Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2017 Yılının En Çok Satan Markası Honda Oldu !

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

2017 yılında motosiklet satış rakamlarında Honda pazarda en çok satan firma oldu.

157.779 motosikletin satıldığı 2017 yılında Honda 29.796 motosiklet satışı gerçekleştirerek,son üç yılda en çok satış yapan marka olarak pazara damgasını vurdu.

Satılan her 5 motosikletten neredeyse 1'i Honda etiketiyle yollarda kendini gösterirken,bu rakamlara göre Honda pazarda %19'luk bir pay elde etmiş oldu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu rakamlar daha da artacak.Yamahanın saçma sapan fiyat politikası yüzünden satışları düşmeye devam edecektir.

Sağa sola boş beleş reklam koyacaklarına reklam bedelleri motor fiyatlarından düşseler daha çok kar edecekler

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    250cc altı Honda 250cc üzeri Yamaha önde diye düşünüyorum. Ortalık Honda nın scooter ve cbf150 leri ile Yamaha nın MT serisi dolu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:33 ----------

Ha bu arada, Honda X-ADV namlı su aygırı kılıklı ucubeden kaç tane sattı acaba???

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yıllardır çin malı birinciydi. euro 4 çomak sokmuş belli.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    O istatistikten Spacy, Spacy Alpha ve Fizy'yi çıkartalım lütfen. Pizzacıya, kebapçıya satılması bir şey ifade etmiyor. Diğer yandan Japonlar içerisinde en mantıklı fiyat politikası güden en akıllı firmadır. Tabi bu sene Euro IV modelleri ile onlar da saçmalayanlar grubuna dahil oldular.

nickname05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2 teker (ne bulursam)
    Alıntı banro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250cc altı Honda 250cc üzeri Yamaha önde diye düşünüyorum. Ortalık Honda nın scooter ve cbf150 leri ile Yamaha nın MT serisi dolu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:33 ----------

Ha bu arada, Honda X-ADV namlı su aygırı kılıklı ucubeden kaç tane sattı acaba???
    Bence 80-90 tane ancak satmıştır. Ancak bu da iyi rakam bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:53 ----------

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O istatistikten Spacy, Spacy Alpha ve Fizy'yi çıkartalım lütfen. Pizzacıya, kebapçıya satılması bir şey ifade etmiyor. Diğer yandan Japonlar içerisinde en mantıklı fiyat politikası güden en akıllı firmadır. Tabi bu sene Euro IV modelleri ile onlar da saçmalayanlar grubuna dahil oldular.
    Tahminimce 8.000 civarı spacy/alpha ve fizzy kuryeye gitmiştir bence.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tebrikler Hondaya. Başarılarının devamını diliyorum

Motosikleti
    Cbf150
    Honda hak ettiği yerde bence, servis ağı, ve iktisatlı politikaları ile bunu başardı

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    sezon başında bi eski modeli millete sattığından ucuza verirse tabii birinci olur
    bu yüzden honda hiçbir zaman ne bie kawasaki ne bir suzuki nede yamaha olamaz olamayacak...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sezon başında bi eski modeli millete sattığından ucuza verirse tabii birinci olur
    bu yüzden honda hiçbir zaman ne bie kawasaki ne bir suzuki nede yamaha olamaz olamayacak...
    bak ya

al sana 2018 modeller

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...33409717/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...38278397/detay

biri crostourer diğeri africa nasıl fiyat iyi mi ?

Sevgili Honda sen bakma bunlara,seni seviyoruz..Sayende çok güzel motorlara ulaşabiliyoruz(zor da olsa)

Suziki,yamaha ve kawa olamazmışş,olmasın zaten!

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Disciple adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak ya

al sana 2018 modeller

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...33409717/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...38278397/detay

biri crostourer diğeri africa nasıl fiyat iyi mi ?

Sevgili Honda sen bakma bunlara,seni seviyoruz..Sayende çok güzel motorlara ulaşabiliyoruz(zor da olsa)

Suziki,yamaha ve kawa olamazmışş,olmasın zaten!
    geçen yıl 55 e sattığı makina şimdi neden 3000 tl ucuz ?
    dolar mı düştü
    vergiler mi indirildi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    150cc altı hondaları bu listeye katmayalım bakalım nasıl sonuç çıkıcak?pcxler yeter zaten 1. olmasına cbf150 125 fizy gibi motorlar zaten omuzlayıp götürüyor.hondanın elle tutulur tek motoru cbr250 yollarda görüp görebiliceğimiz.birde son yıllarda tabiki afrika twin ile o klasmanı domine ediyor.bu 2 motor dışında sanmıyorumki satış liderliğini alsın.daha detaylı bir liste varsa anca öyle anlarız bu işi hacim yada motor türü olarak satılan adet sayısı olarak.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen yıl 55 e sattığı makina şimdi neden 3000 tl ucuz ?
    dolar mı düştü
    vergiler mi indirildi
    hayırdır,şimdi de neden ucuza satıyo diye mi eleştireceksin.

