Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

250cc Altı Motosikletlere ÖTV ZAM mı Geliyor!

Motovento
    REKLAM ALANI
    osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3-5 kelleden oluşan ordu, kahraman amerikan ordusu, silah desteği sağladığımız örgütler. Bunlar ne aşağılık sözler. Marmaristeki yazlık yahu cumhurbaşkanlığına bağlı bi yer. Sanki bugün yapıldı. Ancak boş boş sıkın. Kelle diyerek nasıl bir ahlaksızlık yapıyorsun. Sonra özgürlüüüğğkkkkkk. Özgürlük falan değil bu
    Tapındığınız herifin sözleri. Binlerce var ama inkar edersiniz, kandırılırsınız. söylemem hepsini.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mevcut ekonomik durumu anlamak için asgari zeka yeterli diyoruz
    ama
    bunu troll olarak anlatabilmek için zekanın ortalamanın üzerinde olması gerekiyor.
    açıkçası site trollerinde bu mevcut değil.
    Düşünün artık... Zamlar neyse de, asıl kırıcı olan, Türkiye'nin en büyük motosiklet forumuna bir tane bile kaliteli trol atamıyorlar. Bu kadar mı önemsiziz?

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaliteli trollüğe ben talibim ve ilk savunmama geçiyorum:

bu ÖTV zammı, cari açığı azaltmak için yapılmıştır. milleti tasarrufa yönlendirme amacı taşımaktadır.

buyrunuz efendim söz sizde.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı Merdo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    :D ne desek boş.
    3-5 kelleden oluşan ordu, kahraman amerikan ordusu, silah desteği sağladığımız örgütler. Bunlar ne aşağılık sözler. Marmaristeki yazlık yahu cumhurbaşkanlığına bağlı bi yer. Sanki bugün yapıldı. Ancak boş boş sıkın. Kelle diyerek nasıl bir ahlaksızlık yapıyorsun. Sonra özgürlüüüğğkkkkkk. Özgürlük falan değil bu
    hah akp sevdalılarını buldum, umarım yanlış kişiler değildirsiniz, şimdi arkadaşın sözleri sizi rahatsız etmiş vs. burada bunun demagojisini geçelim, bu başlık altında mesele bu değil, bin defa sorduk arkadaş nedir bu zammın sebebi, biz mi abartıyoruz, at gözlüğümü takıyoruz, nedir sebep, akp'yi seviyorsanız anladık, herkesin bir eğilimi vardır falan da, hadi ülke olayını geçtim de bu motosiklete uygulanan vergilerin ne gibi haklılık payı var, siz nasıl bu fiyatlara motor alabiliyor musunuz? bizi bir aydınlatın ya..

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hah akp sevdalılarını buldum, umarım yanlış kişiler değildirsiniz, şimdi arkadaşın sözleri sizi rahatsız etmiş vs. burada bunun demagojisini geçelim, bu başlık altında mesele bu değil, bin defa sorduk arkadaş nedir bu zammın sebebi, biz mi abartıyoruz, at gözlüğümü takıyoruz, nedir sebep, akp'yi seviyorsanız anladık, herkesin bir eğilimi vardır falan da, hadi ülke olayını geçtim de bu motosiklete uygulanan vergilerin ne gibi haklılık payı var, siz nasıl bu fiyatlara motor alabiliyor musunuz? bizi bir aydınlatın ya..
    İşte bi boş konuşan daha karşıdakini bilmeden boş boş sallayan tanımıma tam uyan bir kişinin sözleri böyle oluyor işte örnek vermek gerekirse

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    İşte bi boş konuşan daha karşıdakini bilmeden boş boş sallayan tanımıma tam uyan bir kişinin sözleri böyle oluyor işte örnek vermek gerekirse
    ya sen cevap değil de demagoji yapıyorsun, sana insan gibi bir soru sorduk, dersinki ben akp sempazitanı değilim ya da evet akp'liyim sebepler şunlar bu kadar boş olmana gerek yok, şu başlığı da kirletmene gerek yok.

Motosikleti
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya sen cevap değil de demagoji yapıyorsun, sana insan gibi bir soru sorduk, dersinki ben akp sempazitanı değilim ya da evet akp'liyim sebepler şunlar bu kadar boş olmana gerek yok, şu başlığı da kirletmene gerek yok.
    Her başlığın altını senin gibi durmadan aynı şeyleri sayıklayanlar kirletiyor kardeşim. Evet nedenlerini araştıralım neden böyle oldu. Aynı şeyi sayıklamaktan vazgeçin. Yok bu akepeli, yok bu cehapeli. Yok bu koyun yok bu penguen. Yok bu akp sempatizanı yok bu hain. Geçin artık. Ulan her başlığa mı yazılır yaa vallahi gına geldi. Motor kazası başlığı altına yazıyorlar, fuar başlığı altına yazıyorlar. En olabilecek konu bu konu buna itirazım yok. Ama bi gına geldi yani. İnsan bi akıllıca yorumlar görmek istiyor. Habire akepe akepe akepe. Tayyip yaptı tayyip bozdu tayyip elledi tayyip çıkardı. 25 bin liraya mt25 almak isteyecek bir kişi yoktur. Bunu konuşalım. Habire oraya buraya, ona buna laf söylediğini zannedenlerin yorumlarını görmek sıkıyor

