Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Türkiye'de Motosiklet Satış Oranları Güncel Liste..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hasmet bey neden Harley Davidson gibi yerli malı motorlar tercih etmiyorsunuz merak ediyorum Yokluktan naked biniyorum burda. Güzelinden bi Breakout olsa mesela ne güzel olurdu... Tarz meselesi mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Metilen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hasmet bey neden Harley Davidson gibi yerli malı motorlar tercih etmiyorsunuz merak ediyorum Yokluktan naked biniyorum burda. Güzelinden bi Breakout olsa mesela ne güzel olurdu... Tarz meselesi mi?
    Harley'in kendine has bir çekiciliği tabii ki var ama bana hitap etmiyor şahsen. Cruiser seviyorum aslında, ama tercihim Kawasaki VN1600, VN1700 veya Honda VTX 1800 olurdu. Ama kocaman bir V2 yerine bir Valkyrie Rune düşürmek var niyetimde...

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250cc ve üzeri hacimlerde satış rakamları düşmüş, tablo bunu gösteriyor. zaten 150cc motorları kuryeler kullanıyor ve 100-125cc motorlarıda yeni başlayanlar tercih edebiliyor falan.

anlamadığım bir nokta var, 50cc motor alıyorsunuz, 1200 liraya öyle güzel bisikletler var ki böyle disk fren falan yani niye bisiklet almıyorsunuz da 50cc motosiklet alıyorsunuz?

bisiklet daha hızlı gider 50cc motordan.
    Yok daha neler.120 kiloyum,Arora Toros 50 cc ile çevre yolunda 80 kmyi rahatlıkla görüyorum ibre zaten 80 km ye kadar daha üst hız varsa ölçmek mümkün değil.Bu hıza ulaşan bisiklet getir hemen alayim:(
    Dikkat ediyorum da bazı insanlar araştırmadan,incelemeden hep boş ve abartı konuşuyor.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Ben normalde pek bu forumda konu açmam ama sadece bu 50cc için konu açıcam detaylı..

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar 50 cc diye küçümsemeyin lütfen.
    O kadar çok avantajı var ki:
    Bi kere motoru alınca yanında gizli bir ortak(devlet) almamış oluyorsunuz . 6 Ayda bir vergi vermiyorsunuz .
    Sigorta derdi de yok .Bu iki kalemi bile topladığınızda, motor ortalama 3 yıl gibi ( değişken bir durumdur bu )bir sürede bedavaya geliyor. Kaldı ki bir takım atraksiyonlar ile motor gücünü iki katına çıkarmakta mümkün ,her ne kadar tavsiye olunmasa da.

Ortalama 40-50 km gibi bir hız ile küçük bir dairesel çapta oldukça iş gören bir alet olur

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 50 cc diye küçümsemeyin lütfen.
    O kadar çok avantajı var ki:
    Bi kere motoru alınca yanında gizli bir ortak(devlet) almamış oluyorsunuz . 6 Ayda bir vergi vermiyorsunuz .
    Sigorta derdi de yok .Bu iki kalemi bile topladığınızda, motor ortalama 3 yıl gibi ( değişken bir durumdur bu )bir sürede bedavaya geliyor. Kaldı ki bir takım atraksiyonlar ile motor gücünü iki katına çıkarmakta mümkün ,her ne kadar tavsiye olunmasa da.

Ortalama 40-50 km gibi bir hız ile küçük bir dairesel çapta oldukça iş gören bir alet olur
    ben buna konu açdım okuyabilirsiniz

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/192257-50-c-c-dosyasi.html

o iş öyle değil işte.. mtv ye gelelim zaten 50c.c nin mtv si olsa ne olucak yıllık en fazla olur olur 50 tl 100tl..

