Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Erdoğan istedi, Kenan Sofuoğlu kariyerini noktaladı !

Motovento
    REKLAM ALANI
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu adamların kendi iradeleri yok mu?Hepsi arı sürüsü gibi kraliçe arının emrettiğini yapmak zorunda mı?

Hakan Şükür Vol 2 is loading.
    birbilent bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Burada yazılan mesajlar sayesinde bazı entel dantel geçinen üyeler fena halde bazı şeyleri açık etmişler, benim için de iyi oldu, eyvallah Kenan hemşehrim.
    Bir adamın sportif başarıları, memlekete ve hayata sunduğu katkı ayrı, yaşam tarzı ve fikri görüşleri ayrı değerlendirilebilir, ki doğrusu da o olmalıdır. Buradaki bence en büyük sıkıntı kişinin bunları biribirine karıştırıp karıştırmamasıdır. Karıştırdığı anda ortalık burada olduğu gibi karışıyor. Ve ne yazık ki bizim memlekette bunları karıştıran çok fazla ünlü, anlı, şanlı tip var.

Bu arada bu konudan kelam, fıkıh, meale filan nasıl ulaştınız arkadaşlar, tebrik ediyorum. Ama doğru, birileri her yerden her konudan buralara ulaşma yetisine fena halde sahip memleketimizde. Bu tip konulardaki görüşlerimi yazmayacağım yazarsam ortalık karışır çünkü.(Ki şu anda bile karışabilecek kapasitede bu net)

Bir şeyler okumak isteyenlere tavsiye, "o oradan okunmaz, bu buradan okunmaz diyen kimseye aldırış etmeyin, istediğiniz gibi ama çok kaynaktan çok yönlü okuyunuz". Her şey her yerden ve her türlü okunabilir, yeter ki at gözlüklerinizden, dogmalardan uzak okuyunuz ve okurken tüm inanç ve ideolojilerinizi bir an için kenara bırakarak bilimsel gözle okuyunuz yeter. (Bak şimdi malum enteller mesaj yazacam yorum yorum yardıracam diye nasıl harekete geçiyorlar) Ha bak ne dedim, "entel" dedim, entellektüel demedim.

Hadi eyvallah.
    Ben foruma ara vermek istiyom, dur bi reyize de danışam gelem.
    Yanlış anlaşılmasın, admin'i kastediyorum reyiz olarak, neticede bu sitenin reyizi o di mi ama

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:53 ----------

NOT: Kenan'ı sportif başarılarından dolayı tebrik ediyorum, hep etmişimdir, ama zaman zaman yaptığı açıklamaların en azından kendisi gibi düşünmeyen sporsever, motosikletseverlerde antipati yarattığı kesindir, bir sporcu hele hele uluslararası başarı sağlayan bir sporcu bunları hesaba katarak açıklamalar yapmalı ve hatta yaşamalıdır bana göre. Çünkü sporculukta, milli ortamda temsiliyeti de barındıran sporculukta şahsi fikirlerin özellikle de siyasi ve ideolojik bazda fazlasıyla ortaya dökülmesi, bir yazarın ya da bir çizerin, edebiyatçınınkiyle aynı şey değildir, çünkü spor pek çok farklı görüşten insanı sadece o spor için aynı yerde buluşturan bir şey. Burada bin tane ayrı görüşten insanız, napıyoruz, motosiklet ortak noktasında buluşuyoruz, yoksa sokakta karşılaşsak pek çoğumuz birbirimizle muhatap olmayız, spor da bunun gibi bir şey.
    Beşiktaş'ı ya da FB'yi seven bin farklı düşüncede insan var, ama takımının maçını izlerken hepsi aynı tribündeler ve kavga etmiyorlar. İşin içine siyaset, ideoloji girdiği anda kimse ötekinin gözünün yaşına bakmaz aynı takımı tutsa bile.
    Sporcuların ve belki popüler sanatçıların da(bilhassa müzisyenlerin) bu tip işlerde nasıl hareket etmeleri gereğine dair birer danışmanlık hizmeti ya da sağlam donanımlı bir danışman tutmaları belki de daha iyi olur.Hani yaşam koçu diyolar ya(boş beleş güzel iş) onu kastetmesem de onun daha ciddisi bir şey, esasen menajerler bundan var ama, menajerin kendisi de aynı boş kafada ise sonuç kötü olur tabii.
    Neyse çok uzattım yav. ben istifa etmiştim yorumculuktan. reyiz var mı onay?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:06 ----------

