Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

2017 Yılının En Çok Satan Markası Honda Oldu !

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    sym fiddle 3
    Yıllardır honda satışlarda 1. Fakat 2.el satışlarda yamaha 1. Ben buradaki durumu çözemedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen bizim şu afrika için methiyeler düzen bi arkadaş vardı aynı onun gibi konuşuyorsun
    sana bi yıl önce honda 55000 afrika çaksaydı
    Kimmiş o arkadaş tanışmak isrerim kendisiyle

gecen sene 55000 e falan sattığı yoktu nerden çıkarıyosun bunları,

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı faz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıllardır honda satışlarda 1. Fakat 2.el satışlarda yamaha 1. Ben buradaki durumu çözemedim.
    Çünkü paketçi motorları hep satılıyor

spacy ve bu tarz motorlar öyle cbr 125 felan peynir gibi satmıyor

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    2017 de f/p oranı olarak Honda daha iyi konumdaydı.
    Sadece düşük cc değil , yüksek cc’de de epey sattı diye düşünüyorum.
    2018 de 2017’deki kadar fiyat avantajının kalacağını düşünmüyorum.
    Haa Honda en iyisidir vs fanatizme gerek yok.
    Her markanın sınıfının lideri olan modelleri var.
    Şuan piyasadaki tüm marka ve modeller olması gerekenden çok pahalı,
    bunun da hepimizin bildiği gibi birçok (vergi, kur, alım gücü vs) sebebi var.
    Herkes kendisi için uygun olan motosikleti alır , en iyi motor da sahip olduğun motordur.
    Fanatizmin gereği yok.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Disciple adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayyy Haşmet eski CB1000R'i nı övüyo musun yeriyo musun belli değil,bi karar ver artık.Her mesajında farkli konusuyosun.

2018 CB1000R eşek heee mi ? Yahu bi anlatsana nesi eşek mesela ? Mt10 dan 14Hp düşük diye eşek mi oldu ? Yahu karşımızda ilk 3 vites de 1000RR dan daha iyi hızlanan motor var(oyle diyolar,yalan soyleyecek değillerdir) şekil desen karşısına geçip baktığım zaman motor görüyorum ben,transformers oyuncağı değil! Eee daha ne olsun.

Bu arada ben zaten iki motoru kıyaslamadım.Başlık neden bahsediyor ?

Bir arkadaş demiş küçük cc leri çıkarsak Honda bu kadar satamaz.Ben de durum boyle değil diyorum.
    85 bin küsürlerde olan Mt10 lar Kawasaki Z1000 ler mi daha çok satacak yoksa CB1000R mı göreceğiz.Gerçi satış rakamlarına ulaşamadığımızdan suratınıza çaaaaat diye fırlatamayacağım belgeleri ama olsun bilen biliyor kimin daha cok sattığını

bu arada tshirt için hiç bu kadar ugraşırmıyım,bana özel indirimlerden tut,istediğim motoru test edebilmeye kadar neler nelerrrrrr.
    Ne akla binaen bu tarz bi cevap yazabiliyorsun? Yahu paramla sifir CB1000R alip kullandim iki sene. 12 senedir 900cc ustu naked kullaniyorum. Bu ucuncu 900cc ustu naked'im. Her defasinda da piyasada ne varsa deneyip oyle aldim.

Hakkinda yorum yaptigin ve yazdiklarimi sorguladigin motosikletlerin birini alip kullandin mi?
    MT10 kullandin mi? Z1000 kullandin mi? CB1000R kullandin mi? CB1000R Turkiye'ye bile gelmemis...

Eskiden cocuklarin cikletlerden cikan araba resimleriyle oyun oynadiklari gibi, internetten motosikletlerin performans rakamlarini okuyup yaristirmaksa amac, hiiic ilgimi cekmiyor. Adamakilli motosiklet konusacaksak konusalim. Yoksa sacmalamaya gerek yok...

