Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kendisini Sıkıştıran Aracı Durdurup Camını Kırdı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben aynı durumla karşılaşsaydım. İlk sıkıştırma sonrasında geçmesine izin verip kurtulmayı düşünürdüm. Çünkü, adam mandagül cinsinden belli ki. Agresif bir günümde ise uzar arkamda yakınımda bir yerlerde olmasına izin vermezdim.

Trafikte müsabakayı kazanmak değil canımızı ve malımızı korumaya odaklanalım.
    Aşağıdaki adama denk gelseydi tatsız şeyler olurdu.
    https://youtu.be/4J8oaS43kp4
    valla ben de sizin gibi temkinli sürerim fekad videodaki gibi kahvaltıda billur ve yüreği karışık yemiş bir delüğanlı görünce ipini koparmış dana gibi oluyorum. takdir etmemek mümkün değil.

yalnız, adam zuladan pompalıyı çıkarsaydı kardeşimiz şu anda morgda yatıyor olacaktı, buraya da bir parantez açmak istedim..

gta vice city gibi memleket anasını satayım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Videoyu izlemeden önce önyargılı davranak ufak şeye sinirlenip ayna kıran tiplerden zannettim ama ilk defa böyle bir olayda motosiklet sürücüsünü haklı buldum. Ellerine sağlık diyoruz.

yawuz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 adet davar 1 adet şehir magandası içeren video.
    niye öyle diyorsun motorcuların hayati riski var motora ufak bir dokunsa araç yerdesin hak etmiş sürücü

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @hokahey
    Araç sürücüsünün ne mal olduğu belli de. Motosiklet sürücüsünün davranışı yanlış. Daha önce benim gibi 4 kişiden sopa yemiş olsaydı böyle davranırmıydı acaba?
    yawuz58 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı sdt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +18 video içeriyor.
    Bol küfürlü. Şiddet içerir.

Sonuç olarak şiddet eğilimi gösteren bir toplum olduk.
    4 tekerli araç sürücüsü yanındaki motosiklet olduğu için şerit içini kullanmaya hakkın yok gibi davranıyor.
    2 tekerli araç sürücüsü de yanındakinin canına kastetmeye çalıştı baktı olmadı malına kastetti. Ve üstüne de bol bol cila niyetine küfür etti.
    Ha kim olsa belki daha beterini yapardı.
    Dedim ya şiddete eğilimli bir toplum haline geldik.
    Sahi nasıl oldu bu?

Bu görüşe herkes için katılmıyorum gayet uysal bir insanım arkadaş 1.de napıyorsun demiş üstüne kasıtla adamın dibine giriyor hız 10 km daha yüksek olsa direk düşerde zannımca. Gerçi hız ne olursa olsun okadar yanına kör girse koklayarak girmez. arabayı süren arkadaş için güzel bir ders olmuş anlaşılan

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tvs Rtr 200
    Motorcu arkadaş kesinlikle haklı ancak tepkisi yanlış.O aracın sahibinin belinde silah olsa çekip vursa ne olacak.
    Shrieker bunu beğendi.

tokhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tepki ağır ama haketmiş davar..

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    genelde bu tarz olaylarda "bulaşmayın, varsın gitsin belasını başka yerde bulsun. sakin olun, adamın pompalı tüfekle saldırmayacağı ne malum" gibi yorumlar yaparım. ancak bu defa eleman haketmiş. hadi ilkinde dalgınlığına geldi, görmedin. ikinci defa motorun üstüne sürüyor.

helal olsun. o yumruğu indiren elleri dert görmesin.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Adam şiddet istemiş, motorcu arkadaş vermiş. Buyutecek birşey yok.

eran_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haklıyken haksız duruma düşen bir enayi arkadaşımız. Mala kasten zarar verme, hakaret, tehdit hepsi var.
    Adaleti kendimiz sağlamaya devam ettiğimiz sürece yerimizde saymaya devam edeceğiz.
    Yukarıda bir arkadaşın dediği gibi. Kafasına kamera takan kendini halk kahramanı sanıyor. Bu da irdelenmesi gereken ayrı bir mevzu.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Trafikte kimseyle dalaşmayın adamın tek atımlık kurşununa bakar şu zamanda arkanızdan üzülen çok olur o adamın ise kaybedecek birşeyi yoktur. Bu devirde kimse boş gezmiyor ne yazık ki.
    mombohunter bunu beğendi.

Alıntı yawuz58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    niye öyle diyorsun motorcuların hayati riski var motora ufak bir dokunsa araç yerdesin hak etmiş sürücü
    bu tarz durumlarda potansiyel tehlikeye bakamayız,bakmamalıyız. motorcu olarak bunu kabul ederek sürüyoruz zaten.

sonuca bakılır, bakalım ;

Motorcu'da herhangi bir hasar yok.
    Arabanın arka cam patladı, maddi zarar.

Sonuca göre ; kim suçlu ?

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorcu arkadaşa tamamen katılıyorum, o herifi indirip ağzını gözünü kırsaydı iyiydi.

Arac sahibi kasıtlı olarak bunu yapıyor, şöyle düşünün 2 gündür trafikteyim ben, beni o şekilde sıkıştırdığında panikleyip düşüp başka aracın altında kalabilirim, tecrübem yok, ciddi yara alabilirim ya da ölebilirim.

Motosikletli arkadaş benden daha tecrübeli olduğundan durumu toparlamış, ama cana kasteden birisi ancak arkadaşın yaptığı hareketten anlar.