NOT2: Not 1'de yazdıklarıma baktım da sonradan, tamamının tam tersi de doğru olabilir ha. Siz bakmayın bana, neticede reyize danışmadan yazdık işte yalan yanlış Admin reyiz beğenmezsen silebilirsin.
    Hadi ben forum kariyerime son vermeye gidiyom, hoşça kalın!

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arapça bile bilmeden kur'an mealinden yorum yapmayın bence. İçki anında değil, aşama aşama haram kılınıyor. Kelam fıkıh üzerine çalışan insanlar alkollü içkinin haram olduğu konusunda hemfikir. Soru işareti yok.
    Şahsen, kelam ve fıkıh üzerine çalışan insanların dediklerini fetva kabul etmem. O görüşleri okurum, aklıma yatıyorsa kabul ederim, etmiyorsa etmem. Benim için kaynak Kur'an. Türkçe de olsa okumakta fayda var (Ama 5-6 farklı kaynaktan). Kur'an şarap haram diyor. Benim yorumum da alkol içmenin haram olduğu yönünde. Ama insan tenine, elbisesine değmemeli gibi şeyler mantığıma uymuyor. Yani, şarap elimize dökülünce günaha girmiyoruz, yıkar temizleriz, biter. Şaraba gelene kadar çok daha beter haramlar var ama kimse onlara bakmıyor. Misal, şarap için birkaç kez haram denilmiş, konu bırakılmış; kul hakkına gelince haram denilmiş, kul hakkı yiyenlere lanetler okunmuş, nasıl azap çekecekleri anlatılmış falan. Ama millete bakıyorsun. Kul hakkı yemek basit günah, alkol almak ağır günah.
    bikr, cihan54, Shrieker ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    May the Force be with McLaren Mercedes

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada yazılan mesajlar sayesinde bazı entel dantel geçinen üyeler fena halde bazı şeyleri açık etmişler, benim için de iyi oldu, eyvallah Kenan hemşehrim.
    Bir adamın sportif başarıları, memlekete ve hayata sunduğu katkı ayrı, yaşam tarzı ve fikri görüşleri ayrı değerlendirilebilir, ki doğrusu da o olmalıdır. Buradaki bence en büyük sıkıntı kişinin bunları biribirine karıştırıp karıştırmamasıdır. Karıştırdığı anda ortalık burada olduğu gibi karışıyor. Ve ne yazık ki bizim memlekette bunları karıştıran çok fazla ünlü, anlı, şanlı tip var.

Bu arada bu konudan kelam, fıkıh, meale filan nasıl ulaştınız arkadaşlar, tebrik ediyorum. Ama doğru, birileri her yerden her konudan buralara ulaşma yetisine fena halde sahip memleketimizde. Bu tip konulardaki görüşlerimi yazmayacağım yazarsam ortalık karışır çünkü.(Ki şu anda bile karışabilecek kapasitede bu net)

Bir şeyler okumak isteyenlere tavsiye, "o oradan okunmaz, bu buradan okunmaz diyen kimseye aldırış etmeyin, istediğiniz gibi ama çok kaynaktan çok yönlü okuyunuz". Her şey her yerden ve her türlü okunabilir, yeter ki at gözlüklerinizden, dogmalardan uzak okuyunuz ve okurken tüm inanç ve ideolojilerinizi bir an için kenara bırakarak bilimsel gözle okuyunuz yeter. (Bak şimdi malum enteller mesaj yazacam yorum yorum yardıracam diye nasıl harekete geçiyorlar) Ha bak ne dedim, "entel" dedim, entellektüel demedim.

