Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Ayaklarıyla motosiklet süren maganda yakalandı..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

İstanbul E-5 karayolu Kozyatağı mevkiinde trafik magandası, ellerini direksiyondan çekerek motosikleti ayaklarıyla kullandı. Maganda ve arkadaşı sivil trafik ekiplerince yakalandı. E-5 karayolu Kozyatağı mevkiinde motosikletli maganda, arkadaşıyla birlikte yola çıkarak metrelerce tek teker üstünde gitmişti. Çevredeki sürücülerin güvenliğini hiçe sayan maganda, bir süre sonra akan trafikte ellerini direksiyondan çekerek ayaklarıyla motosiklet kullanmıştı.

Hem kendi hem de sürücülerin canını tehlikeye atarak trafikte terör estiren maganda o anları kaydedip bir de sosyal medyada yayınladı. Görüntülerin medyaya yansımasının ardından harekete geçen İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı Sivil Trafik Ekipler Amirliğine bağlı ekipler, görüntüleri inceledi. Yapılan incelemede eşkalin O.M. adlı şahsa ait olduğu tespit edildi. Magandanın adresine giden ekipler, O.M.’yi ve birlikte motosiklet sürdüğü A.C.K.’yı evinde gözaltına aldı.

EHLİYETİNE EL KONULARAK PARA CEZASI KESİLDİ

Gözaltına alınmalarının ardından Sivil Trafik ekipleri tarafından şubeye götürülen magandaların ifadeleri alındı. Ehliyetine el konulan O.M.’ye ’trafiği tehlikeye düşürmek’ ve ’tehlikeli şerit değiştirmek’ suçlarından 343 lira, A.C.K.’ya ise ’sürücü belgesiz olarak araç kullanmak’ suçundan 2 bin 18 lira para cezası kesildi. Para cezası kesilen magandalardan O.M.’nin ise ehliyetine el konuldu. İşlemleri tamamlanan magandalar, Kadıköy Göztepe Polis Merkezine sevk edildi.

Öte yandan kara, deniz, hava veya demiryolu ulaşım araçlarını kişilerin hayat, sağlık veya mal varlığı açısından tehlikeli olabilecek şekilde sevk ve idare edenler, Türk Ceza Kanununun 179/2 maddesine göre ’trafik güvenliğini tehlikeye sokmak’ suçundan iki yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılıyor.

frankestayn1 ve HUN bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Adam iftara yetişiyormuş bişey yapmamış ki

https://www.youtube.com/watch?v=Wn-uWyGpwCs

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    kendisinden çok etrafındakilere iyilik yapmış oldular , bu müptezelin eşinden dostundan alıp kaza yapmadığı motosiklet kalmadı 😀 Mt07 nin bloğunu delmişti
    jackonbir, jimi_hendrix ve devrimkr bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Oğuzhan Muslu..Her hafta ya bir motor parçalıyor ya arabayla kaza yapıyor. Allah'ın sevdiği kuluymuş ki hala hayatta.
    BB1903 bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğitim kalitesinin düşük olması, ergenlik çağının yanında youtube'da para kazandıran kesimin çoğunluğunun tablet nesil olmasının sonuçları bunlar.
    birbilent bunu beğendi.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Bu şahsın instagramda paylaştığı bir gönderinin altına niye böyle şeyler yapıyorsun çoluk çocuğa kötü örnek oluyorsun yazmıştım. Yorumu silmişti haberi görünce de güldüm ama içten içe "ulan bana da gelir mi" diye tırsmıyor değilim. Teker meker yok gerçi bol bol şerit ihlali ve hatalı şerit değiştirme olabilir kaç para ulan bi şerit ihlali
    tiawern bunu beğendi.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

DesAres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tricity
    Git trafikte tek teker yap trafiği tehlikeye at ve de seni izleyen küçük yaştaki izleyicilerine örnek ol he iyi olmuş. Daha da devam ederse daha kötü cezalara çarptırılması dileğiyle.

