Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Kendisini Sıkıştıran Aracı Durdurup Camını Kırdı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MH Drift 125
    Motoru haksız bulanları anlamıyorum cidden, o yol onun yol vermek zorunda değil, üstüne çıkmış düşürmek için görmüyor musunuz?
    Çarpmasa yapması yanlıştı ama sonuna kadar haketmiş arabacı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    Arabacının yaptığının burada ne olduğunu yazamam forum kuralları gereği ancak arabadan adam silahla inseydi motorcuyu vursaydı ne olurdu hadi vurmadı adam eliyle camı kırıyor eli kırılsaydı yine kendine zarar. Tabiki tepkisiz kalmasın görüntü ile birlikte savcılığa suç duyurusunda bulunsa idi ve yargı gereğini yapsaydı arabacıya keşke. Ama işte durumlar ortada.
    Bağımsızlık benim karakterimdir.

ATATÜRK

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    beyler inanın doğru bulmuyorum adamın yaptığını ama gerçekten sevindim bu şekilde bitmesine adam cidden kaşınıyor

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı mombohunter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabacının yaptığının burada ne olduğunu yazamam forum kuralları gereği ancak arabadan adam silahla inseydi motorcuyu vursaydı ne olurdu hadi vurmadı adam eliyle camı kırıyor eli kırılsaydı yine kendine zarar. Tabiki tepkisiz kalmasın görüntü ile birlikte savcılığa suç duyurusunda bulunsa idi ve yargı gereğini yapsaydı arabacıya keşke. Ama işte durumlar ortada.
    herhafta istanbulda araba bir motorluyu ezerek öldürüyor yargı nezaman ne yaptıki şimdi yapsın ? en son altın elbiseli adamın takip ettiği benzinlikte dayak yiyen motorcuyu hatırlıyorsunuz bi bakın o olayın sonucu ne oldu..

Motorsiklet surucu yerden göğe kadar mağdur taki cami patlatana kadar
    Mahkeme yolu acilsa bu videoyla saniyorum ki motorsiklet surucusu ceza alir
    Edit : Mağdur olan hayati tehlikeye giren motorsiklet surucusu

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Motorcu yavaş gidiyor, onun yerinde olsam uzun aracın sağından yapıştırır giderdim.İkinci durunda araba kendi kaşınmış arkadaşta kaşımış.

sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Alıntı liquem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu görüşe herkes için katılmıyorum gayet uysal bir insanım arkadaş 1.de napıyorsun demiş üstüne kasıtla adamın dibine giriyor hız 10 km daha yüksek olsa direk düşerde zannımca. Gerçi hız ne olursa olsun okadar yanına kör girse koklayarak girmez. arabayı süren arkadaş için güzel bir ders olmuş anlaşılan
    Görüşüme katılmadığın nokta sanırım motosikletli arkadaşın hırçınlaşması olmuş.
    Sen çok sakin olabilirsin ama emin ol senin de sınırlarını zorlayan birileri çıkabiliyor.
    Yani gerçekten toplumun içinde bir iki hariç çoğunlukla şiddete eğilim gösterdiğimizi kabul etmek lazım.
    Dönem eski dönem değil maalesef. İnsanlar saygı göstermenin kendisini küçük düşüreceğini sanıyor.

İlave olarak;
    Zaten ben haklı veya haksız yorumu yapmadım.
    Hatta motosiklet sürücüsü çoğunlukla haklı durumda.
    Araç sürücüsünün mal biri olduğu belli.
    Bilmediğin yol yoktur, gitmediğin yol vardır...

demirkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250i
    sıkıştıran araba sürücüsü başka arabayıda sıkıştırır mı? yani carpar mı hayır, neden arabası hasar görür. yani mal candan daha önemli bu ülkede. şimdi adamın camı kırıldı ya bir daha asla camı kırarlar diye hiçbir motorsikletliyi sıkıştırmaz. motorlu arkadaş doğrusunu yapmış.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    motorcu hırs yapmış,camı kırmış vs ama araçtaki vatandaş çekse bir silah sıksa şimdi ne konuşuyor olacaktık? kameran çekiyor,araç-plaka belli zaten,git şikayet et? sana inip atraksiyon yapmamış?yapsa zaten vurduğun haklı olacak ama bu şekilde davranmak ne kadar haklılık? arkadaş iyi yaptı ,şöyle etti filan diyoruz ama o araçtaki vatandaş sonraki zamanlarda motorculara diş bilemeyeceğini kim garanti ediyor? yada daha feci olaylara girişeceğinin? bu tip olaylar "motorcu tabiatı örenği" değil benim için.türkiyede sıkıştırılmyan,zorlama edilmeyen motorcu varmı? yani motorcu sürüşünde %100 temiz,haklı diyebilirmiyiz? o cam kırıldığı an araçtaki kafayı sıyırıp motorcuyu yaralayabilir,yada öldürebilirdide ama kaçtığı için motorcu kahraman olmuş.olay doğru yada yanlış çokda önemli değil,adam kaçtı sonunda?.bana göre motorcu şanslıymış,haklıyken haksız konuma düşmemiş yaptıyla.
    Shrieker bunu beğendi.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

starvays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750x
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mont, pantolon, dizlik, bellik hele de kask kamerasını takıp trafiğe çıkınca kendimizi SÜPERMEN zannediyoruz.
    İyilerin dostu. Kötülerin korkulu rüyası SÜPERMEN.
    Haklıyken haksız duruma düşmek konusunda üstümüze yok. Aferin. Bravo...
    Araç sürücüsü bir kusur yapmış. Bizimkisi bin.
    Umarım bir arkadaşımızı kevgire çevirip bırakmazlar.
    Eğitim sistemimiz demek ki bu kadar eğitebiliyor.
    Eğitim sistemimizi de suçlamıyorum. Belki de insanlar eğitilmeye müsait değil.
    Asıl felaket tablosunu insanların yaptığı yorumları okuyunca görüyoruz. Milletçe balatayı sıyırdık mı ne?
    https://i.hizliresim.com/dB90vZ.png
    2017 yılından kalma videolarımdan birisi. Adam tenezzül edip camını bile açmamış, bende küfür ederek yoluma devam etmişim. Ekran görüntüsü aldığınız "Helal olsun" yorumumun sonuna kadar arkasındayım. Keşke bende orada bir tepki gösterip en azından o sürücünün hafızasında iyi veya kötü yer edinip trafikte motosikletlerinde olduğunun farkına varmasına vesile olsaymışım.

01001110 01000011 00110111 00110101 00110000 01111000

İzmit'te bu kavşağı çok iyi biliyorum. Arabaların önce girmek için birbirini yediği bir dönüş burası. Arkadaşın camı patlatması herkes gibi benim de içimin yağlarını eritse de, TR şartlarında, bu olayı daha gelişme aşamasında sezip, aksiyon almak(hız arttırmak ya da sağa çekilmek) çok daha mantıklı olurdu.
    bursalıali bunu beğendi.

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Alıntı sdt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görüşüme katılmadığın nokta sanırım motosikletli arkadaşın hırçınlaşması olmuş.
    Sen çok sakin olabilirsin ama emin ol senin de sınırlarını zorlayan birileri çıkabiliyor.
    Yani gerçekten toplumun içinde bir iki hariç çoğunlukla şiddete eğilim gösterdiğimizi kabul etmek lazım.
    Dönem eski dönem değil maalesef. İnsanlar saygı göstermenin kendisini küçük düşüreceğini sanıyor.

İlave olarak;
    Zaten ben haklı veya haksız yorumu yapmadım.
    Hatta motosiklet sürücüsü çoğunlukla haklı durumda.
    Araç sürücüsünün mal biri olduğu belli.
    Bir söz var, kavga henüz başlamamışsa olabildiğinde uzağından geç, eğer kavga başladı ise bir adım bile geri atma.

