Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

3 Lise Öğrencisi Motosiklet Motoruyla Araba Tasarladı !

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Gazipaşa Zeliha Tuncer Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi 3 kafadar, hurda motosikletten araba yapmayı başardı. 1.5 yıldır üzerinde çalıştıkları projeyi tamamlayan gençlerin şimdiki hedefi arabayı suyla çalıştırmak.

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde eğitim veren Zeliha Tuncer Anadolu Lisesi'nde okuyan 3 öğrenci, hurdaya dönmüş bir motosikletin motorundan araba yapmayı başardı.

1.5 yıl önce başladıkları projeyi tamamlama aşamasına getiren gençler, ilk test sürüşünü yaptı. Test sürüşünü başarıyla gerçekleştiren gençlerin şimdilik tek problemi aracın geri vitesinin olmaması.

Babasının hurda motosikletinin motorunu sökerek yaptıkları arabanın motorunu oluşturduklarını söyleyen Muhammet Gökkurt, “Motorumuz iki zamanlı bir motor. Benzini buradan alıyor, aküsü burada. Debriyaj, firen ve gaz pedalı önde bulunuyor. Vitesini motorun kendi şanzımanını kullanarak değiştiriyoruz. Biz motora bir diferansiyel uydurduk ve bu şekilde arabanın hareketini sağlıyoruz” dedi.

Araba yapma fikrinin çıkış noktasını anlatan Gökkurt, “Biz bir davaya inandık. Üreten, gelişen Türkiye için biz de bir şeyler yapmalıyız, boş durmamalıyız, bir işin ucundan tutmalıyız diye düşündük. İki arkadaşımla bu davaya gönül verdik ve bu arabayı yaptık. Allah'a şükür bayağı bir mesafe kat ettik. Deneme sürüşümüzü yaptık. Daha da ileriye götüreceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Kaynak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    olmuş mu ?
    bence olmamış.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    10 mt profili kes kaynakla oldu sana araba içlerinden biride farketmemiş mi otomobiller artık kibrit kutusuna benzemiyor..

Motosikleti
    Honda CBR125R
    Buralar çok karisacak simdiden yerimi alayim takipteyim
    müsaitnick bunu beğendi.

Motosikleti
    nc70x dct/dio/pcx
    Ledli ekmek saklama kutusundan hallice ))))

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    şimdiki hedefi arabayı suyla çalıştırmak.
    Buradan sonrasını okumadım imam hatipi gördüğümde kıllanmıştım zaten. Okumadan fotoğrafa bakıp yargılamıyım dedim ama "su"dan sonra bir gülme aldı beni. Hadi böyle bişey yaptınız bari bir sonraki hedefi üsturuplu sallayın. Ayrıca araba yaptı denilmesi için bu aracın trafiğe çıkması gerekmez mi. Muayeneden geçecek mi bu :D
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Hastayım böyle çocuklara. Çok tipsiz bişey yapıp araba yaptık diyorlar. Hepsinde hedef aynı
    Suyla çalışan araç.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Zaytung haberi mi bu ? Gerçekse şu yaşadığımız döneme çok iyi uyuyor. Yalnız bence hedef arabayı suyla değil borla çalıştırmak olmalı. İşte o zaman tam olur.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Benim bildiğim üç-dört liseli bir araya geldiğinde internet cafe’ye, bilardoya gider. Sonuçta bir araya gelip bir şeyler yapmaya gayret etmişler. Aferin.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Bir araya gelip birşeyler yapmaya çalışmaları güzel bir şey, ama bir sonraki hedefimiz suyla çalıştırmak demek ne ya? Biraz usturuplu sallayın lan, daha geri vites takamamışsınız araca.

Deseydiniz ki bir sonraki amacımız geri vitesli bir şanzıman takmak, sonraki hedefimiz de biraz daha estetik yapmak.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dünyayı 100 sene geriden takip ettigimizin kanıtı olan haber.

ilk motorlu otomobil 1885 yilinda karl benz tarafından yapıldı beyler.

bizde hayal gücü eksikliği olduğu içün gençler etrafında neyi goruyorsa onu yapmaya çalışıyor.

genclere kızmıyorum, eğitim sistemimize kızıyorum. bu kadar egitimden bu kadar inovasyon çıkıyor maalesef.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    okurken ister istemez "Neden" sorusunu sordum. Cevabını sona saklamışlar.