Burdaki en büyük avantaj sigorta deniyor ona tamam ama en büyük dezavantajda sigorta.

bugün modelli bir aracın sadece farı o konuda fiyatta yazdım siteden aldığım en ucuzu 2 bin tl çıkıyorda çıkıyor dolu bir mercedes farı yol takip sistemli içinde sensör kamera ıvır zıvır olan farlar 14 bin tl den başlıyor.. bu gün bir bmw nin kapısı 12 bin tl ... hadi geçdim her şeyi gittin yerli bir araca vurdun 1200 tl tutsun ..

sigorta ne kadar 300-400 tl .. kaza parasını birde peşin vermek zorundasın.. hadi paran yoksa o an sıkışıksan ödemelerin varsa ne olucak çok büyük sıkıntı.. hadi bir sene kaza yapmasın iki sen yapmasın üçüncü senede yapmadın dördüncü senede gittin bir aracın kapısına vurdun aracın kapısı boyası +işçiliği + servis ücreti + kapı fiyatı 8 bin tl tutsun .. sen o motoru satsan üstüne yıllardır ödemediğin trafik sigortası paralarını eklesen gene o para çıkmaz..

trafik sigortasının olmamasının kötü yanıda bu.. büyük şehirlerde sürüyorsan şayet ben istanbul mantığıyla düşünüyorum burda her yerden araba çıkar bir yerden kafayı çıkartır bir yerden seni görmez.. en ortalama ufak bir kazada zaten zarar üstüne zarardasın trafik sigortan olmadığı için..

birde bariyerdir direktir devlet malına zararda verdiysen kaza anında vurduysan kırdıysan çarptıysan ondanda ekstra devlet senden bunun parasını almak için kamu davasıda açabilir.. normalde bunların hepsini sigorta karşılıyor..

50c.c nerde faydalı olur yazlık bir yerdesinizdir denize git gel bakkala manava git gellik sakin sessiz bir trafiğin hiç olmadığı ufak bir şehirde kasabada köydesinizdir orda ilaç gibi giderde istanbul gibi izmir gibi ankara gibi trafiğin çok yoğun olduğu araçların çok fazla olduğu şehirde yolda gidiyorsanız sigorta şart..
    Tyrannos bunu beğendi.

logaritma,
    sigorta mecburi değil ama isteyen 50cc sahibi sigorta yaptırabilir.Hiçbir sigorta şirketi yapmam demiyor.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Arora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    logaritma,
    sigorta mecburi değil ama isteyen 50cc sahibi sigorta yaptırabilir.Hiçbir sigorta şirketi yapmam demiyor.
    sigorta şirketinin yapması bir şey ifade etmezki motorlu bisiklet sınıfı sigorta kapsamında değil.. yani gittiniz 50c.c scooterla bir arabaya vurdunuz aracınız sigorta kapsamında değilki sigorta ödemez.. o sigortaya vericeğiniz para bir nevi çöpe atılmış paradır..

Motosikleti
    Cbf150
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli korayuzuner1; ürün gamımızda maalesef yok. 50 cc de biraz bize has bir tercih oldu. Ama çok kısa bir süre sonra tüm 50 cc kullanıcıları sektöre daha büyük cc ile adım atmış olacak. MTV'den muaf olması ve otomobil ehliyeti ile kullanılabiliniyor olması şu anda bu segmenti cazip kılıyor.
    Ekrem bey 200-400 cc aralığında enduro motor getirmeyi düşünüyormusunuz.
    CANIM KIZIM HERŞEYİM

parası pulsuz kal.. fakr-u zaruret için de harap ve bitap düş. en kötüsüne zar zor sahip ol. bunu da galkın can güvenliği açısından güzel diye kaktır. var buna denecek laflar da. vpn kullanmıyorum şu an evden alırlar 😂😂

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:27 ----------

bu bakış bende de var üstelik kendi fikrim beni rahatsız ediyor. hem cruiser seveceksin hem pirimiz üstadımız alanımızın şahı kötü gelecek. olmaz diyordum demek tek değilmişim

Meraklı Genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25 / CF 400 NK
    Endonezya sokaklarına dönücez yakında :D

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)