Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

İstanbul Trafiğinde Akılalmaz Kavga

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Avcılar'da bir otomobil sürücüsü seyir halindeyken bir anda direksiyonu kırarak şerit değiştirdi. Otomobile çarpmaktan kıl payı kurtulan motosiklet sürücüsü otomobil sürücüsüne saldırdı.

Olay, E-5 kara yolu Avcılar Küçükçekmece istikametinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, otomobil sürücüsü seyir halindeyken bir anda direksiyonu kırarak şerit değiştirdi.

Bu sırada aynı yönde seyreden motosiklet sürücüsü otomobile çarpmaktan kıl payı kurtuldu. Otomobil sürücüsüne sinirlenen motosikletli bağırarak sürücüden durmasını istedi.

Otomobilin durması üzerine motosikletinden inen sürücü koşarak otomobil sürücüsüne saldırdı. Durumu gören çevredeki vatandaşlar müdahale ederek sürücüleri ayırdı.

Kaynak: CNNTURK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bne böyle R görmedim. Helal doblocu. Hepinizin allah belasını versin be. Hepiniz katilsiniz.

Son Ütücü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-07
    Abi zaten hiç sempatimiz kalmadı şu olaylar yüzünden çok başımızı ağrıtacaklar ilerde. Arabacıların trafikteki hareketlerini düzeltmek yerine motorcuya hayatı zindan etmek daha kolay geliyo makam sahiplerine. Accuk daha sakin abilerim kardeşlerim gözünüzü seveyim.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    niye ayiriyonuz lan, birakin kozlarini teke tek paylassinlar. neden hemen gidip ayiriyorsunuz?

motorcu sümsüğü geçirince neye uğradığını şaşırmış hergele.
    Shrieker ve maktama bunu beğendiler.

reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    ikiside haksız gerek yok.
    Thesinner83 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı Son Ütücü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi zaten hiç sempatimiz kalmadı şu olaylar yüzünden çok başımızı ağrıtacaklar ilerde. Arabacıların trafikteki hareketlerini düzeltmek yerine motorcuya hayatı zindan etmek daha kolay geliyo makam sahiplerine. Accuk daha sakin abilerim kardeşlerim gözünüzü seveyim.
    Neden hep motorcular sakin olmak zorunda, o karısının yanında arabanın içinden kubarırken kimse bir şey demeyecek mi ?

Ayıranlar da bırakın da adam bir hesabını sorsun. En azından iki üç vursun öyle ayırın. Arabanın içinden bağırması kolay, bağırır atarlanır giderim diye düşündü ama motorcu kardeşimizin ordan oraya geçebileceğini hesaba katmadı. Birde sinyal verdim ya diyor *** ç****…
    Show haber yine '' motorcu dehşeti'' diye haber yaparsa şaşmamak lazım.
    birbilent ve maktama bunu beğendiler.

Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Boşverin kavgayı. Olay kavga olmamalı bu videoda.
    Videonun sonunda mavi bir motor görünüyor, yerde yatan. Kavgayı ayırmak için aceleyle motosikletini fırlatmış sanırım.
    Takdir ettim, ben yapmazdım.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    öncelikle kavgayı tabiki onaylamıyoruz fakat trafikte araç kullanmak bazı sorumlulukları almayı gerektirir. Kafamıza göre kuralları çiğneyip başka sürücülerin hayatını tehlikeye atmaya kimsenin hakkı yok. Araç sürücüsü kesinlikle kural ihlali yapıyor. Motosiklet sürücüsü de yol ayrımında şeritte kalmalıydı.

En azından umuyorum herkese bir ders olmuştur bu olay.

Neden bizim insanlarımız bu kadar bencil ve umursamaz ben bunu bir türlü anlayamıyorum. yine de ne olursa olsun motosiklet sürücüsünün saldırmasını da yanlış buluyorum. Gevşek bir milletiz. Hala toplum içinde bir arada yaşamayı ve belli kurallara adapte olmayı öğrenemedik. Yazık bize. Herkes kendi derdini kaba kuvvetle çözecekse kapatalım devlet kurumlarını kim kavgada daha yetenekli ise diğer tarafı bir güzel pataklasın ki her zaman o kavgayı haklı olan kazanacak diye bir şey de yok.

Bu yüzden modern hukuk devletlerinde belirli kurallara ve sınırlamalara tabi olur toplum. bunların ihlallerinde de yetkili kişilerin değerlendirmeleri sonucu yaptırım uygulanır.

