Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Sigarayı Bıraktı,Biriktirdiği Paralarla 100,000 Km Yol Yaptı !

Motovento
    REKLAM ALANI
    MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "40 kilometre boyunca hiç insan görmedim"

Yolculuk esnasında yaşadığı bazı sıkıntılardan da bahseden Değerli, "Gürcistan'ın en yüksek ve en büyük dağlarından bir tanesinin yoluna girdim, kimsenin olmadığı. Kestirme olsun diye dağ eteğinin yolundan gitmek istedim.

Yaklaşık 60 kilometrelik bir yol vardı, ortalama 40 kilometre boyunca hiçbir insan görmedim, yollar çok bozuktu. Motosikletle baya zorluklar çektim o yolda. 2 kilometrelik bir bölümü dere gibi bir yerin içerisinde gittim, orada baya bir korktum. Azerbaycan sınırında biraz sıkıntı yaşadım, benim motosikletimi tamamen aradılar, her şeyi indirdiler ve didik didik aradılar beni. İran'da çok güzeldi. İran'da navigasyonlar çalışmadığı için çok yol kaybettim. Sadece bir sapağı kaçırdığım için 200 kilometre dağ yolundan gitmek zorunda kaldım. Tabi bu yaşadıklarım o zaman sıkıntılı geçti ama şimdi güzel anılar olarak kaldı. İran'da insanlar çok yardımsever, yolda giderken durdurup benimle fotoğraf çekinmek isteyenler, motosikletim hakkında soru soranlar, beni evlerine davet edip ikramda bulunmak isteyenler oldu. Evlerinde misafir etmek isteyip, bana yardımcı olmaya çok çalıştılar" ifadelerini kullandı.
    O da bişey mi ben her gün kartal'dan maslak'a gidip geliyorum. Daha bir gün insan evladına rastlamışlığım yok.
    pctechnic ve zekeriyaimam bunu beğendiler.
    Motosikletli Kaplumbağa...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Ben sigarayı bıraktım motor aldım , yeme içmeyi bırakırsam 100bin km yaparım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:04 ----------

Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi naparsam yapayım oluru yok. Ben zaten bırakamam diyorum ve yanılmıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:27 ----------

Yazın Ayaş'ta ya da Beypazarı'nda kamp yapıcam 1 gün, sende buyur gel ben sana biraz katkıda bulunayım
    Sen Angara'damısın ? kara ambar motorcular derneğine üye yapalım buradaysan 😁
    pctechnic bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......

pctechnic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 XA'13 Red
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz absürt bir konu olmuş başlık 100.000 km yaptı anlatılan üç ülke gezdi 10.000 km yaptı. Birde hanım ve iki çocuk var sen geziyorsun eve gelip her halde anlatıyorsun yengenin çoluk çocuğun canı çekmiyor mu biraz sorumsuzluk örneği gibi olmuş.
    Bana cevap hakkı doğdu :D Bende burda üyeyim. çocuklardan önce hanımla geziyorduk, haliyle çocuk olunca beraber motora binemiyoruz. Tabii ki gelip anlatoyorum evde gezilerimi. 3 yaşındaki çocuğun canı motosiklet çekmilyor emin olabilirsin. Ayrıca
    aileme her hafta tam bir gün ayırıyorum, beraber eğlenip, geziyoruz. Her yıl yaklaşık 20-25 gün de kendime ayırıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:54 ----------

Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende madeni para biriktiriyom, daha 4 litre yağ parası çıkışmadı. Bunlar nerden buluyor bu kadar madeni parayı yahu
    işimiz gereği çok bozuk para oluyor (internet Cafe)

Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 kere bıraktım sigarayı;

1.de nargileye başladım ( hala devam ediyorum.) kısa bi süre sonra tekrar başladım.
    2.de pipoya başladım ( pipom kırıldı tekrar almadım. ) kısa bi süre sonra pipo+sigara oldu. Pipom kırıldıktan sonra yeniden sigaraya ağırlık verdim.
    3.de puroya başladım ve ardından tekrar sigara.

Şu an hem sigara, hem nargile, hemde puro içiyorum. 4.ye cesaretim yok, Allah korusun bonzaiye doğru gidiyo yol

Siz siz olun sigarayı bırakmayın
    Ben de zamanında "dünyada sigarayı en son ben bırakırım herhalde" diyordum. Çok kez bıraktım, en uzun 15 gün bırakabilmiştim. Şimdi 10 yıldır tek bir tane bile içmedim

Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zirveye çıkmışken bi keyif cuarası yaksaymış.
    Keyif çayı demledim tam orda :D

Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haber eski olsa bile konu hep yeni. Sigarayı bırakalım 3 ay oldu koku alma ve tat alma duyularim arttı nefes daha rahat alıyorum herkese tavsiye ederim.
    haber daha 4 günlük, tebrik ederim seni

Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi de trt bile bunu yeni haber diye paylaşmış sabah :D
    Her gün bir yerde çıkıyor zaten. Normalde yerel bir gazete ile öylesine yapılan bir röpörtajdı. Çok fazla dallanıp budaklandı ;)

Alıntı korayuzuner1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günde sigaraya 10tl ayda 300tl yılda 3600tl 7 yılda 25200tl eder bindiği
    motosiklet 45000tl
    Zaten "içmediği sigara parası ile motosiklet aldı" denmiyor, "gezdi" deniyor ;)
    MSMorkan, DARKSTAR54 ve kurubuz bunu beğendiler.
    Bir şeyin ters gitme olasılığı varsa, en kötü zamanda ters gider!
    Edward A. Murphy, jr.

