Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kontrolsüz Açılan Kapı Kazaya Sebep Oldu

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Eminönü’nde seyir halinde olan motosikletli, aniden duran otomobilden inen adamın açtığı kapıya çarptı. Motosiklet sürücüsü, park halindeki başka bir araca çarparak durabilirken geçtiğimiz aylarda meydana gelen kazanın görüntüleri ortaya çıktı.

Geçtiğimiz aylarda Fatih Eminönü Ragıp Gümüşpala Caddesi üzerinde meydana gelen olayda, seyir halinde olan otomobilin sürücüsü yol ortasında bir anda durdu. Araçtaki yolcu kısa bir süre sonra kapıyı açarak inmek istedi. Ancak o esnada motosikletli aniden açılan kapıya çarparak dengesini kaybetti. Sürücünün kontrolünden çıkan motosiklet park halindeki bir otomobile çarparak durabildi. Kaza sonucu şans eseri ölen ya da yaralanan olmazken, motosikletli bir süre kazanın şokunu atlamadı. Kazayı gören vatandaşlar hemen motosikletli gencin yanına gelerek sağlık durumunu sordu. Gencin yanıt vermesi üzerine rahat bir nefes alan vatandaşlar ardından motosikleti kaldırmasına yardım etti. Otomobil sürücüsü ve yolcu ise kazayı şaşkınlıkla karşıladı. Geçtiğimiz aylarda yaşananlar da kask kamerasına saniye saniye yansıdı.

Kaynak: CNNTÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    "Sağdan geçme" der hep sevdiğim bir abim.
    Az konuşur öz konuşur.
    "Sağdan geçme" der.
    SuleymanE, lokalsürücü ve bursalıali bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Biri sağa yanaşmadan durur, şeritte durur dörtlü yakmaz, öteki sağdan geçer. Düzgün kullanan yok ki geçmiş olsun diyelim. Eden buluyor.
    lokalsürücü bunu beğendi.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Şu kapı açarken bakmayan dangozlar var. Yayayken bile bana çarptı bir hayvan. Tamam da 2şeritli yolda öyle bir motosikletle en sağdan gitmek de pek mantıklı değil hani. Trafik yok birşey yok, sol şerit bos.

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Bu ülkede, iribaşlığı meşrulaştıran bu gibi detayları çok eğlenceli buluyorum. Akış göstermesi üzere tasarlanan bir şeritte durmak, yolcu indirmek normal olarak kabul edilmiş hatta kapı açılırken kontrol edilmesi yeterli bir ehliyet veriyor bu işe anladığım kadarıyla; artık bu aracın neresinden geçileceği konusu üzerine bilgiler paylaşılıyor.

Atlantis gibi bir anda suya gömülse ülke, dünyanın zeka düzeyi ortlaması bir anda fırlar gibi geliyor bana. Hiçbir şey de kaybetmez.
    Green Arrow ve MrMud bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Böyle bir kapı açma da yok be kardeşim... 50 ile giderken atlasaydın bari arabadan...

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Osma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle bir kapı açma da yok be kardeşim... 50 ile giderken atlasaydın bari arabadan...
    İşiklarda transporterin arka bagajini acip inen insanlar gordu bu gözler,neyse ki mesafe vardi aracla aramda..

Motosikleti
    falcon flash 100
    Bir araba önü boş olduğu halde duruyorsa o kapı açılacak demektir. İngiltere de edindiğimiz sağdan geçme alışkanlığını bırakmalıyız artık.
    lokalsürücü ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı toreador adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ülkede, iribaşlığı meşrulaştıran bu gibi detayları çok eğlenceli buluyorum. Akış göstermesi üzere tasarlanan bir şeritte durmak, yolcu indirmek normal olarak kabul edilmiş hatta kapı açılırken kontrol edilmesi yeterli bir ehliyet veriyor bu işe anladığım kadarıyla; artık bu aracın neresinden geçileceği konusu üzerine bilgiler paylaşılıyor.

