Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Filmlerdeki En İyi Motosiklet Sahneleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Tamamı motosiklet konulu filmleri daha çok sevsek de, diğer filmlerin içindeki motosiklet sahneleri de motor tutkunları heyecanlandırıyor. Filmlerdeki en iyi motosiklet kovalama sahnelerinden birkaçını aşağıda bulabilirsiniz. Bu sahnelerden en beğendiklerinizi seçebilir, listeye eklenmesi gerektiğini düşündüğünüz filmleri konuya yorum olarak yazabilirsiniz.

1
    Skyfall James Bond (2012)

Kulllanılan motor: Honda CRF250R

Honda CRF250R 23’üncü James Bond filminde İstanbul ve Adana’daki çekimlerde kullanıldı. Çekimler sırasında toplam 20 adet Honda CRF250R modeli hazırlandı.
    Film Kapalıçarşı pazar görüntüleri ile muhteşem bir aksiyonla başlıyor, Film ekibi, Kapalıçarşı 'nın üstünde çekilecek motosikletli kovalamaca sahneleri için dün çarşının Beyazıt kapısının karşısına asansörlü bir iskeleyle köprü kurdu.

Çekimlerin kamera arkası görüntüleri

2
    Terminator II Judgment Day (1991)

Kulllanılan motorlar: Harley Davidson FLSTF "Fat Boy" / Honda XR 125

Terminator filmleri serisinin akıllarda kalan en güzel sahnelerinden biri de Arnold Schwarzenegger'in John Connor’ı motosikletiyle kurtardığı sahnedir.motosiklet üzerinde dönemine göre oldukça iddialı bir aksiyona imza atıyor.

3
    Mission Impossible Rogue Nation (2015)

Kulllanılan motor: BMW S1000RR

150 milyon dolarlık bütçeli görevimiz tehlike serisinin 5. filminde Alman BMW markasının hem otomobilleri hem de motosikletlerini bolca kullanıldı. Kovalama sahnelerinde Ajan Ethan Hunt BMW S1000RR 'ın üstünde harikalar yaratıyor.

4
    Matrix Reloaded (2003)

Kulllanılan motor: Ducati 996

Matrix serinin 2. filminde akıllarda kalan kovalama sahnesinde Trinity siyah Ducati 996 motosikletiyle ters yönde trafiğe dalıyor ve inanılmaz aksiyonlara imza atıyordu, Bu filmdeki kovalama sahneleri için özel olarak 10 km uzunluğunda bir otoyol hazırlandı.

5
    Dhoom 3 (2013)

Kulllanılan motor: BMW K1300R

Bollywood menşeli Dhoom serisinin üçüncüsü olan Dhoom:3 filminde BMW K1300R modeli kullanıldı. Hint filmlerindeki abartılı aksiyon sahnelerine bu filmde de rastlasmak mümkün, özellikle bir düğmeye basılınca katlanan gidon ve motorun jetski'ye dönüşebilmesi kovalama sahnelerimde çok ilginç birer ayrıntı olmuş.

6
    Mad Max: Fury Road (2015)

Kulllanılan motorlar: Yamaha R1 - Yamaha YZ250F - Gas Gas TXT250 - Honda Goldwing

Üçüncü filmden 30 yıl sonra Tom Hardy’nin rol aldığı dördüncü “Mad Max” filmi Mad Max: Fury Road filmi için birçok özel yapım motosiklet kullanıldı. “Mad Max: Fury Road” için filmin yapım tasarımcısı Colin Gibson ve ekibi 150 araç hazırlamış, bunların 88’i ise sette kullanılmış. Yönetmen George Miller serinin son filminde kullanılan araçların özelliklerini “Kıyametin üzerinden 45 yıl geçmiş. Bu yıkıma karşı ayakta kalan araçlar en az teknolojik olanlar."

7
    Tron: Legacy (2010)

Kulllanılan motor: Ducati Sport 1000

Tron: Legacy Walt Disney Pictures tarafından üretilen 2010 yapımı bilim kurgu filmi. 1982 yapımı Tron filminin devamıdır. Filminin başında Ducati Sport 1000 ile polis arasında güzel kısa bir kovalamaca sahnesi yer almakta.

8
    For Your Eyes Only (1981)

Kulllanılan motor: Yamaha TT500

1981 yapımı eski bir James Bond filmi olmasına rağmen filmdeki motosiklet kovalama sahnesi gayet başarılı. Kovalamaca da motosiklet ile buz kızak parkuruna dahi girildiğini görebilirsiniz. Son olarak da kötü karakterin motosikleti kucaklayıp Bond'a fırlatması da efsane bir final olmuş.

9
    Indiana Jones and the Last Crusade (1989)

Kulllanılan motorlar: Dnepr MT-11 - Honda XL 500 S

Harrison Ford'un başrolde olduğu 1989 yapımı filmde Sean Connery ile sepetli motor ile nazi askerlerinden kaçış sahnesi. Naziler ile mücadele eden Indy oradan da kaçmayı başarır. Dışarı çıkan Indiana bir tekneyi çalıştırır ve babası tekneye biner. Fakat Indiana babasını oradan çıkarır çünkü bu Naziler için bir tuzaktır. İkili bir motora binerler ve oradan uzaklaşırlar. Yolda motosikletli askerler ile mücadele ederler ve kurtulmayı başarırlar.

