Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Uçan Motosiklet Projesi İçin Motosikletine Kanat Ve Pervane Taktı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Uçan motosiklet hayaliyle motoruna kanat ve pervane taktı.

Antalya 'da yaşayan Mahmut Leventoğlu, yıllardır hayalini kurduğu "uçan motosiklet" projesini gerçekleştirmek amacıyla bir motosiklete pervane ve kanat monte etti - Motosikletinin "uçuşa hazır" olduğunu öne süren ve "uçuş denemesi" için uygun pist aradığını belirten Leventoğlu: - "Daha önce hiç kullanmadığım motosikleti uçuracağım. Bunu duyanlar 'Sen önce motosikleti karada yürüt, sonra havalandırırsın' diyerek benimle alay etti. 'Uçan motosiklet' yapacağımı duyanlar güldü. Ben inandığım yoldan vazgeçmedim"ANTALYA (AA) - GÜLSEM ADAM - Antalya 'da yaşayan Mahmut Leventoğlu, yıllardır hayalini kurduğu "uçan motosiklet" projesini gerçekleştirmek amacıyla bir motosiklete pervane ve kanat taktı.Almanya'da 30 yıl yaşayan ve dünyaca ünlü bir otomotiv şirketinde tekniker olarak çalışan 50 yaşındaki Mahmut Leventoğlu, üç yıl önce ailesiyle Antalya 'ya yerleşerek hayalini kurduğu "uçan motosiklet" projesini hayata geçirmek için harekete geçti."Uçan motosiklet" yapacağını anlattığı eşi ve çevresi tarafından ciddiye alınmayan Leventoğlu, söylenenleri dinlemeyerek önce projesinin tasarımını yaptırdı ardından sanayide kestirdiği kanat, pervane ve aksamları motosiklete taktı.Leventoğlu, üç yıl süren çalışmaların ardından "uçuşa hazır" olduğunu öne sürdüğü motosikletiyle "uçuş denemesi" yapacağı pist aramaya başladı.

- Motosikletine 70 bin lira harcadınMahmut Leventoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hayaline bir adım kadar yaklaşmanın heyecanını yaşadığını söyledi.

"Uçan motosikleti" yapmak için gereken malzemeleri eşinden habersiz aldığını anlatan Leventoğlu, aylarca gizli yürüttüğü çalışmasına 70 bin lira harcadığını dile getirdi.Leventoğlu, motosikletinin kanatsız halde pervane yardımıyla çok iyi yol aldığını anlatarak, "Kanat takılı olmadan zincirsiz halde pervane 4 bin devirle döndüğünde motosikletin hızı 180 - 200'e çıkıyor ve jet gibi gidiyor. Kanatları 2 metre 25 santim yaptırdım. Benim tek sorunum kanatlı halde motorumu denemek." dedi.

Yetkililerden aldığı bilgiye göre "uçuş belgesi" olmadığı için "uçuş denemesi"ne izin verilemeyeceğini belirten Leventoğlu, uçuş belgesi olan bir kişinin motosikletini denemesine müsaade edebileceğini söyledi.

Motosikletlere ilgisinin olmadığını anlatan Leventoğlu, "Daha önce hiç kullanmadığım motosikleti uçuracağım." iddiasında bulundu.Leventoğlu, projesini duyanların kendisiyle alay ettiğini belirterek, "Bunu duyanlar, 'Sen önce motosikleti karada yürüt, sonra havalandırırsın.' diyerek benimle alay etti. Uçan motosiklet yapacağımı duyanlar güldü. 'Ne oldu, uçurabildin mi? Ben de bir tane sipariş edeyim.' dediler. Kimse bana inanmadı ama ben inandığım yoldan vazgeçmedim." diye konuştu.

"Motosikletle 3 kişinin uçabileceği" iddiasında bulunan Leventoğlu, şunları söyledi:"Amacım insanların trafiğe takılmadan havadan ulaşımını sağlamak. Motosikletimi güvenli şekilde uçurmak için pist izni bekliyorum. Kanatlı motosikleti yaptım ama bunu uçurmak için deneyecek yerim yok. Antalya 'da helikopter pisti var, alanı kullanmak istedim ancak izinsiz buna müsaade edemeyeceklerini söylediler. Karayollarında ise bir otobanın kapatılması ve gerekli güvenlik önlemlerinin alınması gerektiğini söylediler. Yetkililerden bu konuda destek bekliyorum."Leventoğlu'nun eşi Nazmiye Leventoğlu, eşinin "uçan motosiklet" fikrini kendisiyle paylaştığında şaşırdığını vurguladı.Eşini ilk başta ciddiye almadığını vurgulayan Nazmiye Leventoğlu, "Eşim bunu bana anlatınca uzun süre kahkaha attım. 'Mahmutçuğum bana söylediğin şeyi başka kimseye söyleme bize gülerler.' dedim. Gerçekten de öyle oldu, bütün yakın çevremiz bizi gırgıra aldı." dedi.

Leventoğlu, ilerleyen dönemde kararlığını gördüğü eşine inandığını ve destek vermeye başladığını ifade etti.