Hadi eyvallah.
    Ben foruma ara vermek istiyom, dur bi reyize de danışam gelem.
    Yanlış anlaşılmasın, admin'i kastediyorum reyiz olarak, neticede bu sitenin reyizi o di mi ama

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:53 ----------

NOT: Kenan'ı sportif başarılarından dolayı tebrik ediyorum, hep etmişimdir, ama zaman zaman yaptığı açıklamaların en azından kendisi gibi düşünmeyen sporsever, motosikletseverlerde antipati yarattığı kesindir, bir sporcu hele hele uluslararası başarı sağlayan bir sporcu bunları hesaba katarak açıklamalar yapmalı ve hatta yaşamalıdır bana göre. Çünkü sporculukta, milli ortamda temsiliyeti de barındıran sporculukta şahsi fikirlerin özellikle de siyasi ve ideolojik bazda fazlasıyla ortaya dökülmesi, bir yazarın ya da bir çizerin, edebiyatçınınkiyle aynı şey değildir, çünkü spor pek çok farklı görüşten insanı sadece o spor için aynı yerde buluşturan bir şey. Burada bin tane ayrı görüşten insanız, napıyoruz, motosiklet ortak noktasında buluşuyoruz, yoksa sokakta karşılaşsak pek çoğumuz birbirimizle muhatap olmayız, spor da bunun gibi bir şey.
    Beşiktaş'ı ya da FB'yi seven bin farklı düşüncede insan var, ama takımının maçını izlerken hepsi aynı tribündeler ve kavga etmiyorlar. İşin içine siyaset, ideoloji girdiği anda kimse ötekinin gözünün yaşına bakmaz aynı takımı tutsa bile.
    Sporcuların ve belki popüler sanatçıların da(bilhassa müzisyenlerin) bu tip işlerde nasıl hareket etmeleri gereğine dair birer danışmanlık hizmeti ya da sağlam donanımlı bir danışman tutmaları belki de daha iyi olur.Hani yaşam koçu diyolar ya(boş beleş güzel iş) onu kastetmesem de onun daha ciddisi bir şey, esasen menajerler bundan var ama, menajerin kendisi de aynı boş kafada ise sonuç kötü olur tabii.
    Neyse çok uzattım yav. ben istifa etmiştim yorumculuktan. reyiz var mı onay?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:06 ----------

NOT2: Not 1'de yazdıklarıma baktım da sonradan, tamamının tam tersi de doğru olabilir ha. Siz bakmayın bana, neticede reyize danışmadan yazdık işte yalan yanlış Admin reyiz beğenmezsen silebilirsin.
    Hadi ben forum kariyerime son vermeye gidiyom, hoşça kalın!
    "vücudum artık yarışmayı kaldıramıyor, sakatlıklarım tekrarlıyor. " gibi bir açıklama ile bırakma iradesini belirtse idi doğal olarak her zamanki kadar eleştirilip kenarıya bırakılırdı.

ve fakat çıkıp da "reyiz emir buyurdu, gereğini yaptık" açıklaması ile "uluslararası başarılar" ile dolu kariyeri kenarıya bıraktığında doğal olarak sportif başarılarının herhangi bir önemi kalmıyor,
    zira elinden hayatının ciddi bir bölümü zor ile alınmıştır anlamı ile karşı karşıyayız,
    motosiklet kullanmayı severim,
    henüz bu tercihimi ya da hayat biçimimi elimden alacak birisi ile karşılaşmadım,
    beni tanıyan terazinin bir kefesine kendisini diğerine motosikletimi koymaz,
    kendisini motosikletim ile tartmaya çalıştığında ise maalesef beklemedikleri sonuçlar ile karşılaşıyorlar.

