Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bursada'ki Ölümlü Trafik Kazasının Görüntüleri Ortaya Çıktı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Bursa'da motosiklet sürücüsünün hayatını kaybettiği kaza saniye saniye bir işyerinin güvenlik kamerasına da yansıdı. Geride 1 yaşında yetim bırakan motosiklet tutkunu genç ise gözyaşları arasında toprağa verildi.

Kaza dün gece Uluyol Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, cadde üzerinde seyir halinde olan 34 BDY 716 plakalı otomobilin Irak uyruklu sürücüsü, yol ortasında direksiyonuyla oynayarak aniden sola manevra yapmak istedi. Dikkatsiz sürücü arkasında seyreden 16 JS 328 plakalı motoru fark etmedi.

34 yaşındaki motosiklet sürücüsü Tufan Köybaşı, önce aniden dönen otomobile, ardından da park halindeki 2 araca çarptı. Çarpmanın etkisiyle motordan düşen esnaf Köybaşı ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan evli ve bir çocuk babası Tufan Köybaşı'nın boynunun kırıldığı tespit edildi. Motor sürücüsü yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Kaza anı otomobil sürücüsünün arkadaşlarından birinin kazadan saniyeler önce çektiği görüntülerin yanısıra bir işyerinin güvenlik kamerasına da yansıdı.

Öte yandan ikindi namazına müteakip FSM Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından 1 çocuk babası Tufan Köybaşı (34) gözyaşlarıyla toprağa verildi. 1 yaşında Melek bebeği yetim bırakan motosikletli gencin eşi Tuğgen Köybaşı, eşinin yarın doğum günü olduğnuu belirterek, "Benim minik kızım babasız kaldı. Değer miydi? Sürücünün en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz"dedi.

Köybaş'nın motosikletli arkadaşları da cenazede hazır bulundu. Murat Demircioğlu isimli arkadaşı, "Biz motosikletlileri fark etsinler, görsünler. Küçük taşıt kullandığımız için üzerimize çıkmasınlar. Türkiye'de yeteri kadar fark edilmediğimizi düşünüyoruz. Bilinçlendirme çalışmaları yapıyoruz. Ama kazaların büyük çoğunluğu diğer araçlardan kaynaklanıyor" dedi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Allah rahmet eylesin.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Trafik kazası değil ki bu cinayet, demek istemiyorum ama Sureyilemi nedir arabayı yanlıya yanlıya geziyor gerizekalı aldı götürdü birini kendi de geberip gitseymiş keşke. Allah rahmet eylesin abimize 1 yaşındaki çocuğa ve annesine de sabır versin. Birilerinin keyfi için birileri ölmeye devam ediyor.

Diğer bir konu bu boyun kırılmasından kurtulmanın yolu yok mu? Rahmetli Barkın abi de böyle gitti deniyor. Boyun koruması kullanmak çözüm mü? kafa bir yere takıldığı an ölüyoruz. boynu sabitleyebilecek bir önlem yok mu?

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne yazarsam yazayım bu ülkedeki cahil insan sayısında ki azalmaya sebep olamayacağım
    Allah rahmet eylesin.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bizimkiler yetmedi, ırak'tan gelen sürücüler canımıza okuyor artık ha.

bu düşük iq'lu ve eğitimsiz insanlar daha çok canımızı yakacak ya, hadi bakalım hayırlısı..

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Ölen öldüğü ile kalacak, ufacık bir bebe babasız ve öksüz büyüyecek, bir şerefsiz de az bir ceza ile yırtıp elini kolunu sallayarak sokaklara dönecek.

Biktim şu cahil cühelâ sürüsünden. Cinayet gibi bir kaza. Valla yazık...

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Arpası fazla gelmiş kahpe evladının birisinin yaptığı hareket ya yok bunları asacaksın izledikçe kan beynime yürüyor..Asacaksın ya ya da aynı şekilde öldüreceksin..
    Shrieker ve sakinseytan bunu beğendiler.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Yukarda bi kardesimiz yazmış birilerinin keyfi için birileri ölmeye devam ediyor aynen oyle, fakat şunu soylemeden edemeyeceğim buna sebebiyet vereni serbest bırakan adalet yere batsın
    Shrieker bunu beğendi.

