Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Emniyet Şeritlerine Dikkat !

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

İstanbul Etiler'de emniyet şeridinde duran otomobile motosiklet arkadan çarptı. Kazada motosiklet sürücüsü yaralandı.

Kaza TEM Otoyolu Etiler yol ayrımında saat 11.30 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre 34 NE 2298 plakalı otomobil sürücüsü Neşe Ataş, aracından ses geldiğini fark ederek otomobilini emniyet şeridine park etti. Bu sırada Samet Taş yönetimindeki 34 KV 7154 plakalı motosiklet de otomobile arkadan çarptı. Kazada motosiklet sürücüsü yaralanırken ihbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kaza yerinde sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılan motosiklet sürücüsü Samet Taş ambulansla hastaneye kaldırıldı.

EMNİYET KEMERİMİ ÇIKARMADAN 'GÜM' DİYE SES GELDİ"

Otomobil sürücüsü Neşe Ataş, ''Aracımdan ses geliyordu. Olayın ne olduğunu anlamak için otomobilimi emniyet şeridine çektim. Daha emniyet kemerimi çıkarmadan güm diye bir ses duydum. Motosiklet sürücüsü aracıma vurmuş. Yere düşmüştü. Ben de hemen sağlık ve emniyet ekiplerine haber vermiştim" dedi.

Kaynak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Yahu arkadaş emniyet şeridindesin. Önünde görüşü engelleyecek herhangi bir araç yok. Vurduğu noktaya bakınca araç gerçekten durur vaziyette. Yani emniyet şeridine aniden girip çarpışmaya sebebiyet verme yok ki aniden dalsa bile orası emniyet şeridi. Her an biri önüne kıracakmış gibi dikkatli gitmek gerek.

Emniyet şeridinde duran araç nasıl fark edilmez? O sırada bakışlar neredeydi acaba? Daima ileriye bak diye boşuna söylenmemiş demek ki.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    öyle süratli, hiç durmayacakmış gibi hızlı gidiyorlar ki... motordayken inanın bir şekilde kenara çekilip yol veriyorum ...
    MSMorkan, birbilent ve yulis bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Saat 11.30 sıralarında o yolda emniyet şeridinde gitmeği gerektirecek nasıl bir trafik sıkışıklığı olabilir ki? Aklım almıyor. Kendine yazık etmiş. Yazık

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    freni patlamış tır gibi dehşet saçıyorlar, rüzgarı yara yara gidiyorlar v.s.

bende durumdan rahatsızım, bir motosiklet kullanıcısı olarak trafikte rahatsızlık duyduğum diğer araçlar genelde motosikletler oluyor.

kusura bakmayın ama önce insan olmayı öğrenin sonra trafiğe çıkın.
    birbilent ve yulis bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben böyle kazaya ancak gülerim.

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    Ben motosiklet kullanırken tırsıyorum bu mt 7 -9 kullananlardan , adamlar öyle
    Gaza geliyor ki kenara çrkilip “benden uzak ol , Allah’a yakın “ diyorum .....

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Mt7 resmi temsili konmuş, haber kaynağını açtığımızda kaza sonrasının fotosu var. Motor tiri viri bir scooter. Muhtemelen fren kampana, lastikler de patatestir. Hız ve dikkatsizlik üstüne bir de kötü fren ve kötü lastik birleşince kaymış, duramamış sanırım. Allah şifa versin, umarım ciddi birşeyi yoktur.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Frenler brembo motor panigale olsa da durum degismez. Emniyet seridinde ilerlemeyi hakli ve mazur goren zihniyeti engellememiz lazim.

Emniyet seridi degil motosikletlere tum motorlu araclara acil durum amacli duraklamak disinda yasaktir. Motosikletlere ceza yazilmadi diye orasi makul ilerleme alani degil. Asla olmayacak. Asla olmadi. Dunyanin geri kalaninda da boyle.

Emniyet seridinde bir araca girerseniz agzinizla kus tutsaniz da suclusunuz. Arkadasa gecmis olsun.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Frenler brembo motor panigale olsa da durum degismez. Emniyet seridinde ilerlemeyi hakli ve mazur goren zihniyeti engellememiz lazim.

Emniyet seridi degil motosikletlere tum motorlu araclara acil durum amacli duraklamak disinda yasaktir. Motosikletlere ceza yazilmadi diye orasi makul ilerleme alani degil. Asla olmayacak. Asla olmadi. Dunyanin geri kalaninda da boyle.

