Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tamamen 3D Printer ile Üretilen İlk Motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alman BigRep firması tarafından ilk prototipi üretilen elektrikli motosiklet, özellikle kübik formuyla dikkat çekiyor. Motosikletin tekerlekleri bile 3D yazıcı ile üretilmiş. Ancak burada normal havayla şişirilen motosiklet tekerleğinden bahsetmiyoruz. Petek benzeri bir yapıya sahip olan tekerlekler, uzay araçlarında kullanılanlara benzer bir yapıya sahip.

BigRep‘in NOWlab bölümü tarafından geliştirilen motosikletin gerçekten çalışıp çalışmadığı ise en çok merak edilen konulardan biri. Alman şirket de bunu düşünerek elektrikli motosikletin kullanım videolarını paylaşmış.

Motosiklet çok keskin hatlarda tasarlanmış. Bu tasarımda 3D baskı teknolojileri ile üretilmesinin de etkisi var. Motosiklet, tasarımından üretim biçimine kadar 3D baskı teknolojisinin nereye vardığının da en iyi göstergesi.

shiftdelete'in haberine göre videoda dikkat çeken ayrıntı, motosikletin fren lambalarının hiç yanmamış olması. Işıklı bir ortamda sürekli olarak ön lambası yanan motosikletin dörtlü şekilde tasarlanmış fren lambalarının yanması daha ilgi çekici olabilirdi.

Kaynak: Hürriyet

alp010 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Ne kadar uyduruk bir şey bu be. Zavallı aktör aletin üzerinde zar zor dengede duruyor.
    emremm bunu beğendi.

Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadar uyduruk bir şey bu be. Zavallı aktör aletin üzerinde zar zor dengede duruyor.
    Tamamen 3D Printer ile Üretilen İlk Motosiklet olduğunu kavradıktan sonra gelip yeniden yaptığının yorumu gözden geçirmeni tavsiye ederim.
    Ayrıca 3D yazıcı nedir bir incele istersen.

https://www.google.com.tr/search?q=3d+yaz%C4%B1c%C4%B1+nedir&rlz=1C1GCEU_trT R819TR819&oq=3d+yaz%C4%B1c%C4%B1+nedir&aqs=chrome. .69i57j0l5.1937j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
    travel bunu beğendi.

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    3d printer kadar şişirilmiş bir endüstriyel ekipman daha yoktur şu dünyada.
    mustafa_325 bunu beğendi.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Alıntı theabir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamen 3D Printer ile Üretilen İlk Motosiklet olduğunu kavradıktan sonra gelip yeniden yaptığının yorumu gözden geçirmeni tavsiye ederim.
    Ayrıca 3D yazıcı nedir bir incele istersen.

https://www.google.com.tr/search?q=3d+yaz%C4%B1c%C4%B1+nedir&rlz=1C1GCEU_trT R819TR819&oq=3d+yaz%C4%B1c%C4%B1+nedir&aqs=chrome. .69i57j0l5.1937j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
    Tavsiye için teşekkür ederim. Şahsen metalurji ve malzeme mühendisi olduğum için üç boyutlu baskı dahil pek çok üretim yöntemine hakimim. Yorumumun arkasındayım, videodaki motosikletin uyduruk olduğu konusunda ısrar ediyorum.

Ayrıca bu motosikletin tamamen 3D printer ile üretilmesi iddiasının da yalan olduğunu düşünüyorum. Çünkü bildiğim kadarıyla elektrik motoru üretecek bir 3D printer yok piyasada. Teker rulmanları da mı printerdan çıkmış? Elektrik tesisatı peki?
    nuwanda324 bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    amortisör göremedim, tekerlerde lastik var mı? arka teker bana habire yanlıyor gibi geldi.

bir motosikleti komple 3d yazıcı ile üretmek maliyeti mi düşürüyor yoksa kaliteyi mi yükseltiyor? ikisi de değil ise neden komple 3d yazıcı ile üretilme çabasına girilmiş?

Ne garip bir şey. 3D printer ile ileride neler yapılacak merakla bekliyorum gerçekten.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    https://youtu.be/gYYxksHf3lU

Bu daha eğlenceli

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)