Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ülke Genelinde Kask Denetimi !

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Emniyet Genel Müdürlüğü'nce, ülke genelinde motosiklet sürücülerine yönelik "kask denetimi" gerçekleştirildi.

Genel müdürlükten yapılan yazılı açıklamaya göre, geçen yıl ülke genelinde tescilli motorlu taşıtların yüzde 14'ünü oluşturan motorlu bisiklet ve motosikletlerin, meydana gelen ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarına karışma oranının yüzde 13,9 olduğu belirlendi.

Bu kapsamda alınan önlemler çerçevesinde ülke genelinde yapılan denetimlerde 18 bin 71 motorlu bisiklet, motosiklet ve sürücü denetlendi. Ayrıca 3 bin 977 trafik ihlali tespit edildi ve bu kişiler hakkında yasal işlem yapıldı. Denetimler sırasında 546 araç trafikten men edilirken 7 sürücünün sürücü belgesine geçici olarak el konuldu.

Kaynak: Dha
    Thesinner83 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Denetimler olsun. 2 gün önce motoru yıkamacıda yıkayıp kuruması için yol kenarına aldım. Birde baktım ki bir anda motorun önünü bir araç kesti kornaya bastı. Döndüm polisi görünce şaşırdım. Arabayı önümü kesecek şekilde park etmesi korkutmadı değil sanki büyük bir suç işlemişim kaçacağım.
    Ehliyet ruhsat herşeyimin tam olup olmadığını sordu. Kask kıyafet ekipman var eksik birseyle gezmem dedim. Yinede indi evraklarıma baktılar eksik bulamayıp teşekkür ettiler. Bu aralar plakasız motosikletlerin peşine düşmüşler, direkt emniyet otoparkına cekiyoruz dedi uyardı. Güzel birsey tabiki denetlemeleri lazim sürekli.
    sutlusoda ve espresso bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Taşıt oranı %14, kazaya karışma oranı da %14. Anormal bir rakam değil. Otomobiller de herkes de denetlenmeli.
    Thesinner83 bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Hoş, özellikle havalarım düzelmesiyle istanbulda yollara saçılan beyinsiz sürüsüne gram engel olsalar kâr...
    espresso bunu beğendi.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Bu tür denetimlerin bir şeyleri düzeltmek amacıyla olmadığını uzun zaman önce söylemiştim. Bugün de aynı, değişen bir şey yok.
    Bu kazaya karışan %14 kendi başına virajda patladıysa tamam, ama muhtemelen en az yarısında diğer bir araç vardır. Onu da denetlediniz mi mesela? Yol kalitesi, dışa eğimli yoncalar, çukurlar, çim yerine yol sulama vs. vs. ...
    espresso, birbilent, maktama ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tür denetimlerin bir şeyleri düzeltmek amacıyla olmadığını uzun zaman önce söylemiştim. Bugün de aynı, değişen bir şey yok.
    Bu kazaya karışan %14 kendi başına virajda patladıysa tamam, ama muhtemelen en az yarısında diğer bir araç vardır. Onu da denetlediniz mi mesela? Yol kalitesi, dışa eğimli yoncalar, çukurlar, çim yerine yol sulama vs. vs. ...
    Elinden geldiğince denetliyorlar dır her halde şimdi yolda çukur var diye kask denetimi yapmasınlar mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:37 ----------

Kasksız motosiklet kullanmakta en hafif tabiri ile ayıp yahu bunu denetlemeye ihtiyaç duymak bile utandırıcı.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elinden geldiğince denetliyorlar dır her halde şimdi yolda çukur var diye kask denetimi yapmasınlar mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:37 ----------

Kasksız motosiklet kullanmakta en hafif tabiri ile ayıp yahu bunu denetlemeye ihtiyaç duymak bile utandırıcı.
    Benim anlattığım farklı bir şey tabii ama, sizin ne anlamak istediğiniz de önemli elbette.
    Çukurları da doldursunlar diyorum.
    Böyle anlayabilir misiniz? müsait olduğunuz bir ara. ;)
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Motosikleti
    MT-07
    Bugün bizide 3 motor çevirdiler. Lakin plakayı merkeze veriyor ama merkezdeki doğru giremeyince böyle bir motor yok die işkillendi. Ruhsatı verdim, merkezdeki arkadaş sonunda doğru girdi. Motor temiz anansunu çekti. 3ekip var 1tablet var. Her ekibe bir tablet vermek zor olmasa gerek die düşünüyorum.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Benin her gun kopru uzerinde gordugum 5 motosikletten ikisinin plakasi ya bantla, ya zincir kilitle, ya camurla okunamaz halde ya da hic plaka bile yok. Icimden o kadar kufrediyorum ki onlara...