Honda basarili bir motosiklet firmasi. Duzgun urun yapiyor cogu zaman. Ama her urettigi urun sinifinin en iyisi degil. Ancak bir Fanboy boyle dusunebilir. CB1000R, o segment bos kalmasin diye, yeterince calisilmadan uretilmis bir motosiklet. Luks ozellikleri var, estetik olarak mukemmel, ama butuncul olarak vasat bir urun. Internetten resimlerine bakip performans verilerini okumak yerine alip kullanirsaniz, ve diger markalarin muadil urunlerini de kullanip karsilastirirsaniz anlarsiniz... Sifir motosiklete $$$ veren insanlar boyle yapiyor cunku. Kimse aptal degil.
    KTMADDICTED bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne akla binaen bu tarz bi cevap yazabiliyorsun? Yahu paramla sifir CB1000R alip kullandim iki sene. 12 senedir 900cc ustu naked kullaniyorum. Bu ucuncu 900cc ustu naked'im. Her defasinda da piyasada ne varsa deneyip oyle aldim.

Hakkinda yorum yaptigin ve yazdiklarimi sorguladigin motosikletlerin birini alip kullandin mi?
    MT10 kullandin mi? Z1000 kullandin mi? CB1000R kullandin mi? CB1000R Turkiye'ye bile gelmemis...

Eskiden cocuklarin cikletlerden cikan araba resimleriyle oyun oynadiklari gibi, internetten motosikletlerin performans rakamlarini okuyup yaristirmaksa amac, hiiic ilgimi cekmiyor. Adamakilli motosiklet konusacaksak konusalim. Yoksa sacmalamaya gerek yok...

Honda basarili bir motosiklet firmasi. Duzgun urun yapiyor cogu zaman. Ama her urettigi urun sinifinin en iyisi degil. Ancak bir Fanboy boyle dusunebilir. CB1000R, o segment bos kalmasin diye, yeterince calisilmadan uretilmis bir motosiklet. Luks ozellikleri var, estetik olarak mukemmel, ama butuncul olarak vasat bir urun. Internetten resimlerine bakip performans verilerini okumak yerine alip kullanirsaniz, ve diger markalarin muadil urunlerini de kullanip karsilastirirsaniz anlarsiniz... Sifir motosiklete $$$ veren insanlar boyle yapiyor cunku. Kimse aptal degil.
    Haşmet sana net sorular soruyorum ama cevap vermek yerine kıvırıp duruyosun.

Soru 1: Ben 1000 lik naked kıyaslaması yaptım mı ? Söylediğim tek şey Honda'nin bu yeni CB serileri ile TÜRKİYE'de(Başlık ne diyor tekrar oku) Yamaha yı kesecek dedim.

Soru2 : Kullandığın eski CB1000 i ve diğer modelleri neden anlatma ihtiyacı duyuyosun ? Türkiye de yüksek cc de yine Honda daha çok satıyor dememle
    bu saydığın modelleri kulanıp kullanmamam neyi değiştirir ? Tokyo'nun İstanbul dan daha büyük şehir olduğunu soylemem için Tokyo'ya gitmem
    mi gerekir mesela ?

Soru3: Yeni CB1000R'a "eşek yine aynı aynı eşek" dedin. Neye dayanarak söyledin bunu ? Bu modellin ortada daha bir tane testi yok(cuma günü
    premieri yapılacakmış) 14 HP azmış MT10 a göre bunun için mi dedin ? Aydınlat bizi üstad Haşmet..

Soru4: Internetten performans rakamları mı yapıştıdım ? Sen "eşek" deyince acaba harbi kötü bir motor mu deyip baktım rakamlara.. yani bu yorumunun mantıklı gerekçelerini bulmaya çalıştım senin anlayacağın.

Ayrica şunu da söylemek isterim,

Bol bol mototosiklet test eden bir ton adam var youtube da."Wauvvvvv çok iyiiiii yaaa" "Hmmm frenlerr güzelll" "Süspansiyonlar çok iyi yaaa"

"Ağırlık merkezi düşükkkmüşş" "Biraz ağır ama hızlanınca problemmm yokkk" "Virajı çok iyi,kendi yatıyo adetaaa"

Şimdi sana soruyorum,bizler profesyonel sürücüler miyiz ki her bindiğimiz motoru anında artısını eksisini rakiplerine kıyasla şıp diye söyleyebilelim.

