Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Honda'dan Fuar Sonrası Zam !

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Güncelleme daha iyidir. Mesela iTunes 10.22, 9.12'den iyidir, çünkü sürüm numarası daha büyüktür, yani daha yeni bir sürümdür. Aynı şekilde 25000 TL olan motor, 20000 TL olan motordan iyidir. İşte güncelleyerek 20000 TL olan motoru 25000 TL sürümüne yükseltiyorlar, daha iyi oluyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vergileri getirenleri motosiklet firmaları mı seçti, yoksa biz mi?

Biz seçimlerde, vergileri bu düzeye çekenleri cezalandırabiliriz. Peki motosiklet firmalarının elinde ne koz var?

Delikanlı olması gereken motosiklet firmaları mı, yoksa biz mi?
    Senin hala seçimlerden umudun mu var bu kadar 3 kağıdı iyi beceren, seçimlerde hile hurdası eksik olmayan, dün tükürdüğünü bugün yalayan, adalet ve hukuk kavramlarının yok olduğu bir ülkede vs vs diyerek ağzımı bozmadan, özetle biz değil %51 diyorum

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı gorefest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin hala seçimlerden umudun mu var bu kadar 3 kağıdı iyi beceren, seçimlerde hile hurdası eksik olmayan, dün tükürdüğünü bugün yalayan, adalet ve hukuk kavramlarının yok olduğu bir ülkede vs vs diyerek ağzımı bozmadan, özetle biz değil %51 diyorum
    Hepsi CeHaPe yüzünden.
    May the Force be with McLaren Mercedes

pokeharun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 ybr sattı 2006 cbr 600 f sattı,yeni arıyor:)
    Geçen sene 6 olan cbf 150 9 bin olmuş helal olsun. Söyle bi bütün hepsine 10 bin zam gelse de kökünden bıraksak motor almayı falan. Bize az bile verecen kırbacı..

Motosikleti
    honda cbf 150
    benim merak etiğim bu zamlar acaba türkiyeye özel zam mı. yoksa honda dünya geneli mi yapıyor. 1 yılda %35 zam ne demek yaa!

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı okeanos33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim merak etiğim bu zamlar acaba türkiyeye özel zam mı. yoksa honda dünya geneli mi yapıyor. 1 yılda %35 zam ne demek yaa!
    1 yılda parası %50 değer kaybeden ülke var mı ? Africa twin avrupadan daha ucuza satılıyor.

Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    O haaaaa.....250 CC makina 23.000 TL... cüsssss

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı Yayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O haaaaa.....250 CC makina 23.000 TL... cüsssss
    yuh az ama sen yamaha da mt 25 ile xmax 250 abs fiyatlarından bihabersin galiba :(

Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    Değilim, onlar daha çok cuuusss daha çok ohaaaa ,galiba...