Biz kurallara uyup hiz sinirini asmazken, kirmizi isikta beklerken onlar binbir kural ihlali yapiyor. Bir de uatune kopru parasi vermiyorlar.

Keske polis istisnasiz her motosikleti durdursa ve plaka denetimi yapsa.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Bence köprüler ve otobanlar motosikletlere bedava olsa, insanlar motosiklete teşvik edilse... Trafik sorunu çözülür ve insanlar daha mutlu olur.
    bursalıali, Deadly Sto(R)m ve espresso bunu beğendiler.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir eğri boyunlu deve daha
    -Black- bunu beğendi.

Motosikleti
    Versys650
    Denetim güzel, denetimin sürekli yapılması gerekiyor, sürekli yapılmadığı zaman bir etkisi yok, herkes yine bildiğini okuyor.

Hatta Trafik polislerinin aktif denetim yapmaları gerek, trafiğin içinde olup gördükleri her ihlalde sürücüyü durdurup cezasını kesmeleri lazım yoksa bu keşmekeş trafik düzenlenemez, kurallara uyanlar cezalandırılmış olur.
    bursalıali ve Deadly Sto(R)m bunu beğendiler.
    Herşeyin çözüldüğünü sandığın an yanılırsın.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence köprüler ve otobanlar motosikletlere bedava olsa, insanlar motosiklete teşvik edilse... Trafik sorunu çözülür ve insanlar daha mutlu olur.
    15 sene önce dikkat çekmek için motorları (7-8) kamyona yükleyip ücretsiz geçirmişlerdi dikkat çekmek için. Olay iş yapmak olmadığı için, bugün sınıf olayını bile düzeltemiyorlar. (Bir süredir takip etmedim, belki en azından o konu düzelmiştir.)

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:29 ----------

Misal; düzgün iş yapmak istiyorsan, kurallara uyanlara indirim sağlarsın. Ama ne yapıyorlar? Zaten pahalı olan sigorta fiyatlarını iyice arttırıyorlar. Konu düzen sağlamak değil, cebindeki zaten kısıtlı parayı her türlü söğüşlemek, konu bu kadar basit.
    Yeni düzenleme lafını duydun mu, şöyle bir düşüneceksin...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:32 ----------

Mesela senin sigortan veya köprü geçişin yerine neye indirim geliyor ötv ye. Ötv ne içindi, doğal afetler içindi. Van'da deprem oldu ne oldu, o paraların başka şeyler için kullanıldığını öğrendik. Madem deprem vs için o paralara ihtiyaç yok, biz niye hala ötv ödüyoruz??? vs vs.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamlar nereden para toplayacaklarını şaşırdı. Sen daha bilmem neden para almasınlar diyorsun oldu mu şimdi?

Arabayla gittin dur kalk 10 litre benzin yaktı farz et. Benzinin 3 te 2 si vergi ne yaptı 6 veya 6.5 litresi vergiye gitti. Aynı yolu motosikletle gittin 3 litre yaktın ne oldu 2 litresi vergiye gitti.

Bak devleti ne kadar zarara soktun. Bir de utanmadan köprü ve otoban parasını da almasınlar diyorsun ohooo!
    kulspruta, bursalıali ve GATES bunu beğendiler.

hep hikaye hep...

plakasız çalıntı motorlara baksınlar 2 ay oldu motosikletimden haber yok.

hırsızlığı iş olarak tutmuşlar bu ülkede motora binilmez

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Dün çevirdiler beni, ruhsat bile istemediler, sadece ehliyet GBT yapıldı...

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün çevirdiler beni, ruhsat bile istemediler, sadece ehliyet GBT yapıldı...
    Plakanıda giriyor sisteme. Bir yamukluk çıkar ise ruhsatı istiyor. Zaten ruhsat senin adına kayıtlı çıkıyorsa ses etmiyor. Benim ruhsatı merkezdeki denyo 5sefer yanlış harf kombinasyonu ile girdi. Böyle motor yok trafikte die ruhsatı istedi. Ruhsatı verdim, bence merkezdekinde sorun var dedim. 6.kez denediğinde motor temiz anansu geldi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Dediğin gibiyse iyi o zaman

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben zaten motor şahsa ait gözüküyor ise ruhsatı neden istiyor çözemiyorum

bosuna ruhsat taşıyorum gibi

Motosikleti
    xv250
    apaçilerii plakasızları niye durdurmuyorlar bunların zaten parası yo kceza ödeyemez diye mi ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)