Üstteki yorumların dışına çıkabilecek kaç adam vardır sence ? Bu nedenle güvenilir ve farkli kaynaklardan elde ettiğim incelemeler benim için çok önemli.

Mesela güzel bir örnek;Senin son yorumunu beğenen KTMADDICT e göre kaliperler Brembo ise daha iyi fren performansı sunuyor(Africa Twin varken bunları kim alıyor başlığında söyledi)

Halbuki bu iş sadece Brembo nun M bilmem ne kaliperlerine bağlı değilmiş.CBR1000RR ın sahip olduğu Nissin ler Suziki GSXR 1000RR n Brembo larına göre daha iyi fren performansı sunuyor,keza Africa Twin vs KTM 1090R da da durum bu şekildeymiş.

Ama şimdi iki motoru da test edecek adam bunların farkına varamadığı gibi "Bremboooo var onda,daha iyi fren abisiiii" diyecek.

Bi de sana şunu söyleyim,ben onu kullandım şu kadar zaman ,şunu kullanıyorummm.. alayına bindim ulannn tarzı cocukca mesajlar yazma,hoş olmuyor.

Gelmişin bana saçmala diyosun da kendin zırvalıyosun fakat farkında bile değilsin.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı tony iommi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi de sana şunu söyleyim,ben onu kullandım şu kadar zaman ,şunu kullanıyorummm.. alayına bindim ulannn tarzı cocukca mesajlar yazma,hoş olmuyor.

Gelmişin bana saçmala diyosun da kendin zırvalıyosun fakat farkında bile değilsin.
    Sahip oldugum seylerle ovunmeyi seven biri degilim. Ama 2 sene bizzat kullandigimi motosiklet hakkinda bana, daha bir kere bile motosikleti gormemis olmana ragmen ahkam kesince yazdim bilerek. Amacim "ao cok iyi motosiklet biniyorum" demek degil, ahkam kestigin, daha dogrusu sacmaladigin konuda aramizdaki tecrube ucurumunu vurgulamak.

Cevap 1: Sacma? Nasil? Neye dayanarak?

Cevap 2: Honda satabilecek olsa Turkiye'ye CB1000R getirirdi. Rekabet edemeyecegini o da biliyor. Belki seneye getirir. Yine de rekabet edebilmesi kolay degil.

Cevap 3: Tam olarak bilmek mumkun degil. Kozmetik olarak cok farkli olmasina ragmen motor ve sase, hatta peglerin konumu bile neredeyse tipatip ayni. Duzgun naked motosiklet, SS'ten devsirilerek yapilmiyor. Sifirdan adamakilli uyumlu bir bicimde dizayn edilmesi gerekiyor. Yamaha bunu senelerdir MT serisiyle yapiyor. Honda ise eski fireblade motorunu naked sasesine koyup pazarlamaya calisiyor.

Cevap 4: Saygili bir sekilde sor, anlatayim. Ama kalkipta internetten rakam okuma, onun bunun lafini tasima bana. CB1000R hakkinda ne varsa okudum ve izledim almadan once. Senin bildigini zannettigin herseyin farkindayim. Azicik tart kendi bilgini, ve karsindakini, ve ona gore konus. Bizzat 2 sene kullandigim, senin ise canli olarak muhtemelen bi kere bile gormedigin motosiklet hakkinda martaval okuma bana.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Sahip oldugum seylerle ovunmeyi seven biri degilim. Ama 2 sene bizzat kullandigimi motosiklet hakkinda bana, daha bir kere bile motosikleti gormemis olmana ragmen ahkam kesince yazdim bilerek. Amacim "ao cok iyi motosiklet biniyorum" demek degil, ahkam kestigin, daha dogrusu sacmaladigin konuda aramizdaki tecrube ucurumunu vurgulamak.

Cevap 1: Sacma? Nasil? Neye dayanarak?

Cevap 2: Honda satabilecek olsa Turkiye'ye CB1000R getirirdi. Rekabet edemeyecegini o da biliyor. Belki seneye getirir. Yine de rekabet edebilmesi kolay degil.

