Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Motosiklet Sürücülerine Ücretsiz Köprü Geçişi Müjdesi..

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Osmanlı tuğrasıyla sorunum yok. Ama aracına tuğra yapıştıran kişinin de Osmanlı'ya yakışır araç kullanmasını isterim, dağdaki ayı gibi değil. O sembolü oraya yapıştırmakla olmuyor. Aynısı Atatürk imzası, Göktürkçe yazılar için de geçerli.
    Cloud bunu beğendi.

Yazdıklarımdan Osmanlı Tuğrası ile sorunum olduğunu çıkartabilen adamın okuduğunu anlamadığını düşünürüm, ayrıca bu detaya takılıp asıl anlatmak istediğimi hiç anlamadığını düşünürüm. Şekilcilik dedim, vatanını sevmek bu gösterişlerle olmuyor dedim, daha bi yığın dedim oğlu dedim. Sonra bi cevap, tam da kastettiğim şeylere örnek gibi geliyor, valla bravo. "Ne kadar anlatırsan anlat karşındaki anlayabildiği kadarını anlar" sözü doğrulanmış adeta. Yazık.

Yazmamak en iyisi galiba.

NOT: (Aslında böyle şeyleri acıklamak ayıp gelir bana ama yazma gereği hissettim) Kitaplığımda İ.Hakkı Uzunçarşılı ve E.Ziya Karal'ın cilt cilt Büyük Osmanlı Tarihi ile Atatürk'ün Nutuk'u yan yana duran adamım, İsmim bile Türk tarihinden seçilmiş doğduğumda, kimse millet, vatan sevgimi sorgulayamaz, ben de kimseninkini sorgulayamam, ama ne milliyetçiliği amaçlarım için çıkarım için kullanırım ne de bunun havasını atarım, çünkü çok saçmadır bana göre, bunu gösteriş için yapanı kolayca anlayabiliyorum çok şükür onu anlatmayı denedim. Anlamayana, yanlış anlayana, canı istediği gibi anlamak isteyene elimden bi şey gelmez, yazdıklarım ortada.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bakiyorum da zamaninda AKP'ye toz kondurmayanlar "AKP iyiydi ama..." demeye baslamislar.

Sadece paraya tepki veren insanlar olarak ta kaybimiz cooook buyuk olacak...
    fatih.met bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı taşkın pekca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köprü bedava olsa ne olur 8 bin TL olmuş 50 cc scooter köprüyü bedava yapacaklarına ÖTV yi kaldırsınlar ben köprü parası ödemeye razıyım

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:11 ----------

inançlı biri misin bilmiyorum ama köprü kamuya ait ve orada 80 milyon insanın hakkı var.Kaçak geçebilirsin kar sayabilirsin ama bunun elbet bir hesabı olacaktır bunu unutma kardeşim
    O köprülerin parası çıkalı multi milyon yıl oldu. Artık tamamen ücretsiz olmaları gerekmez mi?

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Binali Yıldırım, 1 Aralık 2016 yılında TÜSİAD'ın toplantısına katılmış ve burada bir konuşma yapmıştı.

Yıldırım yaptığı konuşmada;
    "Seçim kampanyalarında söylenenle, sorumluluk omuzlarınıza yüklenince, söylemleriniz hiçbir zaman aynı olmaz. Hiçbir ülkede de aynı olmaz. Bu siyasetin gereğidir, siyasetle hakikat, her zaman birbiriyle örtüşmez. Bu Türkiye için değil, dünya için böyledir. Şimdi siz, zannediyor musunuz ki, Avrupa'daki söylemlerin, bunu söyleyenlerin gerçek fikridir, elbette değildir"
    ifadelerini kullanmıştı.

Kendi sesinden dinleyelim efendim. Hem de görüntülü.
    The Dude, drejj ve atalayalper bunu beğendiler.

Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    Bunlardan hala güzel şeyler bekleyenlere yazık siyaset yapmak istemiyorum ama seçilmek için her yalanı herkezi çiğner bunlar kaynak haber aa haber tr en yalancı haber sitesi

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ayrıca bu şahıs bu müjdeyi verebilecek ne konumda ne de yetkide. Bunu da unutmayalım...
    Crixa ve leons bunu beğendiler.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    İyiyken iyiyse kötüyken de kötü diyebilmeli insan. Eskiden iyi yönlerini savunup da şuanki yanlışlarına göz yumarsak o zaman uygun olmaz. Umarım eleştirilerimi de okumuşsunuzdur.

Ayrıca kimse devlet zoruyla Türküm doğruyum demek zorunda değil. Ben Türküm Türklükle gurur duyarım ama bu ülkedeki Kürtlere zorla Türküm dedirtmeyi doğru bulmuyorum. Ben nasıl Türk olarak doğmayı seçmediysem o da Kürt olarak doğmayı ve bu coğrafyada doğmayı seçmedi.

