Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sofuoğlu'ndan Diyarbakırlı çocuk ve gençlere motosiklet eğitimi..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

AK Parti Sakarya Milletvekili ve Dünya Supersport şampiyonu eski milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu'nun başlattığı "Spora Gönül Ver" projesi kapsamında Diyarbakır 'daki bir okulda öğrencilere motosiklet eğitimi verildi -

Kenan Sofuoğlu:"Bu çocuklardan ileride ülkemizi temsil edecek, faydalı, hayırlı sporcular çıkmasını umut ediyorum"DİYARBAKIR (AA) -

AK Parti Sakarya Milletvekili ve Dünya Supersport şampiyonu eski milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, başlattığı "Spora Gönül Ver" projesi kapsamında Diyarbakır 'da bir okulda öğrencilere eğitim verdi.Sofuoğlu, motor sporuna ilgi duyan genç yeteneklerin keşfedilmesi amacıyla başlattığı proje kapsamında merkez Bağlar ilçesindeki Şehit Uzman Çavuş Süleyman İyikul Ortaokulu'nu ziyaret etti.Yoğun ilgiyle karşılanan Sofuoğlu, bazı öğrencileri motosiklete bindirdi, öğrencilerle okulun bahçesinde motosiklet sürdü, birlikte fotoğraf çektirdi.

Sofuoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne gittiği günlerde "Spora Gönül Ver" adıyla bir proje başlattığını anımsattı. Bu projeyle özellikle Doğu ve Güneydoğu olmak üzere Türkiye'nin birçok şehrini gezeceğini ifade eden Sofuoğlu, hiç kimsenin gitmediği yerlere gidip oradaki çocuklara sporu, motor sporunu aşılamak ve onlara destek olmak istediklerini belirtti.

Projeye bazı sponsor markaların destek verdiğini anlatan Sofuoğlu, şunları kaydetti:"Bunlarla beraber bir kupa yapalım, o kupada yetenekli sporcuları seçelim ve o sporcuları alıp dünya arenalarına çıkartalım dedik. Sadece İstanbul, Sakarya, İzmir değil de Türkiye'nin her yerindeki çocuklara ulaşalım, yetenekli çocukları bulalım, onlara motosikleti gösterelim, motosiklet kullandıralım, çok iyi gördüğümüz çocukları seçelim, şampiyonayı alalım ve ülkemize yeni sporcular kazandıralım istedik." Diyarbakır 'da bir okul seçtiklerini ve şehirdeki motosiklet tutkusu olan çocukları davet ettiklerini kaydeden Sofuoğlu, ilginin çok fazla olduğunu dile getirdi.

Kenan Sofuoğlu, "Bizim bu çocuklara bir tutku, bir heves ya da hayatlarında başarılı olacakları bazı konularda imkanlar sağlamamız gerekiyor. Çocukların bu ilgisini görmek beni çok mutlu etti. Bu çocuklardan ileride ülkemizi temsil edecek, faydalı, hayırlı sporcular çıkmasını umut ediyorum." ifadelerini kullandı.Projeye 700'ün üzerinde talep olduğunu ancak bu taleplerden elemeler yapılacağını anlatan Sofuoğlu, ilk önce sayının 35'e, sonra 10'a düşürüleceğini, kalan 10 kişiye eğitim verileceğini bildirdi.Sofuoğlu, şunları aktardı:"Eğitilecek şampiyon ismi ise Avrupa ve Dünya Şampiyonalarına kendi imkanlarımızla göndereceğiz. Motor sporları pahalı bir spor dalı. Yüzlerce sporcuyu seçip Avrupa'ya gönderme şansımız yok. Bu projeyi yaparken de devletten bir kuruş talep etmedik. Kendi imkanlarımızla, sponsorlarla yaptığımız bir proje. İmkanlarımız kısıtlı ama amacımız her yere ulaşmak. Rabbim inşallah bu çalışmaların sonunda Türkiye'ye faydalı bireyler yetiştirmek anlamında bize imkan sağlar."Motosiklet kullanan çocuklardan Selen Rojin Osmanoğlu da Sofuoğlu ile motosiklete binmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, "Bugün hayatımın en güzel gününü yaşıyorum. Kenan Sofuoğlu'nun okula geleceğini bilmiyordum, bu sabah öğrendim ama iyi ki gelmesini beklemişim." dedi.

