Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ölümlü Motosiklet Kazası Sonrası Yakınları Pankartla Görgü Tanığı Arıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Bu noktada feci şekilde can vermişti! Yakınları son çare bu pankartı astı.

Esenler’de motosiklet kazasında hayatını kaybeden Arif Kaya’nın yakınları görgü tanığı bulmak için olay yerine üzerinde “Bu güzergahta yaşanmış olan motosiklet kazasını gören duyarlı vatandaşların iletişime geçmesi rica olunur” yazan pankart astı. Kaya’nın kuzeni Cengiz Demirci “Kazaya gri renkli bir aracın neden olduğu üzerinde duruyoruz. Görgü tanığı arıyoruz” dedi.

Gözlük firmasında satış elemanı olarak çalışan 36 yaşındaki Arif Kaya, 10 Ocak mesai bitiminde motosikletine binerek evine doğru yola çıktı. Esenler’de yaşayan iki çocuk babası Kaya, TEM Otoyolu O-3 bağlantı yolu Esenler yönünde Şehit Şenol Özgül Köprüsü altında kazaya karıştı. İddiaya göre M.Y.A kullanımındaki araç, Kaya’nın motosikletine çarptı. Çarpmanın etkisiyle başındaki kask fırlayan Kaya, olay yerinde feci şekilde can verdi.

PANKARTLA GÖRGÜ TANIĞI ARIYORLAR

Kazanın ardından polis ekipleri şüpheli M.Y.A’yı gözaltına aldı. Şüpheli, Esenler Polis Merkezi’ndeki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Savcılık kazaya ilişkin soruşturma başlatırken, yapılan incelemelerde bölgede güvenlik kamerası bulunmadığı belirlendi. Kaza sonrası Arif Kaya’nın yakınları ise kazaya gri renkli bir aracın neden olduğu iddialarına ulaştı. Bölgede kamera olmadığı için Kaya’nın yakınları görgü tanığı bulmak için ilginç bir yönteme başvurdu. Arif Kaya’nı kuzeni Cengiz Demirci önceki gün Şehit Şenol Özgül Köprüsü’ne, üzerinde “10.01.2019 tarihinde saat 22:00-22:30 civarında bu güzergahta yaşanmış olan motosiklet kazasını gören duyarlı vatandaşların iletişime geçmesi rica olunur” yazan bir pankart astı.

MOTOSİKLETTE ÇARPAN OTOMOBİLİN BOYASI VAR

Kaza anını gören kimsenin olmadığını belirten Cengiz Demirci “Olay sonrası kendimiz araştırmalar yaptık. Kazaya gri renkli bir araç neden olmuş. Arif, bir önceki köprünün kamera görüntüsünde emniyet şeridinde ilerliyor. Olay yerine geldiğinde ise orta şeritte M.Y.A’nın kullandığı aracın altında kalıyor. Biz gri renkli aracın Arif’e çarptığını ve sonrasında beyaz renkli olan M.Y.A.’nın aracının altına yuvarlandığını düşünüyoruz. Ancak tutanaklarda sadece beyaz renkli aracın şoförünün ismi geçiyor. O da gözaltına alınıp serbest bırakılıyor. Hiçbir tutanakta gri renkli araçtan söz edilmiyor. Biz kaza sonrası olay yerinde duran insanlarla konuştuk. Onlar gri renkli aracın kaza yaptığını görmüşler. Ayrıca motosiklette gri renk bir boya var. Çarpmanın etkisiyle olduğunu düşünüyoruz. Kazada asil fail kayıp. Emniyet bu kişiyi bulmalıdır. Bu nedenle kazayı gören görgü tanığı arıyoruz. Bunun için ilan yapıştırdık” dedi.

Kaynak: DHA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Tuvaletler de bile kamera,mobesenin olduğu dönemde bir tane kamera yok muymuş? Allah rahmet eylesin kalanlarına sabır versin. İnşaAllah adalet yerini bulur.
    CenkDeniz bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    arkadaşlar bana kızacak ama arabacılar motor küçükse üstüne sürüyor ister gülün ister hak vrin sırf bu sebepten xmax aldım sepetli

insanlarda piskolojik bir durum sanırım kymco varken herkes üstüme sürüyordu cüsseli motorda belki 1-2 kişi ancak