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Allah rahmet eylesin çok üzücü :(

Ben olayın nasıl gerçekleştiğini anlayamadım açıkçası.
    Motorcu arkadan çarpmıyor mu araca?
    Araç şoförü refleksle mi manevra yapıyor yoksa durduk yere mi anlamadım.
    Motorcu önünde seyreden araca göre daha hızlı gibi birde gördüğüm kadarı ile, sağdan ya da soldan geçemediği taktirde çarpacak kadar...

Çok üzücü valla sokak arasında bile ölümcül olabiliyor, motordan soğumamak elde değil.
    Okan Sinan Ocan bunu beğendi.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Başta refleks sandım ama tekrar izleyince bilerek üstüne kırıyor. Caydırıcı ceza şart artık bu bildiğin cinayet. Bunu yapanın tekrar gün yüzü görememesi lazım artık, bu ne artık!

Allah rahmet eylesin, arkasında eşini ve küçücük çocuğunu bırakmış..

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Sovmemeliyim.
    Cok uzuldum.

Alıntı splender adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin çok üzücü :(

Ben olayın nasıl gerçekleştiğini anlayamadım açıkçası.
    Motorcu arkadan çarpmıyor mu araca?
    Araç şoförü refleksle mi manevra yapıyor yoksa durduk yere mi anlamadım.
    Motorcu önünde seyreden araca göre daha hızlı gibi birde gördüğüm kadarı ile, sağdan ya da soldan geçemediği taktirde çarpacak kadar...

Çok üzücü valla sokak arasında bile ölümcül olabiliyor, motordan soğumamak elde değil.
    Kendi kaydettigi video da gorunuyor, hic bir b.k yokken, durup dururken, aynalara ve arkaya bakmadan, keyfi olarak, slalom yapmaya basliyor, zaten ilk hareketinde kardesimizi aliyor.

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sovmemeliyim.
    Cok uzuldum.

Kendi kaydettigi video da gorunuyor, hic bir b.k yokken, durup dururken, aynalara ve arkaya bakmadan, keyfi olarak, slalom yapmaya basliyor, zaten ilk hareketinde kardesimizi aliyor.
    İzlerken bende şöyle bir izlenim oluştu, bilmiyorum yanlış yorumluyor olabilirim.
    Adam slalom yapmıyor ilk sola manevrada zaten kaza oluyor. Araç sürücüsü arkasından geleni görüp refleks olarak mı sola manevra yapıyor acaba?
    Hani slalom dediğin sağa sola yapılır, ha slalom! yapmaya başladığı anda adamın arkadan bindirmesi bir oluyor buda biraz kafamı karıştırdı açıkçası.

mesmeyut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı splender adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Orası şehrin tam göbeğinde gündüz çok işlek bir cadde hocam. Tek yönlü işleyen bir caddedir.
    Bildiğim kadarıyla da Instagram hikayesi çekmek için yaptığı bir hareket. Hatunlara şekil yapacak aklı sıra.
    Arapça bilen bir arkadaş ne dediğini tercüme ederse konuyu daha net anlayabiliriz.

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Alıntı mesmeyut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orası şehrin tam göbeğinde gündüz çok işlek bir cadde hocam. Tek yönlü işleyen bir caddedir.
    Bildiğim kadarıyla da Instagram hikayesi çekmek için yaptığı bir hareket. Hatunlara şekil yapacak aklı sıra.
    Arapça bilen bir arkadaş ne dediğini tercüme ederse konuyu daha net anlayabiliriz.
    YAvaşlayalım diyormuş. Iraklı olduğu için suriyeli arkadaş tam çeviremedi ama yavaşlayalım-yavaşlasın-yavaş anlamıda taşıyor olabilir diyor.
    Yani arkadan geleni fark edip ona mı söylüyor ya da kendi durumu ile alakalı mı onu çözemedik.