Ama bizde hak hukuk olmadığı için insanlarda bu düzende çarpık bir toplum yapısını benimsedi. Düzelmeside eğer gerekli müdahaleler yapılırsa en az 3 kuşak sürer. Ama bırakın düzeltmeyi her geçen gün daha da beter oluyor....
    Thesinner83 ve A.Sahin bunu beğendiler.

Bir motosiklet anca bu kadar güzel yere bırakılırdı
    drejj ve ozansntrk bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyice düşman olacaklar bize.

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Bu gidişin sonu iyi değil beyler.
    harleybaba bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    durdurup güzelce anlatın , geçen sakin sakin akıyorum e 5 te aralardan mermi gibi , adam sinyal vermeden bi şerit değişti , tamponun ucunda durdum :D

trafik durdu korka kıyamet , zanneti heral kavga çıkacak camı zorla açtırdım az araladı ,

lütfen dedim sinyal verin , ben haksızım çünkü ,, adam pardon dedi dağıldık .

bunlar güzel şeyler. en çok yaşanan şey, sinyalsiz birden geçiyorlar ama bizim orada olmamamız lazım . akamayan trafikte hızla akıyorsan suçlusun.
    Olcay Avşar ve Thesinner83 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Video analizim

Motor yavas surucu bakarak gecis yapmis hic ustune surme veya sikistirma gormedim

Malesef bu tarz videolarin insanlarda ciddi antipati olusturuyor ben az daha bana carpacak patates edecek adama 1 kelime soylemedim ... trafigi okuyamiyor habiki kartal basti kufuru tek kelime etmedim

Kavga etcek bir durum yok bu adam benim basina gelende saldirirdi hemde gereksiz yere ....

Saldiran motorcunun motoru kara simsek gibi simsiyah renkli hicbirsey yok renkli etikletler park lambasi her zaman ise yarar

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Akılalmaz değil ki, sıradan kavga. Bunlar daha da rutinleşecek.

tugrulbora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Başka bir modeli de döner kavşağı beraber döndüğümüz aracın (ben sağ şeritteyim o sol şeritte), tam dönüşü bitirirken kendi şeridi olan sol şeritten benim önüme kırması.

Şunu yapan en az bir yüzde ellilik sığır sürücü vardır diye düşünüyorum ülkede.

Her gün yaşıyorum bunu abartısız.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şerit değişince motorlu durmaz sandı, adam korna çalıp el sallamış, doblolu tırrik aha adam geldi , arabada karısı çocuğu olana sabretmek lazım ama arabada karın çocuğun varsa sende susmayı bileceksin.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Doblo.daki aga emniyet kemeri takmış, hayret..
    zekeriyaimam bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Herkes iyice bize düşman olacak, yok bize kafayi takacaklar, bizi kesecekler bla bla.
    Sürmezsiniz olur biter, ne bu arabacılar bizi dövecek kaygısı
    Bu olayda ikisi de hatalı ama doblocunu gel lan buraya dedikten sonra direksiyona gomulmesine gülmemek mümkün değil :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı tugrulbora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başka bir modeli de döner kavşağı beraber döndüğümüz aracın (ben sağ şeritteyim o sol şeritte), tam dönüşü bitirirken kendi şeridi olan sol şeritten benim önüme kırması.

Şunu yapan en az bir yüzde ellilik sığır sürücü vardır diye düşünüyorum ülkede.

Her gün yaşıyorum bunu abartısız.
    sığır sürüsü ayrı bir konu hayatlarında motor sürmedikleri için anlayamıyorlar şimdi onun popişi koltukta rahat bizi anlayamıyor , hani manevra vs vs anlayamıyorlar emin ol abim

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Tehlikenin yaşanmasına neden olan şey her ikisinde düz çizgi varken şerit değiştirmek istemesi. Yani tam yol ayrımında bunlar kafa kafaya çarpışsalardı hata %50-50 olurdu. Sonrası çıkan kavganın biz izahatı yok zaten yaşanmaması gereken bir şey. Motorcu imajı iyice yerlerde; artık her tehlike yaşadığında motorunu yere atıp sağa sola saldıran adamlar çoğaldı. Sıkıştırdıysa sıkıştırdı sen de onu önceden gör sıkışma güzel motorcu kardeşim, ne gerek var böyle sinir stres. Bir şeyi unutuyorsunuz motosiklet trafikte görünmezdir, bunu kabul edip öyle kullanırsan hayatta kalırsın. "Ee ama hakkını savunmasın mı" diyenler olacaktır. Trafiği okuyan akıllı motorcu böyle şeyler yaşamaz, yaşarsa da hatayı kendinde arayacak "ulan salak kafam burdan şimdi bir dallama önüme kırar diye nasıl düşünmedim" diyecek.
    Son Ütücü ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)