Kanji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 CBR 600RR
    Şimdi yorumları okuyorumda, şu kadar adamsınız, bir kişide dememiş ki arkadaş savaş halindeyiz, yedi düvelle savaşıyoruz, para lazım, elimizdeki motorların kıymetini bilelim, 3-5 sene muhafaza edelim, bakımlarını yapıp. Yok efendim zam olmuş vergi olmuş, vs.. vs.. Hiçmi haber okumazsınız her hafta onlarca şehit veriliyor, öldürdüklerimiz her türlü devletten adam... Euroyu kim yükseltiyor, Euro ile mal talep edenler, kimdir o? Avrupa araba almak isteyen, motor almak isteyen, elektronik cihaz almak isteyen, vs.. vs.. Almazsan, tüketmezsen, elindekini 5-10 sene kullansan ölürmüsün? Nasıl bir tüketim toplumu olduk yahu? Benim '14 xmaxim var 250 lik, 47 bine gelmiş, Mevla ömür verirse 100-150'bine kadar kullanmak istiyorum. Velev ki devlet zammı yapmasaydı Yamaha yapmayacakmıydı zaten? Son 3-4 senede xmax'e gelen fiyat artışlarını, xmax 300'ün piyasaya çıkış fiyatını, servisin rutin bakımına kaç para geçirdiğine iyice bakın. Ses eden oldumu? Forumda yazanlardan bahsetmiyorum, gideceksin, almayacaksın, bakımını mümkün mertebe kendine yapacaksın, tepkini koyacaksın. Km'ye vurduğunda orta segment bir BMW'nin bakım maliyeti kadar maliyet çıkıyor xmax'de. Suçlu devletmi burda? Devlet diyor ki alma, verginin amacı bu, yeni motor alma, yeni araba alma, her sene cep telefonu alma, idare et eskinle, arasında zaten uzay teknolojisi yok, iki Lcd ekran 3-5 hp daha yukarı, iki karenaj hoop fiyat x2. Sonra garantiden çıkmasın 2 sene sevisin kucağına git, ama aküyü bile garantiye sokmasın kulanıcı hatası desin, 3000 bakıma 150TL kitelsinler en az. Acık kafanı kullansana, uyanık olsana, sokaktan süpürülmüyorki bu para... İşin özeti şu, savaştayız arkadaşlar, son 3-4 senedir, adı konmamış bir savaştayız. Ekonomik olarak da herşeyi deniyorlar askeri olarakta... Ben hiç bir partiye mensup değilim, ve benim paramla topladıkları vergileri sefa için kullanıyorlarsa haramı zıkkım olsun. Ama bir gerçek var, hayat şartları dünyada her geçen gün zorlaşıyor, buna adapte olalım, bugün bir clio 85-90 bin lira, kangoo olmuş 70 lira, almayın. Elinizdekini kullanın, tasarruflu olun. Siz almak zorunda değilsiniz,ama üreticiler üretip satmak zorunda bunu unutmayın. Alırsan, koyduğu kuralları kabul edersin cebinden daha fazla çıkar, almazsan bir süre sonra o sana satmak zorunda olduğu için ciddi indirim yapar. Yahu xmax 300 30 liradan çıktı yok vergi vs dediler, forza 22-23 liraydı ya, ulan demezlermi adama bu fark nereden geliyor diye...

Benim görüşüm bu, devlet bu sene otoyollara zam yapmadı motosikletlere, Allah razı olsun dedim, eziyet olcak olsa yaparsı %50, ödesinler derdi, kimse bunu dile getirmiyor. Bahçeşehir Mahmutbey arası 1,25 TL ödüyorum, araba vs oldumu 3,75 alıyorlar, 2,50'tu geçen sene. bugün 4-6 yaş arası 250cc'ye kadar her motor yıllık 105 TL MTV ödüyor, çokmu? 10 - 20 binlik motora çokmu? Az ödüyorsunuz 300TL yaptım dese kim ne diyebilir? Ama adamlar diyor ki, ülkede yeteri kadar arabada var motorda var, almayın yenisini. Kullanın elinizdekini... Memlekete çöplüğe dönmesin tasarruflarımız cebimizde kalsın, mümkün olduğu kadar. Herşey ilelebet böyle gidecek değil. Benim düşüncem bu yönde...