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı alp010 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafik kazası değil ki bu cinayet, demek istemiyorum ama Sureyilemi nedir arabayı yanlıya yanlıya geziyor gerizekalı aldı götürdü birini kendi de geberip gitseymiş keşke. Allah rahmet eylesin abimize 1 yaşındaki çocuğa ve annesine de sabır versin. Birilerinin keyfi için birileri ölmeye devam ediyor.

Diğer bir konu bu boyun kırılmasından kurtulmanın yolu yok mu? Rahmetli Barkın abi de böyle gitti deniyor. Boyun koruması kullanmak çözüm mü? kafa bir yere takıldığı an ölüyoruz. boynu sabitleyebilecek bir önlem yok mu?
    Bir arkadaşta bir ceket gördüm hava yastıklı boyun kısmı bol bırakılmış ve hava ile şişecek şekilde olduğunu söylemişti.. hava yastığı açıldığı zaman ceketin boğaz kısmı şişerek boynunu dik bir şekilde sabitlediğini söylemişti..

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Allah cc rahmet etsin .Suçlu kim ise en ağır cezayı almalıdır.

Motosikleti
    NC750X
    Arkadaşlar peşin yükümlü olmayalım, yiten can bir motorcu kardeşimize ait dahi olsa.. bakalım bilirkişi ne diyecek duruma.. araba sürücüsü aynadan görüp kaçmaya çalışmış olabilir.. merhum abimiz de yol daha geniş diye sağdan gelirken son anda aracın öteki yanından geçmeye çalışmış olabilir. hiç tanımadığınız bir kişi eğlenmeye çıkmış.. ortada hiç sebep yokken ne diye birinin canına kast etsin.. arabalı arkadaşın da gecesi gündüzü mahvoldu kime neyin havasını atsın..araçtaki kişilerin de suriyeli vs. olması bir ön yargıya dönüştürmüş olabilir algınızı.. velhasıl emin olduğum tek bir şey var motorcu arkadaş arabadan daha hızlı olmasaydı bu kaza yaşanmazdı..

bir arkadaşımın da başına geldi kendi aracıyla buna benzer bir şey.. köy yolunda giderken arkadan çok süratli gelen sürekli z çizen sarhoş birinden kaçayım derken mıcıra girip bariyere bindirdi arabayı pert etti.. Allahtan sadece maddi zarar oluştu. durum buna benzer bir şey de olabilir..
    splender bunu beğendi.

MaryJane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 600 Rr Movistar
    Bu Serefsizleri Kirbaclican

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir arkadaşta bir ceket gördüm hava yastıklı boyun kısmı bol bırakılmış ve hava ile şişecek şekilde olduğunu söylemişti.. hava yastığı açıldığı zaman ceketin boğaz kısmı şişerek boynunu dik bir şekilde sabitlediğini söylemişti..
    Bahsettiginiz yelek Spidi Neck DPS olarak geciyor. Sadece boyun korumasi var.
    https://youtu.be/naeEvtgrZsg

Bunun daha gelismisi ise Spidi Full DPS dir. Gogus, sirt, bel, kalca ve boynu korur.
    https://youtu.be/VROB2rpztDM

Bende ise Motoairbag havayastikli yelek var. Gecen sene 200 liraya almistim. Sirt, bel ve boyun koruyor.
    Hala letgo da 300-500 liraya alabilirsiniz.
    https://youtu.be/PU4xvsJ_BXA

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiginiz yelek Spidi Neck DPS olarak geciyor. Sadece boyun korumasi var.
    https://youtu.be/naeEvtgrZsg

Bunun daha gelismisi ise Spidi Full DPS dir. Gogus, sirt, bel, kalca ve boynu korur.
    https://youtu.be/VROB2rpztDM

Bende ise Motoairbag havayastikli yelek var. Gecen sene 200 liraya almistim. Sirt, bel ve boyun koruyor.
    Hala letgo da 300-500 liraya alabilirsiniz.
    https://youtu.be/PU4xvsJ_BXA
    hocam markasını sormadım ama full deri bir ceketti, yelek değildi

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)