Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Mart Ayında Motosiklet Satışları Şubat Ayına Göre %91,5 Arttı !

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tuik'in yayımladığı verilere göre mart ayında motosiklet satış oranları bir önceki yıla göre %31,6 oranında artış gösterdi.

Yine aynı verilere göre; Mart ayında motosiklet satışları şubat ayına göre %91,5 arttı.

Trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 22 462 346 oldu

Mart ayı sonu itibarıyla trafiğe kayıtlı toplam 22 milyon 462 bin 346 adet taşıtın ;

• %54,3’ünü otomobil
    • %16,4’ünü kamyonet,
    • %13,9'unu motosiklet,
    • %8,2’sini traktör,
    • %3,8’ini kamyon,
    • %2,1’ini minibüs,
    • %1’ini otobüs,
    • %0,3’ünü ise özel amaçlı taşıtlar oluşturdu.

Mart ayında 94 588 adet taşıtın trafiğe kaydı yapıldı

Mart ayında trafiğe kaydı yapılan toplam 94 bin 588 taşıt içinde otomobil %58,6 ile ilk sırada yer aldı.

Bunu sırasıyla %15,3 ile motosiklet, %14,7 ile kamyonet, %6,7 ile traktör takip etti.

Taşıtların %4,7’sini ise minibüs, otobüs, kamyon ve özel amaçlı taşıtlar oluşturdu.

Trafiğe kaydı yapılan taşıt sayısı bir önceki aya göre %50,8 arttı

Bu artış otomobilde %50,6, minibüste %32,3, otobüste %14,9, kamyonette %35,1, kamyonda %15,3, , özel amaçlı taşıtlarda %178, traktörde ise %40,1 olarak gerçekleşti.

Motosiklette %91,5 oranında artış gerçekleşti.

Mart ayında geçen yılın aynı ayına göre trafiğe kaydı yapılan taşıt sayısında %8,1 azalış gerçekleşti.

Bu azalış otomobilde %1,6, minibüste %60,6, otobüste %29,3, kamyonette %31,9, kamyonda %2,2, özel amaçlı taşıtlarda %81,5, traktörde %10,9 olarak gerçekleşti.

Motosiklette ise %31,6 artış oldu.

Mart ayında 681 359 adet taşıtın devri yapıldı

Devri(1) yapılan toplam 681 bin 359 adet taşıt içinde otomobil %70,2 ile ilk sırada yer aldı.

Otomobili sırasıyla %16,3 ile kamyonet, %4,5 ile motosiklet, %3,3 ile traktör takip etti.

Mart ayında devri yapılan taşıtların %5,7’sini ise minibüs, otobüs, kamyon ve özel amaçlı taşıtlar oluşturdu
    68charger bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yazı, içerik olarak tam bir çöp. millet anlamasın diye mi nedir, o kadar karmaşık bir üslup kullanılmış ki, okuyup bir şeyler anlamak için epey çaba sarfetmek gerekiyor.
    ^adm^, mustafa_325, MNS-FZ6 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

nigdeli48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Demekki sonuç şu. Bizim millet zamları seviyor veya herkeste para var fakir edebiyat i yapılıyor. Yetmez KDV , ÖTV yüzde yuz olsun. Ybr 20 bin TL olsun

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Yani geçen aya göre alımlar çoğalmış ama geçen yıla göre azalmış diye anladım ben.

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 sene öncesinin mart ayına bakılmalı. Mart ayı malum sezon başlangıcı. Şubatla neden kıyaslanır ki?
    pintus bunu beğendi.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Tuik'in yayımladığı verilere göre mart ayında motosiklet satış oranları bir önceki yıla göre %31,6 oranında artış gösterdi.

Yazının en başına yazmış ya.

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Devlet makamlarının verdiği sayılara hiçbir zaman itimat etmediğim gibi; gerçeği yansıtmadığını düşündüğüm bu oranları etkileyen unsurlar arasında Kuba, Yuki, Kral, Mondial motosikletlerinin kırsal kesimlerde artık kahvede vakit geçiren amcaların da tercih etmesi var. "Motosiklet satışı" dendiğinde akla anında kolunda kaskı, bayi yetkili ile finansal çözüm konuşan biri gelmesin akıllara.

