Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yenihavalimanın Açılışın da Sofuoğlunun da Dahil Olacağı Dev Yarış

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

İstanbul Yeni Havalimanı’nda 20-23 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan Teknofest İstanbul'un, bugüne kadar dünyada eşi benzeri görülmemiş bir yarışa ev sahipliği yapması için çalışılıyor. Formula-1 aracı, SoloTürk ve THY uçağı, hızlı spor otomobiller ve Kenan Sofuoğlu’nun kullanacağı Kawasaki H2R model motosikletin aynı anda yarışması için çalışma yapılıyor.

İlk etabı 29 Ekim’de açılacak olan İstanbul Yeni Havalimanı'nın, dünyanın izleyeceği bir yarışa ev sahipliği yapması planlanıyor.

Teknofest İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında ziyaretçilerini 20-23 Eylül tarihlerinde İstanbul Yeni Havalimanı’nda karşılayacak.

Birçok etkinliğin yapılacağı festivalde, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu dev bir yarış için çalışıyor. Planlanan organizasyon; Kenan Sofuoğlu’nun kullanacağı motosikletin, Red Bull’un Formula-1 aracının, hızlı spor otomobillerin, SoloTürk'ün ve THY uçağının aynı anda yarışması.

Çok sayıda yabancı gazetecinin de izleyeceği yarış planlandığı gibi gerçekleşirse, Türkiye ve İstanbul Yeni Havalimanı’nın dünyaya tanıtımına da önemli katkı sağlayacak.

DENEMELER YAPILACAK

Festvial için büyük bir çalışma içinde olduklarını söyleyen Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, “Festivalin açılışında büyük sürprizlerimiz olacak. Bunlardan bir tanesi dünyanın en hızlı süper arabaları burada yer alacak.

Türkiye’nin bütün dünyada reklamı olacak” derken, Kenan Sofuoğlu da planlanan yarışla ilgili şunları söyledi:

Festivalde dünyada hiç yapılmamış bir yarış yapmaya karar verdik. Selçuk Bey bize böyle bir davet verdi. Red Bull’un Formula-1 aracını ve birkaç tane de hızlı spor otomobiller getirtiyoruz. Türk Hava Yolları ve Türk yıldızları ile de görüşmeler yapılıyor. Festivalden önce çekimler yapma kararımız var. Netleştirmedik ama çok büyük bir hazırlık yapıyoruz. Dünyada hiç yapılmamış bir yarış.

Dünyanın en hızlı araçlarına start aldıracağız. 400 km hıza ulaşan motosiklet aynı anda bir Formula-1 arabası, bir SoloTürk ve THY uçağı, spor otomobiller, Tesla'nın bir otomobilinin olduğu bir yarışa hazırlanıyoruz. Tam netleştirmedik. Ben 400 km hıza ulaşan motosikleti kullacağım. Beş dünya şampiyonu olarak motosikletin üzerinde olmam daha doğrudur diye motosikleti tercih ettim.

Yarışla ilgili denemeler yapacağız. Herkes birbirinin rakibi olacak. Formula-1 aracı, SoloTürk, motosiklet mümkün mü değil mi henüz bilmiyoruz. Bununla alakalı biraz denemeler yapacağız. Tabii ki bunların güçleri birbirleriyle hiç alakalı değil. Bunun için nasıl bir yariş yapılır bunun planlarını yapıyoruz. Daha once denenmemiş bir yarışa hazırlık yapıyoruz. Ben de merak ediyorum Formula-1 aracına göre uçaklara göre ne kadar hızlıyız."

Kaynak: DHA
    smtpulsar150 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    bunlar hala eğlence peşinde

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Benzer yarışlar var da, bizimkilerin yapacağı nasıl bilmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:03 ----------

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu bu hükümet nerede gereksiz bir iş varsa onun peşinde akaryakıt fiyatlarını nasıl düşürürüm derdine düşmüyor ekonomik krizin içindeyiz her şeye %100 zam geldi vatandaş çiftçi işçi iş veren kan ağlıyor resmen bunlara kafa yoracağına saçma sapan işlerle uğraşıyor Allah sonumuzu hayır etsin
    Trombosit bunu beğendi.

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    yarışanlarin hiçbiri yerli üretim değil nzuhshahah! bkz. "baskasinin pipisiyle gerdeğe girmek"

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motora bindiğim için farklı değilim! farklı olduğum için biniyorum...

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    Oooohhh mis mis lay lay lom.