Cevap 3: Tam olarak bilmek mumkun degil. Kozmetik olarak cok farkli olmasina ragmen motor ve sase, hatta peglerin konumu bile neredeyse tipatip ayni. Duzgun naked motosiklet, SS'ten devsirilerek yapilmiyor. Sifirdan adamakilli uyumlu bir bicimde dizayn edilmesi gerekiyor. Yamaha bunu senelerdir MT serisiyle yapiyor. Honda ise eski fireblade motorunu naked sasesine koyup pazarlamaya calisiyor.

Cevap 4: Saygili bir sekilde sor, anlatayim. Ama kalkipta internetten rakam okuma, onun bunun lafini tasima bana. CB1000R hakkinda ne varsa okudum ve izledim almadan once. Senin bildigini zannettigin herseyin farkindayim. Azicik tart kendi bilgini, ve karsindakini, ve ona gore konus. Bizzat 2 sene kullandigim, senin ise canli olarak muhtemelen bi kere bile gormedigin motosiklet hakkinda martaval okuma bana.
    nasılda biribirinize benziyorsunuz bee,ama normal bu.. aynı tornadan çıkma adamlarsınız hiç şaşırmıyorum buna.

yazdığın şeyler hem sorularıma cevap değil hem de bir ton zırva..Biraz utanman olsaydı yanlış anladım pardon deyip kapatırdın konuyu.

senden icazet mi alacağız yorum yaparken ,sen kimsin ? Sanaa soru mu sordum ki gelmişin saygılı bir şekilde sor diyosun bana ? Benim düşenceme göre fazla satar bunun için saçma demişin,bir de fonboymuşum heee mi ?

Allahın amatoru, Türkiye'nin şartlarından bi haber olduğunda mı yoksa millete hoş gorunmek için mi bu yorumları yaptın bilmiyorum ama anlatayım sana madem.

Varan 1: CB1000R in rakibi yok CB1000R bir streetfighter değillll.Öğren bunu amator.
    Varan 2: Rakibi olarak gördüğün motorların ise fiyatlarını veriyorum. 2018 Kawasaki Z1000: 89000 TL Suziki GSX 1000 : 80000 TL (bu 2017 modeli bi de 2018'i siz düşünün)
    Allahın çok bilmiş ergeni, Honda yeni CB1000R ı sence 80000 TL ye mi satacak ? İşte bu nedenle yukarıda güçlü rakip diye gördüğün iki modelin toplamından fazla satacak.Bunu söyledim diye fanboy mu oluyoruz ibibik ?

Ayrica servis gibi avantajları var Honda'nın.Sırf bu nedenle Honda tercih edecek insanlar var be.

Varan3: Peglerin yeri aynı peglerin aynı diye neden zırlıyosun ? MahmutBiner hesabını mı ele geçirdi senin ? Cb1000R 'ın motoru değişmemiş mi ?

R1 in motoru Mt10'un motoruna ne kadar benziyorsa CB1000R ın motoru da o derece benziyordur.Bomboş konuşmak dışında bildiğin birsey varsa da soyle.

Haşmet abi haşmet abi diye seni adam yerine koyanlara bakıp bakıp kendini madah birsey sanma,tatmin olmak istiyorsan bunun başka yolları da var.

Not:Mt10 fiyatı da 84000TL miş.Tamam lan siz haklısınız yüksek cc de en çok suziki yamaha kawasaki satıyor,bu platform tam bir Türkiye aynası.

Motosikleti
    SD 1290R
    Yazdiklarinin cogu komik ama bu ayri hosuma gitti:
    Alıntı tony iommi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Varan 1: CB1000R in rakibi yok CB1000R bir streetfighter değillll.Öğren bunu amator.
    Bu cumleyi, hayatinda bir kere bile canli CB1000R gormemis olan biri, o motosikleti sifir alip iki sene boyunca kullanan insana soyluyor. Uzerine soyleyecek bir sey yok. Sonucta bunu yazan insan her seyi soyleyebilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yazdiklarinin cogu komik ama bu ayri hosuma gitti:

Bu cumleyi, hayatinda bir kere bile canli CB1000R gormemis olan biri, o motosikleti sifir alip iki sene boyunca kullanan insana soyluyor. Uzerine soyleyecek bir sey yok. Sonucta bunu yazan insan her seyi soyleyebilir.
    hehe,başından beri yazdığım onca şeye anca "ben cb1000 kullandım olm,sen bindin miii hee" tadında cevaplar yazabildin.

