Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bakanlık 81 ile gönderdi ! Artık hepsi ceza yazabilecek

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İçişleri Bakanlığınca yayınlanan genelge doğrultusunda artık jandarma dahil resmi ve sivil polis ekipleri, kurallara uymayan sürücülere trafik cezası yazabilecek.

Bakanlığın 100 günlük eylem planı çerçevesinde hayata geçirilen uygulama, bir genelge dahilinde tüm illere gönderilirken, Mersin'de de uygulamaya ilişkin saha çalışmalarına başlandı. Uygulamanın özellikle trafik kazasına ve can kayıplarının artmasına neden olan seyir halinde cep telefonu ile görüşme, trafiği tehlikeye sokacak şekilde şerit değiştirme, makas atma ve emniyet kemeri kullanımına yönelik olduğu bildirildi. Bu konularda sadece trafik ekiplerinin tek başına yeterli olamayacağı kanaatinin oluşması üzerine, eylem planındaki hedeflere ve yürütülecek kampanyanın amacına ulaşması için tüm kolluk birimlerinin bir seferberlik ruhuyla etkin bir mücadele içerisine girdikleri kaydedildi. Uygulamanın asıl amacının ise tüm sürücülere, güvenli trafik bilinci alışkanlığının kazandırılması olduğu vurgulandı.

Mersin'de 6 bin polise 'Trafik Kural İhlali Tespit Tutanağı' dağıtıldı

Genelge doğrultusunda Mersin'de de 6 bin polise eğitim verildikten sonra 'Trafik Kural İhlali Tespit Tutanağı' dağıtıldı. Trafik polislerinin yanı sıra artık kentteki tüm polis memurları da seyir halinde cep telefonu ile görüşen, trafiği tehlikeye sokacak şekilde şerit değiştiren, makas atan ve emniyet kemeri kullanmayan araç sürücülerine 'Trafik Kural İhlali Tespit Tutanağı' düzenlemeye başladı. Düzenlenen bu tutanaklar, kontrol edildikten sonra Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanağı ile birlikte araç sahiplerine gönderilecek. Mersin'de 1 hafta önce başlayan uygulama kapsamında, şu ana kadar yaklaşık 800 sürücüye cezai işlem uygulandığı bildirildi.

Kaynak: Hürriyet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    "Bu konularda sadece trafik ekiplerinin tek başına yeterli olamayacağı kanaatinin oluşması üzerine..."

Ben bunu 10 yıl önce farkettim, bizimkiler daha yeni akıl edebilmiş.

Ben dahil motorla hepimiz aslında her gün yüzlerce defa trafik kurallarını çiğniyoruz. En basidinden hatalı sollama sağlama yapıyoruz. iki aracın arasından geçiyoruz. Yaşamamız için bunlar gerekli şeyler ama yasal olarak yasak! Motorculara gıcık biri yazarsa şaşırmam...

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Yani şuanda gördüğümüz herhangi bir polis ceza yazabilecek öyle mi? Harika uygulama beyandım

Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani şuanda gördüğümüz herhangi bir polis ceza yazabilecek öyle mi? Harika uygulama beyandım
    Aynan öyle. Gördüğün ve görmediğin(sivil). Polis ve jandarma dahil. Cinayet büroda çalışan sivil polise bile vermişler. Kendi söyledi tutanaklar arabada duruyor. Herkese zırt pırt yazmam ama kırmızı ışık falan trafikte saçma sapan hareket edenlerre yazarım dedi..
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hurimg.com/i/hurriyet/75/75...08d42011ad.jpg

İçişleri Bakanlığınca yayınlanan genelge doğrultusunda artık jandarma dahil resmi ve sivil polis ekipleri, kurallara uymayan sürücülere trafik cezası yazabilecek.