Yasin Aydın da, ilk defa küçük motora bindiği için çok heyecanlı olduğunu anlatarak, eğitimin çok eğlenceli geçtiğini dile getirdi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu tip sosyal sorumlulukları yerine getirdiği için tebrik etmek gerek. Mecliste ceylan derisi koltukta oturan 559 kişiyi de kamçılar umarım.
    bursalıali bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ceylan derisinden oturmaktan daha iyi olsa da pratikte bir anlamı yok. Bu bahsettiği şeyler ancak bir sistem kurulursa gerçekleşir. Bu söylediklerinin altyapısını hazırlasa, konuşmayı da otomobil sürücülerine anlatıp motosikletlere trafikte dikkat edilmesi gerektiğini, çok kolay yaralanabildiklerini, motosiklet sürücülerine de trafikte diğer taşıtlardan saygı görmek istiyorlarsa önce motosikleti ciddi bir taşıt gibi kullanmaları gerektiğini, bisiklet gibi aradan buradan geçerlerse ancak bisiklet kadar saygı göreceklerini anlatsın. Çok daha işe yarar.
    ozansntrk bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Otobüs durağına nasıl ceza almadan park yapılır, nasıl kullar hiçe sayılarak trafiğe dahi çıkamayacak plaka takılamayan motosiklet ile serseriliğin dibine nasıl vurulur dersleri mi acaba? Ha tabi bir de bunlardan hiç bir ceza almamanın yöntemleri konusu var o 2. sınıfa geçince!

Motosikleti
    speederbike
    Hatırlarım, zamanında Formula 1 aracı gösteri için köprüden geçmişti de plakası yok diye ceza yazılmıştı (Devletimiz 33TL'yi bile misafire ödetmiş). Sofuoğlu'na da yazılmış mıydı?

https://www.cnnturk.com/2005/spor/fo...1.0/index.html

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Vay arkadaş bu kadar kansız olunmaz ya yorumlara bakar mısın.

Bu adamı bu kadar hazmedememeleri... Adam ne yapsa iyi de yapsa kötü de yapsa yerin dibine sokuyorlar. Yazık.

Motosikleti
    speederbike
    Topu topu 4 mesaj var. Biri övmüş, biri yermiş, ben de nötr kalmışım. Ne uyduruyorsunuz millet saydırıyor diye?

sparrow07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er-6f + Kral Grande 6
    Antalya ya geldi 100 metre bariyer altı yapılmış gerisi yok .Keşke göstermelikden çok kalıcılık ve watercolours de bahsettiği gibi altyapı ve sistem. Yapılan işlerin devamlılığı yok malesef ülkede anca bakar şakşaklarız

drejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Alıntı sparrow07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Antalya ya geldi 100 metre bariyer altı yapılmış gerisi yok .Keşke göstermelikden çok kalıcılık ve watercolours de bahsettiği gibi altyapı ve sistem. Yapılan işlerin devamlılığı yok malesef ülkede anca bakar şakşaklarız
    Bence f-16 ları yedim yeni gelen F-35 ler ile drag yapacam projesi öncesin de sosyal projeler ile seyirci topluyor.
    "Çanakkale 1915 Köprüsün açılışında kenan F-35 leri dize getirdi"
    "Kenan S400 leri geçti.."

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay arkadaş bu kadar kansız olunmaz ya yorumlara bakar mısın.

Bu adamı bu kadar hazmedememeleri... Adam ne yapsa iyi de yapsa kötü de yapsa yerin dibine sokuyorlar. Yazık.
    Zorunuza mı gitti? Kansızlığı sizden öğrenecek değilim. Yanlışlarını düzeltsin önce ondan sonra icraat yapsın. Önce adam olacak, devletinin masasına ayaklarını koymamayı öğrenecek, kuralların herkes için geçerli olduğunu bilecek ve uyacak. İmam - cemaat ilişkisi. Osurma vs. kaka yapma. Çok basit olarak böyle anlatabilirim. Daha basit anlat derseniz o yok bende. Daha Milletin Vekili olduğunu kavrayamadan aslı astarı olmayan ünvan sahibiyim demeyecek. Saymaya devam edeyim mi?

Motosikleti
    Artık Yok...
    bariyerlere ne oldu bariyerlere ondan haber verin...
    CrazyBullet bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Din düşmanı ya da ırkçı değilim de şu arkadaşı biraz da diğer partinin aydın insanlarının kentlerinde görmek isterdim.

neyse; senatör bu; bizim gibi lüks aracı olmayan emireri olmayan adamlar bilecek değil nasıl işlediğini bu sürecin.

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    bizim için bitmiştir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)