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Alıntı Kanji adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi yorumları okuyorumda, şu kadar adamsınız, bir kişide dememiş ki arkadaş savaş halindeyiz, yedi düvelle savaşıyoruz, para lazım, elimizdeki motorların kıymetini bilelim, 3-5 sene muhafaza edelim, bakımlarını yapıp. Yok efendim zam olmuş vergi olmuş, vs.. vs.. Hiçmi haber okumazsınız her hafta onlarca şehit veriliyor, öldürdüklerimiz her türlü devletten adam... Euroyu kim yükseltiyor, Euro ile mal talep edenler, kimdir o? Avrupa araba almak isteyen, motor almak isteyen, elektronik cihaz almak isteyen, vs.. vs.. Almazsan, tüketmezsen, elindekini 5-10 sene kullansan ölürmüsün? Nasıl bir tüketim toplumu olduk yahu? Benim '14 xmaxim var 250 lik, 47 bine gelmiş, Mevla ömür verirse 100-150'bine kadar kullanmak istiyorum. Velev ki devlet zammı yapmasaydı Yamaha yapmayacakmıydı zaten? Son 3-4 senede xmax'e gelen fiyat artışlarını, xmax 300'ün piyasaya çıkış fiyatını, servisin rutin bakımına kaç para geçirdiğine iyice bakın. Ses eden oldumu? Forumda yazanlardan bahsetmiyorum, gideceksin, almayacaksın, bakımını mümkün mertebe kendine yapacaksın, tepkini koyacaksın. Km'ye vurduğunda orta segment bir BMW'nin bakım maliyeti kadar maliyet çıkıyor xmax'de. Suçlu devletmi burda? Devlet diyor ki alma, verginin amacı bu, yeni motor alma, yeni araba alma, her sene cep telefonu alma, idare et eskinle, arasında zaten uzay teknolojisi yok, iki Lcd ekran 3-5 hp daha yukarı, iki karenaj hoop fiyat x2. Sonra garantiden çıkmasın 2 sene sevisin kucağına git, ama aküyü bile garantiye sokmasın kulanıcı hatası desin, 3000 bakıma 150TL kitelsinler en az. Acık kafanı kullansana, uyanık olsana, sokaktan süpürülmüyorki bu para... İşin özeti şu, savaştayız arkadaşlar, son 3-4 senedir, adı konmamış bir savaştayız. Ekonomik olarak da herşeyi deniyorlar askeri olarakta... Ben hiç bir partiye mensup değilim, ve benim paramla topladıkları vergileri sefa için kullanıyorlarsa haramı zıkkım olsun. Ama bir gerçek var, hayat şartları dünyada her geçen gün zorlaşıyor, buna adapte olalım, bugün bir clio 85-90 bin lira, kangoo olmuş 70 lira, almayın. Elinizdekini kullanın, tasarruflu olun. Siz almak zorunda değilsiniz,ama üreticiler üretip satmak zorunda bunu unutmayın. Alırsan, koyduğu kuralları kabul edersin cebinden daha fazla çıkar, almazsan bir süre sonra o sana satmak zorunda olduğu için ciddi indirim yapar. Yahu xmax 300 30 liradan çıktı yok vergi vs dediler, forza 22-23 liraydı ya, ulan demezlermi adama bu fark nereden geliyor diye...

Benim görüşüm bu, devlet bu sene otoyollara zam yapmadı motosikletlere, Allah razı olsun dedim, eziyet olcak olsa yaparsı %50, ödesinler derdi, kimse bunu dile getirmiyor. Bahçeşehir Mahmutbey arası 1,25 TL ödüyorum, araba vs oldumu 3,75 alıyorlar, 2,50'tu geçen sene. bugün 4-6 yaş arası 250cc'ye kadar her motor yıllık 105 TL MTV ödüyor, çokmu? 10 - 20 binlik motora çokmu? Az ödüyorsunuz 300TL yaptım dese kim ne diyebilir? Ama adamlar diyor ki, ülkede yeteri kadar arabada var motorda var, almayın yenisini. Kullanın elinizdekini... Memlekete çöplüğe dönmesin tasarruflarımız cebimizde kalsın, mümkün olduğu kadar. Herşey ilelebet böyle gidecek değil. Benim düşüncem bu yönde...
    evet bence de dış mihrak. ayrıca savaştayız ve eee.. bir dakika.. heh tamam tasarruf yapalım. yalnız itibardan tasarruf yapmayalım, onun yerine motosikletten yapalım. zaten ne demiş atalarımız: itibardan tasarruf olmaz, motosikletten olur.

ekmekten de tasarruf yapalım, biliyorsunuz tasarruf olsun diye ekmeğin gramajı düştü.

benzinden de tasarruf yapalım, artık neredeyse 6 lira oldu.

ama itibardan tasarruf yapmayalım o olmaz. hayır hayır israr etmeyin olmaz..

motosiklet almayın ama..

pea ve Deadly Sto(R)m bunu beğendiler.
    nereye dönersen dön popon arkanda kalir..