başta da yazdığım gibi tamamen kendi iradesinin dışında bir karar olduğunun vurgulanması kendi geleceği için gerekli ve menfaat sağlayıcı bir açıklama olabilir,
    ve fakat takipçileri içerisindeki siyasi düşünce değil de sportif yönü ağır basanlar için soru işaretleri yaratıyor.

not: reyiz t a m a m demiş.
    Cloud bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Ben yanlış anlamadı isem, Kenan yarış hayatına son veriyor, yoksa motosiklet kullanmaya son vermiyor. Kendisinin motosikletten tamamen vaz geçeceğine
    inanmam. Rüzgarı yüzünde bir kere bile hisseden insanın (( aga bizden bu kadar )) diyebilmesi mümkün mü? Ayrıca 5 defa Dünya şampiyonu olmuş bir yarışçıyı tenkit edebilecek kişinin en azından Ülke'me bir bronz madalya getirmiş olması icap eder. Aksi halde -- kedi uzanamadığı ciğere murdar diyor--
    derler adama. Sevgilerle kalınız efendim.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsen, kelam ve fıkıh üzerine çalışan insanların dediklerini fetva kabul etmem. O görüşleri okurum, aklıma yatıyorsa kabul ederim, etmiyorsa etmem. Benim için kaynak Kur'an. Türkçe de olsa okumakta fayda var (Ama 5-6 farklı kaynaktan). Kur'an şarap haram diyor. Benim yorumum da alkol içmenin haram olduğu yönünde. Ama insan tenine, elbisesine değmemeli gibi şeyler mantığıma uymuyor. Yani, şarap elimize dökülünce günaha girmiyoruz, yıkar temizleriz, biter. Şaraba gelene kadar çok daha beter haramlar var ama kimse onlara bakmıyor. Misal, şarap için birkaç kez haram denilmiş, konu bırakılmış; kul hakkına gelince haram denilmiş, kul hakkı yiyenlere lanetler okunmuş, nasıl azap çekecekleri anlatılmış falan. Ama millete bakıyorsun. Kul hakkı yemek basit günah, alkol almak ağır günah.
    İslamda ruhban sınıfı yok. Vicdanımıza uygun karar verebiliyoruz. Kelam ve fıkıh çalışanlar da bir çok konuda farklı düşünüyorlar. Buna rağmen bir çoğunun ortak noktada buluştuğu bir görüşü reddetmek için ciddi bir sebebi olması lazım bir insanın. "adam gibi içersen haram değil" biraz fazla zayıf kaçıyor sanki

Alkol necis. Yani kan gibi, sidik gibi. Üzerinize değmesi de bildiğim kadarıyla haram falan değil. Ancak üzerinize ve/veya elbisenize çok miktarda bulaşmışsa namaza engel oluyor.

Ahlak ve etik konusuna gelince, bizden daha müslüman, daha delikanlı yok. Ta ki motosiklet satana kadar. Problemliyse sat gitsin. Düşür kilometresini de... Daha yeni fetva vermiş sayın Hayrettin Karaman hocamız. Rüşvet almak harammış, ama vermek değilmiş. Bu da böyle biline.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ooo hocam, sizin gibi gençleri "pist"lerde görmek isteriz

bikr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR NS200
    Ölüm var hacı ölüm! İçki içmek seni günaha sokar ama haramlığını tartışmak, dalga geçmek dinden çıkartır. Sınırsız, ölçüsüz bir hayat gün gelir sana da dokunur. Her fırsatı İslami değerlere saldırmak için kullanıp aynı zamanda Müslüman olunamaz! Değilsen karışma! inancıma...

"İnan sana değil kastım, cahille muhabbeti kestim."

Âşık Veysel
    cihan54 ve AHZ bunu beğendiler.
    Modern dünyanın asıl yoksulluğu kıymet bilir insanların azlığıdır...

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Adam yalakalığın dik alasını yapmış, hala felsefesini yapıyorsunuz konunun komik
    birbilent bunu beğendi.

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kenan içki içse günah mı peki?

