Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çalınan motosiklet 3 yıl sonra otoparkta çıktı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT

İstanbul’da yaşayan ve elektronik işleriyle uğraşan 30 yaşındaki Uğur B.’nin evinin önüne bıraktığı motosikleti, 2013 yılının temmuz ayında çalındı. Karakola başvuran Uğur B., aracının çalındığını belirterek şikâyetçi oldu. Ancak motosikletin izi bulunamadı.

Gazete Habertürk'ten Serdar Kulaksız'ın haberine göre, aradan 3 yıl geçti, Eylül 2016’da kendisini arayan ve avukat olduğunu belirten bir kişi, motosikletinin yediemin otoparkında olduğunu ve birikmiş 5 bin TL ücretini yatırması durumunda aracını alabileceğini söyledi. Motosikletinin çalındığı gün bulunduğunu ve yediemin otoparkına bırakıldığını öğrenen Uğur B., savcılığa giderek aracının bulunduğu yönünde kendisine bilgi verilmeyerek yediemin otoparkına bırakılıp 5 bin TL ücret birikmesine neden olduğunu iddia ettiği polislerden şikâyetçi oldu.

POLİS TEBLİĞ ETMEMİŞ

2 polis memurunun motosikleti 31 Temmuz 2013’te atıl olarak buldukları, gerekli tutanağı düzenleyerek aracı yediemin otoparkına teslim ettikleri, müştekiye ulaşılmak için de bir örneğinin karakola bırakıldığı ortaya çıktı. Karakolda görevli polis memuru M.K.’nın ise bırakılan tutanağı süresi içinde müşteki Uğur B.’ye tebliğ etmediği iddia edildi. Valilik tarafından polis memuru M.K. hakkında soruşturma izni verildi. Savcılık, polis memuru M.K. hakkında “görevi kötüye kullanmak” suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis talebiyle dava açıldı. Savcılığın açtığı davanın yargılaması, asliye ceza mahkemesi’nde devam ediyor.

2 YIL OTOPARKTA KALMIŞTI

Yine İstanbul’da, Serkan Oda’nın çalınan minibüsü polis tarafından bulunup otoparka çekilmiş ve 2 yıl burada kalmıştı. Oda, 2 yıl sonra gelen telefonla şok olmuş, minibüs için kendisine 6 bin 600 TL fatura çıkarılmıştı. Şikâyetçi olduğunu gösteren belgeleri gösteren Oda, 1500 TL’ye aracını kurtardı. Minibüsü bulan 2 polis hakkında, araç sahibine ulaşmak amacıyla gerekli yerlere bilgi vermedikleri gerekçesiyle “görevi kötüye kullanmak” suçundan dava açıldı. Oda, polislerden şikâyetçi olmadı. Mahkeme, sanıkların beraatine karar verdi.

Kaynak: Haberturk

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    ben geçen karakola gittiğimde biri vardı 3 ay önce arabası çalınmış aynı gün polis bulup emniyet nedeniyle otoparka çekmiş ama adamın haberi yok yani aracı bulup çekiyorsun bir sahibini araştırıp haber verin bari
    fearlesboyy bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Belki vatandaş resmi adresinde oturmuyor, telefonunu da yanlış verdi ? İcra vs. gibi şeylerden kaçmak için böyle şeyler yapan çok var.
    fearlesboyy bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Ulaşmak isteyince çay içtiğin kahvehaneden bile buluyorlar. Bunlar bahane değil.
    MSMorkan, AliÖz, bursalıali ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki vatandaş resmi adresinde oturmuyor, telefonunu da yanlış verdi ? İcra vs. gibi şeylerden kaçmak için böyle şeyler yapan çok var.
    Adam çalıntı ihbarı yapmış. Yani "Benim aracım çalındı. Bana aracımı bulun." diye polise bildirmiş. Polis de aracı bulmasına rağmen adama haber vermemiş. Ortada bariz bir görevi yerine getirmeme durumu var.
    bursalıali, yulis, Shrieker ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam çalıntı ihbarı yapmış. Yani "Benim aracım çalındı. Bana aracımı bulun." diye polise bildirmiş. Polis de aracı bulmasına rağmen adama haber vermemiş. Ortada bariz bir görevi yerine getirmeme durumu var.
    Adamın biri bisiklet çalıp camiiye gitmişti, ordan da bununkini çalmışlar,"memlekette namus kalmamış" diye bağrınıyordu. Aklıma o geldi.Yani hem şikayet eder, hem de kaçabilir.
    mustafa_325 ve fearlesboyy bunu beğendiler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    vay mk, ne diyim bilemedim

güzel ülkem Türkiye.

bugün karşı komşu motosikletimin üzerine su döktü ve alarm ötünce olayı fark ettim ben. ona "neden döktün suyu" dediğimizde bize "koyma o zaman oraya" dedi ve bende çıktım evden mahallenin ortasında bağıra çağıra kadının kapısına gittim ve açmadı kapıyı. yarın kocasıyla görüşürüz artık.

abim ise zabıtaya şikayet et dedi ama benim zabıtaya da polise de güvenim kalmadı. devlet inancımı yitirmiş durumdayım. haklarımı koruyan sadece dostlarım olur o kadar.

iş yerinde hakkımızı yerler, malımız çalınır ilgilenen olmaz, kaza yaparız sonra gelirler "bir ölmedi gitti bunlar" derler. neyine güveneceğim bu polislerin savcıların ıvırların zıvırların?

şu seçim bir gelsin iyice bunalmış durumdayım. ben adalet istiyorum para pul mal mülk başından kalsın, ben iyi insanlar istiyorum çevremde.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bu polislerin aldığı para son kuruşuna kadar haram
    kalidor bunu beğendi.

bilalefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Calisan bildirimi icin Karakola gittigimde bir polisin diger polise sen kimsin ne isin var burda demesine sahit oldum. Oysaki yan odasina 12 gun once tayini olmus bir calisma arkadasiydi. Durum bu kadar vahim...

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Tıp Fakültesi'nde kopya çekilerek sınıf geçilen bir dönemdeyiz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)