Umarım merhum hakkını araybileckeleri bir tanık bulabilirler

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bana kızacak ama arabacılar motor küçükse üstüne sürüyor ister gülün ister hak vrin sırf bu sebepten xmax aldım sepetli

insanlarda piskolojik bir durum sanırım kymco varken herkes üstüme sürüyordu cüsseli motorda belki 1-2 kişi ancak

bence küçük olduğundan üzerine sürmekten ziyade küçük hacimli motorları fark edemiyorlar. Koca araba bile kör nokta da kalıyor göremiyorlar,ufak motorları görememesine şaşırmamalı.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türkiye de araç içi kamera kullanımı mecburi hale getirilmeli. Özellikle motosiklet kazalarında motorcuların kim vurduya gitme olayı çok yaygın. Acaba toplu dilekçe mi yazsak bunun için ?
    Stock Sever, Volkan76 ve CenkDeniz bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye de araç içi kamera kullanımı mecburi hale getirilmeli. Özellikle motosiklet kazalarında motorcuların kim vurduya gitme olayı çok yaygın. Acaba toplu dilekçe mi yazsak bunun için ?
    Avrupa ve rusya dahil cogu yerde zorunlu, eger arac ici kameraniz olmadan kazaya karisirsaniz kasko para ödemiyor. Sonuna kadar katildigim bir uygulama, tüm araçlara zorunlu olmali. Dilekçe, imza kampanyasi gibi herseye varim
    CenkDeniz bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    dün arkadaş dediki çok tehlikeli , motor düşse vursan yazık dedi parana , gelip vursalar dedi,,,

dedim; ulan düşeyim bana birşey olmasın ,motor çöpe gitsin parada , zaten ben öldükten sonrada biri ezdiyse yazık oda hapse girmesin :D

ben öldükten sonra çokta umrumda ,

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bir noktaya değinmek lazım. Çarpmanın etkisiyle kask fırlıyorsa %90 olasılıkla ya kaskın bedeni yanlıştır, ya da kaskın kayışı bağlanmamıştır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir noktaya değinmek lazım. Çarpmanın etkisiyle kask fırlıyorsa %90 olasılıkla ya kaskın bedeni yanlıştır, ya da kaskın kayışı bağlanmamıştır.
    bu konu malesef motosiklet dünyasının kanayan yarası kırık kaskı bile rahatça kullanıyorlar kimsede ağa bu çöp demiyor ben sürttünen kaskı bile hemen sıfırı ile değiştiridim ama vatandaş öyle değil abi

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bak sana hak vereceğiz ama sulandırıyorsun olayı. Xmax gibi büyük bir motor aldım demek yerine xmax aldım sepetli gibi cıvık bir şekilde söylüyorsun.

Biz senin söylediklerine kızmıyoruz. Lakayit bir şekilde göstermene kızıyoruz.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Azıcık konuya saygınız olsun.

Her haltı cıvıtmayın, komik değilsiniz.

Ölen birisi var, ortada mağdur bir aile var ancak goygoy yapma derdindesiniz.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    siyasi konularda samanlıkta iğneyi es geçmeyen sistemin bu tarz konularda kör, sağır, dilsiz ve topal olması kabul edilebilir değil,
    kalanlara sabır dilerim,
    umarım amaçlarına ulaşarak suçu olanın cezası hukuk çerçevesinde verilir.

Motosikleti
    Artık Yok...
    ortada bir ölüm var canı yamış insanlar var belki rahmetlinin eşi çocukları anası babası . Allah rahmet eylesin önce.. Mekanı cennet olsun..

şimdi ikincisi bunun motorun boyutuyla bir alakası yok orda 1000cc lik makinede olsa bu kaza olucakdı adam ona çarpıcakdı.. hersene bu tip 600 lük motorada çarpıyorlar 1000 lik motorada çarpıyorlar.. motorun ufak yada büyük olmasının araba gibi 1.5-2 tonluk bir kütlenin içinde en ufak bir farkı olmuyor.. dikiz aynasından bakdığınızda ha 125cc lik scooter ha 1000cc lik motor hiç fark etmiyor..

burda araba sürücüsünün bir dikkatsizliği var umarım vuran bulunur..

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Başka küçük cc.lerde dediğiniz doğru olabilir. Ama o motosikkletten bendede var ve cb250r ve mt25'den daha yüksek, 2 metre +-5mm ve genişliği cbr ve mt25'in ortasından, cupda orta boş diye ufak görünüyor, ama yuki en boyutlu cuplardan biri.
    O-3 D100 ve E5 şehirin merkezinden geçiyior. Ülkeyi boydan boya transit geçende sabah akşam işe gidende o yolu kullanma durumunda kalıyor. Bence en büyük hatalardan biri.
    Kazazeyi allah rahmet etsin, yakınlarına başsağlığı ve sabır dileğiyle. Umarım kazaya sebep olan bulunur ve adalet yerini bulur. Saygı ve selamlarla.
    QUOTE=chaqalqarlos;4448813]bence küçük olduğundan üzerine sürmekten ziyade küçük hacimli motorları fark edemiyorlar. Koca araba bile kör nokta da kalıyor göremiyorlar,ufak motorları görememesine şaşırmamalı.[/QUOTE]

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:42 ----------

Motosikletcilerede en tavsiye etmeyeceğim yol. 100-200 metrede bir giriş çıkışlar ardarda. Trafik levhalatrı ya çok geç veya çok karışık. Yolu bilmeyen için tam bir labitent. Bilenide bilmeyen tehlikeye atıyor. Şahsen, sahil yolunu tercih ederim. E5 üzrinden yakın olsada, alt veya üst geçitten diğer tarafa geçer sahilden daha güvenli gitmeyi tercih ederimm.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)