Motosikleti
    SD 1290R
    Lütfen konuyu dağıtmayalım! Direk Türkiye motosiklet camiasını etkileyecek aşırı vergileri nasıl oluyor da hükümetle ilişkilendirebiliyorsunuz? Her yerde olur olmaz aynı konu. Laf olsun torba dolsun. Rica ederim konuya odaklanalım, boş boş konuşmayalım.

Milleti iyice enayi yerine koyup AKtrolluk yaparak durumu kurtarmak mümkün olmadığı için "damage control" denedim, nasıl iyi olmuş mu? Eleştiriler az daha devam ederse "adminler göreve" çekmeyi düşünüyorum.

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    Akp iktidar olmaktan sıkıldı milleti kızdırayım bana oy vermesinler diye ötv arttırayım şeker fabrikalarını satayım iş yapıyor. 2019 dan sonraki seçimlerden sonra iktidar olması çook zor.şeker fabrikalarını satmaları artık yuh yani.alacak olan iş adamlarıda aç kurt gibi bekliyorlardır. Altın yumurtlayan tavuğu niye satıyorsun anlaması zor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:45 ----------

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benden size tavsiye elinizde ne motosiklet varsa güzelce bakımlarını yapın ve yıllarca kullanmaya hazır olun.Bu gidişle zengin değilseniz küçük cc bile olsa yeni motosiklet almak hayal olacak.Bundan 2 yıl önce bir arkadaş 250 cc motosikleti 20.000 TL ye almaya hazır olun diyordu herkes alaya alıyordu.Bende diyorum ki 2 yıla kadar 250 cc motosikletleri 40.000 TL ye almaya hazır olun.
    Haberlerde milyoner iş adamı 250 cc motoruyla şov yaptı diye haberlere konuda olurlar alanlar. Ekonomiye bak rezillik.3 ayda bir ötv zamları hep gündemde.

NeDemekŞakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS330 Forza
    Kıbrıs harekatından sonra uygulanan ambargo ile başlayan ekonomik kriz ve İstanbul üni de patlatılan bomba ile alevlenen olaylar.. Sonuç; sağ-sol temelli iç karışıklık ordunun müdahelesi ve sonrası.

15 temmuz darbe girişiminden sonra bir kaç gazeteci ve Prof, doların ve yuronun 4-4.5 bandına çıkacağını ve bunun iç savaş ortamı oluşturmak için başlangıç olacağını söylemişlerdi sanırım bu tahminleri de tutacak gibi.
    Keza yıllardır yaptıkları uyarılar ve gözlemleri tutuyor.

Aynı tas aynı hamam aynı kategulliler.

Şunu kabul edelim ki; Suriye topraklarında " dış mihrakların " oyunlarını bozduk. Bunun intikamını almak isteyeceklerdir, e zaten ezelden beri kendi çıkarları uğruna toplumumuz üzerine yaptıkları türlü oyunlarda var; pkk feto kumpas davaları vs. Her yönden Türkiye yi zayıflatmak için uğraşıyorlar. Bunun en basit ve etkili yolu da ekonomik kriz. Devlette bununla başa çıkabilmek için her nekadar hoşumuza gitmese de ilk olarak vergi artırımına gitti.

Nisan'da bn251 almayı planlıyordum, daha ucuz bi modele yönelecem sanırım😔

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ARçİL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akp iktidar olmaktan sıkıldı milleti kızdırayım bana oy vermesinler diye ötv arttırayım şeker fabrikalarını satayım iş yapıyor. 2019 dan sonraki seçimlerden sonra iktidar olması çook zor.şeker fabrikalarını satmaları artık yuh yani.alacak olan iş adamlarıda aç kurt gibi bekliyorlardır. Altın yumurtlayan tavuğu niye satıyorsun anlaması zor.
    Bu saatten sonra güç, normal seçimle el değiştirmez. Yerine gelen hesap sorar çünkü, verilmesi mümkün olmayan hesapları. Medya ve yargıya boşuna yular geçirilmedi.