Motosikleti
    SD 1290R
    Günahsa kendine günah. Burda niye tartışılıyor makul bir açıklaması yok.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Günahsa kendine günah. Burda niye tartışılıyor makul bir açıklaması yok.
    Bu sizin ancak işinize öyle geldiğiniz için yaptığınız bir yorumdur. "Bakın elhamdülillah ben ne kadar müslümanım, alkolden köşe bucak kaçıyorum" mesajı vermeye çalışan bir şark kurzanı insancık, bu konunun burada neden tartışıldığının makulden çok öte açıklamasıdır. Milletin bu numaralara karnı tok. O yüzden, motosikletle ilgilenmeyen insanların kesinlikle ciddiye almadığı birisi.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sizin ancak işinize öyle geldiğiniz için yaptığınız bir yorumdur. "Bakın elhamdülillah ben ne kadar müslümanım, alkolden köşe bucak kaçıyorum" mesajı vermeye çalışan bir şark kurzanı insancık, bu konunun burada neden tartışıldığının makulden çok öte açıklamasıdır. Milletin bu numaralara karnı tok. O yüzden, motosikletle ilgilenmeyen insanların kesinlikle ciddiye almadığı birisi.
    Ne açıdan işime geliyor olabilir sizce? Cidden merak ediyorum. Veya foyam ortaya çıktığına göre gerçeklerle yüzleşip açık açık sorayım: İktidar yalakası şahsiyetsizleri koruma derneği başkanı olduğumu nasıl öğrendiniz?

Bu kadar insanın bir bildiği vardır deyip kimliğimi sorgulamaya başlayacağım yakında az kaldı. Foruma biraz ara mı versem?

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Konudaki önceki mesajlarıma bakarsanız (ki baktığınızı düşünüyorum), işin sportif yönüyle çakallık tarafını ayırdığımı açıkça görebilirsiniz. Yazdıklarınızdan aptal olmadığınız da ortada.
    O halde, "niye tartışılıyor" diye sorma sebebiniz ?

cem1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM MAXİ 400İ
    TAMAM TAMAM..
    birbilent bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Annesi "Bırak" dese bu kadar kolay bırakır mıydı acaba? Sonuçta ana o.

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    İslamda ruhban sınıfı yok. Vicdanımıza uygun karar verebiliyoruz. Kelam ve fıkıh çalışanlar da bir çok konuda farklı düşünüyorlar. Buna rağmen bir çoğunun ortak noktada buluştuğu bir görüşü reddetmek için ciddi bir sebebi olması lazım bir insanın. "adam gibi içersen haram değil" biraz fazla zayıf kaçıyor sanki

Alkol necis. Yani kan gibi, sidik gibi. Üzerinize değmesi de bildiğim kadarıyla haram falan değil. Ancak üzerinize ve/veya elbisenize çok miktarda bulaşmışsa namaza engel oluyor.

Ahlak ve etik konusuna gelince, bizden daha müslüman, daha delikanlı yok. Ta ki motosiklet satana kadar. Problemliyse sat gitsin. Düşür kilometresini de... Daha yeni fetva vermiş sayın Hayrettin Karaman hocamız. Rüşvet almak harammış, ama vermek değilmiş. Bu da böyle biline.

hayret hasmetin yazdığını beğeneceğim aklıma gelmezdi , ama doğru demiş, mevzuyu dine ,günaha , sevaba kim getirdi , tam sopalık yani.
    adamın yaşı geldiyse refleksleri o standardı karşılamamaya başladı ise zirvede iken ağalar gibi bırakır, tayip beye maal ederek latife yapmış , kime ne . züğürt gibi davranmamak lazım.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı araltı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kenan içki içse günah mı peki?
    sağ eliyle içtiyse sorun yok

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    kenan sofuoğlu zaten yıllardır ha bıraktım ha bırakacam muhabbeti yapmıyor muydu?
    reisin de telkiniyle bırakmaya krsin karar vermiş olabilir.
    kariyer onun, karar onun, kimene!

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu haberi gördüğümde aklıma nedense torinolu şaban geldi.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)