Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motovento
Motoruma.com
Motomax
REKLAM ALANI

Aytemiz'den "Empati Yapın." Etkinlikleri..

  CFMOTO Z Force 550
  REKLAM ALANI
 1. #1
  hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  13 Şubat 2017
  Şehir
  Kocaeli
  Motosikleti
  Burgman 400
   
  Mersinliler, “Motorcu Dostu Trafik” projesiyle bir araya gelecek. ‘Trafikte empati hareketi’ söylemi ile projeyi hayata geçiren Aytemiz, trafikteki motosiklet ve diğer taşıt kullanıcılarının birbirlerini daha iyi anlaması ve güvenli bir sürüş ortamı sağlanması için, planlı, programlı, sürekli ve sür.
  Aytemiz, trafikte empati yaratma amacıyla başlattığı karşılıklı anlayışa dayalı kurumsal sosyal sorumluluk projesi ‘Motorcu Dostu Trafik’in Türkiye’yi kapsayan gezici etkinliklerine Mersin ile devam ediyor. Tüm araç sürücülerine ulaşmayı hedefleyen proje kapsamında; motosikletiyle üç kıtayı arşınlayan Asil Özbay, yollara dair hikâyelerini ve güvenli sürüşün önemini anlatarak güvenlik donanımları kullanım bilincinin yükseltilmesi ve yaygınlaştırılmasına katkı sağlayacak. “Asil Özbay’la Yol Deneyimleri” söyleşisi 15 Ağustos Çarşamba günü saat 19:00’da Halkkent Mah. Mimar Sinan Blv. Toroslar, Mersin adresinde bulunan Yunus Emre Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleşecek.

  TÜM SÜRÜCÜLER BİR ARAYA GELECEK

  Akademisyen kimliğinin yanı sıra 16 yıllık motosiklet kullanıcısı olan Asil Özbay, bugüne kadar ziyaret ettiği 11 farklı ülkenin yollarında edindiği deneyimleri, bu rotalarda dikkat edilmesi gereken yerleri, güvenli sürüşün ve güvenlik donanımlarının önemini, diğer araçların yoldaki motosiklet kullanıcılarına sergiledikleri davranışların hayati önemlerini paylaşıyor. İlk etapta İstanbul, Ankara, Samsun, Giresun, Trabzon ve Erzincan’da toplam 500 motosiklet severle buluşulan; ikinci ayağında da Van, Diyarbakır, Gaziantep, Adana ve son olarak Mersin’de motosiklet severlerle bir araya gelinecek etkinlikler Eylül ayında Türkiye’de yeni bir rotada motosiklet severlerle buluşmaya devam edilecek. Yılsonuna kadar 24 ayrı ilde söyleşiler düzenlenmesi hedeflenen proje ile ilgili detaylı bilgiler www.motorcudostutrafik.com.tr adresinde yer alıyor.

  TRAFİKTE EMPATİ

  ]‘Motorcu Dostu İstasyon’ projesinin bir ileri aşaması olarak, ‘Motorcu Dostu Trafik’ sosyal sorumluluk projesini “trafikte empati hareketi” söylemi ile hayata geçiren Aytemiz, trafikteki motosiklet ve diğer taşıt kullanıcılarının birbirlerini daha iyi anlaması ve güvenli bir sürüş ortamı sağlanması için, planlı, programlı, sürekli ve sürdürülebilir bir şekilde çaba sarf etmeyi hedefliyor.
  Proje sponsorları arasında başta Aytemiz olmak üzere Castrol, Unico Sigorta, TMF (Türkiye Motosiklet Federasyonu), Yuasa yer alıyor. Destekleyen kurumlar arasında da MKSF (Motosiklet Kullanıcıları ve Sporları Federasyonu), MOTED (Motosiklet Endüstrisi Derneği), Suzuki ve TMP (Türkiye Motosiklet Platformu) bulunuyor.