ya F54 nolacak senin bu kawa suzi hayranlığın bilmiyorum

Ben artık şuna karar verdim;

Bu Honda biz halk çocukları için ucuz ve güvenilir motorlar yapıyor ya o biraz zorunuza gidiyor galiba

Halbuki Triumph Ducati Kawa gibi sukuter ve commuter üretmese gözünüzde ilah olurdu ya neyseee.

Sen bakma Hondacım bu amatorlere

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150cc altı hondaları bu listeye katmayalım bakalım nasıl sonuç çıkıcak?pcxler yeter zaten 1. olmasına cbf150 125 fizy gibi motorlar zaten omuzlayıp götürüyor.hondanın elle tutulur tek motoru cbr250 yollarda görüp görebiliceğimiz.birde son yıllarda tabiki afrika twin ile o klasmanı domine ediyor.bu 2 motor dışında sanmıyorumki satış liderliğini alsın.daha detaylı bir liste varsa anca öyle anlarız bu işi hacim yada motor türü olarak satılan adet sayısı olarak.

bugune kadar Türkiye de 600 cc 1000cc supersport tarzı motorlarda Honda dan daha çok satmış bir üretici göster forumu bırakıyorum.

Mesela VFR800X yanı sport/touring diyelim,var mı daha çok satan ?

Africa zaten silip süpürdü,

CRF250 serisi rakipsiz,

NC ise 650 üstü bütün rekorları kırmıştır kanımca,

VFR1200X ise 1237cc olmasından kaybediyor,1200cc olsaydı karşısında kim duracaktı ? Super Tenere mi ?

Bi Naked modellerde MT serisi baş ağrıtıyor Honda için.Ehh bu sene onu de keser.

siptar23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu sene o satışları göreceğini sanmıyorum, cbf 150 6900'den 8600'e yükseldi.

Super tenere yi kıyaslayabileceğin model yok honda da

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bi Naked modellerde MT serisi baş ağrıtıyor Honda için.Ehh bu sene onu de keser.
    Nasıl? Rakip bir modeli var mı? Hem altta MT7, hem de üstte MT10, fiyata göre performans olarak çok üstte. Yeni CB1000R bile MT10 için rakip değil.

Bi önceki motosikletim CB1000R'di, ve malesef başarısızdı. Hem çok geç kaldı güncellenmeye. 2017 model CB1000R da ne sürüş modu var, ne TC, ne RBW. ABS bile opsiyonel. Hepsini bırakın, vites göstergesi bile yok yahu. Ayıp, ayıp.

Gerçi ondan da vahim durumda Goldwing vardı, onu eli mahkum toparladılar, yoksa BMW müşteri çalmaya başlardı. CB1000R için de sadece şekil yaptılar, ama eşek aynı eşek. Belki ileride Yamaha gibi naked piyasasına da yatırım yaparlar. Ama şimdilik çoook uzaktalar.

Basit değil bu işler. Yatırımla oluyor. Guzel motosikletler Honda'yı vahiyle inmiyor. O da diğerleri gibi eşek gibi çalışıp alnının teriyle başarılı oluyor. Ve şu an naked piyasasında çoook geride. Yamaha yatırım yaptı ve meyvesini yiyor senelerdir. Honda yapmadı, doğal olarak ta parasını verip yüksek hacimli naked alacak olan insanın ne tercihini, ne de saygısını hak ediyor. Fanboy'luğa gerek yok. Honda kendini övünce beleş Tişört falan mı yolluyor anlamıyorum ki?
    Jemand bunu beğendi.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hepsinin müşteri kitlesi ayrı.Ben birdaha bajaj almayacağım dedim.Uygun fiyata bulunca aldım.Fiyatlar insanları başka markalara yöneltebiliyor.Kim istemez yamahanın 600 cc üstü nakedlerından birine sahip olmak.Yamaha yapıyor bu işi.Adamların mesleği motor üretmek.

altı.altmış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z TENERE
    Hondayı canı pahasına savunanları gördüğüm başlık. Honda denen garabet markadan commuter(pcx , cbf v.b.) sınıfını çıkar bak bakalım o satış rakamı nereye düşüyor. Elin yumruğunu yemeyen kendi yumruğunu balyoz sanırmış. Burada hayatında sadece hondaya binmiş bazı değerli motorcu kardeşlerim her segmentte honda için sınıf lideri gibi bir imaj yaratmaya çalışıyor. Siz değerli hondacılara tavsiyem başka marka ve model motorlara binip sonra yorum yapmanız olacak.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl? Rakip bir modeli var mı? Hem altta MT7, hem de üstte MT10, fiyata göre performans olarak çok üstte. Yeni CB1000R bile MT10 için rakip değil.

