü öyle biri yok...

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Neye bağlayalım ne istiyon . En azından oturdugum yerden birilerini suclayacak şeyler yazmadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:26 ----------

Alıntı ushuaia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyinsizin biri kendi imkanlarıyla ölmeye çalışmış ama becerememiş. Bu arada da başka birini öldürmüş. Umarım hastaneden ölüsü çıkar. Bunu ummak beni çirkin yapmaz, terbiyesizliğin ve hadsizliğin lüzumu yok.
    Ayrıca da aklının ermediği her şeyi allaha havale etmekten vazgeç bence, çünkü öyle biri yok...
    Sen kafirsen dinsizsen ben nabayım birader. Asıl sen hadiszlik yapma. Boş yapma. Karşında cocuk yok . Kimse öldürmeyi istemez , bi hata yüzünden ölmeyide hak etmez. Aklınızı başınıza alın . Oturdugunuz yerden atıp tutmayın. Başınıza gelir şaşarsınız.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)