Bakanlığın 100 günlük eylem planı çerçevesinde hayata geçirilen uygulama, bir genelge dahilinde tüm illere gönderilirken, Mersin'de de uygulamaya ilişkin saha çalışmalarına başlandı. Uygulamanın özellikle trafik kazasına ve can kayıplarının artmasına neden olan seyir halinde cep telefonu ile görüşme, trafiği tehlikeye sokacak şekilde şerit değiştirme, makas atma ve emniyet kemeri kullanımına yönelik olduğu bildirildi. Bu konularda sadece trafik ekiplerinin tek başına yeterli olamayacağı kanaatinin oluşması üzerine, eylem planındaki hedeflere ve yürütülecek kampanyanın amacına ulaşması için tüm kolluk birimlerinin bir seferberlik ruhuyla etkin bir mücadele içerisine girdikleri kaydedildi. Uygulamanın asıl amacının ise tüm sürücülere, güvenli trafik bilinci alışkanlığının kazandırılması olduğu vurgulandı.

Mersin'de 6 bin polise 'Trafik Kural İhlali Tespit Tutanağı' dağıtıldı

Genelge doğrultusunda Mersin'de de 6 bin polise eğitim verildikten sonra 'Trafik Kural İhlali Tespit Tutanağı' dağıtıldı. Trafik polislerinin yanı sıra artık kentteki tüm polis memurları da seyir halinde cep telefonu ile görüşen, trafiği tehlikeye sokacak şekilde şerit değiştiren, makas atan ve emniyet kemeri kullanmayan araç sürücülerine 'Trafik Kural İhlali Tespit Tutanağı' düzenlemeye başladı. Düzenlenen bu tutanaklar, kontrol edildikten sonra Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanağı ile birlikte araç sahiplerine gönderilecek. Mersin'de 1 hafta önce başlayan uygulama kapsamında, şu ana kadar yaklaşık 800 sürücüye cezai işlem uygulandığı bildirildi.

Kaynak: Hürriyet
    bu iş resmen ticaret. Haberden anladığım milyonlarca piskolojisi bozuk polis memuru artık kafasına göre istediğine tutanakla ceza yollayacak. Gücü olan önemsemiyecek olan yine garibana olacak. İnstagramda günden güne milletin canına kastederek onun bunun çocuğu gibi araç kullanan fenomenlerle polisler selfi çekiyor. Tavsiyem bundan sonra foto ve videolarda plakanızı herzaman kapalı tutmanız. Gerçekten video olmadan tutanağa sadece yazı ile ifade edilerek ceza kesilecekse herkesin anası ağlar.

Emniyete bu sene alacakları BMW faturası biraz kalın geldi sanıyorum.
    The Dude bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    benim motorun sigortası yok, sıkıntı olur mu?

Olmaz olurmu,tabiiki olur.Motorsiklette muayene.sigota ve ruhsat zorunludur.kullanıcınında uygun ehliyete sahip olması gerekir...

Motosikleti
    falcon flash 100
    O polisler ceza yazacağına akşam büyük şehirlerde iş çıkışı yollar kilitleniyor. Kilitlenen kavşaklarda yolu açmak için uğraşsalar daha iyi değil mi?

İstanbul da akşam saatleri belirli yerler kilitleniyor oraya iki saat bir memur koysalar olmuyor mu? Akşam dokuzdan sonra her yer polis, ekip arabası, bekçi ayrıca büyükşehir zabıtalara 1200 lük vermiş artist gibi vızır vızır dolaşıyorlar trafik zabıtası yazmışlar bir de onlar bilmiyor mu kilitlenen yerleri hepsi biliyor oralara sokulmuyor bir köşede trafiğin açılmasını bekliyorlar.

Her memurun memurluktan anladığı ceza yazmak. Ne kadar ceza yazarsan o kadar başarılısın mantığı.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    bence tüm vatandaşın göz alan veya ayarsız farlara, mis gibi havada yanan sislere, yanmayan lambalara ve gürültü egzoslarına ceza yazma yetkisi olsun..
    cofffeee bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu iş resmen ticaret. Haberden anladığım milyonlarca piskolojisi bozuk polis memuru artık kafasına göre istediğine tutanakla ceza yollayacak. Gücü olan önemsemiyecek olan yine garibana olacak. İnstagramda günden güne milletin canına kastederek onun bunun çocuğu gibi araç kullanan fenomenlerle polisler selfi çekiyor. Tavsiyem bundan sonra foto ve videolarda plakanızı herzaman kapalı tutmanız. Gerçekten video olmadan tutanağa sadece yazı ile ifade edilerek ceza kesilecekse herkesin anası ağlar.

