Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yunus Polislerinin Yaptığı Büyük Kaza. 3 yaralı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Bursa’da yunus timleri ticari taksiyle çarpıştı. Taksici sürücüsü ile 2 polis memurunun yaralandığı kazada ortalık savaş alanına döndü. Tedavi altına alınan polis memuru Hayrettin Yılmaz'ın hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi.

Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesinde, motosikletli polis timiyle (Yunus) taksinin çarpışması sonucu ikisi polis memuru üç kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Kükürtlü Caddesi Kükürtlü Taksi Durağı önünde Yunus timinin bulunduğu 16 A 4886 plakalı motosiklet ile Sıtkı Dağ idaresindeki 16 T 0360 plakalı taksi çarpıştı.

Kazada, polis memurları Hayrettin Yılmaz ve Sezer Bektaş ile taksi sürücüsü Sıtkı Dağ yaralandı.

Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine ambulans ve çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Polis ekipleri Kükürtlü Caddesi'ni çift taraflı trafiğe kapatırken, 112 Acil Servis ekipleri yaralılara ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı.

Çeşitli hastanelere kaldırılan yaralılardan Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi altına alınan polis memuru Hayrettin Yılmaz'ın hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi.

Kaynak: Haberturk

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    umarım can kaybı yoktur. umarım en kısa sürede iyileşirler ve umarım o taksici cezasını misliyle çeker.
    Akias ve YasinC bunu beğendiler.

Motosikleti
    honda cb500f
    Bu milletin yolda u atmasi bitmiyor gir karsidaki ara sokaga ilerdeki sokaktan gene yola baglan.
    Bu u atan dangalaklar yuzunden hem trafik tikaniyor bem kaza atlatiyoruz. Bir kac sefer kaza atlattim heralde bu tipler yuzunden.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Yunusların defalarca aşırı güvenden tehlikeli hareketler yaptıklarına sahip oldum ama görevdeykende yapacak birşeyleri yok. Güvenlik önlemleri genelde zayıf oluyor. Umarım iyilerdir. Taksiciyide affetmezler. Belki ibretlik ceza yedirirlerde arabacılar gözleri ile yollara bakar temennisi ile.
    bursalıali bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    motosiklet arabaya saplanmış bildiğin çok fena

yıne bi beyin fukarasının u dönüşü. İnşallah kurtulurlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:28 ----------

ve bu beyin fukaralarından binlercesi olan olaylardan bi haber hiç bir şey bilmeden embesillik yapacakları sırayı bilinçsizce bekliyorlar

Motosikleti
    N/A
    Millet yaralılardan çok taksinin peşine düşmüş ulan içinde adam baygın yaralı iken o taksiyi çevirmek hangi aklın mantığın işi garip allah kaza bela vermesinde eğer olurda birgün başıma gelirse böyle insanların yardımı eksik olsun

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    ölümcül bir kaza olmuş burada yok yunuslar böyle kullanıyor yok u atan taksiciler falan.. Ne gerek var arkadaşlar . Olan olmuş 3 kişinin canı mevzu. Negerek var o haklı bu haksız muhabbeti yapmaya ? Belliki iki tarafında çok büyük hatası var. U dönüşü yapılmasa bile bukadar hızlı şehir içinde motosiklet kullanmanın mantığı nedir çoluk çocuk çıksa ne olacaktı önüne ?

Kaza sonrası herkes kendine ders çıkarsın. İstanbul trafiğinde böyle hata yapanları toplasanız yolda araç kalmaz.. Temkinli ve dikkatli sürmemiz gerekiyor.

Yaralılara allah acil şifa versin.
    crxforever, yürekçe ve twisten bunu beğendiler.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ülkemizde çoğu sürücü trafik işareti nedir, hiz siniri nedir, trafik kuralı nedir bilmiyorlar. trafiği arabaya binip gitmekten ibaret saniyorlar. gaza bas, vites değiştir ve git. bu kadar. 6 yaşında bir çocuk zekası ile hareket ediyorlar.

Gürkan05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW 250 INAZUMA
    Bakın burda çoğu kişi dediğime kızacak ama motosikletin üstündeki sürücü yunus olunca da ölümsüz olmuyor. Maalesef ki yarım yamalak eğitimler ve aşırı özgüven yüklü çoğu yunus polisimiz.
    Taksici suçlu öyle gözüküyor ama kaza olduktan sonra haklı olsan ne yazar haksız olsan ne yazar.

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Sabah sabah bu haberle uyanmak iyi olmadı

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    İlk polis o kadar uzağa fırladı ise durumu çok ağır demektir.
    İnşallah kurtulurlar.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Gürkan05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW 250 INAZUMA
    İnternette polis memurlarından birinin vefat ettiği söyleniyor doğru mu acaba?

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    https://www.haberturk.com/yunus-ekib...yarali-2187349

Haber'de polisimizden birinin hayati tehlikesi bulunuyor yazıyor.
    İnşallah iyileşir. İyileşirler.
    Ailelerine sabırlar versin.