Bu toplum seviyesi vs ile ilgili bir durum değil, evinize gelip size bıçak savuran adam saplayamadı diye karşınıza alıp sakin sakin konuşmazsınız. Burada da farklı bir durum yok.
    fatih.met bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    valla kusura bakmayın ama bu otomobil sürücüleri hak ediyor, ellerin dert görmesin kardeşim... adam gibi sürsünler, nedir o arkadan gelip öndekinin yolunu gasp etmek?

maganda diyorsunuz sanki bizim insanımız laftan anlıyor??

aynısını ben yapacaktım ve komiktir ki aynı renk aynı cinste araba ve ben yanından önünü kesmeye çalışırken düşürdü kaçtı namuzsuz, valla sabrında sınırı var öldürtmek istiyorlar kendilerini

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Yapılması gerekenin azını bile yapmış fakat motorcu arkadaşın trafik bilgisi çok kötü ayrıca adamın sinirlerini de bozmak için uğraşmış,

1. dönüşte dingil transit yola gircek üstüne gidiyor motorcu yol benim hakkım deyip vermiyor, motorcu ne kadar haklıda olsa, hayatta kalmak daha önemli,

2. viraj dönülürken motorcu arkadaşımız kasten adamın önünde yavaş gidiyor, diğer dingilde kornayla uyarmak yerine adamı ezmeye çalışıp adamın canına kast ediyor,

canına kast edenin de canına sıçman şart
    capozzz bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    41 plakalı bir araçtan beklenir mi ? Tabi ki beklenir. Motorcu doğru yapmamış ama iyi olmuş.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    valla genel olarak bugüne kadar izlediğim videolarda hep motorculara kızdım.

Burada durum farklı. Arabanın belliki acelesi var. Olayın öncesi yok. Çünkü motosiklet kavşaktan döndükten sonra aynasından aracın diğer caddeden geldiği belli oluyor. Video bize tüm olayı yaşatıyor. Motorcu kendi yolunda sakin sakin gidiyor acemi olabilir. Araç ilk sıkıştırdığında korkuyor sinirleniyor ve kornaya abanıyor. Kendi kendine küfür edip söyleniyor aracın önünü kesip olayı büyütmüyor... ( aklı başında herkes tarafından yapılması gerekeni yapıyor. )

Fakat araç sürücüsü sonrasında virajda motosikleti arka konumundan sıkıştırıp çarparak direk olarak canına kastediyor. Ve can korkusu yaşayan motorcu tüm gücüyle araç sürücüsüne saldırmaya çalışmış. Daha önce can korkusu yaşamamış olabilirsiniz yaşadığınızda birazdaha empati yapabilirsiniz diye düşünüyorum. Camı patladıktan sonra bile devam eden araç sürücüsünün zaten akli dengesinin yerinde olduğunu düşünmek saçma olur.

Motorcuya karşı durup ters söylemlerde bulunan arkadaşlar için zaten motorcu kardeşimiz baya küfür etmiş videoda.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    dakika 31'de tak diye ses geliyor, o çarpma ise eğer o çarpan piçi öldürmek lazım hayatına kastetmiş, daha ötesi mi var, az bile yapmış, ben çarpmış gibi gördüm, kaporta bedenimiz, bunlar ne zannediyor da düşürmeye çalışıyor, plaka varsa savcılığa versin iti ...

Burada olay baktıgımızda ülkenin son 15 yılda içine sıçılmış zihniyetini görüyoruz.

Ne görüyoruz;

**Trafik kurallarını bilmeden araç kullanan bir toplum
    **Kanunların yetersiz ve uygulama eksigi oldugu bir hukuk sistemi
    **Bir birimize karşı saygı ve sevgi kalmaması
    **Öfke kontrolün olmaması
    **Cahil cühede bir toplum
    **Eğitimsiz öküz bir toplum.
    **Can ve Mal güvenkliginin olmadıgı
    **Bunların düzeltilme yönünde hiç bir şeyin yapılmaması hatta daha kötü olsun ki cahiler ile mevcut iktidarlarını korusunlar.

Aslında sonuçta bir O.Ç ile Sinirli nerde yaşadıgını bilmeyen bir bireyin karşılaşması olmuş.

Bu O.Ç ler o kadar çok ki yapması gereken davranış arkadaşlarda belli etmiş yol vereceksin ilk kaşılşmada gitsin diyeceksin allah hından bulsun diyecekcin. O.Ç ile aranı açacaksın altın kural bu..
    Shrieker bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu tarz durumlarda potansiyel tehlikeye bakamayız,bakmamalıyız. motorcu olarak bunu kabul ederek sürüyoruz zaten.

sonuca bakılır, bakalım ;

Motorcu'da herhangi bir hasar yok.
    Arabanın arka cam patladı, maddi zarar.

Sonuca göre ; kim suçlu ?
    kamera kaydı bir delil, motorcu dengeyi sağlayamasaydı arabanın çarpmasıyla yere düşüp boynu dahi kırılabilir herşey olabilirdi...

bu yüzden motorcunun davranışı psikolojik sinirden ötürü olmuş bir şey fakat arabanın ilk işlediği suçta hiç bir psikolojik baskı bulunmamakta ve buna dayanarak suç her türlü araba sürücüsünde...

sağlıklı karar veremiyorsunuz, tamam motorcu arkadaş haklıyken haksız duruma düşüyor diyorsunuz bu doğru fakat karşınızda medeniyet görmüş bir insan yok bunu da göz önünde bulundurun...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)