Bu arada şeker fabrikaları olayında geri çark ediyorlar galiba. Sayın Bulut şekeri övüyodu geçenlerde. Boşuna değildir muhtemelen.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Alıntı NeDemekŞakir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kıbrıs harekatından sonra uygulanan ambargo ile başlayan ekonomik kriz ve İstanbul üni de patlatılan bomba ile alevlenen olaylar.. Sonuç; sağ-sol temelli iç karışıklık ordunun müdahelesi ve sonrası.

15 temmuz darbe girişiminden sonra bir kaç gazeteci ve Prof, doların ve yuronun 4-4.5 bandına çıkacağını ve bunun iç savaş ortamı oluşturmak için başlangıç olacağını söylemişlerdi sanırım bu tahminleri de tutacak gibi.
    Keza yıllardır yaptıkları uyarılar ve gözlemleri tutuyor.

Aynı tas aynı hamam aynı kategulliler.

Şunu kabul edelim ki; Suriye topraklarında " dış mihrakların " oyunlarını bozduk. Bunun intikamını almak isteyeceklerdir, e zaten ezelden beri kendi çıkarları uğruna toplumumuz üzerine yaptıkları türlü oyunlarda var; pkk feto kumpas davaları vs. Her yönden Türkiye yi zayıflatmak için uğraşıyorlar. Bunun en basit ve etkili yolu da ekonomik kriz. Devlette bununla başa çıkabilmek için her nekadar hoşumuza gitmese de ilk olarak vergi artırımına gitti.

Nisan'da bn251 almayı planlıyordum, daha ucuz bi modele yönelecem sanırım��
    Kardeşim her şey dış mihrak değil.

Başımıza gelen her şeyin sebebi dış mihraklar değil. Bütün bunların sebebi biziz. Bunu anlamalıyız. Dünya acımasız bir yer, her devlet sadece kendi çıkarı için çalışıyor. Her devlet diğerinin kötülüğüne de olsa, kendi çıkarını kolluyor. Akıllı olmalıyız, iyi yönetilmeliyiz. Bunu söylüyoruz biz, daha iyi yönetilmeliyiz.

Bu hayat pahalılığı, bu eğitimsizlik, bu üretimsizlik bizi bitiriyor. Bak BN251 bile alamıyorsun, daha ucuz modeller bakıyorsun. Emin ol bundan 3 sene sonra onu da bulamayacaksın, en uyduruk en dandik çin malını bile alamayacaksın.

Alamayacağız, ben de alamayacağım, sen de alamayacaksın. Halkın çoğu alamayacak. Kim alacak biliyor musun? Halkın orasına koyan mütahitler, hükümeten ihale alan yandaş iş adamları, para için halkı kandıran ve her akşam tv'de yalakalık yapan şerefsiz gazeteciler ve din sömürüsü yapıp milletin sırtına binmiş hacı hoca bezirgan takımı alacak. Biz alamayacağız.

Elin almanı bizden daha az mesai saatine çalışacak, daha çok para alacak, daha iyi motorlara binecek. BMW R1200 GS'e biz 140 bine tl ye alabilirken, onlar 20bin e alabilecek ya da aynı fiyata Ducati multistrada alabilecek. Ya biz? 20bin'e anca cbr250 alırsın, elini çabuk tutmazsan onu da alamazsın.

Neden alman alacak da biz alamayacağız? Onlara dış mihrak yok mu?
    -Çünkü adam eline geçen parayla fabrika kuruyor, üretim yapıyor.
    -O üretimi beslemek için eğitimini düzgün yapıyor, imam hatip açmıyor mesela, teknik okullar açıyor, düzgün eğitim sistemi kuruyor.
    -Adaleti sağlamak için kuvvetler ayrılığını uyguluyor. Hiçbir politikacıları çıkıp da mahkemelere emir vermiyor. Veremiyor.
    -Dincilere, hacılara, hocalara, papazlara halkı kandırma fırsatı vermiyor. Bunları devlet yönetimine karıştırmıyor. (Bugün iktidar partisinin adı hristiyan demokrat olsa bile devleti yönetirken asla dini bir referans kullanamazlar.)
    -sonucunda ne oluyor? güçlü oluyor, paralı oluyor, vatandaşı refah içinde yaşıyor, mutlu yaşıyor.

biz nasıl yaşıyoruz?

Neyse yine yazdım bi dünya gereksiz gereksiz.

