Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Üsküdar'da feci kaza! Otomobil motosiklet grubuna daldı !

Motovento
    REKLAM ALANI
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    allah rahmet eylesin ama motosikletin sürücüsü de araç sürücüsü kadar hatalı

arabaya yaklaştığı nokta araç sürücüsünün kör noktası ve bir anda sağına geçiyor zaten pek yavaş değiller grup olarak
    araba sürücüsü haklı mı kesinlikle değil ? aynayı muhtemelen çok önceden kontrol etti ve o an boş sandığı şeride daldı ama sinyal vermemiş / makasa girmeye kalkıyor / şerit değiştirmeden hemen önce tekrar aynaya ve kafasını çevirip kör noktasını kontrol etmiyor yine.

grup sürüşlerini bu yüzden sevmem kortejlere bile katılmam hatta bu sebepten.

geçmiş olsun millet olarak umarım akıllanabiliriz.
    banno1957 bunu beğendi.
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah rahmet eylesin, ailesine sevenlerine sabırlar dilerim.
    10 sene önce olsa otomobil sahibine küfürler ediyor olurdum, şimdi ise ne gerek vardı böyle motosiklet kullanmaya diyorum.
    Otomobil sürücüsü de aracından belli ki genç bir arkadaş. Keşke iki sürücünün yolları 10 sene sonra kesişseymiş.
    TimFx, Metehan07-70 ve Dr.Aequitas bunu beğendiler.

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazanın büyük oranda suçlusu sinyal vermeyip, aynaya bakmadan şerit değiştiren civic
    Maalesef öyle ama gel de anlat millete. Youtube videosu yorumlarına baktım, adam gelmiş terörist motorcular demiş videoyu koyan kalp atmış falan. Sinyal vermeyip şerit değiştiriyorsun adamı öldürüyorsun ama terörist olan motorcu oluyor.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Çok üzüldüm. Vefat eden arkadaşa rahmet yaralılara şifa yakınlarına sabır dilerim. Ölüm bu kadar pisi pisine olmamalı.

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    10 küsür sene oldu , Turgut( Bikerdodi) vardı körfez pisti dönüşü grup sürüşünde kaza geçirmiş, engelli kalmış 4-5 sene sonra vefat etmişti. Kazasını çok tartışmıştık. Grup sürüşlerinde dikkat edin arkadaşlar, bir arabanın yanından egzozu bağırta bağırta geçince adam korkabiliyor, panikle sağ sol yapabiliyor. Yol vermek isteyebiliyor. Arkadan gelen kaçamıyor. Motor altınızdayken yakalanmaz , yenilmez değilsiniz. Kemikleriniz kırılabiliyor ve ölebiliyorsunuz. Yapmayın 3-5 sene motor kullanıp otoyollarda gazlayıp burada insanlara ders vermeyin.
    Ölen arkadaşa Allah rahmet eylesin. Allah ailesine sabır versin.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/o-...ecegim-9241976
    YZFR25 bunu beğendi.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fuat Domaniç'in güzel bir sözü var. "Göktaşı gibi gitmeye gerek yok abi"

Bunların yaptığı ne yazık ki grup sürüşü değil, sidik yarışı. Kimin ne yaptığı belli değil, 10 saniyede anlaşılıyor kendileini nasıl bir belaya sürükledikleri. Araç sinyal vermedi, önüme kırdı vs haklısın ama ölüsün! Yazık değil mi 21 yaşında göçtü gitti. Arkadaşlar haksız olun ama hayatta olun. Allah rahmet eylesin.

10 yıldır edindiğim tecrübelerden yola çıkarak şu şekilde motosiklet kullanıyorum,

* Tanımadığın adamlarla grup sürüşü yapma, illa yapacaksan sürüşünü bildiğin kişilerle ve maksimum 4 motosiklet sür
    * Zorunda değilsen karanlıkta motosiklet kullanma
    * Kullandığın motosiklete saygı duy ve onun kabiliyetinde olmadığını bil
    * Her yıl aldığın eğitimleri tekrarla
    * Hız yapacaksan İstanbul Park'a git(Artık 2 gün birer seans olmak üzere 100 lira, kimse pist pahalı demesin)

