Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Zamlara Rağmen Motosiklet Satışları Artmaya Devam Ediyor !

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rahmetli Barkin'in test ettigi Suzuki GSX F 1000in sahibi musterimiz motoru satip kawasaki z250SLi getirmisti bugun, 0 almis. Almadan onceki niyeti 50 cclik bir scootermis.

Velhasilkelam 0 motosiklet sektoru bu yil fena yerlerde evet, ama oldu geberdi diye bir sey yok, sadece segment eskisi gibi degil, 100-300 cc arasi daha da canlaniyor.

Kurlar malum, herkes ya CC dusuruyor ya da elindekinin kiymetini bilmeye yonelik takiliyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kanji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 CBR 600RR
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rahmetli Barkin'in test ettigi Suzuki GSX F 1000in sahibi musterimiz motoru satip kawasaki z250SLi getirmisti bugun, 0 almis. Almadan onceki niyeti 50 cclik bir scootermis.

Velhasilkelam 0 motosiklet sektoru bu yil fena yerlerde evet, ama oldu geberdi diye bir sey yok, sadece segment eskisi gibi degil, 100-300 cc arasi daha da canlaniyor.

Kurlar malum, herkes ya CC dusuruyor ya da elindekinin kiymetini bilmeye yonelik takiliyor.
    Tamamen katılıyorum. + Hayır gibi görünür şerdir şer gibi görünür hayırdır, belki bu vesile ile hacimler düşeceğinden ölümlü kazalarda bir nebze azalır az insan aramızdan ayrılır veya yaralanır.

* F4RR candır
    "Strive for perfection in everything we do. Take the best that exists and make it better. When it does not exist, design it. Accept nothing nearly right or good enough."
    Henry Royce

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Kızmalari icin yazmiyorum ama hakkaten ben bazi yoneticileri kucumsuyorum.

Herkez agzini tutsun, herkes konusmasin, protesto yapmayalim eee peki o zaman ne olacak bizim halimiz? Ehliyet 2300 lira olmus, motor parasindan once ehliyeti almaya para biriktirilecek.

Hadi arkadaslar bu ehliyet olatinda zorunlu kursu protesto edelim. Varmisiniz moderator arkadaslar?

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Bunları da yazmak lazım. Madem çok ilgiliyiz ve buradan memleketin durumuna ait iyi/kötü yorumlaması yapıyoruz.

• Temmuz ayında toplam sektör satışları %36 Y/Y düşüş sergileyerek 52,734 adet olarak gerçekleşmiştir.
    Binek otomobil satışları %33 Y/Y düşüşle 42,024 adet seviyesine gerilemiştir.
    Hafif ticari araç tarafında ise satışlar %46 Y/Y azalarak 10,710 adete düşmüştür (Temmuz 2017 19,913 adet).

Bunlar yine iyi.

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Bugün yapılacak bir açıklama ile içme suyuna %500 zam geldiğini öğensek, yarından itibaren su satışları düşecek mi?

Motosikleti, keyif ve seyahat sürüşleri niyeti ile edinenlerle mukayese edince; mesleki ya da ulaşım ihtiyacı maksadıyla kullanan sayısı misliyle daha fazla. Fiyatlara zam geldi diye toplu taşımayı tercih edecek, köyde kahveye inmek için eşeği yeğleyecek insan sayısının oldukça az olduğunu düşünüyorum. Sen, ben bu zıkkımı keyif olsun diye sürüyor olabiliriz, ancak ihtiyaç anlamında tercih eden ve kullanan sayısı hayli fazla. Hal böyle iken yine motosiklet satılır, ama daha ucuzu, daha kalitesiz ve kısa ömürlü olanı satılır. Olan, yaşam kalitesine ve uzun dönem maliyetin yükselişine olur.

Suya zam gelmesi durumunda da etiketlere bakmaya başlayacağız, neticede bir ihtiyaç. Önce daha ucuz olanı, sonra daha bulanık olanı tercih etmeye başlayacağız.

Motosiklet satış adedinde artış olabilir, ancak keşke satılan ürün kalitesini belirleyen bir istatistik olsa da ne denli 5. dünya ülkesi olma yolunda emin adımlar kat ettiğimiz açığa çıksa.

Hükumetin bu zamları belirli politikalara dayalı icra ettiğini de kuşkusuz reddediyorum. Düşük hacimlere teşvik, daha düşük yakıt tüketimi, daha az çevre kirliliği gibi unsurların akıllarına uğradığını dahi sanmıyorum sifonu çektiklerinde bile. Hareket eden, duran, itince kımıldayan, akan her şeye vergi koymak gibi bir gayeleri var. Bu şerde bir hayır yok; CC küçültmenin hayrına bir iş ifa ediyor olsalar, elektrikli motosikletleri daha cazip hale getirmeye yönelik bir icraat sergiliyor olmaları gerekirdi ki gayet taze bir vergi de bu alanda var.