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    1 ay önce bizim vespanın üzerine de taksi çıktı.
    üzerine çıktı diyorum zira şeridi ortalamış 2 motor peş peşe giderken. (sürat 50 falan) solumdan giden taksi beni sıyırıp arkadaki arkadaşımın üzerine kırdı.
    bildiğin sol şeritten sağ şeride bozodlama daldı.
    bende taksicinin kaburgasını kırdım. karakolda da polisler eline sağlık dedi adam şikayetçi bile olamadı. hastane raporu olmasına rağmen.
    zerre acımıyorum taksicilere. umarım polis kardeşim de toparlar da bu itin kaburgalarını ağzından çıkarır.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Taksinin haline bakılırsa polislerin hala hayatta olması bile mucize. Acil şifalar dilerim.
    Shrieker bunu beğendi.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    taksiyi çeviriyorlar akla bak, nasıl cahillik içinde yüzüyoruz, aklı başında ülkeler ve milleti böyle bir kazaya müdahale etmez sağlık ekipleri ve itfaiyeyi bekler, eğer yaralının bilinci yerindeyse onu ayık tutmaya çalışır ama dokunmazsın, zaten bilinç kapalı ise yangın gibi büyük tehlike olan durumlar haricinde yaralı ne hareket edilir ne de üstüne başına müdahale edilir.

Olay çok vahim umarım düşündüğümüz kadar kötü değildir ama buradan hiç hoş görünmüyor.
    infernus ve Shrieker bunu beğendiler.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Polislere airbag'li yelek-mont vermemeleri büyük hata.
    YasinC ve Shrieker bunu beğendiler.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Otomobili düzeltmeleri ne derece doğrudur bilinmez. Görüldüğü üzere motosiklet araca saplanmış ve ters duruyor, yakıt sızıntısı olabilir diye, belki de yakıt sızıyor diye düzeltmiş de olabilirler. O an orada olmadığımız için bazı sonuçlara doğrudan varmak yanlış.

Ancak şunlar kesin. Malesef Yunuslar güvende değil. Motosiklet eğitimleri ne derece yeterli, ne sıklıkla tekrarlanıyor belli değil. Ekipmanlarının yetersizliği de gayet ortada. Elbette ki bu tip bir kazada (duran nesneye yüksek hızla çarpma) ekipman da yetersiz kalacaktır ama yine de şu durumlarından iyi olurdu diye düşünüyorum.

Hava yastıklı montlara kadar gitmeden önce en azından Tshirt' leri çıkarıp yerine özel üretim kevlar kumaş/deri melezi korumalı bir mont + pantolon takımı ile kaliteli eldiven ve mont temin etseler...

Görüyoruz, adamlar kısa kol tshirt gömlekle motosiklette görev yapmaya çalışıyorlar. Çok daha basit bir kazada dahi çok ciddi yaralanma ve ölümle sonuçlanabilirdi. Koruma seviyesini acilen yükseltmeleri gerek.

Hiç kimse asıl suçluya değinmemiş. Torbacıları kovalıyorlarmış. Onlar da topuklayıp kaçmış, kaçarken de kahkahayla gülmüşlerdir yunuslarımızın haline. Eminim ki utanmadan da aralarında bunun muhabbetini yapıp gururla anlatıyorlardır.

Kendilerine acil şifalar, ailelerine sabır diliyorum. Ekip arkadaşlarının da taksiciye duyacakları nefretin birazını, takipteki torbacı takımına duymalarını temenni ediyorum.
    crxforever ve Angrypower bunu beğendiler.

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    valla çok benzeri cuma akşamı başıma geldi.

beylerbeyi ışıklardan geçtim sahilden çengele doğru ilerliyorum
    bilen bilir, ters istikamet olan çengel beylerbeyi istikameti artık 7/24 dur kalk oldu. e benim gittiğim, beylerbeyinden çengele doru olan güzergah ise bomboş
    hatta yolun beylerbeyi yakınlarında refüj bile var...
    taksinin biri refüjün hemen öncesinde(dur kalktan sıkılmış olsa gerek, u dönüşü yapmaya karar verdi) şak diye 90 derece önüme kırdı, ve aynen bu şekilde tüm aracı tek şerit yolda durdurdu. zira yol dar ve tek harekette dönemiyor.
    ön tampona kıyamadı karşı kaldırıma kadar gidemedi.
    ben ise atmışım vitesi 3e boş yol diye ilerliyorum.
    adam zınk diye önüme kırınca dedim vurduk
    alet mt25, abs yok.
    asıldım arka frene. arka teker kaymaya başladı.
    bu sırada hesaplıyorum, düşünüyorum, tekere vurup kendmi aracın üstünden öte tarafa mı atsam, yoksa o 20 santim mesafeden geçmeye mi kalksam...
    tabi bu arada kornaya abanmışım farkında değilim.
    bereket ön teker savrulmadı. motosiklet düz durdu.
    bu sırada taksi, geri geri gidip burnun düzeltmeye çalıştı
    hepsi, topu topu 2-3 saniyedde oldu
    taksinin açtığı yerden geçtim...

horozbu çocuu taksici derler ya...
    aynen hocam horozbu çocuuu.
    çok az olan istisnalarını dışarda tutuyorum, alayı horozbu çocuu..
    kaza yapsak; görmedim, sen nerden çıktın, motorcu değil misiniz hepiniz deli gibi hızlsınız (ki değildim)..
    horozbu çocuu demiş miydim.
    bi daha diyeyim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)