Atlantis gibi bir anda suya gömülse ülke, dünyanın zeka düzeyi ortlaması bir anda fırlar gibi geliyor bana. Hiçbir şey de kaybetmez.
    Valla katılıyorum, yemin ederim dünyanın IQ seviyesi yürüyüp gidecekte, bacağına sarıldık bırakmıyoruz :D
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla katılıyorum, yemin ederim dünyanın IQ seviyesi yürüyüp gidecekte, bacağına sarıldık bırakmıyoruz :D
    televizyondaki programlar ne zaman sakız oruç bozarmı seviyesinden uzaklaşıp belli bir seviyenin üzerine çıkarsa. o zaman yavaş yavaş yürür ayku seviyesi ülkenin
    since 1987

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşiklarda transporterin arka bagajini acip inen insanlar gordu bu gözler,neyse ki mesafe vardi aracla aramda..
    başka bi konuda da yazmıştım;

kırmızı ışıkta dururken bana gelip çarpan yaya oldu.

Kırmızıda.

Duruyorum.

yaya.

Sonra bi de söylene söylene gitti
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    televizyondaki programlar ne zaman sakız oruç bozarmı seviyesinden uzaklaşıp belli bir seviyenin üzerine çıkarsa. o zaman yavaş yavaş yürür ayku seviyesi ülkenin
    Program yapımcıları para kazanmak istiyor, e talepte bu tür programlara var, izdivaç cart curt saçma sapan şeyler felan.
    Haliyle yapımcılarda para nerdeyse onu uyguluyor.
    Sorun bence kanallarda yada yapımcılarda değil, millet izlemeseydi yapılmazdı net.

Yani; Bizim millet o programları izlediği için gerizekalı olmuyor, zaten gerizekalı olduğu için o programlari izliyor
    Osm@n, bursalıali ve mavzer-i bunu beğendiler.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı toreador adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bir haber veya bir konu üzerine kendi çapında bilgisi ve fikri olan insanların sizinle aynı fikirde olmaması sebebiyle ülkenin zeka seviyesini ölçebilmeniz ve bunu dünya ortalamasıyla pekiştirmeniz çok bilimsel. Bu da fikirlerinizde doğruluk payı olduğunu gösteriyor.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Maalesef birçok motorcu arkadaş bu sağdan geçme olayını yapıyor. Araba sürerken çok karşılaşıyorum, sağa dönüş olan yerde sağa sinyalim yanarken sağımdan geçmeye kalkan da oldu birçok kez. Dikkat etmesem kaza olacak yerlerde sürüklenecek.

Hangi şartta olursa olsun motosiklet sürerken sağdan geçmemeye gayret ediyorum, tüm arkadaşlara da tavsiye ederim, sağdan geçmeyiniz...
    bursalıali bunu beğendi.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef birçok motorcu arkadaş bu sağdan geçme olayını yapıyor. Araba sürerken çok karşılaşıyorum, sağa dönüş olan yerde sağa sinyalim yanarken sağımdan geçmeye kalkan da oldu birçok kez. Dikkat etmesem kaza olacak yerlerde sürüklenecek.

Hangi şartta olursa olsun motosiklet sürerken sağdan geçmemeye gayret ediyorum, tüm arkadaşlara da tavsiye ederim, sağdan geçmeyiniz...
    Bi sefer salağın birini öyle bariyere sıkıştırıyordum az kalsın. Sağ sinyalim yanıyor, en sağa geçtim artık dönüyorum arkadan motorun geldiğini görünce özellikle sağdaki bariyere sıfır yanaştım ki sağdan geçmeye kalkmasın. O pozisyona rağmen arada ufak bi boşluk bulup girmiş araya gerizekalı, son anda farkedip frene basmasam bacağın birini bırakacaktı bariyere. Anlamıyorum ki neyin kafasını yaşıyor bu insanlar, 2 sn bekle yada soldan geç git işte, ne diye özellikle kapalı bi yerden geçmeye çalışıp kendini tehlikeye atarsın..
    SuleymanE bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başka bi konuda da yazmıştım;

kırmızı ışıkta dururken bana gelip çarpan yaya oldu.