He he dış mihrak, he kardeşim dış mihrak..
    simurgg, fatih.met, gorefest ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Her başlığın altını senin gibi durmadan aynı şeyleri sayıklayanlar kirletiyor kardeşim. Evet nedenlerini araştıralım neden böyle oldu. Aynı şeyi sayıklamaktan vazgeçin. Yok bu akepeli, yok bu cehapeli. Yok bu koyun yok bu penguen. Yok bu akp sempatizanı yok bu hain. Geçin artık. Ulan her başlığa mı yazılır yaa vallahi gına geldi. Motor kazası başlığı altına yazıyorlar, fuar başlığı altına yazıyorlar. En olabilecek konu bu konu buna itirazım yok. Ama bi gına geldi yani. İnsan bi akıllıca yorumlar görmek istiyor. Habire akepe akepe akepe. Tayyip yaptı tayyip bozdu tayyip elledi tayyip çıkardı. 25 bin liraya mt25 almak isteyecek bir kişi yoktur. Bunu konuşalım. Habire oraya buraya, ona buna laf söylediğini zannedenlerin yorumlarını görmek sıkıyor
    türkiyeyi dış ülkelere karşı maskara yaptı sence bu yeterli değil mi? söylesene kaç tane balistik füzemiz var? kaç tane tankımız, savaş uçağımız, savaş helikopterimiz var?

milli savunmaya ayırdığımız bütçeyi söyler misin?

boş mu konuşuyorsun yoksa gerçekten tutarlı bir yapıda mısın kanıtla bakalım.

bu soru sadece sana değil, diğer hükumet yandaşları da cevap verip seni kurtarabilirler.

NeDemekŞakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS330 Forza
    Anladın sen beni aslında Dış mihrak derken ne demek istediğimi.
    içinde bulunduğumuz ekonomik durum maalesef dediğin gibi. Biz bu durumu daha iyi hale getirmek için ne olması gerektiğine kafa yoruyoruz ama acaba tepedekiler buna nekadar kafa yoruyor?
    _chaotic_ bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    türkiyeyi dış ülkelere karşı maskara yaptı sence bu yeterli değil mi? söylesene kaç tane balistik füzemiz var? kaç tane tankımız, savaş uçağımız, savaş helikopterimiz var?

milli savunmaya ayırdığımız bütçeyi söyler misin?

boş mu konuşuyorsun yoksa gerçekten tutarlı bir yapıda mısın kanıtla bakalım.

bu soru sadece sana değil, diğer hükumet yandaşları da cevap verip seni kurtarabilirler.
    Bak işte ben “sen hükümet yandaşı” “sen devlet düşmanı” gibi hemen birilerini bi yere yamamaya çalışanlara boş konuşuyor diyorum. Hala kalkmışsın sen hükümet yandaşısın diye bi tarafa çekmeye çalışıyorsun. Bu tür laflar bende tutmaz kardeşim. Ben kendimi biliyorum, sen beni bilmiyorsun ama. E madem bilmediğin halde nasıl oldu da bi tarafa monte edebildin beni? Tüm sözlerim sen ve senin gibiler için. Bırakın birilerini oraya buraya monte etmeye çalışmayı

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Bu dış mihraklar nedense hep Türkiye ile uğraşıyorlar. Hiç Almanya, Japonya, Güney koreyle uğraşmıyorlar. Tek hedefleri Türkiye'yi bitirmek.

Fen liselerini, Anadolu öğretmen liselerini kapatıp imam hatip açanlar, dağ başlarına üniversiteler açıp arz talep dengesini bozanlar hep dış mihrak.

Pırlantadan, lüks yattan vergi almayıp limonatadan ötv alan da dış mihrak.

Yeni kurulmuş küçük şirketlerin tepesine çöküp malına ortak olurken büyük şirketlerin milyar dolarlık borçlarını silenler de dış mihrak.

Ülkedeki bütün sorunlar hep dış mihraktan anasını satıyım. 15 yıldır devleti yönetenlerde hiç suç yok.
    enescanatar, _chaotic_, Osm@n ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    hele durun panpalar,
    zorunlu trafik sigortasından tavan fiyat uygulaması kaldırılsın.
    zira devletin oradan da ciddi geliri var.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Habire akepe akepe akepe. Tayyip yaptı tayyip bozdu tayyip elledi tayyip çıkardı. 25 bin liraya mt25 almak isteyecek bir kişi yoktur. Bunu konuşalım. Habire oraya buraya, ona buna laf söylediğini zannedenlerin yorumlarını görmek sıkıyor
    Kantar haklı. Bütün bu olumsuz işlerin sorumlusu Yukarı Ahbunlu Köyü Mıhdarı Malik Memalik'tir. Akepe ilen bi ilgisi yohdur. Bu "namkörler" MT-25'in akepe döneminde 13.500 TL'ye satıldığını bilem inkar ederler. CeHaPe döneminde R25 mi vardı, MT25 mi vardı?
    "Gılışdarın SSK'yı batırdığını da unutmayıng."

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Çıkan duyumlara göre ÖTV zammına ilişkin Torba yasa geri çekilmiş. Doğruysa eğer çok iyi.
    Kaynak Facebook, Şimdilik Anonim

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)