Atatürkün de Osmanlı eğitimininden geçmiş bir Osmanlı subayı olduğunu ve soyunun da Osmanlıdan geldiğini unutan arkadaşlarımız varsa diye bir önceki iletimde bunu not hatırlatayım dedim.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    İyi bir nokta, T.C. Osmanlı'nın son zamanlarında yapılan reform çabalarının ve Padişahların çok yapmak isteyip koltuğu bırakamamaları yüzünden yapamadıkları ilerileşme hamlelerinin nihai noktasıdır, tarihten ve hayattan kopuk bir şey değildir, bir şekilde olacaktı zaten. İtişip kakışmak çok saçma.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyiyken iyiyse kötüyken de kötü diyebilmeli insan. Eskiden iyi yönlerini savunup da şuanki yanlışlarına göz yumarsak o zaman uygun olmaz. Umarım eleştirilerimi de okumuşsunuzdur.
    Kesinlikle. Ekonomi günümüz kadar kötü olmadığı günlerde, türlü yolsuzluklar ortaya döküldüğünde, medya ve yargıya çöküldüğünde de keşke "kötüyken de kötü" diyebilseydik... Ancak malesef "iyi ve kötü" anlayışımız, cebimiz odaklı olduğu için eleştirilerimiz de o merkezli oluyor:

Akp bu ülkeye çok şey kattı bunu kimse inkar edemez ama artık iyice saçmalamaya başladılar. Madem doğalgaza indirim, motosiklete köprünün ücretsiz olması veya elektrik su faturasında yardım yapabilecek bir bütçen vardı da neden bunca zamandır bunları halka vermedin??

Aynı örnek benzin zammında oldu. Seçimden önce vergiden keserek zammı engellediler, seçimden sonra vergileri arttırıp zama fazlasıyla devam ettiler...
    Geçen seçimlerin birinde de asgari ücreti arttırmamışlardı seçimi kaybedip seçimin tekrarlanacağı zaman asgari ücrete ciddi bir zam yapmışlardı. (Bu zam Tamamen muhalefetin başarısıdır.)

İnsan burada soruyor. Kardeşim madem devletin bu imkanları var da sen niye seçimden önce bunca zamandır iktidardayken halka vermiyorsun da seçim kaybedeceğin zaman bunu yapıyorsun?? Bu yapılan net bir şekilde milleti Salak yerine koymaktır.
    Demek istediğim o ki ekonominin hali eleştiri sebebi değil, zamanında eleştirmeyişimizin sonucu...

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Neden sadece 1.2. köprüde bütün köprülerde olsaya ücretsiz geçis 🏍️

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Seçimler yaklaştı vaadler arttı.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    isterseniz bedava yapın,
    size oy vermeyeceğim.
    computeus bunu beğendi.

Motosikleti
    Rx3i evo (2016), xtreme max 200 (2018)
    Şu anda İstanbulu kazansalar bile bu kadar çabanın, bu kadar ısrarın, bu kadar vaadin sebebinin vatandaşa hizmet aşkı olmadığını anlamamak için vicdanen kör olmak lazım. Ekrem İmamoğlu da babamın evladı değil tabii ki onu da tanımıyorum. Ama bir tarafta yiyeceğinden adınız gibi emin olduğunuz bir taraf, diğer tarafta hiç tanımadığınız bir taraf.

Aklıma şu videoyu getiriyor hemen

https://www.youtube.com/watch?v=cckYUKh7f80

Motosikleti
    kuba cg-100
    eyyy ekrem imamoğlu 40 yıllık kafirleri imana getirtin, ne büyük adammışsın sen😁

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Binaliii Dolar 6TL, R6 53 binden giriş yapıyor 86'ya satılıyor 30 bini vergi sen ne 3-4 tl den bahsediyorsunn
    leons ve atalayalper bunu beğendiler.

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı kurubuzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden sadece 1.2. köprüde bütün köprülerde olsaya ücretsiz geçis ��️
    Onlar bizim köprümüz değil, "müto"ların köprüsü. Onların parasını geçmesek de ödüyoruz (dolar cinsinden).

Neden? Çünkü müteahhitlik kutsal bir makam...

Dolar ve beton esastır, gerisi teferruat.
    Ağır metal insanı...

Üç kuruşa kimse oyunu satmasın lütfen. Memleketi kimin daha iyi, dürüst ve şeffaf yöneteceğine inanıyorsanız ona oy verin. Şatafattan, israftan uzak, medeni, çocuklarımızı huzurla büyüteceğimiz bir şehir için oy kullanalım.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike

Ayrıca kimse devlet zoruyla Türküm doğruyum demek zorunda değil. Ben Türküm Türklükle gurur duyarım ama bu ülkedeki Kürtlere zorla Türküm dedirtmeyi doğru bulmuyorum. Ben nasıl Türk olarak doğmayı seçmediysem o da Kürt olarak doğmayı ve bu coğrafyada doğmayı seçmedi.

Atatürkün de Osmanlı eğitimininden geçmiş bir Osmanlı subayı olduğunu ve soyunun da Osmanlıdan geldiğini unutan arkadaşlarımız varsa diye bir önceki iletimde bunu not hatırlatayım dedim.
    Ne mutlu Türk olana değil, ne mutlu Türküm diyene. Orada bir nüans var.
    Bugün gidin Fransa'da yürüyen siyah bir insana sen Fransız değilsin, Cezayirlisin dediğinizde sizi doğduğunuza pişman edeceğini söylüyorlar. ABD'deki Çinli'ye gidin, Amerikalı değilsin deyin, ne olacağını haşmet söylesin.
    Atatürk millet olarak Türk olmayı hedeflemiş, biz ırk olarak anlamışız. Sorun orada.
    Mesajınızın ikinci paragrafında ise katılmadığım bir yön yok. Sonuçta gökten inmedi Atatürk.
    Cloud bunu beğendi.
    May the Force be with McLaren Mercedes

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)