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Siz almak zorunda değilsiniz,ama üreticiler üretip satmak zorunda bunu unutmayın. Alırsan, koyduğu kuralları kabul edersin cebinden daha fazla çıkar, almazsan bir süre sonra o sana satmak zorunda olduğu için ciddi indirim yapar.
    Niye? Hangi üretici Türkiye pazarına mahkum? Türkiye'ye satmaz, olur biter. Niye fiyat indirmek zorunda? Bizim paramız değersizleştiği için zararına motosiklet mi satacak bize? Kapatır dükkanı gider. Olacak olan da o. Dünya Türkiye'den ibaret değil.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400

bu kafayla daha çooooook eski motorlarınıza binersiniz.
    osiosborn bunu beğendi.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Motosikleti
    Honda CBF 150 >> Suzuki Inazuma
    [QUOTE=Kanji;4299735]Şimdi yorumları okuyorumda, şu kadar adamsınız, bir kişide dememiş ki arkadaş savaş halindeyiz, yedi düvelle savaşıyoruz, para lazım, elimizdeki motorların kıymetini bilelim, 3-5 sene muhafaza edelim, bakımlarını yapıp. Yok efendim zam olmuş vergi olmuş, vs.. vs.. Hiçmi haber okumazsınız her hafta onlarca şehit veriliyor, öldürdüklerimiz her türlü devletten adam... Euroyu kim yükseltiyor, Euro ile mal talep edenler, kimdir o? Avrupa araba almak isteyen, motor almak isteyen, elektronik cihaz almak isteyen, vs.. vs.. Almazsan, tüketmezsen, elindekini 5-10 sene kullansan ölürmüsün? Nasıl bir tüketim toplumu olduk yahu? Benim '14 xmaxim var 250 lik, 47 bine gelmiş, Mevla ömür verirse 100-150'bine kadar kullanmak istiyorum. Velev ki devlet zammı yapmasaydı Yamaha yapmayacakmıydı zaten? Son 3-4 senede xmax'e gelen fiyat artışlarını, xmax 300'ün piyasaya çıkış fiyatını, servisin rutin bakımına kaç para geçirdiğine iyice bakın. Ses eden oldumu? Forumda yazanlardan bahsetmiyorum, gideceksin, almayacaksın, bakımını mümkün ..............QUOTE]

Yazılanların bir kısmı doğru olabilir. Şunu eklemek isterim bir finansçı olarak.

Motosikletlere gelen gümrük vergisi, aslında bir çok sektöre de geldi. Devlet sabit maaşlı çalışanlardan gelir vergisi keserken, özel sektörde beyan usüllü olduğundan ve kurumlar vergisi az gösterildiğinden yeterli vergi alamıyor.

Bununla baş edemeyince ben gümrükten garanti vergi alayım dendi, ileride kurumlar vergisi düşürülecek, planlamalar bu yönde.

Ancak şunu unutmamak gerekir, kurumlar vergisi direk ürün maliyetine gitmediği için fiyatlara çok yansımaz, zaten kar etmeyen şirketler için birşey değiştirmez.

Buna ek olarak, Türkiye'nin kendi üretme mecburiyeti var. Ancak motosikletin otomotiv kadar derinliği yok. Kullanıcı az olduğu için yabancı sermayede üretime gelmiyor. Zaten bizde Euro 4 standartlarında üretebilecek bilgi birikimi vs yok, ve buna yatırım da yok.

Bu tip sektörlerde kullanımı arttırmak gerekir, gümrük vergisi pazarı küçülten bir etki yapıyor.

Bunun dışında kur etkisinden vs. bahsetmiyorum, bu konuda Türkiye gelişmekte olan ülkeler arasında en kötü performansı gösteriyor. Bunun sebebi ise Türkiye'de risklerin yüksek olması. Küresel boyutta risklerin yüksek görünmesinin sebebi, hukuk düzeni, demokrasideki kaygılar, fikir ve ifade özgürlüğü, görevler ayrılığı ilkesi gibi temel konulardaki eksikliklerden kaynaklanıyor.
    Kanji, hasmet ve _chaotic_ bunu beğendiler.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

haklı olduğunuz yerler var. tüketim çılgınlığına bir son vermeliyiz. ancak bu, ülkenin her yerinde olmalı. kişilere tasarruf yap deyip, öte yandan itibardan tasarruf olmaz derseniz işler karışır. kimse size inanmaz.
    Kanji bunu beğendi.

