Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Zamlara Rağmen Motosiklet Satışları Artmaya Devam Ediyor !

Motovento
    REKLAM ALANI

Sen bunu kilometrelerce öteden anlıyorsun bunu burada yaşayan adam anlayamıyor ne yazıkki.
    Yatalak bile olsa evlenmeyi düşünen bir Danimarkalı bayan varsa özel mesajını esirgeme lütfen
    Edit: IELTS: 7, 6 packin 4 tanesi görünür durumda
    Danmark16 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı OğuzÖztürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında anlatmak istediğimde bu. İmkanımız yok. Elimizdeki imkanlarlada olan bu. Başka ülkeyede gitsek durum değişmeyecek çünkü böyle bir imkanımız yok.

Başka ülkelerdekilerin hepsi zengin her istediklerini yapabilecek imkanlara mı sahipler?

Evet dünyadaki 160 küsür ülkeden birkaçında hayal edilecek imkanlar mevcut.
    Somali degil ki abicim burasi, maden zanginkiklerimiz var verimli topraklarimiz var ve 3 kitanin ortasindayiz.

Bizim zengin olmamiz zor degil. Hadi iyi geceler, yeterince bunalima soktunuz beni bu gunluk.

Ergün Er. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araştırıyor..
    Hadi buyurun bakalım... Şu formu az kurcalayalım 2006 dan bu yana açılan konulara bakın , yazışmaların çoğu şu cümlelerden ibaret , “ bu fiyatlarla motosiklet alınmaz” , “ bu yılda motosiklet hayal oldu” , “ sonumuz hiç iyi değil” ama gerçekte bir bakıyorsunuz alan almış biniyor.. Gelin kızlar hem ağlarım , hem giderim dermiş..
    Olcay Avşar bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı blacktulip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım bak;

2017 ocak ve şubat ayında toplam 11,850 motosiklet satılmış.

5438+6412=11,850

2018 ocak ve şubat ayında ise;

6666+7582=14248 satılmış.

14248>11850 ise satışlar düşmüş demek nedir ?

Hadi 50 cc'yi çıkar at.

14248-1980=12,268

Rakam yine geçen seneden yüksek.

E,fiyatlarda yüksek.

Açıkla bana bunu ?

Bak,seni zorlamamak için 50 cc'yi de çıkardım
    Ortalama fiyatı 15000tl olan motorlardan bir sene 11850 adet satılmış, sonraki sene ise ortalama fiyatı 10000tl olan motorlardan 14200 adet satılmış ise motosiklet satışlarının artması iyi midir kötü müdür?
    Sektör büyümüş müdür küçülmüş müdür?

Küçük hacimli motorların bakımı, sigortası yaptırılmıyor, sürücüsü motosiklet ehliyeti almıyor ise küçük hacimli motor sayısının artışı hayırlı bir şey midir?

Motosikleti
    Araştırıyor..
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ak partili misin admin? hayatı toz pembe göstermeye çalışıyorsunuz, amacınız ne? yanlışlar dile getirilmeli ki yaşam kalitemiz artsın ama siz durum gayet iyi der gibi haber yapıyorsunuz.

ağız burun dalıcam birine en son.
    Veriler neyi gösteriyorsa adam onu paylaşmış. Ağız burun dalacaksan ekonomi bu haldeyken çamaşır değiştirir gibi 1 yılda 3-4 motosiklet değiştirilenlere , her yıl cc yükseltme ayağına motorunu yenileyenlere dal. Grafik o zaman belki aşağı yönde seyreder.
    Kanji bunu beğendi.

blacktulip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    az kaçar,çok yakar.
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ortalama fiyatı 15000tl olan motorlardan bir sene 11850 adet satılmış, sonraki sene ise ortalama fiyatı 10000tl olan motorlardan 14200 adet satılmış ise motosiklet satışlarının artması iyi midir kötü müdür?
    Sektör büyümüş müdür küçülmüş müdür?

Küçük hacimli motorların bakımı, sigortası yaptırılmıyor, sürücüsü motosiklet ehliyeti almıyor ise küçük hacimli motor sayısının artışı hayırlı bir şey midir?
    Bu sene ortalama fiyatı daha yüksek olan motosikletler,geçen seneye göre ortalama fiyatı daha düşük olan motosikletlerden daha fazla satılmış.

50cc'yi çıkartın,yine tablo aynı.

Geçenlerde bi ankette 13,500'lık Yamaha Ys bugun bir commuter alacak olsanız hangisini alırdınız sorusunda en çok tercih edilen model olmuş.

Tuik'in rakamlarına bakın,ucuz çinliler değil,%20 gümrük vergili japonlar daha çok satmış.

