Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yoldaki çukura giren kuryenin motosikleti ağaca çarptı,kurye hayatını kaybetti

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Samsun'da bir pizzacıda kurye olarak çalışan Tolga Açıcı (25),aydınlatmanın olmadığı yolda oluşan çukura düşen motosikletinin kontrolden çıkıp ağaca çarpması sonucu yaşamını yitirdi.

Samsun'un Atakum ilçesi Pelitköy Mahallesi'nde bu gece saat 01.30 sıralarında inanılmaz bir kaza meydana geldi. Bir pizzacıda paket servisçi olarak çalışan Tolga Açıcı, 55 BAP 07 plakalı motosikleti ile son servisini verdikten sonra dönüşe geçti. Açıcı yönetimindeki motosiklet, yolda oluşan çukura düşmesi sonucu kontrolden çıkıp ağaca çarptı. Ağır yaralanan Tolga Açıcı, olay yerinde yaşamını yitirdi.

"AYDINLATMA YOK, ÇUKURU GÖREMEDİ"

DHA'da yer alan habere göre kazayı haber alan Samsun Motosikletli Kuryeler Derneği üyeleri de olay yerine geldi. Aydınlatma yetersizliği ve kaskın kalitesizliğinden yakınan dernek başkanı Arslan Soylu, "Kazanın olduğu yere bakacak olursanız, aydınlatmanın çalışmaması sebebiyle çukuru görme şansınız yok. Bu çukur bir can aldı, böyle giderse daha çok can alır. Bazılarına kolay geliyor olabilir ama ailesinin canı yanacak. İş yerinin kullandığı kask kalitesiz bir kask, belki ekipmanı daha sağlam olsa arkadaşımız şu an yaşıyordu" dedi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    "yolda oluşan çukur" ifadesine sinir oldum. bir suç ancak bu kadar masumlaştırılabilir.
    çukur sanki kendiliğinden oluşan bir şey,
    sebebi ve nasıl oluştuğu hala çözülemedi, arada sırada böyle kendiliğinden oluyor.

çok iyi bildiğimiz ve her gün onlarca örneğini gördüğümüz gibi, büyük ihtimalle belediye, belki telekom, belki elektrik dağıtım şirketi bir yeri kazdıktan sonra olduğu gibi bırakmış.

allah rahmet eylesin, yakınlarına sabır versin.
    foxtrot, hotbiber3, espresso ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı myagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "yolda oluşan çukur" ifadesine sinir oldum. bir suç ancak bu kadar masumlaştırılabilir.
    çukur sanki kendiliğinden oluşan bir şey,
    sebebi ve nasıl oluştuğu hala çözülemedi, arada sırada böyle kendiliğinden oluyor.

çok iyi bildiğimiz ve her gün onlarca örneğini gördüğümüz gibi, büyük ihtimalle belediye, belki telekom, belki elektrik dağıtım şirketi bir yeri kazdıktan sonra olduğu gibi bırakmış.

allah rahmet eylesin, yakınlarına sabır versin.
    buradaki asıl problem kazı/asfaltlama ekibinin ayrı, tadilat ekibinin ayrı olması.. bir yerde bir kablo vs döşeneceği zaman önce kazı ekibi geliyor kazıyor. 2 gün öyle bekliyor. ardından tadilat ekibi geliyor, misal bir kabloyu 5 dk.da değiştiriyor.. ardından 2 gün daha bekletilip asfaltlama ekibi tekrar geliyor ve asfaltlıyor.. yapılacak toplam iş 1 saat anca tutuyor.. ne var beraber gelseler dubalarını koysalar önlemleri alsalar.. kazdıklarında hemen tadilat gerçekleşse ve ardından tekrar asfaltlansa.. bizzat sokağımda yaşadım bu olayı..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    utanmasalar belediye düşmanı kurye ağaca kafa atarak öldü diye yazacaklar.

haberleri yumusatmayı ne kadar da cok seviyorlar.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Inna lillahi ve inna ileyyhi raciun.
    Şüphesiz Biz Allah'tan Geldik ve O'na Döneceğiz

Böyle belediyecilik olmaz, böyle hizmet olmaz. Bunun önleminin alınması lazım. Şimdi sorarlarsa da kaza dersiniz artık.

İnternetten baktım atakumda akp belediyesi var sanırım.
    İzmirin de her yeri aynı bu şekilde malesef. Hizmet alamamaktan dolayı derin bir isyanım var. Hiçbir belediye mi hizmet etmez arkadaş? Yöneticiler tarafından uygulanan nasıl bir rezilliktir bu nasıl bi halkı umursamazlıktır ya.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    yolda oluşan çukur, genel olarak başımızdakilerin beyninde oluşan çukurdan daha derin değil.
    ne ilk ne sondur bu.
    yazıklar olsun.

..toprağın bol olsun.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Haberin gerçeği şöyle:İşini doğru yapmayan marabalar çukuru açık bırakmış,onların başındaki yalamalarda kontrol etmediği için bir kurye kardeşimiz vefat etti...

skullz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kimse kusura bakmasın ama hic bir kurum dogru durust iş yapmıyor bu ülkede, oturdugum yerde ana caddenin üzerinde berbat bir çöküntü var, kadikoy belediyesi işi buyuk sehire atıyor buyuksehir de kadikoy nasıl yapmaz onlar bakmalı diye işi sallıyor. Yok arkadas yok neden vergi veriyorum ki ben buraya?

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı skullz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimse kusura bakmasın ama hic bir kurum dogru durust iş yapmıyor bu ülkede, oturdugum yerde ana caddenin üzerinde berbat bir çöküntü var, kadikoy belediyesi işi buyuk sehire atıyor buyuksehir de kadikoy nasıl yapmaz onlar bakmalı diye işi sallıyor. Yok arkadas yok neden vergi veriyorum ki ben buraya?
    altın şeyli bardak için vermiyor musun vergiyi.

hizmet için vergi mi verilir. hizmeti onlar ceplerinden yapıyor ya şak şak şak alkışlıyorlar.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Allah rahmet eylesin

montanaturne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB250R
    Allah rahmet eylesin.

İşini düzgün yapan insanların olmadığı ve kimsenin sorumluluğu kabul etmediği bu ülkede her geçen gün parlak asfaltlarda kontol kayıplarına, katil bariyerlere verilen canlara, yukarıdaki örnekteki gibi ihmalli kazalara ve ölümlere bünyemiz alıştı artık. Biliyoruz ki özür dileriz biz bu işten sorumluyuz, bu da istifamız diyecek bir babayiğit yok. Herkesin yolunda aş. Olan bizlere oluyor sonunda.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)