Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Helikopterdeki polis şefi yoldaki araca ceza kesti!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    nc750x

Ankara'da trafiğin yoğun olduğu güzergahlar ile kavşaklarda başlatılan havadan denetimin ilk kurbanı hız sınırını aşan motosiklet sürücüsü oldu. Saatte 200 kilometrenin üzerinde hız yapan sürücü, polis helikopterinin radarına takıldı. Helikopterindeki Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Cengiz Akar'ın talimatıyla sürücüye cezai işlem uygulandı.

Havadan denetimlerin ilk gününde Ankara-Konya karayolunda yüksek hızda seyreden bir motosiklet sürücüsü tespit edildi. Helikopterdeki yüksek çözünürlüklü kamera ile saniye saniye takip edilen sürücünün zaman zaman 200 kilometre süratin üzerine çıktığı görüldü.

Plakasız motosiklet sürücüsü, polis helikopteri tarafından defalarca siren ile uyarıldı. Hızını düşürmeyen sürücü, havadan denetim yapan Bölge Trafikten sorumlu Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Cengiz Akar tarafından yerdeki ekiplere verilen talimatın ardından Kulu Kavşağı yakınlarındaki trafik ekibi tarafından durduruldu.

Plakasını motosikletin bagajına saklayan sürücüye hız sınırı aşmak ve plakasız araç kullanmaktan trafik cezası kesildi.

Kaynak: Hürriyet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    adam siren sesini nasıl duysun. ben kendi motorumun sesini duyamıyom o hızlarda :D

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    plakasını bagaja saklayıp o hızı yaptıysa ehliyetine el koysalar yeriydi
    bursalıali bunu beğendi.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    yerinde karar plaka saklayanlara uyuz oluyorum
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Aga polis helikopteri uyarı verince emin ol duyuyorsun. Aklını bile alır adamın. Dua etsinde tepesine iniş yapmamış. Bizimkilerin tembelliğine gelmiş yani

Helikopterdende açık alanda hızlı gideceğini düşünen motorcu ��
    bursalıali bunu beğendi.

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    R25'e belki 200 yaptıramadılar ama 200km hız ile ceza kestiler
    Maslak bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    İyi de haberdeki görüntülerden gözüktüğü üzere motor YZF-R25. O motorla nasıl 200 üstü hızlar görmüş? ben bu kısma takıldım

Medya herşeyi abartıyor dedikleri bu olsa gerek 190 dese tamam, yokuş aşağı 196 ya kadar da yolu var ama R25'in 200 üstü hızlar görebileceğine inanmam. (Bende kullandım zamanında oradan biliyorum. İyi ki de satmışım, apaçi oyuncağı oldu şu güzelim motor, yazık valla)

Ceza yemesi çok iyi olmuş. Plakasız serseri mayın gibi gazlayanların keşke ehliyetine de el konsa...

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Cengiz Akar'dan Allah razı olsun diyorum . Trafik polisi dışında diğer emniyet birimlerinin de ceza kesmelerini canı gönülden onaylıyorum .
    Senin kaşının üzerinde gözün varmış , gibi bahanelerle ceza yazma ihtimali sıfırdan da aşağıdır diye düşünüyorum. Selamlarımızla efendim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:04 ----------

Belki de motoruna farklı yazılım yüklemiştir.
    emremm bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cengiz Akar'dan Allah razı olsun diyorum . Trafik polisi dışında diğer emniyet birimlerinin de ceza kesmelerini canı gönülden onaylıyorum .
    Senin kaşının üzerinde gözün varmış , gibi bahanelerle ceza yazma ihtimali sıfırdan da aşağıdır diye düşünüyorum. Selamlarımızla efendim.
    Abi öyle deme. Geçen hafta çok terste kaldım. Araçların arasından çıkacağım die gazladım. Polis arkadan radar olmadan radar cezası yazmış. Hemde üst sınırdan. Ne kenara çekti, ne radar görüntüsü geldi.

hahaha yalnız eleman da ne bahtsız bedeviymiş ha ahaha. iyi olmuş beter olsun. plaka saklamak demek alanen suç işlemek ve veya işleyeceğini kanıtlamak demek. devlet nezdinde sürdüğün aracın kimliği olan bir belgeyi neden saklama gereği duyarsın? Allah aşkına birisi bana bir tane mantıklı sebep söylesin. Hiç bir sebebi yok. Tek sebep ceza yemeden her boku yemek. Ama işte böyle şansın varsa o boku yemeden önce kaşığını emniyet verir. Helal olsun müdürüme

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi de haberdeki görüntülerden gözüktüğü üzere motor YZF-R25. O motorla nasıl 200 üstü hızlar görmüş? ben bu kısma takıldım