Motosikleti
    '14 CBR 600RR
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye? Hangi üretici Türkiye pazarına mahkum? Türkiye'ye satmaz, olur biter. Niye fiyat indirmek zorunda? Bizim paramız değersizleştiği için zararına motosiklet mi satacak bize? Kapatır dükkanı gider. Olacak olan da o. Dünya Türkiye'den ibaret değil.
    Haşmet bey, Avrupa'nın dibinde, 80 milyonluk, tüketimi ve lüksü seven bir pazardan bahsediyoruz. Adamlar sadece Merc ve BMW araçlarına 1,6 litrelik motor geliştirdiler TR satışları sekteye uğramasın diye, bir sürü araç satıldı. Sallamasalardı o zaman, biz 2lt den aşağı orta segmente motor yapmıyoruz kusura bakmayın deselerdi, Avrupa'da tüketimmi var, insanları bizim gibi her sene araba motormu değiştiriyor sürekli, burnunun dibindeki pazarımı yok sayacak? Bugün mevcut konkjektürde her ülke her ülkeye mahkum. Kapatıp gidenler, bir süre sonra tekrar geliyor. Pazarı kim kaptırırsa, yarın o kaptırdığı kurum, kendisini de kapar bu iş böyle. Çinli diyip, yıllarca alaya alınan firmalar, bugün Avrupa otomotiv devlerinin hisselerini blok blok alıyor. O kadar basit değil kapatır gider demek. Pazardan çekilmek apayrı birşey, belli bir süre zararı kabullenip veya karı minimize ederek stratejik olarak pazar payını kaptırmamak için kalmak apayrı... Hiçbirşey vazgeçilmez değildir, gidenin yeri mutlaka dolar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:34 ----------

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklı olduğunuz yerler var. tüketim çılgınlığına bir son vermeliyiz. ancak bu, ülkenin her yerinde olmalı. kişilere tasarruf yap deyip, öte yandan itibardan tasarruf olmaz derseniz işler karışır. kimse size inanmaz.
    Post'umun gayet açık olduğu, net bir şekilde de halkından topladığı parayı sefa,keyif, gösteriş vs için harcayan kim olursa olsun, hakkımı zerre kadar helal etmediğimi de belirttim. İşin özeti şu, üst posttaki arkadaşında değindiği gibi, tüketimi minimuma indirip, ivedilikle üretime geçmeliyiz. Geçemiyorsak gelir kalemlerimiz gider kalemlerinde belirgin bir şekilde artmadan tüketimden uzak durmalıyız. 15 yaşında bir otomobilim var, değiştirmeyi düşünümüyorum, sorunda çıkartmıyor zaten yenisinin fiyatına bakınca ev parası pas geçiyorum. 17 yaşında nakliye aracım var, yenisinin fiyatı yaklaşık 7 kat fazla, 4 yaşında scooterım var, yenisine x2 fiyat isteniyor. gelir artmışmı,ticaret vs hayır. Öyle veya böyle. O zaman tüketmiycez, elimizdekini kullanıcaz, yedek parçasını değiştinmi sıfır olmuyormu, aynen iyi bakıp devam. Bunun neresi anlaşılamıyor neresi geri zihniyet ben o noktadayım. Herşeyin en sonunu almak zorundamıyız gelirimiz aynı oranda artmazken? Devlette diyor ki ben kontrol mekanizmasıyım alma, alırsan böyle diyor. Elindekinden şu kadar vereceksin demiyor.
    "Strive for perfection in everything we do. Take the best that exists and make it better. When it does not exist, design it. Accept nothing nearly right or good enough."
    Henry Royce

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Yaşam kalitesinde sondan 19, alım gücünde sondan 15. yiz. Ne mutlu bize ki sonuncu değiliz. Artık motora %500 zam yapılsa bana ne, eskiye binerim

https://www.numbeo.com/quality-of-li...by_country.jsp

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:56 ----------

İşin özeti şu, üst posttaki arkadaşında değindiği gibi, tüketimi minimuma indirip, ivedilikle üretime geçmeliyiz.
    Üretim nerede yapılır?

