Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motoruma.com
Motomax
Dragon 50

İstanbul'da MOTO KURYE olmanın zorlukları - KISA BELGESEL İZLE

  Leoncino
  Motosiklet Online
 1. #1
  admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  12 Nisan 2003
   
  Moto Kurye'lerin ağzından İstanbul'da kurye olmanın zorlukları ve trafikte yaşadıklarını anlattılar.  Onur34 bunu beğendi.


  Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
  Stylmartin ayakkabı bot modelleri için tıklayın
  Motomax
 2. #2
  arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  17 Nisan 2018
  Şehir
  İzmir
  Motosikleti
  Vulture
  İşini düzgün yapanlara, motoru düzgün kullananlara lafım yok.

  İzmir'de yaşıyorum, şimdiye kadar (dikkat ettiğim kadarı ile) düzgün bir kurye görmedim, hepsi "öküz gibi kullanayım da gel vur bana tazminat alayım" der gbi kullanıyor.

 3. #3
  kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  11 Aralık 2008
  Şehir
  İstanbul
  Motosikleti
  CBF1000FA
  Kışın İstanbul ayazında, çamurlu yollarda, altlarında 10-15 beygir motorlarla oradan oraya kelle koltukta evrak yetiştirmeye , evlerine ekmek götürmeye çalışıyorlar. Çok zor iş. Kolaylıklar diliyorum.
  _chaotic_ bunu beğendi.

 4. #4
  Tengri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  31 Temmuz 2017
  Şehir
  İstanbul
  Motosikleti
  BMW G310r
  Evvelki yıl kışın İstanbula az uğrayan kötü akşamlarından birinde, Bahçeşehir tarafına gitmeye çalışırken yol artık gidilmez olmuştu.. Sağolsunlar, zincir takmayan, karda sürmeyi bilmeyen sürücüler bağcılar tarafında yolu tıkadı. Anlık trafik uygulamalarında yolun gerisi de bordo-siyah renklere bürünmüştü.. Eve ulaşamayacağımı anlayınca, kendimi batışehir tarafında bir otele zor attım. Arabayı güvene aldıktan sonra bir şeyler atıştırmak için dışarı çıktım; fastfood'cuların olduğu bir alana yaklaşık 100 mt zar zor, düşe kalka yürüdüm.

  Bizim kardan önümüzü göremediğimiz, yolda yürümeyi beceremediğimiz havada kurye arkadaşlar evlerinden sipariş verenlere yiyecek götürmeye çalışıyordu.. Fastfood'cuların dışındaki sigara içilen kısmın ısıtıcılarda ellerini oğuşturup bir sonraki siparişe çıkıyorlardı.. İşte o zaman bu insanların ekmek parası için ne zorluklarla mücadele etmek zorunda kaldıklarını anlamıştım. Keşke o gün herkes evinde iki yumurta kırsaydı da; sipariş vermeseydi demiştim.

  O günden beri ne zaman eve veya iş yerine sipariş versem,hızlı teslimat falan istemediğimi, getiren arkadaşın sağ salim gelmesinin daha önemli olduğunu belirtirim. İşletmeler bunu ne derece dikkate alıyorlardır, bilmiyorum..

  Belgeseldeki kurye arkadaşlar yiyecek teslimatı yapmıyorlar, ama konu benzer olduğu için yazmak istedim. Allah işlerinde kolaylık versin. Herkese kazasız, belasız sürüşler.
  quattromeb ve temperantia bunu beğendiler.

 5. #5
  montanaturne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  08 Haziran 2018
  Motosikleti
  CB250R
  Shoei kask mı veriyormuş, bak hele firmaya sen.

 6. #6
  gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  06 Mayıs 2018
  Şehir
  Istanbul
  Motosikleti
  Aprilla Scarabeo 200ie
  Motosikletli paket servis elemanları ile ilgili bir belgesel de 140journos'tan.

  https://youtu.be/7AaHe_ov2Pw
  antikor bunu beğendi.

 7. #7
  zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  15 Mayıs 2016
  Şehir
  Gebze/Fatih
  Motosikleti
  Var bişeyler
  Bajaj viraliymiş

 8. #8

  Üyelik
  26 Kasım 2017
  Şehir
  İstanbul
  Bende üniversitede iken kuryelik yapmıştım. Hele ilk başlarda hiçbir ekipmanım yoktu. Kamyonların egzozunda ısınmaya çalışıyor insan. Sonra yavaş yavaş üstümü dizmiştim. Hatta kazandığın 3kuruş para onuda çar çur ediyorsun die kızmışlardı bana. İzmir'den ayrılırken kaskımı ve montumu çok sevdiğim bir abime hediye etmiştim, pantolonum halen durur.

  Hal böyle olunca hiçbir arkadaşı bahşişsiz yollamamaya, kötü havalarda sipariş vermemeye özen gösteririm. Şayet sipariş vermek zorunda kalmışsamda teslimat süresini önemsememesini özellikle belirtirim. Ne yağmurlarda, ne ayazlarda sürdük...

  Gelelim madolyonun diğer kısmına, bu işi yapanlardan tut kendi motorunu süren hobi motosikletçilerine kadar %80'i de kelle koltukta gitme sebebi önce kendilerinin motor kullanmalarını bilmemeleridir.

  Herkese selam olsun, herkesin tekeri düz bassın...


  Leoncino
  Hero Motosiklet

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)