Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

23 Nisan'da Motovento İstanbul Mağazası'nda Bayram Var

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Her zevke uygun kaliteli ürünler sunan Motovento İstanbul Mağazası’nda motosiklet tutkunlarına özel %23 indirim fırsatı başlıyor.
    Hasanpaşa Motovento İstanbul Mağazası, 21-22-23 Nisan tarihlerinde tüm ürünlerde geçerli %23 indirim fırsatı sunuyor.

HasanpasaMotovento Mağazası’ndasize ve motosikletinize dair her şeyi bulabileceğiniz, kask, kıyafet, ayakkabı, iç giyim gibi yaşam stilini yansıtan koruyucu ürünler başta olmak üzere motosiklet aksesuar ve yedek parça ürünlerine kolaylıkla ulaşabilir; kaliteli ve güvenilir bir alışveriş yapabilirsiniz.

Facebook: https://www.facebook.com/motoventoistanbul/
    Twitter: https://twitter.com/motoventoist
    İnstagram: https://www.instagram.com/motoventoistanbul/

Mağaza Adresi: Hasanpaşa Eğitim Mahallesi Ahsen Çıkmazı Sokak Sadıkoğlu 1 İş Merkezi No: 16
    Kadıköy / İstanbul
    Mağaza Telefon: 0 (216) 349 04 04

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dominar 400
    Kurun hızlı yükselişinden dolayı kura göre fiyatlara sürekli olarak üc beş üc beş güncelleme yapıldı. Halbuki eldeki ürünler kur bu kadar yükselmeden stoklara girdiği için 23 Nisan hatrına gibi gözüken indiriminiz mükemmel. Ufak tefek insanları dolandırma veya insanlara karşı duygu sönümlemesi olsa dahi tek avantajı; Liste fiyatından alacağımız bir ürünü %23 indirimle alıcaz evet evet haklısınız

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı Mlhbl07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kurun hızlı yükselişinden dolayı kura göre fiyatlara sürekli olarak üc beş üc beş güncelleme yapıldı. Halbuki eldeki ürünler kur bu kadar yükselmeden stoklara girdiği için 23 Nisan hatrına gibi gözüken indiriminiz mükemmel. Ufak tefek insanları dolandırma veya insanlara karşı duygu sönümlemesi olsa dahi tek avantajı; Liste fiyatından alacağımız bir ürünü %23 indirimle alıcaz evet evet haklısınız

Aynen öyl tıpkı motosiklet satışlarında yaptıkları gibi. Gider yurt dışından alırım daha ucuza geliyo :d

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı Mlhbl07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ticarette yerine koymak diye bir kavram vardır. Siz kur 2 liradan 100 liraya alsanız dahil, şuan kur 4 lira olduysa eğer fiyat yükseltmez iseniz stok mal ile gelecek mal arasında aşırı uçurumlar olur. Bu fiyat farkı genelde kabul edilemez ve firma satış oranlarında düzensizlik ve dengesizlik yaratır. Ayrıca kurun yükselmesi ile işletme maliyetleride aşağı yukarı aynı orandadır. Eleştiri her zaman yapılmalı kalitenin artması için ancak birde iki taraflı bakmayı bilmeli insanlar. Dediklerimi bu firma için söylemiyorum ancak bizde motosiklet sektöründeyiz ve dediğiniz kadar düz mantık değil maalesef.
    nickname05 bunu beğendi.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    2 liradan aldığınızı 5 liraya satarken 4 e indirip yine kar edersiniz. Kur yükselir alışınız 4 lira olur satışınız yeni aldığınız mal için 7 liradır onuda indirimle 6 ya satarak yine aynı kar elde edilir.
    Ben 2 ye aldım elimde yüz tane var ama yeniden alırken 4 e alıcam o yüzden elimdekileride 7 den aşağı satmamam gerekir yoksa yerine yenisini koyamam demek zamanındaki şeker sigara tüp v.s stoklayıp karaborsacılık yapanlarla çokda farklı değildir gözümde.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 liradan aldığınızı 5 liraya satarken 4 e indirip yine kar edersiniz. Kur yükselir alışınız 4 lira olur satışınız yeni aldığınız mal için 7 liradır onuda indirimle 6 ya satarak yine aynı kar elde edilir.
    Ben 2 ye aldım elimde yüz tane var ama yeniden alırken 4 e alıcam o yüzden elimdekileride 7 den aşağı satmamam gerekir yoksa yerine yenisini koyamam demek zamanındaki şeker sigara tüp v.s stoklayıp karaborsacılık yapanlarla çokda farklı değildir gözümde.
    TL ile hesap ettiğiniz için doğru olduğunu düşünüyorsunuz. Ancak ithalat ile uğraşırsanız dışarıda ürünün fiyatının değişmediğini sizde fiyatın sürekli dalgalandığını göreceksiniz. Aynı işlevi yapan bir ürünü 2 liraya aldınız diye 100 liraya satarken diğerini 200 lira olarak listelerseniz çok amaçsız ve yanlış bir ticaret düzeni oluşur. Ayrıca ithalat yapanlar döviz ile para kazanıp kaybederler battıklarında kimsenin umurlarında olmadığı gibi, kazandıkları zamanda hep kötü insan olurlar, dolayısıyla bahsettiğiniz benzetmeye maalesef katılamayacağım.
    nickname05 bunu beğendi.