Hayatta kalmamız dileğiyle..
    tommygun, retox70, Fr.Sante ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Discordian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acı bir haber umarım tekrarı yaşanmaz, bunun benzerini ben cbf 150 kullanırken yaşadım kaza yaptığım sırada 60km hızdaydım, arkadan gelen araba yoktu, olsaydı bende sıkıntı yaşıyabilirdim, sürat kazalarda etken olabiliyor, ama yaşanan kazaları sadece güçlü makinalara bağlamak saçma geliyor, güç doğru kullanıldığında her zaman iyidir, zaten bilinçli kullanılmadığı zaman cc farketmiyor motor tehlikeli

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Civic teki de muhtemelen öndeki arabayı sağdan geçmek için orta şeride geçiyor.Agresif şerit değiştiriyor.Herkes rallici mübarek.Müzik dinliyor belkide motorları duymamış da olabilir. Zaten motoru gördüğünü hiçbirimiz düşünmüyoruz.Motorculara baksan onların sürüşünün de elle tutulur yanı yok.

Sonuç herkes hatalı ama motorcu ölü.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Şu başlığı beğenmedim..Hemen yapıştırıyorsunuz araba motorlara daldı diye...
    Ne dalması.. Dalan falan yok... Nesnel ırkçılık yapmayın kardeşim..
    Adam sağ şeride geçerken yanındaki motoru deviriyor gerisi ondan sonra oluyor... Araba değil motorlar dalıyor...
    Çekirge sürüsü gibi sorumsuzca gurup olarak motor sürmenin en büyük tehlikesi bu zaten...
    Herkes en hızlı benim en kral benim havasında... Ve kaçınılmaz son...
    Allah rahmet eylesin arkadaşımıza..Daha gençmiş...
    TOTEMONS bunu beğendi.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Type-r sinyal verip sağ şeride düzgün geçiş yapsa kaza dün gece olmasa bile bu sürüş stiliyle yarın başka bir araçla kaza olurdu. Olayı her yerden takip ettim hani anlık bi gazlama olsa neyse. Grup Haliç'ten gazlaya gazlaya makaslarla oraya kadar gelmiş. Vefat eden kişinin gerek motorla gerek arabayla kural ihlalli videoları var.

Ondan sonra motosikletler trafik teröristi oluyor. Allah rahmet eylesin diyecek bişey yok.
    Umit1923 ve Dr.Aequitas bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tvs Rtr 200
    Her gün köprü kullanıyorum . Motosiklet süren arkadaşlar hep bir aceleniz var. Yardira yardira gidenler mi dersin,daracık yerden geçerken bir korna yapmadan yanımdan geçenler mi dersin,slalom yapanlarmı hangi birini sayayım.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Arkadaşlar ölen bir taraf olduğunda hala karşı tarafı eleştirip, suç buluyoruz... Yıllardır bu tip kazalar bitmedi, bitmeyecek kendimizi eleştirmediğimiz sürece. Bu kazalar ders olsun hepimize diyoruz öylede olmuyor. Araba sürücüsü haksız diyip içimizden geldiği herşeyi söyleyip rahatlıyormuyuz ? Son yıllarda yaşanan tüm büyük motosiklet kazalarını düşünün başka bir araçla yapılmadığında bile yol böyleydi lastik şöyleydi deniliyor..

Bu tip kazalar artık herkes için bir ders olmalı. Araç sürücülerinin birer insan olduğunu unutmayın yolda giderken aniden bir araçtaki vatandaş kalp krizi geçirebilir önünüze bir insan çıkabilir ( otoyol bile olsa ) bir hayvan çıkabilir. Karşı yönden uyuyarak direksiyon hakimiyetini kaybetmiş bir otomobilde olabilir bu. Eğer bunları düşünmeden hala motosiklette gaz açıyorsanız lütfen daha fazla sevdiklerinizin ve bizlerin canını acıtmamak için motosikleti bırakın. Lütfen bir abiniz bir dostunuz bir kardeşiniz olarak rica ediyorum. Videoda arabadan hemen önce koca koca motorlarlar yan yana geliyor ??? Böyle tehlikeli hareketler yapmayın yanınızdaki çocukluğunuzdan beri büyüdüğünüz bir arkadaş bile olsa herşey bir anlık refleks. Durumu otomobil sürücü motosiklet sürücüsü diye genellemeyelim. Hergün scooter ile minik minik sağ şeritten giderken böyle koca motorlar beni görüp arabanın solundan geçiyor kaç kere sağdan giderken araba o egzoz sesinin korkusundan benim önüme kırdı kaç kere bilmiyorum. Bide bu durum bazen okadar hızlı oluyorki arkadan gelen motosikleti görmüyorum bile.. Motosiklet kullanırken evde sizi ve trafikteki diğer insanları bekleyenlerin olduğunu unutmayalım.