Kırmızıda.

Duruyorum.

yaya.

Sonra bi de söylene söylene gitti
    Yaya hakli ne duruyorsun işikta..

İlk motorumu aldigim zamanlar,İsiklarda beklerken taksici dayi ``altinda motor var,isiklarda beklemene gerek yok demisti``

Dedim arkamdaki plaka kime girsin?adam suratima bakti cevap veremedi..

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi sefer salağın birini öyle bariyere sıkıştırıyordum az kalsın. Sağ sinyalim yanıyor, en sağa geçtim artık dönüyorum arkadan motorun geldiğini görünce özellikle sağdaki bariyere sıfır yanaştım ki sağdan geçmeye kalkmasın. O pozisyona rağmen arada ufak bi boşluk bulup girmiş araya gerizekalı, son anda farkedip frene basmasam bacağın birini bırakacaktı bariyere. Anlamıyorum ki neyin kafasını yaşıyor bu insanlar, 2 sn bekle yada soldan geç git işte, ne diye özellikle kapalı bi yerden geçmeye çalışıp kendini tehlikeye atarsın..
    Nasıl da anlatmıştır arkadaşlarına daracık yerden sorunsuz geçecek kadar iyi motor kullandığını. Makas zihniyeti. Yolu veren öteki olur, geçtim diye sen sevinirsin.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    İkisi de hatalı. Arabaların arasından (sağdan soldan farketmez)geçmek oldukça riskli ne yazık ki hepimiz bu riski alıyoruz. Olasılık çok düşük de olsa ki sağ kapının açılması daha olası ne yazık ki bu tip sonuçlarla karşılaşabiliyoruz. Motorcuda bi sıkıntı olmaması sevindirici.
    Bağımsızlık benim karakterimdir.

ATATÜRK

Uğur Bilgili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS
    Bir motosiklet kullanicisi olarak utanarak soyluyorum ki, bende boyle bir kazaya sebebiyet verdim.

Bangkok'ta otelden ciktim havaalanina gidecegim, taksiye bindim, tehit etmek amaciyla taksi soforune 400Baht verecegimi soyledim (Normalde 300), oda 600Baht + yoldaki gecis ucretlerini de benim verecegimi soyledi. Isine gelmezse in dedi ve araci durdurup kapilarin kilidini acti. Zaten dur kalk trafikte gidiyoruz, bende sirf posta koymasindan dolayi sinirlenip actim kapiyi.

Olay su, Bankgok'ta trafik Turkiye'ye gore tersten isliyor ve takisde yol kenarindaki seritte durmustu, o kizginlikla oradan motosiklet gececegi hic aklima gelmedi. Sonuc; bam diye bir skuter kapiya vurdu ve articsi ile savrulup dustuler, o anda taksi soforunu olduresim geldi.

Sonra kostum hemen ozur diledim, cocuklarin ingilzicesi yok ve dediklerimi anlamadilar, o cocugun bana bakisini hic unutmayacagim. Articisi olan bayani yerden kaldirdik ama bacagi cok kotu olmustu (kanama yok ama morarmisti). Ambulans cagirdik, cebimdeki butun parayi verdim (kabul etmediler zorla verdim), ozur diledim ama salak gibi telefon numaralarini almayi unuttum.

Bagajimi vermemekte direnen taksiciye (akli sira polis gelene kadar bekletecek) son kez sordum veriyormusun vermiyor musun? vermese dalacaktim zaten. Cantami alip baska bir taksi ile ucagima yetistim. Hala hatirladikca uzulurum ve aklima gelir iyi oldumu acaba diye.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde o kişi akşam evde anlatıyordur: "bugün beni bir araba göz göre göre bariyere sıkıştırdı, ne saygısız insanlar var!" diye.

Birçoğu yaptığı hataların ve aldıkları risklerin gerçekten farkında değiller.

İnsan kendi canına niye kıymet vermez anlayamıyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)