Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motoruma.com
Motomax
Dragon 50

Binlerce otomobil ve motosiklet çürümeye terk edildi

  Leoncino
  Motosiklet Online
 1. #1
  Moderatör Uğur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  24 Haziran 2011
   
  Antalya’da eksik evraktan ya da icralık olduğu için trafikten men edilip yediemin otoparklarına çektirilen otomobil ve motosikletler çürümeye terk edildi.

  Otoparklara çektirilen araçlar arasında 15 yıldır bekleyenlerin yanı sıra, ne zaman geldiği belli olmayan motosikletlerin de olduğu öğrenildi.

  Biriken araçlara sürekli yer açmak zorunda kalan ve satışı yapılan icralık araçlardan otopark ücretinin çok altında ücretler aldığı için zarar eden işletme sahipleri ise durumdan şikayetçi.

  34 dönüm arazi üzerine kurulu otoparkta 2 bin 500 otomobil 2 bine yakın motosikletin olduğunu ifade eden Antalya Otoparkçılar ve Oto Yıkamacılar Derneği Başkanı Mustafa Hakan Topcu, otoparkların dolmak üzere olduğunu söyledi.

  34 dönüm arazi üzerinde otopark hizmeti verdiğini ve her geçen sene yeni yer açmak zorunda olduğunu belirten Topcu, Bu araçların bu kadar uzun süre buralarda kalmasının nedeni icra iflas kanunundaki aksaklıklardan kaynaklanıyor.

  Burada bekleyince çürümeye terk ediliyor. Dışarıdan bakınca burası bir araç mezarlığı gibi görünse de aslında burası bir döviz çöplüğü. Burada dövizimizi heder ediyoruz" diye konuştu.


  Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
  Premium Motosiklet Servis Randevusu
  Motomax
 2. #2
  sparrow07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  02 Kasım 2014
  Şehir
  Antalya
  Motosikleti
  Kawasaki Er-6f +Falcon Freedom 250 +Arora yls08
  hayır teslim alınmaya süresi geçmiş bisikletleri bir boya bir bakım yapılıp bisikleti olmayan çocuklara dağıtılsa koy logonu da hem sevap işle hem reklamını yap .Seçimlerde bilboardlara kapı kapı bastırılan o reklam broşürlerinin gideri yerine .Ülkemizin partileri halen anlamış değil kağıt kürekle bu işlerin yürüyeceğini reklamın en iyisini insan yapar.Kominist başkan Antalya da seçilse onların hepsini değerlendirirdi (kanun çerçevesine göre ) Adam ufacık ilçede bile kütüphanede kitap okuyana belediyenin bisikletini 1 saat kullandırıyo.Ne başkanlar var...
  espresso, Metela ve hotbiber3 bunu beğendiler.

 3. #3

  Üyelik
  25 Ekim 2004
  Şehir
  istanbul
  Motosikleti
  Artık Yok...
  Motorsikletlerin çoğu evrakdandır.. adam 2-3 bin liralık çin malı scooter için gidip plaka çıkartıp,sigorta yaptırıp geçmiş vergilerini ödeyip almamışdır.. birde cezalarını ödiycek otopark ücretini ödiycek o fiyata belki 2 tane sıfır çin malı motorsiklet alır..

  resimlerde görünüyor bir tanesi 10 yıl öncesinin meşhur honda kopyası çin malı t1,t2 kasası.. her marka o kasayı getirmişdi farklı isimlerle.. şimdi bile tertemizi sahibindende 3-4 bin tl ye satılıyor.. adam ihale ile satsa yıllardır yatan bitik motora ne vericek 300 tl verir 500tl verir oda parça niyetine falan alır. o parada sadece otopark ücretine bile yetmez..

 4. #4

  Üyelik
  21 Aralık 2016
  Sorun şu ki. Otomobil yada motosiklet sahipleri mallarını almaya kalksa bile ödeyecekleri para otomobilin fiyatından fazla tutuyor. Zaten sigorta vergi falan yukarda arkadaş bahsetmiş.

 5. #5
  bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  28 Aralık 2015
  Şehir
  Bursa Osmangazi
  Motosikleti
  mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
  Yaklaşık 10 sene kadar önce Maliye yeddi emin ve otoparklarda çürüyen motosiklet ve otoları hurda fiyatına Bursa'da satmıştı. Hurdacı değerlendirilebilir durumdakileri isteyenlere sattı. Kalanları da eritilmeye verdiler. Hatta bende girdim o hurdalığa , ufak tefek bir şeyler de almıştım
  galiba. Sanıyorum bizde bu konuda yasalar epeyce eski. Üzerinden belli bir süre geçmeyince değerlendirme olmuyor.

 6. #6
  arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  17 Nisan 2018
  Şehir
  İzmir
  bisikletler değerlendirilebilinir aslında.


  ufak bir bakım ile okullardaki cocuklara verilmesi güzel olurdu.

 7. #7
  Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  01 Ağustos 2017
  Motosikleti
  CF 400NK
  Süresi dolmuş araçları ihale yolu ile her sene satışa çıkarsa, hem kazanç olur hemde çürüyeceğine değerlenmiş olur. Ama neden illa dolması bekleniyor yada iyice kullanılmaz hale gelmesi bekleniyor anlamıyorum.
  -Architect-
  "Çok Bilen Çok Yanılır"
  Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

 8. #8
  SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  21 Mart 2015
  Şehir
  Dünya
  Motosikleti
  ... > Nc 700dc integra > ....
  Haberdeki bir satır dikkatimi çekti : "Bu araçların bu kadar uzun süre buralarda kalmasının nedeni icra iflas kanunundaki aksaklıklardan kaynaklanıyor."

  İyi de arkadaş bu kanunu kim değiştirecek? Siyasete bulaşmayayım, siyaset konuşmayayım istiyorum, olmuyor.

  Kamu ihale kanununu son 10 yılda 100den fazla (168 diyen var, 186 diyen var, net rakama ulaşamadım) değiştirenler diğer işlerle uğraşamayacak kadar yoğunlar demek ki...

  Deveye sormuşlar boynun neden eğri? Deve de cevap vermiş: ...

 9. #9

  Üyelik
  25 Ekim 2004
  Şehir
  istanbul
  Motosikleti
  Artık Yok...
  yazlık yerlerde geenlde motorlar plakasız oluyor.. seyran yeri dinlenme yeri adam zaten 15 -20 gün bilemedin 1 ay kalıcak .. 1 ay içinde motorun trafiği sigortası falan uğraşmak istemiyor faturalı biniyor plaka çıkartmadan.. bu 50cc olayı bu tip insanlara yarar alırlar bir 50cc ne trafiği var ne mtv si.. çarşıya bakkalla sahile inmelik kullanırlar..

 10. #10

  Üyelik
  13 Haziran 2016
  Şehir
  istanbul
  Motosikleti
  falcon flash 100
  Ben bu avukatları anlamış değilim. Şu foruma üye yüzlerce avukat olduğunu tahmin ediyorum biride çıkıp şu olayın iç yüzünü anlatmaz. Acaba öz güven eksikliğimi? şimdi yanlış bir şey yazsam küçük düşerim endişesi mi?


  Leoncino
  Daelim Motosiklet

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)