Kaynak: Beyazgazete

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    İnşallah böyleyken uçurmaya kalkmaz, kanatta profil yok kaldırma kuvveti için, yön dümeni yok arka dikey kanat, uçak sağa sola kaymasın diye, arka yükseliş alçalış dümeni kanadıda yok.Havada bir an uçarmış gibi havalanır fakat sonrası çok kötü olur.
    kalidor, Maslak, yulis ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşallah böyleyken uçurmaya kalkmaz, kanatta profil yok kaldırma kuvveti için, yön dümeni yok arka dikey kanat, uçak sağa sola kaymasın diye, arka yükseliş alçalış dümeni kanadıda yok.Havada bir an uçarmış gibi havalanır fakat sonrası çok kötü olur.
    şu forumda okudugum iq seviyesi en yüksek yorum buydu tebrikler
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Merak etmeyin düşer müşer diye, uçmayacak zaten.

cnyt34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha mt09
    Kanadı kendine tak ve koş.En büyük öğretmeni yanlışlarıymış bu cahil özgüvenine hasta oluyorum.F35 beklioruz

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adam havanın kaldırma ve süzülme disiplininden bi'haber projeye girişmiş. Önce biraz uçmak için genel disiplini öğrenmesi lazımken; saçmasapan bir icada kalkışmış. Umarım sakat kalmaz ya da ölmez.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı kalidor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam havanın kaldırma ve süzülme disiplininden bi'haber projeye girişmiş. Önce biraz uçmak için genel disiplini öğrenmesi lazımken; saçmasapan bir icada kalkışmış. Umarım sakat kalmaz ya da ölmez.
    peachte havalar nası
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    O kanadın şekliyle ve açısıyla kalktığı anda yapışır yere aman diyeyim abi hevesinden vazgeç, bırak bu sevdayı veya profesyonelce yap.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Herkes eleştirmiş ama elini taşın altına sokup yapan da yok. Sizin umrunuzda değil, bari yapmaya çalışana engel olmayın.

Dış güçlerin ülkemizle uğraşması yetmiyormuş gibi bir de içimizdeki vatan hainleri engel olmasa keşke.

Ha bir de, kaplumbağa hacca gitçekmiş te, millet gidemezsin demiş te, o da yolunda ölürüm demiş falan.

Ama bu biraz kötü benzetme oldu. Bu herif bayağı uçacağını zannediyor. Yolunda ölme gibi bir hesabı yok sanki. Ekipman sağlam olsa bari.

Zorunlu açıklama: Yandaş arkadaşlar bu ara meşgulmuş. Rica ettiler, elimden geldiğince onlar yerine bişeyler karaladım. Bir de kusura bakmayın yahu. İnanın sordum vatan haini yazmasam olmaz mı diye, olmaz illa ki yazman lazım dediler... Onlar da ayrı bir manyak işte... Kaplumbağa muhabbetini de şey yazdırdı, ismi neydi yahu unuttum şimdi...

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Biz de bunu katara hediye edelim
    Osm@n, Kızıl pars, RoofRoof ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce hiç kullanmadığım motosikleti uçuracağım. Bunu duyanlar 'Sen önce motosikleti karada yürüt, sonra havalandırırsın' diyerek benimle alay etti.
    "İnsanoğlu dünyaya eksiklik duygusuyla doğar. Eksiklik duygusu yaratıcılığı getirir"

Ne keşfetmek isteediiiiimmmmmmm

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Keşke o harcadığı 70 binin birazını eğitime ayırsaydı. Birazcık aerodinamikten falan haberi olurdu. Ben bile kağıttan uçak yaparken, kanatlara nasıl şekil verirsem daha çok havada kalır diye kafa yoruyorum, hepsini geçtim o motorun daha da hafifletlmesi gerekirken iyice ağırlaşmış.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Öyle koyim dedim.

Bu motorun uçma şansı,benim kollarımı çırparak uçma şansımdan daha az...

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Vatandaş "uçmuş" işte. Neyine inanmıyorsunuz?

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O dediklerin uçak kalkarsa işe yarayacak ama yeterli hıza ulaşsa bile kaldırma kuvveti yaratacak damla modeli zaten kanatta yok. Kanat ancak belirli bi açı ile havaya çarparsa kaldırır o da çok büyük drag oluşturur. Ve dediğin gibi o açıyı ayarlayacak kanatçıklar yok. Neyse ya deneye deneye öğrensin.

Adamın da bir tek seveni yokmuş o kadar para harcarken dur dememiş.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

Motosikleti
    xv250
    yükseldiği anda geri takla atması yüksek olasılık. o değil de dayı bi tur versene :D

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şu güzide milletimizin gereksiz ve aşırı özgüvenine hastayım ya.

nereden geliyor bu aşırı özgüven, bilen varsa beri gelsin.

Motosikleti
    xv250
    bua arada motor marka model ne bilen var mı dayı nasıl kıydı o güzelim motora . far güzel olmuş ama

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)