Gezilere çıkan ve rotası köylerden geçen arkadaşlar rast geliyorlardır sıkça; 50-100 cc motosikletleri kahve önüne çeken, evinden tarlaya giden yaşlı bir kesim var. Araba ile zahmet çekeceğine, enfes bir çözüm bulmuşlar kendilerine, takdir ediyorum; fakat ekonomik anlamda şaha kalktığımıza delalet değil bu. 2000-3000 TL'ye satılan motosiklet 3.000.000 adet olsa neye yarar? Alım gücünün yetersizliğinden utanmak yerinde adet ile teselli kurnazlığı bu.

Manipülatif bir haber.
    fatih.met, abeciMotoru ve kahveisteyen bunu beğendiler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı toreador adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devlet makamlarının verdiği sayılara hiçbir zaman itimat etmediğim gibi; gerçeği yansıtmadığını düşündüğüm bu oranları etkileyen unsurlar arasında Kuba, Yuki, Kral, Mondial motosikletlerinin kırsal kesimlerde artık kahvede vakit geçiren amcaların da tercih etmesi var. "Motosiklet satışı" dendiğinde akla anında kolunda kaskı, bayi yetkili ile finansal çözüm konuşan biri gelmesin akıllara.

Gezilere çıkan ve rotası köylerden geçen arkadaşlar rast geliyorlardır sıkça; 50-100 cc motosikletleri kahve önüne çeken, evinden tarlaya giden yaşlı bir kesim var. Araba ile zahmet çekeceğine, enfes bir çözüm bulmuşlar kendilerine, takdir ediyorum; fakat ekonomik anlamda şaha kalktığımıza delalet değil bu. 2000-3000 TL'ye satılan motosiklet 3.000.000 adet olsa neye yarar? Alım gücünün yetersizliğinden utanmak yerinde adet ile teselli kurnazlığı bu.

Manipülatif bir haber.
    admin bu şekilde bir konu daha açmıştı ve benim yine tepem atmıştı ve yazdığım yazıda ne kadar haklı olsamda 10 günlük uzaklaştırma almıştım.

şimdi aynı rezalet tekrarlanmış. adminin şahsına bir ithamda bulunmuyorum ama sormadan da edemeyeceğim;

+ bu haberin insanlar üzerinde nasıl bir etki bırakmasını istiyorsunuz?
    + bu haber istediğiniz etkiyi insanlar üzerinde bırakıyor mu?
    + ne kadar dürüst olduğunuzu ara sıra teraziye koyuyor musunuz?
    + insanların böyle aldatıcı haberlere mi ihtiyacı var yoksa bizi uykudan uyandıracak acı ama gerçek haberlere mi ihtiyaç var?

edit: bakın "aldatıcı" dedim, "yalan" demedim. gerçekleri örterek insanları aldatabilirsiniz.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Hayır hayır olamaz satışlar yükselmiş olamaz. Batıyorduk biz batmamız lazımdı ama.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Yav, bu memlekette sahiden yaşanmaz. motosiklet forumu bile yandaş.
    Özgür basın istiyoruz.
    Yönlendirmeyin insanları, ayıp denen bir şey var, bu kadarda olmaz ki.
    ryangt ve ^adm^ bunu beğendiler.

siptar23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çinli motosiklet alım artışıdır bu veriler

Yandaş mod on

Gördünüz mü bir de sağda solda batıyoruz alım gücümüz azalıyor derler. Bunlar hep ortalığı ayağa kaldırmak için yapıyor çekemiyorlar şanlı ilerleyişimizi.

