Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2019 Güncel Araç Muayene Ücretleri Belirlendi

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Araç muayene ücretleri, 1 Ocak 2019 tarihinden geçerli olmak üzere yeniden değerleme oranında artırıldı. Buna göre, muayene ücretleri 115,64 lira ile 305,62 lira arasında olacak..

Her yıl araç muayene ücretleri değişmektedir. T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından belirlenmektedir. 2019 araç muayene ücretleri yeni yılla birlikte Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği Kapsamıyla araç muayene fiyatları zamlandı! KDV dahil araç muayene ücretleri, 2019 yılında kamyon, otobüs, tanker ve çekiciler için 71,98 TL oranında yeni fiyat listesi ile birlikte zamlandı. Otomobil, kamyonet, minibüs, arazi taşıtı, özel taşıtlar, römorklu araçlar ve yarı römorklu araç muayene fiyat listesi 53,10 TL oranında yükselirken, motosiklet, motorlu bisiklet ve traktör gibi araçlar içinse araç muayene fiyatları 27,14 TL zamlandı!

MUAYENE FİYATLARI

Otobüs, kamyon, çekici, tanker araç muayene fiyatları : 377,60 TL

Otomobil, minibüs, kamyonet, arazi taşıtı, özel taşıt, römork ve yarı römork araç muayene fiyatları : 279,60 TL

Traktör, (römorklu, römorksuz), motosiklet, motorlu bisiklet araç muayene fiyatları : 142,78 TL

Kaynak: Haber46

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Bu nedir ya? Neden zam geliyor abi her şeye. Vergiye neden zam gelir ya? Ulan enflasyonla mücadele diyip durdunuz niye her boka zam yapıyorsunuz? Vergiler neden zamlanır ki ya? Bi muayene neden zamlanır arkadaş? İşlem aynı, her şey aynı? 2-3 tl zamlansın bari ya. Bokumuzu da verelim tezek yapın lan. Bu ne söğüşlemedir ya.

Ya yıllık araç vergilerine, mtvye niye zam gelir biri bana söylesin? Ne değişiyor da zam geliyor. Anlamı ne bunun? Sabit dursun lan işte.
    Ali Çimen bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tama güldük eğlendik, yeri geldi espri yaptık, yeri geldi küfür ettik de bu kadarı da fazla değil mi ama? e eşeğin mâbâdına su kaçmadı mı ama?
    birbilent, Ali Çimen ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ben erken yaptım Aralık'ta, 27lira kârdayım
    fz6_fazer bunu beğendi.

pintus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125R 2018 > MT-25 ABS
    Kafayı nereye çevirsem zam var. Sanırım yeni bir saraycık doğuyor.
    fz6_fazer bunu beğendi.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Benim Today'in muayene 9 ay geçti, sigorta yok. Patlamaya hazır bomba mübarek :D
    uzay gemisi bunu beğendi.

Motosikleti
    Ybr 125
    İyi yine. Daha çokta zam gelebilirdi. 50 60 liraya yaptırdığım sigorta tak düzenlemeyle 300 350 liraya çıktığı zamanı unutmadım.

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Bu nasıl is ya 2500 tl motorum var yeminle sigortası vergisi muayenesi bakimi motordan fazla tutuyo bu zamlar nereye kadar devam edicek yaşamak ulan biz

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    İyi güzel de muayene ücreti vergi değil ki? Unutuldu sanırım TüvTürk özel şirket. Hatta yerli şirket dahi değil! İlk özelleştirilen kurumlardan biydi Araç Muayene İstasyonları ve Türk Telekom. Ne güzel oldu diyordunuz, alın çok güzel oldu. Kazıklar bitmek bilmez, bir ampulden hatta selektör butonu arızalı olan araçtan muayenede bırakır, bir aya parçanı tedarik edemezsen muayene paranı yakar, aracını trafikten men eder, trafikten çekilmiş aracı tekrar trafiğe sokmak istediğinde ise sanki muayene gecikmiş gibi (kaç sene önce trafikten çekilmiş olursa olsun) ay üzerinden hesap edip gecikme faizi uygular muayene ücretini öyle belirler, ödemezsen trafiğe aracını çıkarttırmaz ve hiçbir rakibi yoktur, alternatifi yoktur bu özel şirketin.

Anlayacağınız seke seke gidip yaptıracaksınız muayeneyi bu özel şirkete. "Çok iyi oldu, artık muayeneler birşeye benzer" diyen zihniyetin eseridir bu. Devlet yapamıyordu da gidip özele yaptırttınız. Önce devlet elini zayıflat, zemin oluştur, sonra yapamaz de. Standart zayıflat/neden oluştur/uygula taktiği. Her devlet kurumuna yapılan şey. Merak etmeyin yakında TCDD' ye de yapılacak o zaman mutlu olacak çok kişi göreceksiniz nette ve TV' de. Ödenekler kapatılır, eleman alınmaz, 1960 sonunda kalma torna tezgahları ile atölyede iş beklenirse TCDD' de yakında ikinci adımı tamamlayacaktır. Mutlu olun sevgili milletim, demir yolları da gelişecek. Özelleşecek mutlu edecek sizi. Şemsiyenin tip ve boyutu gibi sayısı da artacaktır.
    Guven, cenkito, darpgen ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Çok iyi oldu, artık muayeneler birşeye benzer" diyen zihniyetin eseridir bu.
    Kirada ticari taksimiz vardı senesini hatırlamayacağım ( o taksimiz hala var ve hala kirada neyse ) kiracımız telefon etti polis arabayı bağladı sahte ikiz plaka var diye gelsin mal sahibi arabayı muayene ettirsin demiş. Arabanın da muayenesi olalı iki gün olmuş ( rakamla 2 ). Aldım yanıma bir polis atladık bağlanan arabaya araba tofaş şahin onuda belirteyim bu arada geldik aynı muayene istasyonuna ( Göztepe - İstanbul ). Polis görevli memura bak bakalım ruhsattaki motor numarası ile motorun üzerindeki numara bir mi muayene memuru motor numarasının nerede olduğunu bilmiyor ötekine sordu oda bilmiyor.