Buna bir ad koyacaksam, "pişkinlik" derim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

Kozmetik olarak cok farkli olmasina ragmen motor ve sase, hatta peglerin konumu bile neredeyse tipatip ayni. Duzgun naked motosiklet, SS'ten devsirilerek yapilmiyor.
    Söylemeyi unutmuşum,

şu yukarıdaki yorumunla 30 yıl da CB1000 kullanmış olsan birşey değişmezdi.

Eski CB1000R ile yenisi arasında ne şase nede motor olarak benzerlik var.Böyle de yalan yanlış bilgi veren bir tipsin.

Eski şase(hani senin 2 sene kullandığın) aliminyum frame miş.Yeni şase ise steel frame.Motor zaten yeni nesil 1000RR motoru.

Ama peglerin yeri aynı olabilir bak,ordan vurmaya devam et amator.

KTMADDICTED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 SMT & WR250R
    Arkadaşlar şu noktada yanlış mantık kuruyorsunuz. En çok satan olmak övünülecek veya olumlu yönde çıkarım yapılacak bir referans değil. Size bildiğiniz örneklerden vereyim bu ülkede en çok izlenen program survivor en çok dinlenen sanatçı aleyna tilki en çok oy alan parti de akparti. Lütfen artık şu en çok tercih edilmeyi övüp durmayın. Bu pozitif bir anlam ifade etmiyor.
    Adam kullandığı motor hakkında yorum yazmış varsa deneyimin cikarimin söyle.internetten fiyat okuyup ama diğer markalar çok pahalı demen savunduğun markaya olumlu bir anlam ifade etmiyor. O ülkenin şartlarının kötülüğü, senin alım gücünün olmaması ile alakalı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı KTMADDICTED adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şu noktada yanlış mantık kuruyorsunuz. En çok satan olmak övünülecek veya olumlu yönde çıkarım yapılacak bir referans değil.
    tüm bu tartışmadan bunu mu çıkardın.Adamlar geldi yüksek cc de honda satamaz falan dedi cevap verdim..

Hiç bir kıyaslama yapmadım.Fakat şu Haşmet denen zat tam bir sinsi.Hem yalan yanlış bilgilendirme yapıyo cevabını alınca da "ben çok tecrubeliyim" e getirmeye çalışıyo,konuyla ne alakası varsa.

Bunun gibi adamlar çok burada ,biraz iyi motorlara binen tiplerde böyle bir havalar egolar

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Cbf 150 kaldırdıktan sonra bidaha zor görürsünüz 1.liği

Motosikleti
    SD 1290R
    En son yazilanlari gormemistim. Iyi ki de gormemisim. Arkadas banlandigi ve cevap hakki olmadigi icin sadece ufak bir duzeltme yazacagim:

Alıntı Blackmore adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski CB1000R ile yenisi arasında ne şase nede motor olarak benzerlik var.Böyle de yalan yanlış bilgi veren bir tipsin.

Eski şase(hani senin 2 sene kullandığın) aliminyum frame miş.Yeni şase ise steel frame.Motor zaten yeni nesil 1000RR motoru.
    Motor eski nesil fireblade: "The 2018 Honda CB100R still utilizes the previous generation 998cc CB1000RR engine."

Sase, daha cok stil icin, daha once CB900F Hornet'te kullanilan "steel backbone" dedigimiz, daha ucuz ve malesef esnek tarzda. Ducati ve KTM'in kullandigi celik Tirellis sase ile karistirmamak lazim. Velhasil yeni sase eskisinden de kotu. Zaten 2017 modelde hidrolik olan debriyaji 2018 modelde telli yapmalarindan belli fiyati dusuk tutmak istedikleri. Daha cok stile oynayacaklar.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)