Emniyet seridinde bir araca girerseniz agzinizla kus tutsaniz da suclusunuz. Arkadasa gecmis olsun.
    Birazdan size "Sen hangi şehirdesin, söyle bakayım.", "Taşrada rahat rahat oturup İstanbul trafiğini bilmeyenler için konuşmak kolay.", "Bir gün İstanbul'a gel de trafiği kendin gör. Emniyet şeridinde gitmeden 10 dakika normal trafiğe dayanabilecek misin? Gelince deniz göreceksin. Sakın şehri su başmış sanma. Marmara Denizi o" diyecek bazı arkadaşlar. Siz İstanbul'dasınız ama farketmez, yine de derler.
    Osm@n bunu beğendi.
    May the Force be with McLaren Mercedes

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster

şimdi votırkolors arkadaşımız çok miktarda üyenin kötü yorumlarına maruz kaldı ve sizin bu mesajınız ile onlara laf sokuyor.

ben iki taraf içinde bir şey demiyorum ve konuyu başka yere çekerek farklı bir bakış açısı katıyorum.

ben hep emniyet şeridinden yol alırım ama bunun sebebi ise trafikten daha yavaş yol almamdır ve bunun yanı sıra emniyet şeridine olası bir ani girişim için hep dikkat ederim ki başıma da geliyor zaten.

ben bunu göze alarak ve temkinli sürerek emniyet şeridi kullanıyorum.

bizim halk psikolojisine göre malesef emniyet şeridi benim için güven teşkil ediyor, isteyen önüme de atlayabilir onda sıkıntı yok. yeter ki arkadan dalmasınlar sıkıştırmasınlar.

yani kural kuraldır ama kaza potansiyeli olan kabiliyetsiz bir insan kurala uysa bile kurala uymayan kabiliyeti yüksek bir sürücüye göre trafikte daha fazla rist teşkil eder ve bu yüzden kurala uyup sağdan gitmektense benim için güvenli olanı kendim seçip onu uygulamam benim adıma daha iyi.

emniyet şeridi benim için güvenli ve amacım güvende olmak.
    birbilent bunu beğendi.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    yahu adam arabanın sol arkasına çarpmış, emniyet şeridinde değilde şeridin sağından gidiyor olabilir. bu ihtimali de göz önünde bulundurun.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Araç pek emniyet şeridinde gözükmüyor. Yarısı yolda. Muhtemelen haber hatalı. Motosiklet sürücüsü sağ şeridin sağında ilerliyor ve otomobil ise kontrol etmeden emniyete geçmeyi denemiş olabilir. Kazazede arkadaşa şifa dilerim...

Motosikleti
    speederbike
    Emniyet şeridine geçerken arkanızı kontrol etmeniz şart değil, oradan araç gelmemesi gerekiyor çünkü.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emniyet şeridine geçerken arkanızı kontrol etmeniz şart değil, oradan araç gelmemesi gerekiyor çünkü.
    emniyet şeridinden ambulans, itfaye, polis ya da acil durumu olan biri geliyor olabilir, o yüzden girerken bakmak gerekli.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    speederbike
    Ambulans, itfaiye ve polis bile keyfe keder emniyet şeridini kullanamaz ve kullanması gereken bir durum olduğunda sirenleri çalıyor olur zaten.

Kanji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 CBR 600RR
    Yıllar evvel, yazın Çamlıcaya doğru E5'ten çıkıyorum, yanımda kız arkadaşım var, arabadan bir koku geldiğini hatırlıyorum ya motordan ya benzin gibi tam hatırlamıyorum, yol boş, öğlen saatler, haftasonu, bütün şeritler boş yani düşünün, neyse ben sinyali verdim emniyete geçtim, arkası boş, tam el frenin çekip parka alıcam, Allah tarafından herhalde aynama bakasım geldi, duruyorum hala ayak frende, bir baktım arkadan bir scooter geliyor, gariban model her tarafı koli bandıyla falan bantlanmış, bu bir anda freni sıkıp motoru yatırdı çarpacak bana, hemen gaza asıldım hızlandım ve bereket versin altıma giremeden ben mesafeyi açmış bulundum, bana çarpamadan durdu. Hemen gittim yanına baktım birşey yok Allah'a şükür, kaldırdık ettik motoru falan çalıştırdı devam etti. Yani oluyor arkadaşlar çok dikkatli olmak lazım, yol boş diyorum, ben yavaş yavaş geçtim, arkamda kimse yoktu diyorum,net anlaşılsın diye... Allah mufaza birşey olsa, altıma girse boynu kırılsa hayat bana zindan olacak, suçlu o her türlü ama bunu insan kendine nasıl anlatır, anasına babasına ne cevap verecen... Allah yaşatmasın böyle şeyler... Her zaman dikkatli olalım hem araç sürücüsüyken hem motor...

Motosikleti
    speederbike
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi votırkolors arkadaşımız çok miktarda üyenin kötü yorumlarına maruz kaldı ve sizin bu mesajınız ile onlara laf sokuyor.

ben iki taraf içinde bir şey demiyorum ve konuyu başka yere çekerek farklı bir bakış açısı katıyorum.
    Haberin üstünden 11 gün geçmiş ama o üyelerden biri bile uğramamış. İlginç. Oysa çok hevesliydiler emniyet şeridini savunmada.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)