Yandaş Mod off

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Artışların olduğuna inanmamakla beraber bence artış KÜÇÜK CC DE YANİ SALLIYORUM PİZZACI VB Bİ YER AÇTI ORAYA SCOOTER ALDI ORADA OLUYOR. YÜKSEK CC DE ARTIŞ VAR MI? YOK. VEYA ELİN GAVURU(!) ALIYOR 4 AYDA BİZ ALIYORUZ 24 AYDA

Motosikleti
    BMW g310r
    4.100 euroya 900 km de aldigim bmw g310r‘imi sonbaharda satip yerine 7 bin küsür euroya sifir alacagim suzuki gsx s750 ile degismeden önce gidip 10 euro ya depomu fulliyim biraz gezdikten sonra da oturup ders calisirim yatmadan önce alman arkadaslari arayip bu haberden bahs ederim kiskansinlar zügürtler.
    Angrypower bunu beğendi.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Beyler biraz hayatı yaşamaya bakın cidden. Bu vergiydi zamdı isyandı forumdan bıkkınlık geldi her konuya aynı teraneler.

Tamam anlıyoruz forumun geneli muhalefet düşüncesinde, bu şekilde isyanlı yazılar çok revaçta çok tutuluyor çok beğeniliyor çok övülüyor çok destekleniyor ama bu isyanlı yazılar forumda popüler diye de zırt pırt her konuya ağlanmaz ...

İsyeaaaağn isyeağğn. En isyancı benim beeen forumdaki en isyancı en muhalefet benim, en çok beni sevin en muhalif beniiiim. İsyaaaağn. Lanet sistem, lanet düzen isyaaaan. Neden devlet bize bahmiiiy nedeeen?? Foşik Te Ce

Alıntı devrimkr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4.100 euroya 900 km de aldigim bmw g310r‘imi sonbaharda satip yerine 7 bin küsür euroya sifir alacagim suzuki gsx s750 ile degismeden önce gidip 10 euro ya depomu fulliyim biraz gezdikten sonra da oturup ders calisirim yatmadan önce alman arkadaslari arayip bu haberden bahs ederim kiskansinlar zügürtler.
    Acıttı.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben motorumu sattım. Dayanamadım gittim Yamaha aldım. Ama org

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    öyle böyle yandaş mandaş yok arkadaşlar, haber doğru işinize gelse de gelmese de memleket batıyor ama her aile en az bir taşıt sahibi olarak batıyor

benim ortanca oğlum bile gecen sene üniversite devlet bursu parası ile taksitle motor aldı, 2 ay sonra borcu da bitiyor, haftalık benzin alabilmek için de cumartesileri çalışıp para kazanıyor.
    bana kalsa benzin 10 tl/lt olsun, bir nebze trafikteki kalabalık azalır. çevremde en çok para yok, işler bozuk battım diye ağlayan adamın sülalemden fazla variyeti var. 500 bin den fazla fiyatlı 4x4 landa da biniyor.
    bu forumda da böyle insanların olduğunu düşünüyorum. kim çok ağlanıyor ise ona dikkat edin.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bu sefer cc aralığı vermemişler. Hepsi 250 ve altı cc herhalde.

80gün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Nexus 500
    Ne kadar boş muhabbetler yapılıyor. Bencil düşünmektense açık görüşlü düşünün, zamlanan sadece motosikletler mi ? Ben de hem şehir içi ulaşımda kolaylık ve ekonomi hemde kısa turlar yapıp keyif almak için yeni bir motosiklet aldım. Bunda ne var, zamlandı diye almayalım da arabayla trafikte saatler geçirip üstüne tonla yakıt harcayıp buna rağmen istediğimiz yere zamanında ulaşamayıp ömrümüzü yollarda mı tüketelim? Kaldı ki imkanım olmasına rağmen 8 yaşında bir araç kullanıyorum ve yenisini almıyorum çünkü ilk olarak verginin vergisini ödeyerek keriz yerine konmak istemiyorum ikincisi ise motosiklet hem maddi hem manevi hemde zamandan tasarruf için çok daha faydalı. Saçma sapan yorumlar yapmaktansa elle tutulur bir şeyler yapın iktidar olun da zamlardan kurtarın bizi. Lafla peynir gemisi yürümüyor. Akp li falanda değilim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)