  PROJENİN HEDEFLERİ

  Motorcu Dostu Trafik Projesi kapsamında planlanan diğer hedefler de şu şekilde; Trafik güvenliği konusunda yapılan tüm etkinliklerde, trafiğin vazgeçilmez ve önemli bir parçası olan motosiklet sürücülerinin de, doğru ve etkin bir şekilde temsil edilmesi için çaba sarf edilecek.

  Kamu ve özel otoriteler tarafından yolların, caddelerin, sokakların, otoparkların “motorcu dostu” bakış açısıyla yeniden gözden geçirilmesi çalışmalar yapılacak.
  Türkiye’de 600’ü aşkın ve her gün ortalama 200 binin üzerinde kişinin ziyaret ettiği Aytemiz istasyonları, konuyu sürekli gündemde tutacak şekilde görsel malzemelerle donatılacak.
  Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yaptığı denetimlerde, güvenlik donanımları konusunda hassasiyetinin artırılması için çalışılacak.
  Belediyeler tarafından tahsis edilecek olası tüm açık hava reklam alanlarında proje hatırlatılacak.

  En az bir adet kamu spotunun devreye girmesi sağlanacak.
  Güvenlik donanımlarının üzerindeki vergilerle ilgili görüşmeler yapılacak.
  Özellikle şehirlerarası trafiğin çok yoğunlaştığı bayram öncesi dönemlerde, Aytemiz istasyonlarında ve otoyol gişelerinde projeye dikkat çekilerek, trafikteki can kayıplarımızı ve yaralanmaları önlemek amacıyla, motosikletlere reflektörlü bir aparat ve diğer araçlara yine reflektörlü proje logolu dikkat çekici stickerler dağıtılacak.
  Lazasker, Kural [ Z ], birbilent ve 4 diğerleri bunu beğendiler..


  Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
  REKLAM ALANI
  Motomax
 2. #2
  Lazasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  23 Ocak 2017
  Motosikleti
  CRF 250 Rally
  Helal olsun. Bundan sonra Aytemiz'den alamaya gayret edeceğim.

 3. #3
  ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  20 Kasım 2017
  Şehir
  istanbul
  Motosikleti
  tvs apache/Bajaj dominar 400
  motorcu dostu trafikten bende güvenli sürüş eğitimi alıcam programı bildirdiler ücretsiz olarak,aytemiz istanbulda pek yok ama denk gelirsem benzini buradan almaya çalışıcam bende

 4. #4

  Üyelik
  12 Temmuz 2016
  Motosikleti
  Dominar 400
  Bursa Osmangazi de Kıbrıs Şehitleri caddesindeki istasyona arabamla gittim, kır saçlı bir vatandaş daha telefonla konuşmamı bitirmeden burda beklemek yasak diye beni resmen kovdu boş istasyondan. Ne arabamı ne motorlarımı benzini bitecek dahi olsa Aytemiz e sokmam Aytemizden bırakın benzini su bile almam.

 5. #5
  demirkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  06 Nisan 2015
  Şehir
  Antalya
  Motosikleti
  SYM JOYMAX 250i
  BP istasyonu ile ilgili bir sıkıntı yaşamıştım. aynı gün geri dönüş yaparak hatalarını telafi ettiler. sessiz kalmayın yaşadığınız sıkıntıyı bir mail ile yazarak gönderin...

 6. #6

  Üyelik
  06 Mayıs 2018
  Her zaman Aytemizi taktir ederim. Yine ilgisi büyük. Helal olsun. Senden yakıt almaya devam. Başka yerden almıyorum artık.

 7. #7

  Üyelik
  15 Aralık 2014
  Şehir
  Isparta
  Motosikleti
  Yeşil Kubazaki CR1
  Isparta'da olsa Aytemiz'den alırdım. Düşünmesi yeter...


  BLUE MOTOR
  Hero Motosiklet

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)