Bi önceki motosikletim CB1000R'di, ve malesef başarısızdı. Hem çok geç kaldı güncellenmeye. 2017 model CB1000R da ne sürüş modu var, ne TC, ne RBW. ABS bile opsiyonel. Hepsini bırakın, vites göstergesi bile yok yahu. Ayıp, ayıp.

Gerçi ondan da vahim durumda Goldwing vardı, onu eli mahkum toparladılar, yoksa BMW müşteri çalmaya başlardı. CB1000R için de sadece şekil yaptılar, ama eşek aynı eşek. Belki ileride Yamaha gibi naked piyasasına da yatırım yaparlar. Ama şimdilik çoook uzaktalar.

Basit değil bu işler. Yatırımla oluyor. Guzel motosikletler Honda'yı vahiyle inmiyor. O da diğerleri gibi eşek gibi çalışıp alnının teriyle başarılı oluyor. Ve şu an naked piyasasında çoook geride. Yamaha yatırım yaptı ve meyvesini yiyor senelerdir. Honda yapmadı, doğal olarak ta parasını verip yüksek hacimli naked alacak olan insanın ne tercihini, ne de saygısını hak ediyor. Fanboy'luğa gerek yok. Honda kendini övünce beleş Tişört falan mı yolluyor anlamıyorum ki?
    ayyy Haşmet eski CB1000R'i nı övüyo musun yeriyo musun belli değil,bi karar ver artık.Her mesajında farkli konusuyosun.

2018 CB1000R eşek heee mi ? Yahu bi anlatsana nesi eşek mesela ? Mt10 dan 14Hp düşük diye eşek mi oldu ? Yahu karşımızda ilk 3 vites de 1000RR dan daha iyi hızlanan motor var(oyle diyolar,yalan soyleyecek değillerdir) şekil desen karşısına geçip baktığım zaman motor görüyorum ben,transformers oyuncağı değil! Eee daha ne olsun.

Bu arada ben zaten iki motoru kıyaslamadım.Başlık neden bahsediyor ?

Bir arkadaş demiş küçük cc leri çıkarsak Honda bu kadar satamaz.Ben de durum boyle değil diyorum.
    85 bin küsürlerde olan Mt10 lar Kawasaki Z1000 ler mi daha çok satacak yoksa CB1000R mı göreceğiz.Gerçi satış rakamlarına ulaşamadığımızdan suratınıza çaaaaat diye fırlatamayacağım belgeleri ama olsun bilen biliyor kimin daha cok sattığını

bu arada tshirt için hiç bu kadar ugraşırmıyım,bana özel indirimlerden tut,istediğim motoru test edebilmeye kadar neler nelerrrrrr.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hayırdır,şimdi de neden ucuza satıyo diye mi eleştireceksin.

ya F54 nolacak senin bu kawa suzi hayranlığın bilmiyorum

Ben artık şuna karar verdim;

Bu Honda biz halk çocukları için ucuz ve güvenilir motorlar yapıyor ya o biraz zorunuza gidiyor galiba

Halbuki Triumph Ducati Kawa gibi sukuter ve commuter üretmese gözünüzde ilah olurdu ya neyseee.

Sen bakma Hondacım bu amatorlere

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

bugune kadar Türkiye de 600 cc 1000cc supersport tarzı motorlarda Honda dan daha çok satmış bir üretici göster forumu bırakıyorum.

Mesela VFR800X yanı sport/touring diyelim,var mı daha çok satan ?

Africa zaten silip süpürdü,

CRF250 serisi rakipsiz,

NC ise 650 üstü bütün rekorları kırmıştır kanımca,

VFR1200X ise 1237cc olmasından kaybediyor,1200cc olsaydı karşısında kim duracaktı ? Super Tenere mi ?

sen bizim şu afrika için methiyeler düzen bi arkadaş vardı aynı onun gibi konuşuyorsun
    sana bi yıl önce honda 55000 afrika çaksaydı
    şimdi ki fiyatı da beğenirdin nede olsa sende honda var
    hatta fabrika babanın
    her sattığı motordan pay alıyorsun
    ama ahalıya alınca sesin çıkmıyor
    nede olsa bi cebinden diğerine diyelim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)