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Kimin, hangi ürünü kaç paradan alıp kaç paradan satması gerektiğini, ne kadar kar etmesi gerektiğini söyleyen müşterilerin kol gezdiği komik bir ülke Türkiye. İndirim yapmazsın, ucuz ürün alır, indirim yaparsın kurnazlık arar, fırsatçı der.
    nickname05 bunu beğendi.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı toreador adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimin, hangi ürünü kaç paradan alıp kaç paradan satması gerektiğini, ne kadar kar etmesi gerektiğini söyleyen müşterilerin kol gezdiği komik bir ülke Türkiye. İndirim yapmazsın, ucuz ürün alır, indirim yaparsın kurnazlık arar, fırsatçı der.
    Bence gayet haklılar bu ortamı yaratan çok saygılı satıcılar neden mi ? Motoliz zamanında %50 yaptı. Hepimiz az çok kar marjı hesaplamayı ve yüzde hesap yapmayı biliyoruz %50 nedir. Bir gün önce 2000 liraya sattığın kaskı birgün sonra 1000 liraya nasıl satarsın ? Ben bunu yaşadım motolizden aldığım kaska birgün sonra % 50 indirim yaptılar bu ahlaksızlıktır. Zaman içinde belli adetlerde yavaş yavaş indirim olabilir ama bir günde %50 yapılırsa çok afederesiniz ben o satıcının.... Düşünün telefon aldınız iphone 5000 liraya yarın 2.500 oldu ? Aynı şeyi motomax yaptı bana denk gelmedi ama madur olan herkes buraya yazdı. Şimdi bunlar yapıyor..

Motovento uğur motorlu araçların diye biliyorum. Ve uğur grubuna fetöden ötürü bir yıldır süren bir kayyum ataması vardı yalnış hatırlamıyorsam muhtemelen kapatıyorlar ve stok eritmek için hepsi gibi aynı taktiği kullanıyorlar.

Kullanıcılar artık akıllandı. Kimse salak değil. Kar marjını gümrüğünü vergisini hesaplamak tabiki satıcının hakkı fakat böyle esnaflar olduğu sürece ağzımızdaki küfür eksik olmaz..

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Artık herkesin elinde sürekli internete bağlı telefonlar var. Almanyada 200 euroya satılan bir kaskı burada 2000-2200 liraya satıyorlar. Aradaki fark uçurum. Oradaki tüccar da vergi ve kâr ekliyor. Buradaki bambaşka bişi ekliyor. Uyanık, tembel, az gayret ile bir an önce çok fazla kazanma arsızlığından başka bişi değil. Sorsan, ya o işler öyle olmuyor, %30-%35 kurtarmıyor derler. Kurtarmaz tabi. Ayda bir iki adet mal satarak olmaz.

Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ticarette yerine koymak diye bir kavram vardır. Siz kur 2 liradan 100 liraya alsanız dahil, şuan kur 4 lira olduysa eğer fiyat yükseltmez iseniz stok mal ile gelecek mal arasında aşırı uçurumlar olur. Bu fiyat farkı genelde kabul edilemez ve firma satış oranlarında düzensizlik ve dengesizlik yaratır. Ayrıca kurun yükselmesi ile işletme maliyetleride aşağı yukarı aynı orandadır. Eleştiri her zaman yapılmalı kalitenin artması için ancak birde iki taraflı bakmayı bilmeli insanlar. Dediklerimi bu firma için söylemiyorum ancak bizde motosiklet sektöründeyiz ve dediğiniz kadar düz mantık değil maalesef.
    Bilen konuşmuş. Evet çıkarımıza aykırı ama doğru söylediklerin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:50 ----------

Yahu işin özü şu. Komunizm istiyoruz. En azından komunist ekonomi. Ama bunu liberalizm/kapitalizmden vazgeçmeden istiyoruz. Böyle traji komik durumlar çıkıyor.

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Kominiz ile ilgili değil bu. Bu sefer farklı örnek vereyim. Amarikada 600 dolar olan japon malı kask burada 4500 lira. Aradaki fark ne vergi ne de kur farkı. Aradaki fark üreticiden fazla kazanmak isteyen tüccarın terbiyesizliği.

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Mont ve kask ihtiyacım var kaçırdık üzüldüm :(

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)