Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

MOTOSİKLETLERE VERGİ İNDİRİMİ GELDİ !

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ali Özgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    belimizi büktüler, biraz nefes aldırıyolar diye seviniyoruz işte :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA CBR 250R / MONDİAL DRiFT 125
    ne r25 miş dünden beri bizim whatsapp grubundan susmadılar. r6 sı 1000rr ı olan adamlar bile r25 muhabbeti yapıyor yahu.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    oley be olmayan paramla alamayacağım motosikletlere bakacağım.

teşekkürler dövled

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence 500 cc altı ÖTV kalıcı olarak sıfırlanmalı. Günü idare etme düşüncesi ile doğru karar vermek mümkün değil.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Ötv indirimi gelmesine rağmen başlığa yeteri kadar katılım olmamış.Çok ilginç.Demekki kimsede para yok
    espresso bunu beğendi.

Bu ÖTV indirimi Mondiale uğramamış.6.590 TL'ye satılan 150 MH drift 7028 TL olmuş. 5719 TL'ye satılan 125 mh drift 6750 TL olmuş . Böyle yapacaklarını bildiğimden daha önce ekran görüntüsü almıßtım. Şuan gerçek ÖTV indirimi uygulayan sadece Hero var. Bakalım Honda ne yapacak.

Motosikleti
    Alıntı Meh48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ÖTV indirimi Mondiale uğramamış.6.590 TL'ye satılan 150 MH drift 7028 TL olmuş. 5719 TL'ye satılan 125 mh drift 6750 TL olmuş . Böyle yapacaklarını bildiğimden daha önce ekran görüntüsü almıßtım. Şuan gerçek ÖTV indirimi uygulayan sadece Hero var. Bakalım Honda ne yapacak.
    Resimleri paylaşırsanız güzel bir ifşa olur bu fırsatçılara

Buda 150 driftin ama buna yetişemedim

Hero nun 31.12.18 tarihli fiyat listesi

İsteyene Honda nın 31.12.18 listesini de atabilirim.
    Not: Mobilden attım hata olabilir.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Fiyatlar güzel ama yine alamıyorum ki. Değişen bir şey yok
    https://www.yamaha-motor.eu/tr/tr/De...Fiyat-Listesi/

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    O SCR950'ler 60 değil de 45 falan olsa düşünmeden alırdım (evet cinsim ), naked ergonomili cruiser, hiç tutmadı...

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allahıma şükürler olsun. Allah hükümetimizden razı olsun. 4 sene önce 14 bin liraya alabildiğim mt 25'i şuan 25 binliraya alabiliyorum.
    YZFR25 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha’nın matematiğinde sıkıntı mı var?Yoksa benimkinde mi?

MT25 eski fiyatı 25.500 . Tabi bu fiyat %8 ötv+ötv’nin kdv’si şeklinde.%8 ötv indirimi + ötvnin kdvsi de %1’lik fark yaratır diyelim(%1’den fazla ama yuvarlıyorum),etti %9 indirim.

O zaman indirimli fiyatı ne yaptı : 23.205 TL

Yamaha şimdi ne kadara satıyor:23.611 TL

Şimdi bu nedir sizce?

Ha benim matematiğimde sorun varsa özür dilerim.!!!!!!!!

Yamaha bizi her modelde salak yerine koymaya alışmış bir firma. Örn xmax

Ötv indirmini boşverin 2018 aralık liste fiyatları

Xmax 125 17.000 + ötv Kdv
    Xmax 300 19.000 + ötv Kdv

Ve lansman fiyatı diye söylenen xmax 250

Sıkı durun; 20.300 + ötv Kdv

Yani xmax300 den pahalı.

Peki lansman sonrası ne olacakmış
    22.000 + ötv Kdv

devletin vergi sistemine göre indragandi Yamaha. Güzel valla. Ne de olsa halk salak.

bilalefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam sana zahmet hondanın bahsettiğin son fiyat listesini yüklermisin

Alıntı Meh48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/XMkJvD.png

https://i.hizliresim.com/2615gd.png

https://i.hizliresim.com/LlAE4a.png

https://i.hizliresim.com/9aoEEo.png
    Buda 150 driftin ama buna yetişemedim

Hero nun 31.12.18 tarihli fiyat listesi
    https://i.hizliresim.com/Em8p5q.png

İsteyene Honda nın 31.12.18 listesini de atabilirim.
    Not: Mobilden attım hata olabilir.

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Honda CB 250 r 23300 tlden 24500 olmuş. Şerefsizler ÖTV indirimini kendi cebine atmak için istiyormuş.
    bursalıali ve Shrieker bunu beğendiler.

Buyrun
    Not: Yine mobildeyim

S3cond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Tuketmeyin seve seve istediğiniz düzeye inecektir.
    Alkolü evde sigarayı sarma/ecigara ,ulaşımı toplu taşıma , gıdayı ev yapimi,nakit parayı altın,kredi 0.98 düşene kadar cekmeyin.

Seve seve düşecek yada değişecektir.(bağzi şeyler)
    espresso bunu beğendi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı S3cond adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tuketmeyin seve seve istediğiniz düzeye inecektir.
    Alkolü evde sigarayı sarma/ecigara ,ulaşımı toplu taşıma , gıdayı ev yapimi,nakit parayı altın,kredi 0.98 düşene kadar cekmeyin.

