Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

2018 Yılı Motosiklet Sektörüne Genel Bakış

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    50cc motorlar az yakmıyor. Tam tersine Euro4 standardında bir 125cc den fazla yaktığını söyleyebilirim. Çünkü mecburen tapagaz kullanılıyor.

cc yükseltmeye gelirsek, öncelikle işin hukuki boyutu problem. İkinci problemse bu motosikletlerin şanzıman ve aktarım aksamı, genel tasarımı, neredeyse çoğunda 70km/saat hızdan sonra full risk kullanmaya başlıyorsun. cc yükseltmenin tek avantajı kaçmak gerektiğinde biraz daha çabuk ivmelenebilmek.

Kasaba ve köyler için ideal motorlar olabilir ama büyük şehirlerde büyük dert ve risk. Çünkü mahalle arasında veya yan yolda kalma şansı çok az. İlla velakin hızlı akan bir trafiğe giriyorsun.

İşin bir diğer boyutuysa bu motosikletlere trafik sigortası gerekmemesi. En büyük problemlerden biriside bu. Sigorta şirketleri sigorta yapmıyor veya yapsa bile kaza durumunda geçersiz kılabiliyor. En azından isteğe tabi ve geçerli olabilecek trafik sigortası olsa iyi olurdu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    pulsar ns200
    50cc almaya niyetli arkadşlar devlet sadece belirli bir sayıya ulaşmasını bekliyor hem vergi gelicek hemde tırafik sigortsı sahi venezuella altınları kimin gemisi ile geldi nekadardan alındı kime satıldı .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben alırım Rx1 yada o türevde bir kasada getirtsinler 50cc yaparım 100cc koyarım kapıya ikinci motor olarak... güzel bir kasa ile yollarlarsa alınır şehir içi kullanılır gayet güzel git gele eşşek niyetine..
    Uçak kasası ile getirirlerse ben de alabilirim açıkçası. Eminim hoşuna gider ufaklığın

50cc skuterların otobana girmesi yasak burada... Girmemesi lazım zaten. Tüm trafiği tehlikeye atıyorlar...

Motosikleti
    Artık Yok...
    otobanlık işim yok beni işden eve, evden cafe ye götürsün, sahile indirsin yeterli.. otobana uzuna alırım o zaman rt yada nt700 tarzı bir makine ..

50 likler içinde Benim alıcağım beğendiğim tarzda bir makine yok gelirse alırım.. şu anki 50 likler gözüme çok çirkin görünüyor.

wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900
    Ben aldım, dışı 50 içi 80 imiş 2017 lerin, rahat 90 ları görüyor, 70 küsür kg ve çok pratik. Bodrum'dayım ama büyük şehirde sürülecek bir cc değil.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı wetehan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben aldım, dışı 50 içi 80 imiş 2017 lerin, rahat 90 ları görüyor, 70 küsür kg ve çok pratik. Bodrum'dayım ama büyük şehirde sürülecek bir cc değil.
    istanbulda heryerde kaynıyor.. özellikle restaurantçılar paket servise alıyor ehliyetten ötürü..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Hindistan olma yolunda güvenle ve hızla...

wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbulda heryerde kaynıyor.. özellikle restaurantçılar paket servise alıyor ehliyetten ötürü..
    Doğrudur, burada da aynı şekilde ticari amaçlı bolca kullanılıyor. Benim anlatmak istediğim büyük şehir, hızla akan trafik, risk, stres.. Benim yaşadığım yerde trafik lambası dahil yok

Bu arada gözüm 2 zamanlı piaggio nrg 50 de

siptar23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ülkede fırsatçılık yapan varken 2. El de alınmaz.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)