10
    The Dark Knight (2008)

Kulllanılan motor: Batpod (motoru Honda 750)

Batman serisinin en beğenilenlerinden olan "The Dark Knight" filmdeki harika araç Batmobile ile Batman'nin düşmanlarının peşine düştüğü sahne. Batmobil'in içinden çıkan 31 inch lik dev lastikleri ola özel efekt uzmanı Chris Corbould tarafından tasarlanan bu motosiklette Honda 750'nin motoru kullanıldı. Hatta filmden sonra araç açık arttırma ile satışa çıkartıldı.

11
    Knight and Day (2010)

Kulllanılan motor: Ducati Hypermotard

Tom Cruise ve Cameron Diaz'ın baş rollerindeki filmde bol aksiyonlu motosiklet kovalama sahnesinde Ducati'nin Hypermotard modeli kullanıldı.

12
    Paycheck (2003)

Kulllanılan motor: BMW R1150R Rockster

Ben Affleck oynadığı 2013 yapımı filmi Hesaplaşma'da kaçış sahnesinden BMW'nin R1150R Rockster modeli kullanıldı. Galeri camından motosiklet ile fırlayarak başlayan kovalamaca abartıdan uzak ama etkileyici sürüş içeriyor. Maalesef bu filmde de yönetmenler motosikletin egzoz sesini farklı yapma hastalığına tutulmuş ve boxer motordan 4 silindir sesi almayı başarmışlar.

13
    Mission: Impossible II (2000)

Kulllanılan motorlar: Triumph Speed Triple - Ducati 996

Görevimiz Tehlike serisinin bu filmindeki motosiklet sürüşü ile Ajan Ethan Hunt listemize tekrar girmeyi hak ediyor. Lastik yakma, tek teker, stoppie gibi tüm aksiyonların yer aldığı sahneler arasında motosikletlerin lastiklerinin cadde ve arazi lastiği olarak değiştiği dikkatli motorcuların gözünden kaçmayacaktır.

14
    Wallace and Gromit

Kulllanılan motor: Sepetli Motosiklet Wal 1

Her ne kadar çizgi film de olsa kahramanlarımız sepetli motorlarıyla bu aksiyon sahnesinde kurtarma operasyonuna girişiyor.

15
    Mad Max (1979)

Kulllanılan motorlar : Kawasaki Z 1000, 1977 Kawasaki KZ1000, 1976 Kawasaki KH250, Kawasaki KZ 1000, Honda CB 750

Kıyamet senaryosu üzerine kurulu 1979 yapımı Mad Max filminde kullanılan efsane motosiklet modelleri ve kovalama sahneleri yapım yılını dikkate aldığınızda gerçekten etkileyici.
    Aşağıdaki fotoğraftan o yıllarda aksiyon sahnelerini nasıl çekildiğini görebilirsiniz..

Listeye girmeyi hak edecek başka filmlerde olabilir yorum olarak konuya ekleme yapabilirsiniz.
    ozan1991, sturan2, freelancer ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    eline sağlık. benim motoru göremedim ama yaw

Rambo: First Blood
    Yamaha XT250

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    zamanında cok etkılenıp tekrar tekrar ızlemıstım, 10 sene sonra ben de bir f4 sahıbı olmustum

I, ROBOT

ducatiye ayrı bır baslık acılır

CriminalS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Mh Drift
    Hayatımız film saten

Motosikleti
    cbf150, fzs600
    Güzel çalışma olmuş. Birde bizim Kurtlar Vadisinde Polatın R1100GS kullandığıasdsadsdfasd sahne var.

https://www.youtube.com/watch?v=DPAP6DcCyRA

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Bugüne kadar izlediğim motorlu sahneler arasında en iyisi bana göre 3 numarada ki Mission Impossible Rogue Nation , hele son sahne
    okanius bunu beğendi.
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Tabii ki;

Bir de Harley-Davidson and Marlboro Man

Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Ben tarhan tellinin iğrenç sömürgeci fiyat ve filmde reklam verme politikasından ötürü cehennem melekleri 3 filmindeki motosikletli sahneler kullanılmadı diye biliyorum ! Oynadımı bu motorlar filmde yalnış mı biliyorum acaba ? Haberlere çok çıktı ama zaten burada iş yapamadı araplara satıyor artık. El yapımı diye 300 400 bin tl gibi fiyatlara motosiklet satıyorlardı burda. Şimdi sattığı en ucuz motor 600 700 lira yazık günah.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    the hitman's bodyguard filminde de güzel bir kovalamaca sahnesi var,
    yanlış eklemediysem şöyle bir şey

darkeagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ev maltepe İstanbul yaşadığı yer: Şimdilik Dünyanın her yeri
    Motosikleti
    Goldwing
    Benim için Efsane olan Top gun filiminde Tom Cruise kullandıgı kawa o günlerde haylimdi o motora binmek . Müziklerde süperdi keyifle izleyin
    https://youtu.be/ECOjubQXykE

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı darkeagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim için Efsane olan Top gun filiminde Tom Cruise kullandıgı kawa o günlerde haylimdi o motora binmek . Müziklerde süperdi keyifle izleyin
    https://youtu.be/ECOjubQXykE
    gpz 900r

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    John Travolta'nın komik filmi geldi aklıma 1:25 çok komedi ağzıma ilk sinek çarpması geliyor hep

kahveisteyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr250r 2014
    Gerçekçi motosiklet sahneleri için Bourne serisi benim için çok değerlidir.

Bu ilk video Jason Bourne filminden (5. film), Yunanistan'da geçiyor, sürdüğü motosiklet (emin değilim) bir KTM 900.

Kamera arkası:

Bu en beğendiğim,Ultimatum'dan, motosikletin hiçbir şeyi belli değil, Cup'tan hallice ama çok güzel çekilmiş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)