Biz bir davaya inandık. Üreten, gelişen Türkiye için biz de bir şeyler yapmalıyız, boş durmamalıyız, bir işin ucundan tutmalıyız diye düşündük. İki arkadaşımla bu davaya gönül verdik ve bu arabayı yaptık.
    Sanki bir yerlerde "Sayın cumhurbaşkanımızın da desteğini bekliyoruz." diyecekler gibi geldi.
    Maalesef pek birşey ifade etmeyen bir çalışma.
    pea ve müsaitnick bunu beğendiler.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Olmamış ama. "davamıza inandık, üreten, gelişen Türkiye" deyip can alıcı son noktayı koymamışlar, "cumhurbaşkanımızdan destek bekliyoruz" demeyi ihmal etmişler. Mıknatıslı motor yapan amcaların videosunu iyi izleselerdi keşke. Hem hazır imam hatip lisesindeler... Üç beş bişeyler çıkardı muhtemelen. En azından bi Tübitak ödülü ayarlarlardı. Hem abuk subuk komik ötesi projeler arasında yürüyen bişey iyi giderdi. Yollarını bulma konusunda teşvik edip başarılar diliyorum.
    zekeriyaimam ve Kızıl pars bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi ciddi ciddi bunu haber mi yapıyorlar ya, artık gerçekten de komedi oldu bu ülke.

Motoru bir araçtan aldıktan sonra dış cepheyi yapmakta ne var, zaten en önemli şeyi araklamışsın bir yerden.

Kesinlikle okulları ile ilgili oldugundan bu yorumu yapmıyorum ama

- Motoru motosikletten alıp bir halt yaptıgını sanmak
    - Bir halt sandığını sanıp suyla calısan motor gibi cümleler kurup dikkat cekmeye çalışmak
    - 1.5 seneyi 3 günde yapabileceğin şey için harcamak.

Üzücü.

gaz pedalı fln da varmış.

Heyhat kralsınız.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Araba yapmak imam hatiplere kaldıysa... Endüstri-meslek-teknik liselere, teknik üniversitelere ne oldu sorusu AKLA GELİYOR...
    fearlesboyy bunu beğendi.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaytung haberi mi bu ? Gerçekse şu yaşadığımız döneme çok iyi uyuyor. Yalnız bence hedef arabayı suyla değil borla çalıştırmak olmalı. İşte o zaman tam olur.
    Onu kardeş payında yaptılar, kopya çekmiş gibi olmasın diye dememişlerdir
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Sırasıyla insan tipleri :
    1- Bilmediğini bilmeyen
    2- Bilmediğini bilen
    3- Bildiğini bilen
    Bu arkadaşlar hangi türde sizce ?
    http://www.siirdostu.com/tr/bilmeyen...len-bir-oegren

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gazipaşa, eğitim konusunda Türkiye'de sayılı kasabalardan biriydi vakti zamanında, şimdi ne hallere düşmüş, yazık.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    neyse ki tekerleği keşfetmemişler.
    haber olmasının ve bizim burada görmemizin tek sebebi ise üzerindeki imam hatip logosu.

zira zaman zaman tubitak tarafından kabul edilmemelerine rağmen gelişmiş ülkelerden davetler alan oldukça başarılı projeler duyuyoruz.
    aklıma ilk gelen ;
    toplu taşıma araçlarının dezenfektasyonunda kullanılacak organik ürün geliştirerek kullanıcıların alerjik reaksiyonlarının önüne geçmeye çalışanlar idi.

youtube'da motosiklet motoru ile tek başına aşağı yukarı buna yakın bir 4 tekerlekli araç yapan eleman vardı.
    tek eksiği üzerine logo yapmaması idi.
    bulantıya sebep vermeye başladı bu reklamlı saçmalıklar.

bu arada dolar 4,20 tl.
    Osm@n, EmirŞengezer ve Metilen bunu beğendiler.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok büyük başarı ama Konsept hep aynı; motosikletten araba yapmak.
    Arabadan motosiklet yaptıkları günleri bekliyoruz

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)