Exectus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    Geçim derdine düşen babanın gece clublarda akan ağlu gibiler.
    Bune, StiF, W.W. ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzer yarışlar var da, bizimkilerin yapacağı nasıl bilmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:03 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=9TaMvQT3-CE
    Yalan bu, ilk bizimkiler yapacak.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Başarılı bir reklam çıkar bundan
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Millet açlıktan ölecek bunlar hala eğlence peşinde.

Ki şaşırmıyorum onca şehit olup bombalar patlarken bunlar açılış iptal etmeyip, düğüne giden tipler alışkınım.

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    Layy Layy lommm

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250Nİ
    Sofuoğlu yarış yapacağına biraz sorumluluk alıp 3 aydır emeklerinin karşılığını alamamış, yarı aç yarı tok ölümüne çalıştırılan işçilerin dertlerini bir dinlesin ama nerdeee..Zira milletin vekiliyim deyip gezmekle olmuyor bu işler.
    MotorKafa bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Türkiye’nin bütün dünyada reklamı olacak” derken, Kenan Sofuoğlu da planlanan yarışla ilgili şunları söyledi:

Festivalde dünyada hiç yapılmamış bir yarış yapmaya karar verdik. Selçuk Bey bize böyle bir davet verdi. Red Bull’un Formula-1 aracını ve birkaç tane de hızlı spor otomobiller getirtiyoruz. Türk Hava Yolları ve Türk yıldızları ile de görüşmeler yapılıyor. Festivalden önce çekimler yapma kararımız var. Netleştirmedik ama çok büyük bir hazırlık yapıyoruz. Dünyada hiç yapılmamış bir yarış.

Dünyanın en hızlı araçlarına start aldıracağız. 400 km hıza ulaşan motosiklet aynı anda bir Formula-1 arabası, bir SoloTürk ve THY uçağı, spor otomobiller, Tesla'nın bir otomobilinin olduğu bir yarışa hazırlanıyoruz. Tam netleştirmedik. Ben 400 km hıza ulaşan motosikleti kullacağım. Beş dünya şampiyonu olarak motosikletin üzerinde olmam daha doğrudur diye motosikleti tercih ettim.

Yarışla ilgili denemeler yapacağız. Herkes birbirinin rakibi olacak. Formula-1 aracı, SoloTürk, motosiklet mümkün mü değil mi henüz bilmiyoruz. Bununla alakalı biraz denemeler yapacağız. Tabii ki bunların güçleri birbirleriyle hiç alakalı değil. Bunun için nasıl bir yariş yapılır bunun planlarını yapıyoruz. Daha once denenmemiş bir yarışa hazırlık yapıyoruz. Ben de merak ediyorum Formula-1 aracına göre uçaklara göre ne kadar hızlıyız."

yapamadı.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Denenmemişmiş. Hiç mi Youtube'a girmiyor bunlar?
    Ayrıca baştan kaybedeceği olan THY uçağına tonla yakıt yükleyip kalkış yaptırmak nedir?

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    bir haber kanalında günler önceki denemeden cep telefonu ile çekilmiş görüntüler vardı , H2R hepsini 200-300 mt gibi bir mesafede tokatlıyor , kısa bir video idi ama devamında neler olur tahmin etmek zor değil

organizasyonu neden bu kadar eleştiriyorsunuz , dünya kanallarına milyon dolarlık reklam bütçesi akıtsak daha mı ucuz olacak ? o parada bizim vergimizden gidecekti , böylesi daha etkili daha ucuz bir tanıtım ;)

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir haber kanalında günler önceki denemeden cep telefonu ile çekilmiş görüntüler vardı , H2R hepsini 200-300 mt gibi bir mesafede tokatlıyor , kısa bir video idi ama devamında neler olur tahmin etmek zor değil

organizasyonu neden bu kadar eleştiriyorsunuz , dünya kanallarına milyon dolarlık reklam bütçesi akıtsak daha mı ucuz olacak ? o parada bizim vergimizden gidecekti , böylesi daha etkili daha ucuz bir tanıtım ;)

Ülke olarak yatırımın gelmesi için uluslararası kanallara reklam vermek gibi bir çalışma yapma fikrinde ciddi misiniz.
    zekeriyaimam bunu beğendi.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster

anlaşılan yarışın görüntülerini seyretmemişsin,
    hocam bir zahmet orijinal yarışın videosunu seyret,
    sonra beraber bakalım.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    izledikçe moralim bozuluyor. Devletin milletin tüm imkanları seferber edilmiş, adamı hava atması için içi bomboş bir organizasyonun baş aktörü yapmışlar.
    Mide bulantısı başka bir şey değil.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)