1- Tarlada
    2- Fabrikada

1... Çiftçiye soralım bakalım ne durumda?
    2... Fabrika mı? O da ne?!
    hasmet ve _chaotic_ bunu beğendiler.
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Haşmet bey, Avrupa'nın dibinde, 80 milyonluk, tüketimi ve lüksü seven bir pazardan bahsediyoruz. Adamlar sadece Merc ve BMW araçlarına 1,6 litrelik motor geliştirdiler TR satışları sekteye uğramasın diye, bir sürü araç satıldı. Sallamasalardı o zaman, biz 2lt den aşağı orta segmente motor yapmıyoruz kusura bakmayın deselerdi, Avrupa'da tüketimmi var, insanları bizim gibi her sene araba motormu değiştiriyor sürekli, burnunun dibindeki pazarımı yok sayacak? Bugün mevcut konkjektürde her ülke her ülkeye mahkum. Kapatıp gidenler, bir süre sonra tekrar geliyor. Pazarı kim kaptırırsa, yarın o kaptırdığı kurum, kendisini de kapar bu iş böyle. Çinli diyip, yıllarca alaya alınan firmalar, bugün Avrupa otomotiv devlerinin hisselerini blok blok alıyor. O kadar basit değil kapatır gider demek. Pazardan çekilmek apayrı birşey, belli bir süre zararı kabullenip veya karı minimize ederek stratejik olarak pazar payını kaptırmamak için kalmak apayrı... Hiçbirşey vazgeçilmez değildir, gidenin yeri mutlaka dolar...
    Avrupa'daki alim gucu ve tüketim ulkemizde olsaydi, Kawasaki ulkemizi onemserdi, Honda bir suru model getirirdi. Italya'da en cok satilan motosiklet listesini koydum gecenlerde. Ilk 25'te 250cc ve alti sadece bir KTM modeli var. Cogu 600cc ve ustu. GS1200 ilk 3'te. Bizim pazarimizin yuzde 90'i 250cc ve alti. 0-50cc arasi yuzde bin buyumus gecen seneye gore.

Siz ulkemizi ne zanediyorsunuz ki? Bakin bizim GDP'miz, nufusu Istanbul'dan kucuk, buyuklugu Konya kadar olan Hollanda ile asagi yukari ayni. Ki onlarin alim gucu bizim 5 katimizdan fazla. E hangi pazari onemseyecek Kawasaki? Kic kadar Hollandayi mi, yoksa bizi mi? Adamlarin urun gami belli.

Tabii ki eli mahkum insanlar ulasim icin arac alacak. Firmalar da ellerinde bizim alabilecegimiz ne varsa satarlar. Sonucta KTM, Superduke satarak buyumedi, 125cc-250cc Duke satarak buyudu. Honda da Dogu Asya'ya kucuk sinif motosiklet satarak dunyanin en buyuk motosiklet ureticisi oldu. Adamlar fakir insanlara ucuz ve kucuk motosiklet satma konusunda tecrubeli. Bize de gucumuzun yetebilecegi araclari satacaklar, biz de alacagiz. Kalkip da elindeki iyi aletlerin fiyatlarini indirmesini beklemek buyuk saflik.
    Kanji bunu beğendi.