Hayatta kalmak üzere tüketilen içme suyuna dahi misler gibi vergi konduktan sonra, bir hoşluk, güzellik aramayı bir kenara bırakmayı öneriyorum.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunları da yazmak lazım. Madem çok ilgiliyiz ve buradan memleketin durumuna ait iyi/kötü yorumlaması yapıyoruz.

• Temmuz ayında toplam sektör satışları %36 Y/Y düşüş sergileyerek 52,734 adet olarak gerçekleşmiştir.
    Binek otomobil satışları %33 Y/Y düşüşle 42,024 adet seviyesine gerilemiştir.
    Hafif ticari araç tarafında ise satışlar %46 Y/Y azalarak 10,710 adete düşmüştür (Temmuz 2017 19,913 adet).

Bunlar yine iyi.
    Bunlar iyi demişim son satırda

Bunlar da Eylül'den

• Eylül ayında toplam sektör satışları %68 Y/Y düşüş sergileyerek 23,028 adet olarak gerçekleşmiştir.
    • Binek otomobil satışları %67 Y/Y düşüşle 17,595 adet seviyesine gerilemiştir.
    • Hafif ticari araç tarafında ise satışlar %70 Y/Y azalarak 5,433 adete düşmüştür (Eylül 2017 17,929 adet).
    The Dude, odo ve systemj bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Hala satış var, iyi bir şey.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    artis var mi artis? admeennnn neol oldu admeennn??!!! varmi artiss?

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bunlar iyi demişim son satırda

Bunlar da Eylül'den

• Eylül ayında toplam sektör satışları %68 Y/Y düşüş sergileyerek 23,028 adet olarak gerçekleşmiştir.
    • Binek otomobil satışları %67 Y/Y düşüşle 17,595 adet seviyesine gerilemiştir.
    • Hafif ticari araç tarafında ise satışlar %70 Y/Y azalarak 5,433 adete düşmüştür (Eylül 2017 17,929 adet).
    Bir önceki aya göre mi, son 1 yıla göre mi bu düşüşler?
    May the Force be with McLaren Mercedes

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    artis var mi artis? admeennnn neol oldu admeennn??!!! varmi artiss?
    artis mi? artis ne arar la bazarda?

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    Bu eski bir haber

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    66. mesajdaki bilgiler eylül 2018'e ait bilgiler.
    pnongrata bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir önceki aya göre mi, son 1 yıla göre mi bu düşüşler?
    Bir önceki yıla göre düşüş oranı, ama baktığınızda Temmuz ayına kıyasla da düşüş olduğunu görebilirsiniz.

Burada esas haber, milletin alım gücüne ilişkin bir veri olmasından ziyade, emlağın ardından otomotivin de çok fazla ömrü kalmadığı gerçeği.

Patronları umrumda değil elbette, ama patronların da umurunda değil. ;)
    Olan sektör çalışanlarına olacak.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Olan sektör çalışanlarına olacak.
    Aslına bakarsanız olan herkese olacak. Çalışanların mahallelerinden bakkaldan, işsizlik maaşını ödeyecek tüm vergi yükümlülerine kadar herkesi etkileyecek.

Patronlara bir şey olmaz tabii ki. Onlar koruma altında. Bu arada yeni alınan özel jumbo jet uçak ta eksiksiz tefriş edilir eminim.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Dün akşam tesadüfen sektöre ilişkin konukların bulunduğu bir program izledim. İhracat nispeten dengeliyormuş şu anda. %5 gibi bir gerileme var toplamda.
    Ama iç piyasa için 3 konuk da destek beklediklerini belirttiler normal olarak. (İnşaat sektörüne verilen desteği kendilerine de istiyorlar haliyle)
    Kredi faiz oranları, vergi vs konularda destek gelmezse durum kötü.
    Şu anda ihracat dengeliyor ama ne kadar sürer bilinmez.

Yakın zamanda Tofaş'ın da aralıklarla toplamda 9 gün üretim durdurduğunu okumuştum.

(Haberi de buldum,Ekim'de durduracakmış)
    https://www.bloomberght.com/haberler...un-ara-veriyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:44 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslına bakarsanız olan herkese olacak. Çalışanların mahallelerinden bakkaldan, işsizlik maaşını ödeyecek tüm vergi yükümlülerine kadar herkesi etkileyecek.