Bende diyorum ki hem fiyatlar artıyor diye ağlıyoruz,hemde hala çatır çatır tüketiyoruz.

Tekrar söylüyorum,50 cc segmentini bu tablodan çıkarın yine satışlar yükselme eğiliminde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:17 ----------

İtirazımız,bu kötü gidişe dur demek adına söylemden öteye gidilmemesi.

Yoksa bende isterim bu ülkede herkes en kallavi motora,en uygun fiyata binsin.

Ama yok anasını satim,zamdan başımızı kaldıramıyoruz ki.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Daha köküne kadar girmedi diyosun yani admin. Kaba mı oldu bilmiyorum ama, kibarını bilemiyorum.
    Rahmetlinin anlattığı gibi "Bizim oralarda göze, göz" derler. (Bunun kibarını bildiğim için yazabildim.) ;)

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Motosiklet satışlarındaki artış için konu açan admini iktidar yanlısı diye nerdeyse dövecekler 😄

Motosikleti
    Araştırıyor..
    Alıntı mustick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet satışlarındaki artış için konu açan admini iktidar yanlısı diye nerdeyse dövecekler 😄
    Hakikat dahi onlardan yana değilse , hakikatın adı çomar olur , yandaşlık olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:21 ----------

Hem admin belki de tepki için paylaştı , nereden bilsinler ki hiç anlamaya çalışmadılar

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ha gayret! biraz daha yazarsanız basit bir motorun 20.000 lira olmasını davullarla zurnalarla kutlayacağız. bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesine yatmamıza az kaldı.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Folloş

"Banu ŞEN
    Emniyet verilerinden edinilen bilgiye göre sadece 26 Mart ile 1 Nisan arası 1 haftalık dilimde, doğu sınırlarımıza yakın bölgelerde yakalanan kaçak göçmen sayısı 2 bin 713. Bunların 2 bin 530’u Afgan, 146’sı Pakistan, 34’ü Bangladeş ve 3’ü Afrika uyruklu. Son 3 ayda Türkiye’ye kaçak giriş yapan Afgan göçmen sayısı 20 bine yakın.

Günde 500 civarı Afgan göçmenin tüm operasyonlara rağmen sınırlarımızdan kaçak giriş yaptığı tespit ediliyor. "

Büyük ülke olduğumuz için herkes bize sığdırıyor!!!

Sadece veri yazarsan, bu istatistik olur.

Admin veya benim gibi "Zamlara rağmen" veya "folloş" yazarsan insanları tahrik edersin. Admin attığı başlıkla bunu yapmak istemiş.(işi bu)
    En azından kendi adıma tepkim bu nedenle.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    İyide kiminin ihtiyacı kiminin tutkusu zam geliyor diye mahrummu kalalım bir şekilde hedeflerimizi elde etmek için çabalıyoruz hem bu fiyatlara ağlıycaz hemde alıcaz yapıcak bişey yok satışlar dahada artar bence hele istanbul gibi bir yerde bazen gerçekten ihtiyaçmış gibi geliyor 10dk lık yolu 1 saatte gidince

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Ergün Er. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi buyurun bakalım... Şu formu az kurcalayalım 2006 dan bu yana açılan konulara bakın , yazışmaların çoğu şu cümlelerden ibaret , “ bu fiyatlarla motosiklet alınmaz” , “ bu yılda motosiklet hayal oldu” , “ sonumuz hiç iyi değil” ama gerçekte bir bakıyorsunuz alan almış biniyor.. Gelin kızlar hem ağlarım , hem giderim dermiş..
    Veriler neyi gösteriyorsa adam onu paylaşmış. Ağız burun dalacaksan ekonomi bu haldeyken çamaşır değiştirir gibi 1 yılda 3-4 motosiklet değiştirilenlere , her yıl cc yükseltme ayağına motorunu yenileyenlere dal. Grafik o zaman belki aşağı yönde seyreder.
    Hakikat dahi onlardan yana değilse , hakikatın adı çomar olur , yandaşlık olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:21 ----------