Medya herşeyi abartıyor dedikleri bu olsa gerek 190 dese tamam, yokuş aşağı 196 ya kadar da yolu var ama R25'in 200 üstü hızlar görebileceğine inanmam. (Bende kullandım zamanında oradan biliyorum. İyi ki de satmışım, apaçi oyuncağı oldu şu güzelim motor, yazık valla)

Ceza yemesi çok iyi olmuş. Plakasız serseri mayın gibi gazlayanların keşke ehliyetine de el konsa...
    200 görmesine gerek varmı ben 120 ile geçtim diye 235tl ceza yedim bunun yiyceği ceza 450tl filan ayrıyetten de plaka kapatma cezası yer
    Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Ülkece anamız ağlarken yeni sistemin ilk kurbanı diye haber manşeti olan bu durumu yorumlamak tek derdimiz olsa keşke. İşsiz memur arkadaşlara iş çıkarmışlar. Biride çıkıp dememiş ulan koskoca helikopteri sırt çantasına plaka sakalayan motosikletliyi takip etmek için mi kullanıyorsun diye Hergün sokakta millet birbirini doğruyor bunlar motosikleti helikopterle takip ediyor

Eğitim bu yüzden şart.
    zekeriyaimam ve Maslak bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Şuna takıldım, sayın Cengiz Akar talimat vermese ceza yazılmayacak mıydı motosiklete? Bariz hız ihlali işte.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Angri , diğer araçlarla 2000000 km içerisinde en az 6 - 7 aşırı hız cezası yedim . Motosiklet kullandığım 50000 km içerisinde de bir tek kask takmama
    cezası yemiştim 12 sene önce . Son 7 - 8 sene içinde hiç bir ceza yemedim . Valla lamı cimi yok KURALLARA UYULUCAK. Uymaz isek uydururlar seve seve.
    Bu arada büyük geçmiş olsun , Rabbim başka kazalar göstermesin inşallah sana ve bütün arkadaşlarıma. Motorunun son durumu ne alemde ? Fiyat tespiti
    yapıldı mı? En kısa zamanda sağlığının tamamına kavuşmanı diliyorum. Sevgilerle.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    adamın yaptığı hız 160 hissedilen hız 200

işte ahlaksızın biri tüneli kapatıp drift yapar sonra ahlaksızın diğeri de trafiğe açık yolları pistmiş gibi ve babasının yoluymuş gibi kullanır.

kurallara aykırı şekilde kullandığım halde hiç ceza yemedim, şanslıyım bu konuda.

aslında kurallara aykırı kullanmıyorum, kurallar benim güvenliğim için konulmadılar ve bu yüzden ben kendi kurallarıma uyuyorum. başkaları için sorun teşkil edecek bir durum oluşturmadığım için anayasadaki kuralları umursamıyorum.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Dün Tem Ataşehir mevkiinde de vardı havada polis helikopteri. Tam temin üzerinde sabit bir noktada bekliyordu. Güzel uygulama ama hız v.s. nasıl tespit ederler bilmem.

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamın yaptığı hız 160 hissedilen hız 200

işte ahlaksızın biri tüneli kapatıp drift yapar sonra ahlaksızın diğeri de trafiğe açık yolları pistmiş gibi ve babasının yoluymuş gibi kullanır.

kurallara aykırı şekilde kullandığım halde hiç ceza yemedim, şanslıyım bu konuda.

aslında kurallara aykırı kullanmıyorum, kurallar benim güvenliğim için konulmadılar ve bu yüzden ben kendi kurallarıma uyuyorum. başkaları için sorun teşkil edecek bir durum oluşturmadığım için anayasadaki kuralları umursamıyorum.
    yukarıdaki iki adama ahlaksız deyip kurallara uymuyorum demek de ayrı bir ironi maşallah.
    bursalıali bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün Tem Ataşehir mevkiinde de vardı havada polis helikopteri. Tam temin üzerinde sabit bir noktada bekliyordu. Güzel uygulama ama hız v.s. nasıl tespit ederler bilmem.
    Sabit kamera koysalar daha ekonomik olur. Helikopteri de trafik yoğunluğunu gözlemekte veya sıcak takipte kullanırlar.
    haluk23 bunu beğendi.
    May the Force be with McLaren Mercedes

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    E.Y.T kaynak bulundu servis şöförlerine ışık ihlallerine hız cezalarıyla E.Y.T için aranan kan bulundu.

Ülke geliri için akşamcıları E.Y.T için trafik canavarlarına şükranlarımı sunuyorum. umarım tabi....

Source53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Honda Forza
    Vay ben ülkemizde böyle bir uygulama olması etkileyici

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)