Patronlara bir şey olmaz tabii ki. Onlar koruma altında. Bu arada yeni alınan özel jumbo jet uçak ta eksiksiz tefriş edilir eminim.
    Detaylandırma gereği duymadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:47 ----------

Nerde şu "hepinizin altında son model arabalar, cep telefonları"cılar.

Nerde "zamlara rağmen, satışlar iyi, eghonomi çok iyi"ciler????

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:51 ----------

Admin'den otomotivle, emlak satışlarının zamlara rağmen nasıl şaha kalktığına dair de bir konu açmasını bekliyoruz.

Ya da en azından zamlara rağmen motosiklet satışlarının nasıl artmaya devam etmekte olduğuna dair falan.

Exectus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    La he satışlar artıyor uçuyoruz hüloğğğğ motor satılıyor kriz yok herkes mutlu ver mehteri anğüü

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Nasıl gidiyor, zamlara rağmen devam ediyor mu?

"Eylül ayında yüzde 68 daralan otomotiv pazarındaki kayıpların ekimde de devam ettiği ve satışların geçen yıla göre yüzde 72 düştüğü belirtiliyor. Yılın son 2 ayına ellerindeki stoka bağlı olarak büyük bir stresle giren otomotiv sektörü devletten acil ÖTV indirimi bekliyor. “Maçın sonuna gelindi ve 90. dakikada gol atılmalı” deniyor."

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Artıyor tabii.
    Ama düşüşler artıyor.

• Ekim ayında toplam sektör satışları %77 Y/Y düşüş sergileyerek 21,571 adet olarak gerçekleşmiştir.
    • Binek otomobil satışları %76 Y/Y düşüşle 16,809 adet seviyesine gerilemiştir.
    • Hafif ticari araç tarafında ise satışlar %78 Y/Y azalarak 4,762 adete düşmüştür (Ekim 2017 21,264 adet).
    The Dude bunu beğendi.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Motosikleti
    Artık Yok...
    çevremde hemen hemen yüksek hacim motoru olan herkesin motoru sahibindende satılık , herkes 250-300c.c arası özellikle yeni nesil euro4 300c.c lik makinaların peşine düşmüş performansı iyi verimi iyi, yakıtı inanılmaz ekonomik..

Bu gün 300c.c lik ninja topspeed de 190-195 i görüyor gereklimi değil tabiki ama biriside şunu derse 300c.c lik motor gidiyormu diye gidiyor kardeşim.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    otomobil sektörü fena durumda bence, hepimizin bildiği gibi bu ötv kdv vs. bindirim sonrası indirimin sebebi de bu zaten, geçen gs3 eğitimi için gittiğim honda fabrikasında vardiyaların tek vardiyaya düşürülebileceği söyleniyormuş, fabrika araba dolu, üretilenlerin çoğu iç piyasa içinmiş, artık fabrikada boş yerler ağzına kadar dolmak üzere olduğundan bir ara eğitim alanına araba koymayı bile düşünmüşler, neyse ki şimdilik rafa kaldırılmış, kredilerin faiz oranı düşmezse isterlerse uzun süre ötv almasınlar millet araç almayacak, alan da zaten keyfi yerinde kesim, krediler sebebi ile ne konut ne araç satışı yapılıyor bu arala.

yeni yıldan sonra bakalım bizi ne kötü sürprizler bekliyor, hep söyleyeceğim ülkede ne sanayi, ne eğitim, ne tarım devrimi yapılıyor aksine şimdi tarımda da zorunlu olarak çiftçiler elinde yüzyıllardır geliştirdikleri kıtlık döneminde ellerinde tuttukları tohumlar yok edilip, yabancı tohum tüccarlarının ürettikleri genetiği değiştirilmiş sadece bir defa ürün veren tohumlar veriliyor, herhangi bir kuraklıkta hepimizi açlık tehlikesi bile bekleyebilir, bir ülkenin elindeki paradan daha değerli tohumlar alınıyorsa, borç batağındasındır ki bu tavizi veriyorsun, umarım haksız olurum ama çiftçiler ile ilgili yeni yasayı biliyoruz, sonuçta refah düzeyimiz hızla düşerken araç konusu sonlara geriliyor, öncelik gelecek ve tok bir karın, işlerim şu an için kötü olmasa da her hafta bir sonraki hafta ne olacak diyorum, hatta bir gün iş olmuyor, karamsar bir hava yaşıyorum, eskiden böyle değildim, ben mi çok karamsarım bilemiyorum, motosiklet sitesinde ekonomi konusu açılınca sayfalar dökülüyorsa başka sebep olabilir mi..
    -Black- bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)