Kazada hayatını kaybeden motosiklet sürücüsü kardeşimizin sevdiklerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Allah rahmet eylesin.
    peyloride, Umit1923 ve Dr.Aequitas bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Allah rahmet eylesin, öldükten sonra kimin haklı olduğunun bi önemi yok.
    Haklı bile olsak haksızmış gibi davranmalıyız, bindiğimiz makinalar pist için üretilmiş olabilir, 200 küsür hızla ilerleyebiliyor olabilir ama pistte kullanmıyoruz. Trafiğin kuralları var eğer uymuyorsak ölümü, sakatlanmayı, öldürmeyi, sakatlamayı göze almışız demektir.Sabah bi video izledim, 07 li bi eleman yeşil fiorinocunun gazına gelip mal gibi düşüyor. Düşmediğini ve bi çocuğu altına aldığını düşünelim, başlık yine motosiklet terörü olacaktı.

ülkemiz insanının birbirine saygısı yok, sadece motosiklette böyle değil işim dolayısıyla İveco Eurocargo kamyon kullanıyorum şu sıralar, inanın koca kamyona da saygı yok. Böyle bi toplumda biniyoruz extra dikkatli olmamız lazım.
    Umit1923 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Tek cümle ile; yazık, günah.

Keşke yaşasalardı ve birkaç kırık ile atlatsaydı o arkadaş...

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin, öldükten sonra kimin haklı olduğunun bi önemi yok.
    Haklı bile olsak haksızmış gibi davranmalıyız, bindiğimiz makinalar pist için üretilmiş olabilir, 200 küsür hızla ilerleyebiliyor olabilir ama pistte kullanmıyoruz. Trafiğin kuralları var eğer uymuyorsak ölümü, sakatlanmayı, öldürmeyi, sakatlamayı göze almışız demektir.Sabah bi video izledim, 07 li bi eleman yeşil fiorinocunun gazına gelip mal gibi düşüyor. Düşmediğini ve bi çocuğu altına aldığını düşünelim, başlık yine motosiklet terörü olacaktı.

ülkemiz insanının birbirine saygısı yok, sadece motosiklette böyle değil işim dolayısıyla İveco Eurocargo kamyon kullanıyorum şu sıralar, inanın koca kamyona da saygı yok. Böyle bi toplumda biniyoruz extra dikkatli olmamız lazım.
    hee izledim ben o videoyu. çocuk gaza gelip teker yaparken ebesinin örekesini gördü
    Umit1923 bunu beğendi.

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Yakınlarının başı sağolsun. Allah rahmet eylesin.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Yine bedavadan biri katil biri merhum oldu. Allah rahmet eylesin.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    “ lan na pıyorsun, lan na pıyorsun, salak mısın, ambulans çağırın “ diye bağırmana sebep olan işler yaparken aklın neredeydi? Yoldaki diğer insanların canını tehlikeye atacak işler yaparken aklınız neredeydi?
    Meftaya rahmet ailesine sabır... gerisi boş...
    Umit1923 bunu beğendi.

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    Hem kendi hayatınızı hemde başkalarının hayatını tehlikeye atan sürüş şekli.Akan trafikte böyle motosiklet kullanılmaz.Böyle kullanırsan bugün değilse yarın ölür gidersin.Sol şeritteki her araç sol şeridi devamlı ihlal etmemek için sağa geçer.Ya kardeşim itiraf edin dürüst olun her şeridi,emniyet şeridini bile kullanıyorsunuz sonrada bariyerde suç buluyorsunuz.Hız yap,makas at,milletin başını belaya sok,kendi ve başkalarının hayatını tehlikeye at birde üste çık.Videodaki motorlu apaçiler ve onlar gibi kullananların topunun ehliyetine el konulması lazım.
    Vefat eden gence allahtan rhmet ailesine sabır diliyorum.
    Unutmayın lütfen.İki şerit çizgisi arasında kalarak dünyayı turlasan kaza yapmazsın.
    Umit1923 bunu beğendi.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Allah rahmet eylesin, bu tür olaylar yüzünden grup sürüşlerini sevmiyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)