Bak ne güzel hem apaçi, maganda tarzı kişilerden kurtuluyoruz ve tabi ki de devletimiz para kazanıyor. Devlet bunu kar işi olarak görürse hem apaçi, maganda tarzı kişilerden kurtuluruz. Bu cezalar hiç acımadan devam ederse yayalara ve motosikletlilere saygı artar. Yavaştan Avrupa ülkesine döneriz vallaha
    birbilent bunu beğendi.

halo1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX636R
    evet çocuk bayağı abartmış cezayı sonuna kadar hak etmiş cezayı. fakat keşke birkaç pist yapsalar da böyle çocuklar gitse pistte eğlense. her yer stadyum doldu stadyum yerine birkaç tane pist yapsalar hem motor sporlarında gelişiriz hem de trafik kazalarında ciddi düşüşler olur. istediğimizde girebildiğimiz bir pist olsa sokakta motor kullanmazdım ben şahsen. sadece viraj yapmaya şehir dışına gidiyorum motorla. şimdi yolda yakalansam ceza yiyeceğim viraja hızlı girmekten şerit ihlalinden. ama tabi ki forumda viraj yapmayı sevmeyen kesim bu yazdıklarıma da laf edecek
    devrimkr, zekeriyaimam, schizo ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    yamaha mt25
    olması gereken olmuş, bostancı otoparkının içinden hiç çıkmamalıydı
    frankestayn1 bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Ceza kanunundan önce, doğa kanunu gereğini yapar....
    The Power of The Dreams.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu şahsın instagramda paylaştığı bir gönderinin altına niye böyle şeyler yapıyorsun çoluk çocuğa kötü örnek oluyorsun yazmıştım. Yorumu silmişti haberi görünce de güldüm ama içten içe "ulan bana da gelir mi" diye tırsmıyor değilim. Teker meker yok gerçi bol bol şerit ihlali ve hatalı şerit değiştirme olabilir kaç para ulan bi şerit ihlali
    henüz yakalanmadım ama bol bol küfür var :D

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Oh be iyi oldu ve sadece suç bunda değil buna uyan veletlerde. Buna özenip teker yapmaya çalışıp değişik değişik apaçilikler yapıp kaza yapan belki çok kişi vardır.

Teker bende yapmak isterim tabii ki yada arada bir apaçilik ama bk unu çıkarmamak lazım insanların hayatını tehlikeye atmamak lazım. Sanıyor ki kendi hayatını tehlikeye atıyor hayır orada bi arabının altında kalsa arabada ki kişi vicdan azabı çeker yada düşse biri ezmemek için sağa kırsa kaza yapsa? Kim bilir ne olur.

Adalet yerini bulmuş inşallah uzun süre ehliyetini vermezler.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Youtubeden kazandığı paralarla cezaları öder, tekrar ehliyet alır yine yapmaya devam eder.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı DesAres adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Git trafikte tek teker yap trafiği tehlikeye at ve de seni izleyen küçük yaştaki izleyicilerine örnek ol he iyi olmuş. Daha da devam ederse daha kötü cezalara çarptırılması dileğiyle.

Bak ne güzel hem apaçi, maganda tarzı kişilerden kurtuluyoruz ve tabi ki de devletimiz para kazanıyor. Devlet bunu kar işi olarak görürse hem apaçi, maganda tarzı kişilerden kurtuluruz. Bu cezalar hiç acımadan devam ederse yayalara ve motosikletlilere saygı artar. Yavaştan Avrupa ülkesine döneriz vallaha
    stunt gösterisini trafikte yapanlara ceza kessinler de para tatlı gelince emniyet şeridi ve daha kötüsü filtrelemeye sıra gelirse yandığımızın resmidir o gün motoru satar sağlam bi elektrikli pisiklet alırım
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cezai işlem uygulanmış olmasının kendisine faydası oldu mu bilemiyorum. Fakat memleket ekonomisine faydası olacağı kesin. Apaçi deyip hor görüyoruz. Ama adamlar memleket ekonomisini canlandırmak için kimsenin yapmadığı fedakarlıkları yapıyorlar. Helal bee...
    frankestayn1 bunu beğendi.

Ayaklarıyla dua edip para da çalabiliyorsa milletvekili yapılsın

Motosikleti
    Honda PCX 150
    Bu pulsarla duran arabanin arkasindan bindiren eleman degil mi? bu zamana kadar hayatta kalmasi buyuk basari.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Adamı ifşalamışlar :D
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    MT-07
    Çok güzel oldu, Çokta iyi oldu

Motosikleti
    kymco dink 200i
    bu tarz kişiler 2 vidyo çekip kendini motor ustası olarak görüyor bende bunu anlam vermiş değişim sen güvenli sürüş eğitim vidyoları çek taktir edelim böyle densizler yüzünden düzgün motorcular zan altında kalıyor
    dyavol-77 ve frankestayn1 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)