Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bursa'daki kazada yaralanan yunus polis memuru hayatını kaybetti

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bursa’da geçtiğimiz gün bir taksiye çarparak ağır yaralanan polis memuru Hayrettin Yılmaz'ın beyin ölümünün gerçekleştiği öğrenildi. Yılmaz 2 gündür Çekirge Devlet Hastanesi Yoğun Bakım ünitesinde makineye bağlı olarak yaşıyordu.

Kaza Bursa’nın merkez Osmangazi ilçesi Kükürtlü Caddesi üzerinde geçtiğimiz gün meydana geldi. Kükürtlü Caddesi üzerinde Altıparmak Caddesi istikametine seyreden 16 A 4886 plakalı motosikletli polis ekibi, Kükürtlü Caddesi üzerindeki taksi durağı önünde manevra yapmaya çalışan 16 T 0360 plakalı ticari taksi ile çarpıştı. Kazada polis memurları Hayrettin Yılmaz ve Sezer Bektaş ile taksi şoförü Sıtkı Dağ yaralandı. Kazadan sonra Kükürtlü Caddesi iki taraflı trafiğe kapatılırken, ortalık savaş alanına döndü.

20 metre fırladılar

Çarpışmanın etkisiyle ticari taksiye adeta ok gibi saplanan 300 kiloluk polis motoru hurdaya dönerken adeta mancınık gibi üzerinden fırlayan 2 polis memurunu da 20 metre ileriye fırlattı. Ağır şekilde yaralanan polis memurlarına ilk müdahaleyi yine polis arkadaşları yaptı. Olay yerine gelen 112 ambulansıyla Çekirge Devlet Hastanesine kaldırılan Hayrettin Yılmaz'ın belindeki kırık ve omuriliğindeki zedelenme sebebiyle beyninde kanama meydana geldiği belirlendi. Kolunda iki bacağında ve ayaklarında kırık olduğu tespit edilen Sezer Bektaş ise Uludağ Üniversitesi Ortopedi servisine kaldırıldı.

2 günlük yaşam savaşanı kaybetti

2 gün boyunca Çekirge Devlet Hastanesinin yoğun bakım ünitesinde makineye bağlı olarak yaşayan Hayrettin Yılmaz'ı mesai arkadaşları gece gündüz yalnız bırakmadı. Her gece motosikletleriyle hastane bahçesini dolduran yunus timleri yoğun bakımda yatan arkadaşları için dua etti. 2 gündür yoğun bakım ünitesinde tutulan Hayrettin Yılmaz'ın beyin ölümünün gerçekleştiği belirtildi. Polis memurunun şehit haberini alan yakınları ve mesai arkadaşları yasa boğuldu.

Törenle uğurlanacak

Öte yandan görevi başında şehit olan polis memuru Hayrettin Yılmaz'ın memleketi Kırşehir'de toprağa verileceği belirtildi. Şehit polis memuru için FSM Bulvarındaki Bursa İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde tören yapılacağı daha sonra memleketine uğurlanacağı öğrenildi.

Kaynak: Haberturk

Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
    bursalıali ve sdt bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    acılı ailesine sabırlar dilerim.
    ülkede bu sürücüler varken motor üzerinde gitmek intihar etmek gibi bir şey maalesef.
    bursalıali bunu beğendi.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    allah sabır versin ailesine. gerçekten üzücü bir durum. hepimizin başına gelebilir.

arkadaşlar şehir için hız limiti 50km/h. boşuna bu limiti koymamışlar...

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    allah sabır versin ailesine. gerçekten üzücü bir durum. hepimizin başına gelebilir.

arkadaşlar şehir için hız limiti 50km/h. boşuna bu limiti koymamışlar...
    Kovaladıkları adam hız limitlerine uymamış.

Alıntı OkNisT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kovaladıkları adam hız limitlerine uymamış.
    Olayın nasıl geliştiğini biliyor musun?
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    İnşallah şu taksici ve torbacıların bir tarafından kan alırlar..Toprağı bol olsun polisimizin Allah yakınlarına sabır versin..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu polisler kolay yetişmiyor...nerede gazlayacağını nerede duracağını bilen, eğitimli adamlar bunlar. Kovboyluk falan yapmazlar...olayın detayını bilmiyorum ama bu adamlar bir taksiye sertçe çarpmayacak kadar bu iki tekerleğe biniyorlardır. Allah rahmet eylesin ve diğer memura şifa dilerim.
    bursalıali ve freewill bunu beğendiler.

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar burada bir şehidimiz var ve hala birbirinize laf yetiştiriyorsunuz. Hiç yakışmıyor. Şehidimize Allahtan rahmet diliyorum. Kovaladıkları suçluyu da önce Türk Polisine sonra da Allah'a havale ediyorum...
    kalidor ve bursalıali bunu beğendiler.

Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar burada bir şehidimiz var ve hala birbirinize laf yetiştiriyorsunuz. Hiç yakışmıyor. Şehidimize Allahtan rahmet diliyorum. Kovaladıkları suçluyu da önce Türk Polisine sonra da Allah'a havale ediyorum...
    bu kazada kovalamaca var mıymış? olayı bilmediğim için soruyorum.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Akif merhumun Çanakkale şehitleri için yazdığı . - bir hilal uğruna yarab ne güneşler batıyor - dizeleri. O batan güneşlerin yanına gönderdiğimiz , pırıl pırıl, gençliğinin baharındaki polis memuru. Haberi M.T. den öğrendikten sonra 155 i aradım. F.S.M. deki emniyet müdürlüğü önünde yarın bir tören
    yapılacağı bilgisi dışında başka bir şey söyleyemediler.Bursa'da cenaze namazı kılınıp kılınmayacağı konusunda da bilgileri yokmuş. Allah rahmet eylesin.
    Kederli ailesine de Rabbim sabırlar versin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:14 ----------

Yaralı olan kardeşime de Cenabı Hak acil şifalar nasip etsin. Muhammed Ali Clay beni 3 raund dövseydi bu kadar perişan olmazdım.
    arokh, Rakaful ve mavellen bunu beğendiler.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Allah rahmet eylesin mekânı Cennet olsun inşaallah :(
    Rakaful ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Öğretmen ; çocuklar , kumar süründürür, içki öldürür, spor güldürür.
    Öğrenci ; hocam Türk çocuğu ölümden korkmaz.
    Hokahey ; Esas , motosiklet kullanmamak intihar gibi gibi bişey.
    arokh bunu beğendi.

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öğretmen ; çocuklar , kumar süründürür, içki öldürür, spor güldürür.
    Öğrenci ; hocam Türk çocuğu ölümden korkmaz.
    Hokahey ; Esas , motosiklet kullanmamak intihar gibi gibi bişey.
    ali abi sürücüler çok kötü. inan et, trafik kurallarından bihaber insanlar araç kullanıyor. korkunç!

sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Allah şehidimize gani gani rahmet eylesin inşallah.
    Kalan tüm sevenlerinde de sabırlar dilerim.
    Çok zor ve kahredici bir durum

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    üzücü bir durum.

ailesine sabırlar dilerim.

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Adam paramparça olmuş resmen.

Bundan bir şey olmaz, ne olacak ki mantığını silmemiz lazım bizim acilen. Eminim taksi şoförü geri geri gelirken amaaan nolacak ki dediği bir anda oldu tüm bunlar. Biraz eğitim, eğitim yoksa da vicdan olması lazım, bu da bizim insanımızda son zamanlarda hızla tükenen bir olgu malesef. Artık neredeyse hiç kimse de yok...
    Polisin çektiği acı ve ölümüyle ailesinin kederli halinin hesabı taksiciden fitil fitil sorulması lazım.

Motosikleti
    Hoka bu garip ,40 küsur yıldan beri aynı trafiğin içinde. 2 milyon km üzeri T. C. yollarını aşındırdık. 2 tekerden 20 tekere kadar.

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoka bu garip ,40 küsur yıldan beri aynı trafiğin içinde. 2 milyon km üzeri T. C. yollarını aşındırdık. 2 tekerden 20 tekere kadar.
    doğrudur abi. dolu dolu 40 yıl. nice yıllara inşallah.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    allah rahmet eylesin, inşallah diğer polisin hayatı kurtulur.

bu trafiğe ne zaman düzen gelecek merak ediyorum. herkes kuralsız bir şekilde araç kullanıyor.
    taksiler ve servisler için kanun yok hükmünde zaten. yol ortasına da park ederler, kırmızıda da durmazlar, löök diye diye de dönerler hiç olmayacak yerlerden. acil kuralların uygulanması, denetimlerin arttırılması lazım. bu yolda yiyeceğim her cezaya da razıyım.

diğer bir nokta ise yunusların korumaları yok denecek kadar zayıf, kask dışında bir şey yok hatta. yunuslara yazlık ve kışlık korumalı ekipmanlar muhakkak verilmeli. nasılsa devlete ötv de işlemez.

ülke olarak toptan çürümüşüz gerçi hiç umudum yok ama neyse...
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    660 Tenere
    Kaza yapan polis memuru arkadaşımın arkadaşı, söylediğine göre olay yerine gidiyormuş bu yüzden hızlıymış. Hız limiti orada 50 kilometre muhtemelen o anda bu limitin çok üzerinde gidiyorlardı, cadde iki şerit hep sağ şeride arabalar park eder bu yüzden teke düşüyor. Taksici oradan bir aracın o kadar hızlı geçeceğini tahmin edemez ama tabiki bu taksiciyi haklı çıkarmaz. Yazık oldu, ailesine sabır diliyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)