Gittim sanayiye motor ustası aldım geldim göster bakayım muayene memurlarına motor numarası nerede diye. Usta yerini gösterdide öyle kontrol ettiler. İşte bu araba iki gün önce muayeneden çıkmıştı. Anla işte konuya ne kadar hakim olduklarını.

Şimdi yapılan muayeneden memnun olmakla beraber fiyatı fahiş buluyorum onuda belirteyim.
    bursalıali bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    400 lira asgari ücret zammını yemek için herşeye zam yaptılar anasını satayım.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kirada ticari taksimiz vardı senesini hatırlamayacağım ( o taksimiz hala var ve hala kirada neyse ) kiracımız telefon etti polis arabayı bağladı sahte ikiz plaka var diye gelsin mal sahibi arabayı muayene ettirsin demiş. Arabanın da muayenesi olalı iki gün olmuş ( rakamla 2 ). Aldım yanıma bir polis atladık bağlanan arabaya araba tofaş şahin onuda belirteyim bu arada geldik aynı muayene istasyonuna ( Göztepe - İstanbul ). Polis görevli memura bak bakalım ruhsattaki motor numarası ile motorun üzerindeki numara bir mi muayene memuru motor numarasının nerede olduğunu bilmiyor ötekine sordu oda bilmiyor.

Gittim sanayiye motor ustası aldım geldim göster bakayım muayene memurlarına motor numarası nerede diye. Usta yerini gösterdide öyle kontrol ettiler. İşte bu araba iki gün önce muayeneden çıkmıştı. Anla işte konuya ne kadar hakim olduklarını.

Şimdi yapılan muayeneden memnun olmakla beraber fiyatı fahiş buluyorum onuda belirteyim.
    Zaten farkettiyseniz benim yakındığım kısım;

1. Hayati olmayan bir neden ile aracın trafikten çekilmesi

2. Trafikten çekilmiş aracın tekrar muayeneye sokulmak istenmesi durumunda, sanki trafikten çekilmeyip de muayene geciktirilmiş gibi muamele yapılması ve itiraz hakkınızın olmayışı

3. Bu işi yapan bir özel şirket olduğu halde hiçbir başka alternatif kurumun olmayışı ki bu durum zaten Ticaret Hukukundaki Birkaç maddeye birden aykırıdır.

4. Yasalar ile bu adamlara verilen yetkilerin yasaların üzerine çıkması. Böylelikle istediğini yapabilmesi, istediği an muayene prosedürü ile ilgili değişiklik yapıp istediği gibi fiyat koyabilmesi.

Selektörü çalışmayan bir motosikleti muayenede bırakıyorlar. Madem bu kadar hayati/kritik ve muayeneden kalmayı dahi gerektirecek önemde bir donanım, neden bazı motosikletlerde standart olarak sunulmuyor, neden bazı motosikletlerde yok? Demek ki muayeneden bırakılmasına neden olacak kadar hayati değil. NEden arka emniyet kemerlerini tokaya takmadığınız için muayeneden kalıyor? Çünkü hayati bir durum, eleman kendisi tokaya takamaz. Daha düne kadar far ayarı kusursuz olmayan aracı olduğu gibi muayeneden bırakıyor hatta muayeneyi yakıyorlardı. Gelen tepkilerle bu maddeyi yeniden düzenlediler. Madem ki hayatiydi, neden tepki görünce değiştirildi?

Kendimizi kandırmayalım. Alternatifi olmayan ve yetkilendirilmiş özel şirket ne isterse yapar. Adama istediği her imkanı tanıyıp yetki vermişsin. Ne bekliyorsun ki.
    espresso bunu beğendi.
    ...

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ben daha far kusuru yazılmamış tek bir araba veya motor kullanmadım, bence o far ölçüm cihazlarında hata var
    bursalıali ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    yeniden değerleme oranında "güncelleme" yapılmış.

devamını bekliyoruz.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ben 3 üncüye muayene yaptırdım her birinde ayrı bi değer çıkardılar far için.Birinde hatalı dediğine diğerinde düzgün öbüründe yine başka bir şey yazıyorlar.Bide araba kontağı açtığında yukarı aşağı sağa sola kendi gidip kendi seviyesini ayarlıyor.Benim yapacak bir ayarımda yok

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    RoofRoof, cenkito ve fz6_fazer bunu beğendiler.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Zamlar çok güzel, anlatmaya gerek yok, görüyorsunuz... Birde devlet bunların birikmiş vergi borcunu siler, ohhh ballı kaymak...

(Kredi kartı bile kabule etmeyen, gişeden nakit ücreti almadan çalışmayan ve müşterisi "kanun zoruyla" sağlanan bir kurumun neden vergi borcu olur? diye sakın sormayın, bu kasabada düşünenleri hiç sevmezler ahbap!!)

Valla güzel tezgah açmış adamlar. Eskiden hikaye olarak anlatılırdı; "köprüden geçersen 3 akçe, geçmezsen hem dayak hemde 5 akçe" diye.

Adamlar hikayeleri hayata geçirdi, hikaye tadında yaşıyoruz ohhh misss...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bunlar güzel günler. Daha güzellerini de göreceğiz inşallah.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    2 sene önce 101 TL,2 senede %50 zam gelmiş,ülkenin başına ateist biri gelse,10 numara müslüman olur,sebebi:Temiz para kazanırken,destekçilerine para yedirir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)