Burada arkadaş kaşınıyor. Giden arabaya ayar verdim diye kendini nimetten sanmasın.
    Biri çıkar elinde sopasıyla jopuyla kol gibi iteler adamın aklını alır.

Muhtemelen 45-60 yaş arası doblo eniştesi dayılardan biri çok görmemek lazım. Camını kırdığı için iyice bilendi o dayı şimdi ortalıkta geziyor. Muhtemelen sakarya civarlarında motorcu bir arkadaşın daha canını yakması an meselesi.
    Shrieker bunu beğendi.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    "Fazla atar, ..te batar" demiş bilge kişi. Sen adamın camını indirmişsin, bu sefer kaçmış. Başka bi zaman gözü döner, çıkarır 12 kalibre pompalıyı, ondan sonra OBAAAAAAAAAA YAAAYYLALAR YAYLALAR. Adamın ..tüne monte ederler o namluyu.

Dolayısıyla, buradaki motosikletli arkadaşa fazla özenmeyin derim. En baştan, "bırak allahından bulsun" deyip olay büyümeden meseleden sıyrılmalıydı.
    bursalıali ve AzÇok bunu beğendiler.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Fazla atar, ..te batar" demiş bilge kişi. Sen adamın camını indirmişsin, bu sefer kaçmış. Başka bi zaman gözü döner, çıkarır 12 kalibre pompalıyı, ondan sonra OBAAAAAAAAAA YAAAYYLALAR YAYLALAR. Adamın ..tüne monte ederler o namluyu.

Dolayısıyla, buradaki motosikletli arkadaşa fazla özenmeyin derim. En baştan, "bırak allahından bulsun" deyip olay büyümeden meseleden sıyrılmalıydı.
    Tepkilerimiz aşağıdaki fıkraya benziyor. Kendi yapamayacağımız şeyi başkaları yapsın istiyoruz. Yapınca da kahraman ilan ediyoruz. Tamamen psikolojik.

Temel bir gün adamın biri ile kavgaya tutuşmuş. İki kişi olmalarına rağmen adamla baş edemiyorlarmış. Temel sert bir yumrukla yere serilince karşı kaldırıma kaçmış. Kavgadaki arkadaşına bağırmış "Ula Hasan piçaklasana şunu". Hasan cevap vermiş; "Ayağa kalkabilsem piçaklayacağum. Ama birakmay"

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    büyükbabamın dediği gibi;

-şşş, dövüşmeyin la!

Hepimiz yorumlarımızı o andan uzakta, evimizde otururken bilgisayar başında ya da bir cafe de otururken telefonumuzdan yapıyoruz. Ondan sonra adam hatalı,haklı vs vs diyoruz. Acaba kaçımız aynı durumda olsak farklı bir tepki gösterebilirdik ki ? Araba size bilinçli çarpıyor, sizin hayatınıza kasıt ediyor.. O an motorcunun yaşadığı sinir, korkusundan kaynaklı bence. Korku insana normalde yaptırmayacağı bir sürü şey yaptırabiliyor. Bunların bilincinde olup yargılamamız daha doğru olur diye düşünüyorum.. O an kapı açılmıyor, belki açılsa eldivenle atacağı yumruk, tekme vs adama ciddi zararlar verebilir ve o adamında çocuğu geride kalabilir. Peki o durumda bizim onlardan ne farkımız kalır ? Arabacı kesinlikle haksız ve kesinlikle ceza gerekiyor ama bu şekilde mi orası tartışılır. Ülke olarak sinirlendiğimizde,korktuğumuzda mantıklı düşünemiyoruz. Keşke soğuk kanlı olup, mantıklı hareketler yapabilsek böyle durumlarda..
    polo34 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)