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:04 ----------

Sen Angara'damısın ? kara ambar motorcular derneğine üye yapalım buradaysan ��
    Hocam nick'e bakılırsa bir de at yarışı bağımlılığından şüpheleniyorum.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Kaçın sahibi geldi.
    ZümeR bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı pctechnic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana cevap hakkı doğdu :D Bende burda üyeyim. çocuklardan önce hanımla geziyorduk, haliyle çocuk olunca beraber motora binemiyoruz. Tabii ki gelip anlatoyorum evde gezilerimi. 3 yaşındaki çocuğun canı motosiklet çekmilyor emin olabilirsin. Ayrıca
    aileme her hafta tam bir gün ayırıyorum, beraber eğlenip, geziyoruz. Her yıl yaklaşık 20-25 gün de kendime ayırıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:54 ----------

işimiz gereği çok bozuk para oluyor (internet Cafe)

Ben de zamanında "dünyada sigarayı en son ben bırakırım herhalde" diyordum. Çok kez bıraktım, en uzun 15 gün bırakabilmiştim. Şimdi 10 yıldır tek bir tane bile içmedim

------------------------------------------------

haber daha 4 günlük, tebrik ederim seni

Her gün bir yerde çıkıyor zaten. Normalde yerel bir gazete ile öylesine yapılan bir röpörtajdı. Çok fazla dallanıp budaklandı ;)

Zaten "içmediği sigara parası ile motosiklet aldı" denmiyor, "gezdi" deniyor ;)
    --------------------------------------------

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    40 yılda sadece 3 ay içebildim onada içmek denilirse :(
    Oda lise yılları arkadaşların itip kakmasıyla.
    Ben dumanı çekince öksürüyorum gözlerimden yaş geliyor millette buna gülüyor. Süt çocuuuuu diye.. 3 ay böyle gitti sonra anladım
    benim vücut istemiyor ve istemediği şeyi zorlayınca da aşırı bir tepki veriyordu..
    Bazen 8-10 yaşındaki ayakkabı boyacılığı yapan çocukları görür imrenirdim, kıyıda köşede izmarit toplar içerlerdi.
    Ulen derdim bende paket var para var ama birde sorun var heral de..
    Ufacık çocuk içiyor bi ben içemiyorum.
    Çok arkadaş ortamından kızılaycı diye atıldım, karı kız kaçırdım, ortamlardan itilip kakıldım...
    yaşayamadım uleyyyn gençliğimi..

Büyük bi meziyetmiş gibi sanki içmemek millette savunuyor..
    O zamanlar arkadaşlar geceye akar karı kızla
    bende kendimle bara gider oturur barry white, red red wine dinlerdim..

Olmadı ve halen de içemiyorum

Şimdi yine sıkıntı toplanıp bi yere gideriz arkadaşlarla
    adamlar buz gibi soğuk havada sigara içecez diye dışarı otururlar
    yahu gelin içeri geçelim
    olmaz sigara içilmiyor orda..
    Geçeriz 5 dk. kadınların WC muhabbeti gibi kalkar biri ayağa var mı sigara içen ??
    Hadeee millet ayaklanır çıkar dışarı yine ben kalırım sap gibi tek başıma..
    Ama alıştım artık.

İçmeyene zor be akaaaaa...
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı Riptalon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam nick'e bakılırsa bir de at yarışı bağımlılığından şüpheleniyorum.
    Yok hocam , çok şükür o hastalık yok . Çocukluğumun nicki boldpilot , o zamanlar bu atın hikayesine denk gelmiştim bi belgeselde , anlamıda hoşuma gidince 15 yıldır kullanıyorum bu nicki 😊
    Riptalon bunu beğendi.

X-Slim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Alıntı nines adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef aynı durum benim içinde geçerli.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    şuraya yazmış sallamış vs altındaki motor 40000 tl gibi şeyler fakat
    ibrahim değerli çok özel bi insandır onunla yol yapmayan sadece küçük resmi görebilir
    onu yaşamak gerekir ...
    birlikte gezdiğimiz yolun hattı hesabı yok yanlız şöyle 15 gün gibi uzun bi süre hiç yol yapamadık daha günübirlik veya birkaç günlük geziler yollar yaptık keyifliydi.

url=https://hizliresim.com/9mWY2o][/url]

yeri geldi türkü bile söyledik...

uçsuz bucaksız sonu olmayan yollara da girmişliğimiz vardır....

yani sadece motoru değil yüreği de büyük bi insan...

kısacası o gazateye tv lere çıkmasa da legend...

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sen Angara'damısın ? kara ambar motorcular derneğine üye yapalım buradaysan ��
    Yok abi Antalya'lıyım damat geliyoduk Angara'ya oda olmadı çok vaktim geçti polatlıda.
    Dünya mavidir, tıpkı Portakallar gibi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)