Seve seve düşecek yada değişecektir.(bağzi şeyler)
    Yada hepsi gider Kuba'yla Mondial tartışırız.Olacağı bu böyle giderse çünkü

Motosikleti
    Artık Yok...
    Vergi indirimi ha deyince yansımaz arkadaşlar çok fazlada olmaz.. en başda depolardaki %8 ile aldıkları stokları tüketmek zorundalar bugünden beklemeyin indirimi ikinci yeni çekicekleri partileri %0 indirimle çekebilirlerki üzücü haberi veriyim martın sonuna kadar toplasan tek parti gelir hadi bilemedin iki parti gelir.. çok büyük bir beklenti içinde olmayın süre kısa çünkü 3 ay da ancak tek parti gelir hadi çok sıkıştırsalar 2 parti gelir.. tabii önce ellerindeki stokları tüketmeleri lazım..

Bu indirim yerli üreticiye yarar asya,mondial,küba falan ithal markalarda çok büyük bir şey beklemeyin.. Bunlar gerçekler..

herkes burda 4 büyükleri konuşuyor ama bence bu esas yerli üretici için çımış bir indirim.. honda ,kawa,suzuki,yamaha ve diğerleri 300,400 tane bu indirimde ancak mal çekip faydalanabilicekken misal örnek verdim rakamları yerli üretici parça bazı getirip burda toplayıp montajladığı için bu indirimden 3000-5000 adette faydalanır.. çünkü onlarnı sipariş verdik gemiye koyucaklar gemi yolda geliyor falan sipariş üstüne mal çekme gibi bir sıkıntıları yok..

zaten dikkat ettim ilgincime gitti seçim zamanına kadar indirim..

şuda var seçimden sonra sallıyorum %0 ile gelen bir 250 cc motor bugün kur ile 5.3 ile çekilmişse mayısda diyelim kur 6 yada 7 lira olursa o %0 vergi muafiyeti ile gelen motorlara gene kur farkından ötürü otmatik %15-%20 zam biner..

altını kalın kalın çiziyim şu anda hemen bir indirim beklemeyin önce ellerinde %8 ile yurda giren malları tüketmeleri gerekir.. yeni partiler %0 ile girer ancak.. oda bir iki ayda fiyatlara yansır ancak.. belki daha uzun sürede ellerindeki stokları tüketmelerine bağlı..

Yalnız doğru adımlarla hareker edicek olan firmalar bu indirimi çok büyük fırsata çevirebilir normalde yurtdışında satıpda türkiyede satmadıkları 150-250c.c dilimindeki bazı modelleri getirte bilirler misal intruder 150,250 ,vstorm 250, v-star 250 ,fazer25 (favorim) hondanın özellikle brezilya pazarı gibi pazarlarda sattığı 250 lik enduromsu touringimsi makinalar var daha bir sürü çeşit çeşit modeller var cafe racelar var ,cruiser lar var ss ler var endurolar var cross lar var..

şahsen büyük firmaların yerinde olsam yüksek hacimdeki bütün siparişleri dondurur en azından 3 ay sonraya gün verir şu indirimin etinden sütünden son damlasına kadar faydalanırdım.. sineğin yağını çıkarırdım öyle söyliyim.. zaten yüksek hacimde ibr değişiklik yok şimdi getirsem gene 2-3 senede zor satıcam 3 ay beklesede bir zararı olmaz..

ss leri geçiyorum 250c.c de gayet güzel türkiyede başlangıç motoru olmıycak kadar sürüş amacı geniş hedef kitleye hitap eden motorlarda var misal enduroda vstorm250 ,rx3 evo abs li her tür orta yaş ve üstü motora yeni başlamış heves etmiş süratle hacim yüksetlmeyle hiçbir işi öyle bir amacı olmıyan kesim için işini on numara görebiliceğin aletler.. nmax 155,xmas 250abs,mt-25 abs şehir içi kullanıcısıysan gündeliğe harika işini görücek motorlar ..

ben nmax almış yada xmas almış adamada yeni motora başlamış adam demem diyemem... çevemde 800 lük 1000 lik ve üstü motorları olupda yanında şehirde sürmelik nmaxi olan xmasi vespası piaggio su olan bir sürü arkadaşım var.. özellikle evli olanlar hanımlarınıda şehir içinde rahat artçı olarak taşıyabildikleri için tercih ediyorlar..

daelimde daystar abs var yenisini getirseler abs li hemde millet cruiser arıyor deli gibide binicek uygun fiyatlı yeni abs li falan cruiser bulamıyor hiç bir marka getirtmiyor artık, hero firması mesela çok memnun insan vardı karizma modelinden fırsat getirtsinler absli karizma uygun fiyattan peynir ekmek gibi satar.. bilerek standartın dışında ekstrem markalarıda yazıyorum.. mesela hysoung kimde bilmiyorum ama gv250 nin enjeksiyonlu abs li yurtdışında satılan led farlı yeni tasarımlı versiyonunu getirtseler şu indirimden faydalanıp aranan kan olur ilaç gibi olur türkiyedeki cruiser açlığında..

kısaca bu fırsatı değerlendirse bazı firmalar çok güzel satarlar..

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    cb250r geçen ay 23 bin liraydı, şimdi ötv sıfır ancak fiyat 24.500 lira.
    ötv hiç kalkmasa daha iyi

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)