Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Analiz: İlk 10 Ayda Motosiklet Sektörünün Durumu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    Yok canım niye tartışma olsun sohbet ediyoruz.. motorun genel gideri illaki olucakda onlarda atla deve değil zaten bazıları tek defalık masraflar montu kaskı 10 defa almıyorsun yada pantalonu genelde iyi kullanırsan en kötüsü 5-6 sene götürür.. Lastikde 2-3 sene götürür .. yani o masrafları çok gözünde büyütme her 3 ayda 5 ayda bir yenilediğin şeyler değil..

ismet bey kardeşime gelince harika bir gezi yapmış.. onun gibi emin ol binlercesi var ama forumlara girmiyor internette fazla takılmıyorlar zaten çok gezen insanlar sosyal medyadanda bir o kadar uzak oluyorlar.. bir rahmetli ümmet abimiz vardı bu forumda gezileri konuları vardır.. 125cc lik mondial ile 2-3 kez türkiye karadeniz turu attı.. motor gruplarında bile seyyah , kamil koç,varan turizm lakablı yada buna benzer lakabları olan insanlar vardır..

Bizim grupda 98 model 660 teneresi olan bir abimiz var o motorla ortalama 170 bin km yol yaptı en son konuşduğumuzda.. bırak türkiyeyi yurtdışında bile sırbistana falan gittiki savaşın yeni bittiği zamanlardı hala dürbünle sniperlar falan insan öldürdüğü vakitler.. adamı gören cennetlik nerdesin abi şurdayım nerdesin burdayım .. baksan belki motoru 8 bin liralık 10 bin liralık motordur.. o yüzden diyorum motor sevdasını çok paraya bağlamamak lazım..

hacimi yükseltmeninde bir sonu yok eğer nefsinde bir doyumsuzluk varsa.. 250 alırsın 600 dersin sonra bir arkadaşının 800-900 lüğüne binersin vaybe bu neymiş benimki eşşek dersin sonra 1100 dersin yani nefsin doymuyorsa aç ise onu hacimle beygirle doyuramassın.. Bazısını Allah göstermesin toprak doyuruyor işte..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haklısınız, eldekinin kıymetini bilince her şey mümkün. Lakin insan biraz da benim motora baktığım kadar motor da bana baksın istiyor; motorlarımdan çok çektiğimden değil, çok çekmek istemediğimden. Yoksa sekiz bin liraya dediğiniz gibi 90 model Ténéré alsam, beni canının tık dediği noktaya kadar götürebilir de, her hafta ayrı bir arıza da çıkarabilir. Ben bundan korkuyorum biraz, ikinci el mal alırkenki belirsizlikten. Emin olmak gibi bir durum olsa zaten şu kadar zamanı motorsuz geçirmezdim herhalde. Bir de Japon alınca Çinli gibi "lan çıkarabileceği masraf ne kadar" diyemiyorsunuz, XT600'ün üst kapağı 350 oyrocuk idi son baktığımda. Ulan benim aylık gelirim o kadar değil :D

Motosikleti
    HONDA CBR 250R / MONDİAL DRiFT 125
    yamaha'ya bak ikinci elde mondial ile yarışıyor.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı freelancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısınız, eldekinin kıymetini bilince her şey mümkün. Lakin insan biraz da benim motora baktığım kadar motor da bana baksın istiyor; motorlarımdan çok çektiğimden değil, çok çekmek istemediğimden. Yoksa sekiz bin liraya dediğiniz gibi 90 model Ténéré alsam, beni canının tık dediği noktaya kadar götürebilir de, her hafta ayrı bir arıza da çıkarabilir. Ben bundan korkuyorum biraz, ikinci el mal alırkenki belirsizlikten. Emin olmak gibi bir durum olsa zaten şu kadar zamanı motorsuz geçirmezdim herhalde. Bir de Japon alınca Çinli gibi "lan çıkarabileceği masraf ne kadar" diyemiyorsunuz, XT600'ün üst kapağı 350 oyrocuk idi son baktığımda. Ulan benim aylık gelirim o kadar değil :D
    işte o kafaya gelirsen motor almıycan hiç nc750 nin işte şanzıman balatası 8500tl .. kaldıki balata bu bitebilicek bir parça illa bir gün biter.. hadi yan sanayisini alsan ki hiç sevmem böyle hassas sarf malzemelerinde yan sanayiyi orjinali gibi olmuyor kesinlikle neyse ebc yan sanayi alsan o bile 3 bin tl..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Şehir efsaneleri nasıl mı oluşuyor? Ahanda böyle işte.

Binlerce insan on binlerce km sorunsuz kullanırken birinin ikinci el motosikletinde çok rastlanmayan bir sorun çıkıyor, niye nasıl olduğu bile belli değil, ve "aşınıp değişmesi gereken balata 8500 TL " diye yayılıyor gidiyor...

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir efsaneleri nasıl mı oluşuyor? Ahanda böyle işte.

Binlerce insan on binlerce km sorunsuz kullanırken birinin ikinci el motosikletinde çok rastlanmayan bir sorun çıkıyor, niye nasıl olduğu bile belli değil, ve "aşınıp değişmesi gereken balata 8500 TL " diye yayılıyor gidiyor...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir efsanesi. İnanmayın böyle şeylere. Bak evin arka bahçesi:

Hiç macera gözüküyor mu? Çıt yok yahu. Macera Türkiye'de!

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    MACERA LAN!

Onun dışında, Japon'un tokadı elbet Çinli'ninkinden ağır olur. Adamlar keratacı sonuçta... karateci miydi? Her neyse. Fakirsek fakirliğimizi bilelim diyeceğim de, kan kaynıyor bir yandan. Dolayısıyla an itibariyle biraz daha, sonra biraz daha, en son fiyuuuv diye biriktirip bir WR125R hayalim var. Umarım gerçekleşir. Ha, bir de sorun çıkarmasın istiyorum. Noel bey abi bize de uğrar mı dersiniz?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)