Emniyete bu sene alacakları BMW faturası biraz kalın geldi sanıyorum.
    Artık önüne gelen ceza yazacak,zaten artık motosikleti satasım vardı. Bu dönemde iyice lüks olmaya başladı, bir kaç ceza daha yersem benim bütçem bu kadar cezayı kaldırmıyor artık... Durmadan zam geliyor yiyeceğe içeceğe ama maaşlar aynı kalıyor, benzine zam geliyor ama maaşlar aynı kalıyor bize uzaydan para atmayacaklarına göre bu dönemde nasıl motosiklet sahibi olarak devam edeceğiz :( maalesef çok zor.
    Bunu kabul edenlerde acaba bir kaç ceza yiyince suratlarının hali ne olacak bilmiyorum....

Beyler isyan etmeyin. Kurallara uyun! (büyük ihtimal ceza yiyecem bende ama bu olması gereken)

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    muhtemelen memur başına ceza hedefi öngörülecek,
    olur olmaz cezalar tanzim edilecek .

trafik kültürünün kazanılması için eğitim gerekiyor ceza değil,
    eğitim ile bir milleti eğitmek için de o millette asgari öcülerde çağdaş kültür olması gerekiyor,
    zira trafik kültüründe hedefiniz çağdaş ülkelerin yakaladığı hedefler.
    bu bileşenleri mevcut kültür içerisinde bulamıyoruz,
    mevcut eğitim sistemi ile yakın ya da uzak zaman içerisinde de bulamayacağız.

yalağuz hatırlatayım,
    bu memlekette en sert direniş araç cam filmi düzenlemelerinde yaşanıyor.
    cam filmi mühim.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    The Dude hocam söylediğin çok doğru fakat ben bizim ülkemizde eğitimle bu işin çözüleceğini zannetmiyorum. Neden mi? Şöyle adamin bmwsi var iş adami misal. Ama adam afedersiniz hayvandan farksiz sürüyor. Bu gibi adamlar eğitimli fakat iste.. bu adamlara ceza ile yaptırım uygulayarak belki ilk seferde değil ama sonraki seferlerde bı farkındalık kazandirilabilir kanisindayim.
    bursalıali ve The Dude bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Eğlenceli emniyet şeridinde takıştıkları herkese ceza keserler artık ...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    The Dude hocam söylediğin çok doğru fakat ben bizim ülkemizde eğitimle bu işin çözüleceğini zannetmiyorum. Neden mi? Şöyle adamin bmwsi var iş adami misal. Ama adam afedersiniz hayvandan farksiz sürüyor. Bu gibi adamlar eğitimli fakat iste.. bu adamlara ceza ile yaptırım uygulayarak belki ilk seferde değil ama sonraki seferlerde bı farkındalık kazandirilabilir kanisindayim.
    Sorun bu bakış açısında yatıyor. O adam eğitimli değil işte, en fazla öğretim görmüştür. Ama eğitim almamıştır.
    May the Force be with McLaren Mercedes

s.ki tuttuk. artık emniyet şeridine falan da girmemek gerek. kota doldurmak için osurana ceza yazarlar. işini hakkıyla yapanları tenzih ediyorum onlar baştacıdır da malesef son dönemde bir baltaya sap olamamış bari işsizlik derdim olmasın diyerek polis memuru olmuş 20'li yaşlardaki yeni yetme memurlar da ego patlamasıyla yazar da yazar..

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    ödemedikten sonra istedikleri kadar yazsınlar, iyice s...p sıvadılar ülkeyi artık. şu dolaylı vergileri hafifletseler de biraz adalet sağlansa, bu devlete daha kuruş para ödemeyeceğim, borçlarım var ve dursunlar.

Exectus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    Sivil kıyafetli bir polisle trafikte dalaşsak yada sen geçtin ben geçtim olayı yaşasak ve adam haksız olsa sırf bize sinir olduğu için ceza yazabilecek mi bana bunu söyleyin ?

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Exectus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam haksız olsa
    Adamın ( yani devlet böyüğünün ) haksız olma ihtimali var mı? Ceza konusuna gelirsek insafına o anki ruh ve halvetine kalmış.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)