Hem admin belki de tepki için paylaştı , nereden bilsinler ki hiç anlamaya çalışmadılar
    Ergun bey. Ben beceremiyorum bu yandasligi yahu. Bakin siz ne guzel konulara ufak ufak ama sık sık kisa kisa kondurup sonra arazi oluyosunuz. Ben galiba cok dusunuyorum, sonra da takiliyorum. Bi de hedef sasirtmayi hic beceremiyorum. Gunah kecisi bulma sorunum var. Mesela bakin siz ne guzel son on senedir ekonomiden sorumlu israfkar ve rusvetci yonetimi unutturup, helal kazandigi parasiyla araba alan insanlari hedefe koydunuz? Cok yaratici. "Ağız burun dalacaksin" ayrintisi da guzel olmus. Ne kadar siddetli ifade, o kadar tepki, o kadar da az mantik ve dusunce, degil mi? Resmen sanat yapmissiniz yahu. Hele hele son mesajda sanki hakliymis gibi genis genis yazmaniza hayran kaldim. Vallahi biliyorsunuz bu isi, hic tevazu yapmayin. Ben zaten bu forumun kaliteli bi Aktrolu hakkettigini cok onceden yazmistim. Sizi aramizda gormek ne guzel. Hukumetimizin bize onem verdiginin bi gostergesi bence. Sagolun varolun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:21 ----------

Hazir aklima gelmisken, tek nacizane bir tavsiye... Gecenlerde keske sizle ayni dusunmeyenlere "tek hucreli" diye hakaret etmeyeydiniz. Agresiflik aksi sonuc verebiliyor malum. Baskalarina comar diyenlere odaklanip magdura yatmak daha mantikli degil mi? "Asil onlar saldirgan" falan... burada oldugu gibi mesela. Gerci siz daha iyi bilirsiniz ama...

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ak partili misin admin? hayatı toz pembe göstermeye çalışıyorsunuz, amacınız ne? yanlışlar dile getirilmeli ki yaşam kalitemiz artsın ama siz durum gayet iyi der gibi haber yapıyorsunuz.

ağız burun dalıcam birine en son.
    Terbiyesizliğin lüzumu yok! Haber paylaşılmış. Sağa sola çekmenin bir anlamı yok!
    OğuzÖztürk bunu beğendi.

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Bence admine laf söylemenin anlamı yok sonuçta işini yapıyor haber paylaşıyor.

Satışlara gelirsek, bu yükselme mart nisan mayıs haziran da bile arta bilir. Nedeni şuan ellerinde 2017 model motor olmasıdır. Eski fiyattan veriyolar. Dolar 4 tl euro 4.90 tl den bayi motoru alınca fiyatları aynı mı kalacak ? işte ozaman kimse almayacak. Bu satışların yükselmesinin tek sebebi ellerinde olan malların daha uygun fiyattan verilmesidir. Bu sene görürüz böyle haber ama gelin görün ki 2019 satışlar dipte olacak.. Yükselen bir şeyin fiyatı düşmez bu da bir gerçek..
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Ben bu filmi 12 Eylül'den önce de 1-2 kere görmüştüm, enflasyonun azgın olduğu zamanlardı, millet mal alır stoklardı, gelen zamlarla sermayeye sermaye katardı, arabalar daha boyası kurumadan piyasaya sürülürdü, 1 senede millet hem kullanır hem 2 katı değerlenirdi. Ama sonu kötü bitti tabii...
    kahveisteyen bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı blacktulip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sene ortalama fiyatı daha yüksek olan motosikletler,geçen seneye göre ortalama fiyatı daha düşük olan motosikletlerden daha fazla satılmış.

50cc'yi çıkartın,yine tablo aynı.
    Siz hangi tabloya bakıyorsunuz anlamadım ki.

50cc altı motorlar 170'ten 1980'e çıkmış.
    50-100cc 2400'den 3850'ye çıkmış.
    250-500cc istisnası hariç hepsi düşmüş.

Motosikleti
    honda cbf 150
    demekki neymiş? ocak şubatta motor alınır temmuz ağustosta motor satılır

Arkadaşlar özelikle ocak-şubat ve mart aylarında geçen sene ihraç edilen motorlar (%20 ek vergi öncesi) satılmakta. Aklında motor alma fikri olan olamyan şu an zamlı fiyat öncesi son fırsat'ı değerlendirmeye çalışıyor. Ekstra dan da bi 50cc piyasası oluşması ile rakamlar fazla gibi görünüyor.

Mesela şu an 2017 yılı bazı modellerde bitti. Bu yüzden garip fiyatlandırmalar olabiliyor. Örneğin ben alırken 200cc pulsar NS 14500 tl iken 375cc olan ve daha birçok ek özelliği olan dominar 17500 e alınabilmekteydi. Parası olan satın alımlarını gerçekleştirdi.

Asıl satışların yapıldığı mayıs-haziran-temmuz aylarına gelindiğinde ise gerçek tablo ortaya çıkacak. 50cc satışlarındaki artış bile senelik baz da baktığımızda 2018 i kurtarmaya yetmeyeceğini göreceksiniz.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çan çin çona kaymış millet başka bir sonuç yok burda.

bu başlığı bir devlet yetkilisi görse, anında gidip meclise ek vergi zammı ya da ötv artışı için önerge verir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)