Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789

250cc Altı Motosikletlere ÖTV ZAM mı Geliyor!

Motovento
    REKLAM ALANI
    y.selimbatu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şun An Yok.
    Ben hep 50-TL lik aldığım için.... pardon bunu burda demiyorduk.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ryan82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero pleasure
    olsun yada daha olmamış olsun neden şaşırıyoruz ki?

Vergi ile geçinen bir devlet sonuçta ( İktisada bakarsan da büyümekte olan toplumların önemli gelir kaynağı vergi dir)

Minare ortada kılıf hazır mis gibi düzen

Motosikleti
    Artık Yok...
    bu olursa artık şaka etmiyorum insanlar motorlarını araçlarını trafikden çekip sürücekler nerdeyse gittiği yere kadar deyip.. 250c.c üstü de sanmayınki maddi durumdan sürücek onlarda yakıt parasından süremiycek..

şu anda pazarda satılık olan yüksek hacimlere bakın ilanların altında %90 nında düşük hacim motorla scooterla yada pcx ile xmas ile takas olur gibisinden ibareler var yazıyorlar.. yüksek hacim sürenlerde yakıttan artık illallah etmiş durumdalar.. yüksek hacim motorlar az yakmıyor minumum 1.4-1.6 motorlu araba kadar yakıyor ondan çok yakanıda var..

onların açısındanda bakmak lazım artık kimse heleki eski teknolojiyse hondaymış kawaymış yamahaymış bmw imiş bakmıyor yüzüne ... çok yakar abi delimisin benzin olmuş 7 tl nerdeyse diyor insanlar.. eskiden motor almadan önce ikinci el , yedek parçası ustası varmı diye bakılırdı şimdi insanlar öncelikli yakıtı ne ne kadar yakıyor diye bakıyor..

20 yılın üstünde motor sürüyorum benden çok süren abilerim var çevremde yüzlerce motorcu arkadaşım var hd si olanda var ducatisi olanda var her tür motoru olan kardeşlerim abilerim yaşıtlarım var...

her konuda konun başlangıç 15 dakkası benzine gene 10 kuruş -15 kuruş zam yapmışlar ile başlıyor benzine yetişemiyorum artık benzinde yük olmaya başladı , satıcam şunu ufak hacim şundan alıcam gibi sohbetlerle devam ediyor..

Kısaca bu vergi arrtırımları ne yüksek hacime ne düşük hacime yarar ..

Bunların dışında 100c.c altına vergi koymazlar koyarlarsa köylü çiftçi bitirirler..

siz şimdi 100c.c altını şehirli kafasıyla düşünüyorsunuz ama 100c.c altı en çok anadoluda,karadenizde,ege de ,akdenizde köylümüz tarlaya gitmek için , merkeze inmek için kullanıyor cuplar olsun scooterlar olsun..
    100c.c altı satışın toplasanız %20 si ancak büyük şehirlerde oluyordur.. öyle bir şeyde köylümüzü bitirirler yapmazlar onun getirisinden çok götürüsü olur..

istanbulda yaşıyanlara söyliyim diğer büyük şehirlerde aynıdır gerçi o kadar çinden motor getirtip satan firma var hepsinin internet sitesinde envare çeşit model model çeşit çeşit cup lar var siz kaç tanesini istanbul trafiğinde görüyorsunuz ben hiç görmüyorum.. peki bu firmalar bu kadar çeşitli modeli kime satıyor.. dediğim gibi köylümüz çiftçimiz v.b alıyor daha çok..
    Carbondioxid ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aged like milk.

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)