Motosikleti
    '14 CBR 600RR
    Haşmet bey, esasında aynı şeyi konuşuyoruz farklı şekillerde anlatıyoruz. Benim kastettiğim lüks, teknolojik araçların fiyatını indirsinler, yoksa almayız keyifleri bilirler değil. Bahsettiğiniz 100-250 cc arası motorların fiyatlarının ciddi artmış olması. Bunlar ekonomik olmakla yükümlü ürünler ama kar marjları o kadar yüksekki birçok markanın türemesine sebep oldular. Xmax250 27 bin Tl olmuş, alttarafı 250cc basic bir scooter, sen bunun fiyatını indirmessen, hintlisi gelir, çinlisi gelir, korelisi gelir emsal ürünün %30-40 ı daha ucuza mal yapar satar. Birçok firma böyle büyümedimi? Ben demiyorum ki gslerin k1600lerin 600cc üstü herhangi bir motorun fiyatını çeksinler aşağı yoksa almayız tavır koyarız. Optimum ihtiyaç noktasında kullanılabilecek motorların yüksek fiyatlandırılması vergi bahane edilerek bu pazarın sömürülmeye çalışılması... Buna tepki koyulsun diyorum. Ben italya’ya mümkün olduğunca giderim, mübalağa etmiyorum bizdeki motorlar çok daha yeni insanların kullandıklarıyla kıyaslandığında. Kırsaldan bahsetmiyorum, Floransa, Roma gibi merkez şehirler dahil. E şimdi ben ne demişim, elimizdekini kullanalım, hemen her yeni çıkana atlamayalım fazla para cebimizde kalsın, ne var bunda. Bakımlarını kendimiz yapmaya çalışalım, kullanım kitapçığında yanlış olmasın 150 xxx km ye kadar boş yer var, ama gir sahibindene misal yine xmaxden gidiyoruz 500 tane motor var daha 10000km geçmemiş ama şu anki satış fiyatının neredeyse 3 te birine. Bu şu demek, alıyoruz, kullanmıyoruz ruhumuzu tatmin edip elden çıkartıp sonra yeni çıkana sahip olmak istiyoruz. Bundan kurtulmamız lazım, işin özeti bu. Başa dönelim devlet diyorki siz kurtulamazsanız ben size yardımcı olurum diyor yasak diyor, ben böyle okuyorum olayı.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haşmet bey, esasında aynı şeyi konuşuyoruz farklı şekillerde anlatıyoruz. Benim kastettiğim lüks, teknolojik araçların fiyatını indirsinler, yoksa almayız keyifleri bilirler değil. Bahsettiğiniz 100-250 cc arası motorların fiyatlarının ciddi artmış olması. Bunlar ekonomik olmakla yükümlü ürünler ama kar marjları o kadar yüksekki birçok markanın türemesine sebep oldular. Xmax250 27 bin Tl olmuş, alttarafı 250cc basic bir scooter, sen bunun fiyatını indirmessen, hintlisi gelir, çinlisi gelir, korelisi gelir emsal ürünün %30-40 ı daha ucuza mal yapar satar. Birçok firma böyle büyümedimi? Ben demiyorum ki gslerin k1600lerin 600cc üstü herhangi bir motorun fiyatını çeksinler aşağı yoksa almayız tavır koyarız. Optimum ihtiyaç noktasında kullanılabilecek motorların yüksek fiyatlandırılması vergi bahane edilerek bu pazarın sömürülmeye çalışılması... Buna tepki koyulsun diyorum. Ben italya’ya mümkün olduğunca giderim, mübalağa etmiyorum bizdeki motorlar çok daha yeni insanların kullandıklarıyla kıyaslandığında. Kırsaldan bahsetmiyorum, Floransa, Roma gibi merkez şehirler dahil. E şimdi ben ne demişim, elimizdekini kullanalım, hemen her yeni çıkana atlamayalım fazla para cebimizde kalsın, ne var bunda. Bakımlarını kendimiz yapmaya çalışalım, kullanım kitapçığında yanlış olmasın 150 xxx km ye kadar boş yer var, ama gir sahibindene misal yine xmaxden gidiyoruz 500 tane motor var daha 10000km geçmemiş ama şu anki satış fiyatının neredeyse 3 te birine. Bu şu demek, alıyoruz, kullanmıyoruz ruhumuzu tatmin edip elden çıkartıp sonra yeni çıkana sahip olmak istiyoruz. Bundan kurtulmamız lazım, işin özeti bu. Başa dönelim devlet diyorki siz kurtulamazsanız ben size yardımcı olurum diyor yasak diyor, ben böyle okuyorum olayı.
    çok iyi niyetli düşünüyorsun. bizim vergilerdeki artışın sebebi bütçe dengesini tutturamamak. gelirlerin harcamaları karşılayamaması.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)