Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ampute motosikletçi piste çıkmak istiyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Trafik kazasında sağ ayağını kaybeden motosikletçi Selami Türkan, sporcu lisansı alarak pistlerde yarışmak istiyor. Türkan, “Ben ampute olarak motosiklette Kenan Sofuoğlu olabilirim” dedi.

Ankara'da 2 yıl önce motosikletiyle geçirdiği trafik kazasında sağ ayağını kaybeden Selami Türkan, motosiklet tutkusundan vazgeçmeyerek, sporcu olarak pistlerde yarışabilmek için mücadele veriyor.

Küçük yaşta tanıştığı motosikleti tutkuya dönüştüren ve kaza geçirmesine rağmen sevdasından vazgeçmeyen 32 yaşındaki Türkan, hayallerini anlattı. Askerlikten sonra büyük pist motosikletlerine geçtiğini belirten Türkan, “Bunun tamamen özgürlük, motosiklet kardeşliği olduğuna inandıktan sonra bu tutkumdan vazgeçmedim” dedi. Türkan, “2017 yılında dikkatsiz bir şoför yüzünden kontrolümü kaybettim ve bariyerlere girdim. Ayağım koptu. İki talihsiz olay vardır, dikkatsiz araç sürücüleri ve bariyerlerin altındaki o açık kısımlar. Bizi öldüren aslında motosiklet değil. Arabalar ve bariyerlerin dikme ayakları” diye konuştu.

SEVDASINDAN VAZGEÇMEDİ

“Kazadan sonra sevdamdan asla vazgeçmedim” diyen Selami Türkan, tutkusu nedeniyle motosikletle ilgili meslek seçtiğini dile getirdi. Ampute motosikletçi, geliştirdiği teknik cihazlarla daha güvenli ve seri motosiklet kullandığını söyledi. Motosikletin özelliğine göre protezinde uzatma veya kısaltma aparatlarını kullandığını belirten Türkan, “Protezimi ilk kullanmaya başladığımda yürümekte bile zorluk çekiyordum. Engelim motor kullanmama bir engel olmadı. Biz bunun yasal hale gelmesini istiyoruz. Engelliler ehliyet alabilir bunda problem yok. Ancak 250 cc ve 3 tekerlek alınabiliyor. Piste girmek için ehliyete değil, lisansa ihtiyacım var” ifadelerini kullandı. Türkan, ampute kişiler için motosiklet yarışı branşının açılmasını istediklerini ve Türkiye Motosiklet Federasyonu ile görüşme yapacaklarını belirterek, bunun örneklerinin yurt dışında bulunduğunu vurguladı. AK Parti Sakarya Milletvekili ve Dünya Şampiyonu eski Milli Motosikletçi Kenan Sofuoğlu ile görüşmek istediğini belirten Türkan, “Ben ampute olarak motosiklette Kenan Sofuoğlu olabilirim” dedi.

Kaynak : DHA

numan, Kural [ Z ] ve bursalıali bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Senin ben canını yerim adamın hası.
    Allah gönlüne göre versin, yolun açık şansın bol olsun.

Bundan sonra "Gerçek motorcu" denildiğinde bir çok isimden biri Selami Türkan olacak.
    Motosiklet üzerinde yaşlan.
    yağızkoç05 ve bursalıali bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Tüm uzuvlari tam olan çoğu insandan daha iyi sürücü olduğuna kalıbımı basarim,

Bu azimle istedigi kategoride 1.olacagina eminim..

Helal olsun..
    yağızkoç05 ve bursalıali bunu beğendiler.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Selami; Ülkemin bütün iki tekercileri senin yanında. Aramızda Sakaryalı olup da Kenan'a ulaşabilecek olanlar varsa dakika kaybetmeden irtibat sağlansın.
    M.T. deki arkadaşlarımızın bir çoğu vekilimizi tenkit etse de , bariyerler + vergi indirimi gibi konularda nasıl başarılı olduysa , Selami'nin önündeki engelleri de yok edeceğine de bütün kalbimle inanıyorum. Selami hepimizin kalbi senin başarıların için çarpıyor.
    levend84, MrMud, hachiko ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Aslında şöyle ekşide üyeliği bulunan birisi başlık açsa eminim destek bulur ve twittera hastag olarak yerleşebilir de bu konu..Malum bu güzel insanları kaybetmeyelim..Var mı aranızda ekşi hesabı olan..
    bursalıali ve yağızkoç05 bunu beğendiler.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Ya Haçiko benim M.T. üyeliğimi bile çocuklarım ayarlamıştı . Konuya yardımcı olabilecek en son insanım.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında şöyle ekşide üyeliği bulunan birisi başlık açsa eminim destek bulur ve twittera hastag olarak yerleşebilir de bu konu..Malum bu güzel insanları kaybetmeyelim..Var mı aranızda ekşi hesabı olan..
    Ekşi ile felan olacak bir iş değil bana kalırsa.
    Ekşi ile uğraşana kadar, Kenan'ı motosiklet camiasından yakın tanıyan bir motorcuya ulaşmak bence daha sağlıklı ve hızlı olur.
    Örnek veriyorum; Bizim için Toprak'a ulaşmak çok daha kolay olur, aynı şekilde Toprak'ın da Kenan'a ulaşması kolay olur...

Sosyal medyadan bu haberi Toprak'a ulaştırmaya çalışabiliriz en basit yöntem olarak.
    O'nun da Kenan'a iletmesini rica ederiz.
    bursalıali ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)